Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ethsea cevaplayayım;

1. İşsiz olmak büyük bir eksidir. sigortayı abd umursamaz.
      2)Bu da bir eksi. Pasif ögrencilik. Okula dönmenizi gerektirecek bir sebep yok onların gözünde çünkü okumuyorsunuz.
      3)Hayır. Ailenin abd vizesi var ise olumludur.
    2. Olur. schengen girişleri var ise.
      5)Bende kıbrısta okudum 2005-2010 arası. Eski lacivert pasaport vardı, o pasaporta c1d ve b1 aldım(1 sene aralıklarla). Kimse sormadı kıbrıs ne alaka diye. ABDnin umurunda değildir. İstersen kuzey koreye vize alip daha sonra abd vizesi alabilirsin. ABD dış politikası bireylere vize verilmeyi engelleyen birşey değildir.

Kıbrıs damgalı pasaportun yunanda kullanılamaması yunanistanın tanımaması değil, politikayla alakalıdır. ayni şekilde ermenistan damgasıyla da azerbaycana giremezsin.

sizi türkiyeye baglayan sebep nedir bunu cevaplamanız lazım.

• @Samet-Ünlü Ama KKTC giriş mühürü görseler sorun olmaz herhalde?

• ⭐⭐⭐

@altone tabii ki bir sorun olmaz. Kıbrıs mührünün sorun yaşattığı tek durum yunanistan bununda zaten nedeni siyasal olaylar pasaportumda bir çok kez kıbrıs mührü olmasına rağmen 2019da J1 aldım sorunsuz bir şekilde.

Kıbrıs olayından çok nasıl geri döneceğinize inandıracaksınız bunu düşünün

• @ahsenaydgdu Turist vizesinde mi 😳

• @ethsea Hocam sorduğunuz sorulara toplu cevap vermek istiyorum. Tamamen tarafsız bir şekilde siz vize memuru olsanız kendinize vize verirmiydiniz ? Kıbrıs olayını unutun bile o sorun olmayacak ufacık bişey. Diğer sorduğunuz sorular da profilinize + yazacak bir şey göremedim ben. Siz kendinize vize verirseniz , şansınızı deneyin.

• @tayboga randevu tarihini gecen carsamba gunu 12 agustos 2022ye cektim 🙂 resmen 1 sene kazandim. Heyecandan ve sevincten elim ayagim titredi. Arabayi park ettigim yeri unuttum 🙂

• randevu tarihini sürekli sürekli değiştirmek problem yaratır mı? her boşluk bulduğumda geri çeksem yani?

• ⭐⭐⭐

@madmizah bir sorun yaratmaz fakat yanlış bilmiyorsam 3 defa tarih değiştirme hakkınız var, yani bu 3 defadan emin değilim daha önceki J1 başvurumda tarihleri geri çekmek isterken aracı firma bana böyle söylemişti 3 defa değiştirme hakkımız var diye

• 23 hazirana tek yer ile ağustos ayına bir sürü gün açılmış. 1-2 ay için değişiklik yapmayayım öyleyse. daha net geri alabileceğim bişey çıkarsa o zaman değiştireyim. teşekkürler

• ⭐⭐

@ethsea 1. İşsiz olmanız bir eksi neden çalışmadığınızı sorabilir memur. 2. Üniversite devamsızlığını yada notlarınız sadece sorarsa ve söylemek zorunda kalırsanız bilecektir. 3. Sorunuzu tam anlayamadım. 4.soruya gelirsekte sorun olmaz hayır. Vize alımı konusunda alıp almayacağınız sadece görüşmede ortaya çıkan bir durum çünkü vize memurunun yüzde yüz taktir hakkın dayanan bir vize türüdür bu asla alamaz denilen insanlar alıyor tam tersi de mümkün oluyor tabi ki 2 vize reddinden sonra 3. De tuhaf bir şekilde alan bir kadın var YouTube da örneğin üstelik üst üste gidiyor kısa zaman aralıkları ile 5. De alan var dediğim gibi tamamen memura bağlı emekli bir vize memuruna sorduğunuz taktirde oda size bunu söyleyecektir yanlızca görüşmede ortada çıkar diye bizim konsoloslukta ki vize memurları katı değiller ABD'nin de vize verme politikası Kanada vb ülkeler de ki gibi katı degil çok daha rahat olduğu için alma ihtimaliniz olduğunu düşünüyorum

• Mülakata gitmeden posta ile yenileyen oldu mu kısa sürede b1/b2'sini? Evrak ne koymamız lazım. Ek evrak gerekli mi?

• ⭐⭐⭐

Vize randevu sürelerinde azalma yaşanmış. Visitor visa |B1-B2| için 477 olan gün sayısı 371e düşmüş. Öğrenci vizeleri 640 günden 400e düşmüş. Umuyoruz ki pandemi etkileri konsolosluklardan kurtulur ve 1-2 haftaya düşer bu süreler.

• ⭐⭐

Ben bir halt yedim başvuru yapalım randevular iyice bir seneden fazla geç veriliyor alalım bir an önce dedim bilinçsizliğin verdiği yetkiyle ds-160 doldururken adres olan kısmı seyahat planını salladım ya daha sonra girip düzeltiriz bir an önce tarih alalım dedim ds260 gibi sandım son sayfaya kadar da geldim hani kimlik gibi birşey çıkıyor neyse bankadan da ödemeyi yaptım tarih henüz alamadım ama forumda düzeltme değil de yeni bir form doldurup görüşmeye gidilebileceğini öğrendim içim biraz rahatladı inşallah öyledir gece kafama birşey takıldı formu doldururken eşimle gideceğiz dedik ama formları ayrı doldurduk saflık işte, aile görüşmesi yapamayacak miyiz aile görüşmesinde iki kişi aynı anda mı görüşmeye giriyor bizim öyle olmayacak mı

• Bu ileti silindi!

• Bende aileye form doldurdum ve randevu alırken kişileri ekledim 10 şubatta herkese verdi randevuyu şimdi bunu 22 ağustosa cektim herkesi de çekmiş oldum

• Eğer ailemi eklemişsin tek gün ve saat veriyorlar

• ⭐⭐⭐

Merhabalar öncelikle 2023 talihlisi misiniz? Ds260 dolduranların genel olarak turist vizesinde red aldığı bilinmekte tabi hiç belli olmaz konsolos görevlisine kendinizi iyi açıklamalısınız Türkiye’de ki bağlarınızı iyicene belirtin. DS260 doldurup göçmenlik isteğinizi gösteriyorsunuz bu durumda göçmen olmayan vize almanız zor olabilir. Eşiniz ds160 doldurunca ödemeyi ayrı ayrı mı yaptınız? Eğer ayrı ödeme yapmadıysanız tekrardan bi form doldurun. @Zelene

• ⭐⭐

@waterman yok talihli değilim dv ye daha hakimim onun gibi dolduruluyor sandım

• ⭐⭐⭐

Anladım. Dediğim gibi ayrı ödeme yapmadıysanız tekrar form doldurun onun dışında bildiğim bi yok yok maalesef @Zelene

• ⭐⭐

@waterman ayrı ayrı ödeme yaptım iki farklı mrv numarası verdiği için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |