Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

GC kazanıp evlenmek isteyenlere bütün kapılarım açıktır 😂😂😂😂😂

• Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz şu son zamanlarda ABD'ye iltica eden Türkler hep gündemde ve haber sitelerinde paylaşılan rakamlar doğruysa çok ciddi bir rakam var ortada. Bildiğim kadarıyla son 5 sene içerisinde bir ülke ABD'ye 50 binden fazla göçmen gönderirse Green Card çekilişine katılamıyor, ABD'ye iltica eden Türkler bu rakama dahil mi? Eğer dahilse bu sene yada seneye artık Green Card çekilişine katılamıyacağız gibi gözüküyor...

• Çok rahat geçiyorlar sınırı 8999 kişi iltica etmiş. Kiminin babası, kardeşi, abisi ,ablası , ailecek geçenler mi ararsın çok fazla kişi var. YouTube da çok fazla kişi var anlatıyorlar başından geçenleri. Sponsor ile geçiyorlar 8-10bin$ a kefalet ile serbest kalıyorlar bir nevi. Artık uçakları geri gönderiyorlarmis meksikadan. Özellikle turkleri.Böyle giderse Türkleri vize konusunda zorlarlar.

• Türkiye, Bulgaristan vatandaşları için önemli bir karara imza attı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte Bulgaristan vatandaşlarına turistik amaçlı ziyaretler için 90 günlük vize muafiyeti sağlandı. Kararın ardından Bulgaristan vatandaşları Türkiye'ye gelmek için sıraya girdi. Kararın ilk gününde hareketli dakikalar yaşanan Edirne'de turistler alışveriş yapmak için kuyruk oluşturdu. :)))

• @Nkah kelimenin tam anlamiyla piskolojimizi korumak icin DV cekilisi sansimiz yokmus gibi gocmenlik firsatlari kovalamaliyiz. DV cikarsa her sey biter kurtuluruz, ama cikmama ihtmali veya cikti mi numaranin yukari olma sansi yuksek.

• Yasaklı

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG bu sayfada seni göremedim abi, yeni sezon başvurularından feragat mı ediyorsun yoksa 🙂

Ionia dayım. Denizde çalışıyorum 2 senedir. GC ümitsiz vaka. Dövizle çalışıp para yapıyorum anlayacağın. Hayallerimi lotoya bırakmak istemediğim için çabalıyorum. 😉
    Pek girmiyorum foruma. Haftada bir bakıp çıkıyorum. Adım etiketlenmişse öyle dikkatimi çekiyor işte.
    Sizler iyisinizdir umarım.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG bu sayfada seni göremedim abi, yeni sezon başvurularından feragat mı ediyorsun yoksa 🙂

Ionia dayım. Denizde çalışıyorum 2 senedir. GC ümitsiz vaka. Dövizle çalışıp para yapıyorum anlayacağın. Hayallerimi lotoya bırakmak istemediğim için çabalıyorum. 😉
    Pek girmiyorum foruma. Haftada bir bakıp çıkıyorum. Adım etiketlenmişse öyle dikkatimi çekiyor işte.
    Sizler iyisinizdir umarım.

Gene de boş geçme başvuruları aman diyeyim 🙂
    Eski yüzleri burada görememeye başlayınca bir sorayım dedim nereye kaybolduğunuzu. Arada gelin, yaşadığınız deneyimleri de paylaşın. Neticede sohbet odasındayız, dinlemeye hazırız her türlü hikayeyi 🙂

• yerimizi alalım hadi hayırlısı

• ⭐⭐⭐⭐

@Nkah, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz şu son zamanlarda ABD'ye iltica eden Türkler hep gündemde ve haber sitelerinde paylaşılan rakamlar doğruysa çok ciddi bir rakam var ortada. Bildiğim kadarıyla son 5 sene içerisinde bir ülke ABD'ye 50 binden fazla göçmen gönderirse Green Card çekilişine katılamıyor, ABD'ye iltica eden Türkler bu rakama dahil mi? Eğer dahilse bu sene yada seneye artık Green Card çekilişine katılamıyacağız gibi gözüküyor...

Çok ciddi bir itibar kaybı sorunu bu bana göre.

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz şu son zamanlarda ABD'ye iltica eden Türkler hep gündemde ve haber sitelerinde paylaşılan rakamlar doğruysa çok ciddi bir rakam var ortada. Bildiğim kadarıyla son 5 sene içerisinde bir ülke ABD'ye 50 binden fazla göçmen gönderirse Green Card çekilişine katılamıyor, ABD'ye iltica eden Türkler bu rakama dahil mi? Eğer dahilse bu sene yada seneye artık Green Card çekilişine katılamıyacağız gibi gözüküyor...

Bu video olmasaydı da yine çok yüksek bir itibar puanına sahip olduğumuz söylenemezdi bence 🙂

• @abrakadabra türkiyenin on yıllar boyu latin amerikadaki itibari gayet güzeldi. Özellikle son 10 senede dizilerin de ihraç edilmesiyle bu tepeye çıkmıştı.
    Bogota-istanbul uçağında 3-4 tane tc vatandaşı vardi ve gerisi tur kafileleriydi diyeyim anlaşılsın(1.5 ay öncesinden bahsediyorum). Meksikanın ücra bir kasabasında türkiye yapımı ayakkabı satan bir yerde görmüştüm mesela. Adamın tabelasında yazıyordu.
    ABD vizelerinin red oranları ciddi derecede düşmüştü 2010-2015 arası. Hatta ve hatta vize serbestisi almak için gereken şart olan %10un çok altındaydı ki bizim süper hükümet bu konuda hiçbir adım atmadı.

Bu kaçak girme muhabbeti inanılmaz ciddi bir itibar kaybı çok sıkıntılı bir durum. Devam ederse meksika vize koyacak ve bunu bütün latin amerika ülkeleri devam ettirecek ki hepsi ABD ne diyorsa onu yapar. Latin amerikanın genelde vize uyguladığı ülkeler ya kuzey kore ya da afrika ülkeleri oluyor. Buna bakarak itibarımızın inanılmaz düştüğü söylenebilir.

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra türkiyenin on yıllar boyu latin amerikadaki itibari gayet güzeldi. Özellikle son 10 senede dizilerin de ihraç edilmesiyle bu tepeye çıkmıştı.
    Bogota-istanbul uçağında 3-4 tane tc vatandaşı vardi ve gerisi tur kafileleriydi diyeyim anlaşılsın(1.5 ay öncesinden bahsediyorum). Meksikanın ücra bir kasabasında türkiye yapımı ayakkabı satan bir yerde görmüştüm mesela. Adamın tabelasında yazıyordu.
    ABD vizelerinin red oranları ciddi derecede düşmüştü 2010-2015 arası. Hatta ve hatta vize serbestisi almak için gereken şart olan %10un çok altındaydı ki bizim süper hükümet bu konuda hiçbir adım atmadı.

Bu kaçak girme muhabbeti inanılmaz ciddi bir itibar kaybı çok sıkıntılı bir durum. Devam ederse meksika vize koyacak ve bunu bütün latin amerika ülkeleri devam ettirecek ki hepsi ABD ne diyorsa onu yapar. Latin amerikanın genelde vize uyguladığı ülkeler ya kuzey kore ya da afrika ülkeleri oluyor. Buna bakarak itibarımızın inanılmaz düştüğü söylenebilir.

İki ülke arasındaki itibar farkının direkt olarak vize durumuna bakılarak anlaşılabileceğini düşünüyorum ben de. Bir ülke sana vize uyguluyor ve sen o ülkeye vize uygulamıyorsan, bunun tek sebebi senin daha itibarsız bir ülke olmandır.

Bu yüzden bugüne kadar hep savunduğum düşünce hiç değişmedi; ya dünya üzerindeki tüm sınırlar, vizeler kaldırılsın ya da hangi ülke sana vize uyguluyorsa sen de uygula. Bunu deyince işin içine hemen ama turizm gelirleri, ama döviz girişi, ama şu, ama bu diye devam eden bir liste giriyor ama aslında olması gereken ortada 🙂

Ne zaman ki ABD bize vize uygulamasını kaldıracak ya da biz de ABD'ye vize uygulamaya başlayacağız, ancak o zaman ülkemizin itibarı artmış olacak. Yani bu hiç olmadığı için bıgüne kadar, öncesindeki itibarımız da şimdiki itibarımız da hep aynıydı aslında.

• Merhabalar,
    ABD ekonomisindeki son durumlar(resesyon durgunluk küçülme vs) ciddi anlamda çalışan ihtiyacı doğuracak gibi yorumlar okuyorum bir çok yerde. Bu durum DV sayılarında artışa sebep olabilir mi acaba?

• itibar? 🙂
    halihazırda mevcut yöneticilerden bagımsız konuşuyorum. evet bundan 30 sene önce de aşırı itibarlı bir ülke değildik ama şimdiki gibi de diplerde sürünmüyorduk. hangi itibardan bahsediyorsunuz? bu ülkeye, insana itibarı mustafa kemal atatürk getirmeye çalıştı. kula kulluk etmeyin, biadı bırakın, bireysek aklı, fikri, düşünceyi savununu aşılamaya çalıştı. e 600 yıl kaderine terk edilmiş, şıh, şuh, hacı-hoca ile güdülmüş bir anadolu insanı ve artık genlerine işlemiş bir biat kültürü... şu an az da olsa itibarımız varsa ve bir pakistan, afganistan, mısır gibi ülke değilsek, bu atatürk'ün attığı sağlam temellere dayanıyor ama nereye kadar gider muamma.

• Merhabalar bayadir afk idim,geçen hafta o Amerika vizesi gördüm veeeeee

Kuzenimi amerikaya uğurladım, umarım bana da nasip olur gitmek

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu video olmasaydı da yine çok yüksek bir itibar puanına sahip olduğumuz söylenemezdi bence 🙂

Ben de sadece video yu kastetmedim. Genel olarak kaçak geçişler ve vize ihlalleri.... Tabi ülkemizin zaten itibarının zayıf olup vize redlerinin artması da bunun bir göstergesi.

• @nicky hocam ülke 80lere kadar gayet iyi bir durumdaydı diyebiliriz itibar olarak.
    Elimde annemle babamın gençlik pasaportları var, içlerinde ingiltere+ab ülkeleri giriş damgalari var ve hepsi vizesiz. Sadece ingiltere soru sormuş girerken o kadar. Al sana itibar.
    80 ihtilalinden sonra tabi ki süper hükümetimiz AB'ye vize koyun demiş ve sonuç ortada.
    Avrupa konseyinin kurucu ülkelerinden birisi Türkiye.

Söyleyecek çok şey var ama neyse

• Merhaba aranıza yeni katıldım dv2024 için kılavuz ne zaman yayınlanıyor

• ⭐⭐

@metehantokk, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba aranıza yeni katıldım dv2024 için kılavuz ne zaman yayınlanıyor

Eylül gibi yayınlanır.

• @edmond_dantes Resesyonda tam tersi olur . Yani talep azalır dolayısıyla işsizlik artar. Yani çalışan ihtiyacı azalır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |