Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mexido redden sonra vize alamadım demedim zaten, 3 kere aldım. Lakin her görüşmede kanadadan vize reddi aldınız mı sorusu geldi.

• @LordBolton @mexido 'ya yazdım kanada reddini orada görebilirsiniz.

Keyfi red olabilir, lakin başka nedenlerde olabilir bize söylenmeyen. 2012den beri abd'li corporationlarda çalışırım, size söylenen neden hiçbir zaman asıl neden değildir. Söylenmiyorsa da işin arkasında başka birşey vardır.
    Keyfi redde olabilir, öyle bir yetkileri var mı bilmiyorum lakin vize memuru olmak baya baya zor birşey abdde.

Mesela ankaranın en büyük otel malzemeleri üreticisi şirketin sahibi ve ailesi 5-6 sene red aldı b2 vizesinden. Fuara gideceklerdi hatta, daha sonra iş görüşmeleri yapacaklardı. Milyonlarca dolarlık şirket.

Sonuç olarak nedenini bilmediğimiz birşey için kanıt olmadan keyfi ya demek mantıklı değil. İşin arkasından neler dönüyordur bilemeyiz.

• @Samet-Ünlü ihtiyacım çok, teşekkür ederim 🙂

• Her gün foruma girer bakarım görüşmeye giren var mı ret mı aldı yoksa vize mı aldı işin mantığını anlamak için 1 sene oldu hala kendim3 için alırım veya alamam diyemiyorum işin matematiği yok maalsef

• ⭐⭐

@charon bu vize reddenin nedeni basit aslında bu kadar zengin insanlar kolaylıkla ABD'de yatırım yapıp dönmeye biliyorlar. Sizin dediğiniz mantıkla çıkarım (akıl yürütme) denilen şey ortadan kalkar ve manipülasyona açık hale gelirsiniz elbette çünkü herkes herşeye bir kılıf bulabilir ve genellikle bunu da yaparlar. Yetki kısmına gelirsek yetkileri doğal olarak geliyor çünkü tamamen memurun insiyatifinde olan bir vize türü bu, bu insanlar da robot değil.

• @madmizah ben 1 defa suriyeye gittim onun dışında çıkışım yok memurum kaçak kalmayı düşünen biri de değilim ama yinede şansımın az olduğunu düşünüyorum.

• @LordBolton bu mantıklı bir çıkarım değil. Hiçbir aile hazır müşterilerini bırakıp abdye şirketi taşımaz. Bu kafayla abdnin hiçbir zengine vize vermemesi gerekir. E bu şirketler abdde nasıl müşteri bulacak fuara katılamazlar, iş ile alakalı alım-satım görüşmeleri yapamayacaklarsa?

eminim ki sistemde red için bir neden yazmak zorundalardır ve bu neden supervisor tarafından kontrol ediliyordur.

• @charon kesinlikle katılıyorum. Ayrıca bizim devletin durumu kötü diye herkesi öyle sanıyorlar. Vaktiyle çekik gözlü fakirleri milyonlarca doldurdular şimdi bizim zengin işadamına bile posta koyuyorlar. Yine yanlış yere kesiliyor ceza. Dünya kafayı yedi.

• Telegrama nasıl katılabilirim

• ⭐⭐⭐⭐

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Arkadaşlar temmuzda 2 hafta boyunca ABD de bulundum. Kasım da tekrar 10 günlük bir seyahat planlıyorum. Sizce 4 ay içinde 2. Defa giriş yapmam da bir sorun olur mu?

• @MichaelJordan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar temmuzda 2 hafta boyunca ABD de bulundum. Kasım da tekrar 10 günlük bir seyahat planlıyorum. Sizce 4 ay içinde 2. Defa giriş yapmam da bir sorun olur mu?

İlk giriş tarihinizden itibaren 1 yıl içinde toplamda 6 aydan fazla kalmazsanız problem olmaz. İsterseniz 10 defa gir çık yapın, önemli olan 6 ay orda kalmamak

• Herkese merhaba bugün sistemde haftaya için randevular açildi ve bizimde güncel mülakat tarihimiz 10 Agustosa cekildi . Sormak istedigim gercekten turist olarak gitmek icin hesapta ne kadar para göstermeliyiz ? Onay alanların ve mulakat konusmalarinin oldugu bir sayfa var mi ? Tecrubesi olanlar bilgi verebilir mi ?

• @yasbek.ceren merhaba randevuyu ilk ne zaman almıştınız? Hangi tarihlerden çektiniz ayın 10'una?

• @yasbek-ceren Öncelikle merhaba ,vize alabilmenizin sağlayacak en önemli durum hesabınızda ki para miktarı değil ,Türkiye'ye dönüş konusunda bağlarınızın ne denli kuvvetli olduğunu göstermektir. Benim vize alırken hiçbir evrağıma bakılmadı. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek paranız olsun tabi , ancak potansiyel göçmen olarak görüldüğünüz ve bunun aksini ispat etmek durumunuzda olduğunuz bakış açısıyla baktığınız takdirde daha faydalı olacaktır. Şimdiden bol şans diliyorum.

• @farukuygun merhaba 15 mayisti randevumuz bugun agustos ayina bolca yer acildi ve erkene cektik

• @yasbek-ceren bunlar hesaptaki parayla ilgilenmiyorlar. Ben hiç duymadım. Ne kadar paran sorusunu. Hatta ds160 daki maas yerinide boş bıraktım. 3 aylık hesap dökümünü alıp gittim. Hiç kimsede bakmadı.

• Merhaba tekrar profilim şu ; Babamın kendi lojistik şirketi var ve birlikte çalışıyoruz . Adıma evim ve arabam var . Eşim de 2017 den bu yana aynı şirkette çalışıyor. Bir de oğlumuz var 2.5 yaşında fakat yol uzun olduğu için ona vize başvurusumda bulunmadık kendisi çılgın bir bebek çünkü 😊. Ailemle aynı sitede oturuyoruz . Eğer ki onay alirsak oğluma ailem bakacak biz seyahatteyken. Tecrübeli arkadaşlar bu şekilde onay alabilir miyiz ?

• @farukuygun arkadaşım bir ay önce başvuru yaptı, 2023 Ekim di randevusu. Bugün açılan Ağustos 2022 boşluklarından 18 Ağustos 2022 ye aldı.

• @Kef14 şubat 2022 de başvurdum, eylül 2023 müsaitti o zaman. Mart başında büyükelçilik kendisi eylül 2022ye çekti. Başvurumun ilk gününden beri her gün en az 3 kere kontrol ediyorum, hiç ama hiç daha erken yer bulamadım. Senin arkadaş geçen ay başvurup benim önüme nasıl geçiyor? işe bak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |