Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido ahaha rahibi teslim ettiler altın düştü düğünde hezimet gibiydi o yüzden asla unutmadığım bir olay, bütün yaz zirveden altın götürdük bizm düğünde yarı yarıya indi fiyat

Doğrudur hcam.
    Ben hala yukardaki sorularıma cvp bulamadım.

• @mexido Merhaba, Benimde durumum sizinki ile hemen hemen aynı. Biz, eşim ile Turist vizesi aldık. Ufak cocuğumuz için henüz vize başvurusu yapmadık.
    Hedefimiz 2023 Haziran 🙂 duruma göre gitmeyi düşünüyoruz.
    F1 vizesine başvuru yapmadık. Çünkü eğitim hayatımı bitireli 11 yıl oldu, 10 yıldır da çalışıyorum. Eşimin kendi şirketi var. F1 alabilmek için pek geçerli bir sebebimiz yoktu. Turist vizesi daha garanti olarak gelmişti.
    Biz de, şayet gidersek statü değişikliğine gitmeyi düşünüyoruz. Eşim ve çocugumun Turist statüsünde kalmasına ben pek sıcak bakmıyorum. Turist vizesinde oldukları sürece yılda max 6 ay Amerika'da kalacaklar. Belki de 3 ay, gümrük memurun insiyatifine kalmış. Tabi, bu sizin Amerika'da ne kadar kalmayı planladığınız ile değişiklik gösterebilir. 2 yıl kalıp dönme planınız varsa Turist vizesi ile kalmaları mantıklı.

• @GC_dream, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido Merhaba, Benimde durumum sizinki ile hemen hemen aynı. Biz, eşim ile Turist vizesi aldık. Ufak cocuğumuz için henüz vize başvurusu yapmadık.
    Hedefimiz 2023 Haziran 🙂 duruma göre gitmeyi düşünüyoruz.
    F1 vizesine başvuru yapmadık. Çünkü eğitim hayatımı bitireli 11 yıl oldu, 10 yıldır da çalışıyorum. Eşimin kendi şirketi var. F1 alabilmek için pek geçerli bir sebebimiz yoktu. Turist vizesi daha garanti olarak gelmişti.
    Biz de, şayet gidersek statü değişikliğine gitmeyi düşünüyoruz. Eşim ve çocugumun Turist statüsünde kalmasına ben pek sıcak bakmıyorum. Turist vizesinde oldukları sürece yılda max 6 ay Amerika'da kalacaklar. Belki de 3 ay, gümrük memurun insiyatifine kalmış. Tabi, bu sizin Amerika'da ne kadar kalmayı planladığınız ile değişiklik gösterebilir. 2 yıl kalıp dönme planınız varsa Turist vizesi ile kalmaları mantıklı.

Merhaba hcam tekrardan. Çocuklar için mülakat a gitme yokmuş hcam pasaport u gönderiyorsun vizeyi basip gönderiyorlarmis. Randevularin açılmasına gerek yok diye düşünüyorum yanılıyor muyum?

Haklisiniz daha netlestirmedik hedef gc alana kadar orda dayanmak:) Tabi şartlar ne gösterir bilemeyiz.

• @mexido 14 yaş altı cocuklar için vize görüşmesine gitme zorunluğu yok. Posta yolu ile işlemler yapılıyor ama bunun için randevu alınıyor mu bilmiyorum açıkçası.

• @GC_dream, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido 14 yaş altı cocuklar için vize görüşmesine gitme zorunluğu yok. Posta yolu ile işlemler yapılıyor ama bunun için randevu alınıyor mu bilmiyorum açıkçası.

Evet o şekilde biliyorum bende fakat şimdi düşününce aklıma takıldı randevu konusu? Bilenler bilgilendirirse seviniriz. Okadar beklemeyelim boş yere.

• bu işlemi amerika'da yapınca change of status deniyor. Bana nedense US>TR dönüp bu işlem için büyükelçiliğe başvurunca %99 olumsuz olacakmış gibi geliyor. Sanki US içinde change of status yaparsak "gelmiş o kadar, e okulu da bulmuş madem, kalsın haydi" diyecekler diye düşünüyorum. Saçma da olabilir 🙂

• ⭐⭐⭐

Turistik amaçla gidip bunu aos yolu ile yapan da var ancak konsolosluk üzerinden yapmak bana daha mantıklı geliyor. Her ne kadar yasal bi durum olsa da görevliler gözünde iyi bi intiba bıraktığını cok zannetmiyorum. Sonucunda turizm amaçlı gidip bi nevi kalma isteğinizi gösteriyorsunuz. F1e çeviren H1e de yönlenebilir ki F1 vizesi ile kaçak çalışanlar su sıralar cok fazla. @materialist

• Anladım evet öyle de bakılabilir konuya. F1 vizesiyle kaçak çalışmak dışında insanların işi çok zor. Alınacak risk değil ancak zorda kalan insan mecburen ne yapacak. Ben bunu yetkili makamların da bildiğini ancak göz yumduğunu düşünüyorum. Çünkü dediğiniz gibi çok fazla sayıda çalışan var.

• ⭐⭐⭐

Bu COS süreci kaç ay sürüyor güncel bir bilgi varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu @Seyahat-Ruhu lütfen buraya gelebilir misiniz. Onlar gelene kadar aşağıdaki videoları seyredebilirsin
    youtube.com SeyahatRuhu

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu ortalama 6-12 ay aralığında sürüyormuş.

• @mexido selamlar
    Staut degisikligi yaparsaniz onlar da statü değişikliğinde olacakları için Amerika dışına çıktıklarında otomatikman statülerini kaybedecekti giriş yapabilmeleri için turist vizesi ile tekrar giriş yapabilirler veya konsolosluktan F2 talebi yapabilirler ancak alabileceklerini zannetmiyoruz aynı konuyu yaklaşık 4 gün önce avukatla görüştük.

• @Old-Traveler, içinde söyledi: B2 turist vizesini F1 öğrenci vizesine cevirmek

@mexido selamlar
    Staut degisikligi yaparsaniz onlar da statü değişikliğinde olacakları için Amerika dışına çıktıklarında otomatikman statülerini kaybedecekti giriş yapabilmeleri için turist vizesi ile tekrar giriş yapabilirler veya konsolosluktan F2 talebi yapabilirler ancak alabileceklerini zannetmiyoruz aynı konuyu yaklaşık 4 gün önce avukatla görüştük.

Doğrudur hcam. Sonuç da vizeyi amacına uygun kullanılmamış sayıp red olasılığı artıyor ne yazikki.

• Merhabalar, Size bir sorum olucaktı. 12/24/2021 de abd ye B2 vizesi ile giriş yaptım ve 6 ay kalış süresi verildi. Sonrasında bir 6 ay daha uzatma yaptım yani 12/23/2022 tarihine kadar fakat formun dün onaylandı yani 05/05/2023. Başvuru yapmış olduğum süre aşıldığı için bildiğim kadarıyla dün den itibaren (yeni bir başvuru yapmaz isem) bir ay(terketme süresi) içinde ülkeyi terketmem gerekiyor.
    Bu süre boyunca cevap alana kadar,abd de bekledim. Şuan benim durumum nedir? Bildiğim kadarıyla ve formunum dün itibariyle onaylanmış olmasıyla yasallığımı koruduğumu düşünüyorum. Ve şuan ikinci bir başvuruyla zaman kazanmaya ihtiyacım var. Tekrar ikinci bir extension başvurusu yapabilirmiyim yada şuan dil okulu bulsam öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Bana ne önerirsiniz ne yapmak gerekir umarım soruma cevap verip bana yardımcı olursunuz.
    Teşekkürler.
    İyi günler.

• Merhaba, ailece Amerika'ya gitmeyi ve orada yaşamayı hedefliyoruz. Planımız şu ama ne derece mantıklı bilmiyorum, elbette konuyu avukatlardan da danışmanlık alarak ilerleyeceğiz ama sizlerin de tecrübe ve fikirleriyle yeni yol haritaları çıkarabiliriz.

4 kişilik aileyiz ve önce turist vizesi ile hep birlikte Amerika'ya gitmek için başvuracağız. Daha önce benim yurt dışı ziyaretlerim (10'a yakın) oldu, çoğu da iş ziyaretleriydi. Hemen hemen hepimiz İngilizce de konuşabiliyoruz, Türkiye'de üzerime ev, araba vb. de var yani ailecek turist vizesini alırız gibime geliyor.

Farz edelim ki 4ümüz de turist vizesini aldık ve Amerika'ya gittik.

Sonrasında da eşim için E2 statüsünü geçiş için orada ytırımcı vizesine başvuracağız. Bunun için de ayrı araştırmalar yapıyoruz. Hadi bu da oldu diyelim.

Gelelim asıl sorumuza. 21 yaşından büyük oğlumuz için de Amerika'ya gittikten 5 ay sonra turist vizesini F1 öğrenci vizesine çevirmeye çalışacağız, orada "college" denen 1-2 yıllık okullara başvurmayı planlıyoruz. Size sorum da şu "bu profilde bir aile için 21 yaşından büyük oğlumuzun turist vizesini, F1 öğrenci vizesine çevirirler mi?" yoksa "bu aile Amerika'ya yerleşmeyi kafalarına koymuş, buna izin vermeyelim" diye oğlumuzun statü değişikliğine red verirler mi?

Yanıtları ve tecrübelerinizi paylaşacaklar için şimdiden çok teşekkürler.

• Merhaba . Daha once j1/f1 vizesine sahiptim. Yakin zamanda b1 vizemizi esimle beraber aldik. Daha once baslayip bitiremedigim
    Master programina devam etme karari aldim ve f1 yenilemeye calistik ama red aldik. Simdi cos yapmak icin amerikaya gidiyoruz( daha once b1 alinca 1 haftalik tatil yapip geldik) sorum
    Su ; okul bana turkiyede red aldiysam amerikada cos’un buyuk ihtimalle red gelecegini soyledi . Bu konuda dusunceleriniz nelerdir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |