Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@skinet11 police report sadece yurtdışındaki uzun süreli kalışlar için almanız gerek.
    türkiye'den sadece arşiv kayıtlı sicil kaydı almalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eyuphanyl ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    elbette var. burada önemli olan suçun mahiyeti ve konsolosluğun bu konudaki takdiri.

• Yöneticiler canla başla herkese yetişmeye çalışıyor inşallah kazanan arkadaşlar işleri bitince unutmazlar bu iyilikleri. Buradan destek alıp giden yüzlerce kişi olmuştur ama yenilere destek olan sayılı kişi var. Lütfen zamanı gelince sizlerde burada veya ABD de yardıma ihtiyacı olanlara destek olun

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @hpy1999 dostum selamlar. hemen hemen seninkine benzer bir durumu yaşadım tek fark ben ilk defa içmiştim ve kötü olunca panik olup hastaneye gittim kendimi eleverdim 😃 bu olay 2011 yılında oldu yani şuan sicil ya da arşivli sicil kaydımda çıkan hiç bir şey yok ama son yıllarda TR de polislerin gbt sistemi değişti onlar sorgulayınca eski dava kayıtlarını görüyorlar. Ben de senin gibi belirtip belirtmeme konusunda kararsızım şuan ds-260 formunda. Senin çoktan gittiğini farzediyorum acaba ne yaptın forumda belirttin mi bu durumu ?

• Bunu ds de belirtmilmiydiniz görüşmenizde soruldumu ve adli arşiv sicil kaydınız da görünüyormuydu acaba

• Merhaba .Ege Üni de okurken kimlik gösterme durumundan dolayı özel güvenlik bana saldırdı karşılıklı arbede oldu derken karşılıklı davacı olduk 3kişi herbirinden 150 gün ceza aldım para cezasına çevrildi karşı taraf da aynı. Eşime green card çıktı benim bu durumum gc almamı engeller mi? Bilginizi paylaşmak isterseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

• @Exrimen Arşivli sicil kaydınızda görünüyor mu bu ceza? Genellikle 1 yıldan uzun süreli cezalarda sorun olabiliyor sizin durumunuz da bir sorun olacağını zannetmiyorum kısa bir süre zaten paraya çevrilmiş ama tabi son kararı gene konsolosluk görevlisi verecek. Siz vize mülakatına mahkeme evrakları, ceza maddesi vs. her şeyin aslını ve tercümesini yanınızda götürün.

• @srhnkskn arşivli sicil kaydında gözüküyor. Bu arada formu doldururken bu kısım da ne yapmalıyım. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

• @Exrimen Formda nasıl bir suçtan dolayı ceza aldıysanız onu yazacaksınız. Mülakata gittiğinizde de tüm mahkeme evraklarını götürüp durumu açıklayacaksınız. Konsolosluk görevlisi de karar verecek. Bol şanslar.

• Ben de izninizle bir soru sormak istiyorum.

Yaklaşık 1 sene evvel alkollü araç kullanmaktan 6 ay ehliyetimi kaptırdım ve haliyle kamu davası açıldı. Dava sonucunda 8 ay 10 gün hapis cezası verilerek bu cezada hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararına çevirildi. Yani herhangi bir hüküm açıklanmamış oldu.

Ds260 formunda bu durumu belirtmedim. Adli sicil ve arşivli sicil kaydımda hiç bir şey gözükmüyor. Sonuçta hükmün açıklanması geri bırakılması olduğu için herhangi bir hüküm açıklanmamış oluyor ve hüküm giymemiş oluyorum. Eğer 5 sene içerisinde başka bir suç işlenirse o zaman hüküm giyiliyor.

Yanlış mı düşünüyorum ? Eğer yanlış düşünüyorsam mülakat maili aldıktan sonra formu açtırıp bu hususu düzeltip mülakata da bu mahkeme evrakını götüreceğim.

Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• @yigitberberoglu Arşivli sicil kaydınızda görünmüyorsa mülakatta bu konudan bahsetmeyin. Herhangi bir sicil kaydınız olmadığı için zaten gündeme de gelmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu ilk olarak hangi vize süreci için soruyorsunuz, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

bahsettiğiniz konu için, eğer arşiv kayıtlı sicil kaydınızda bu durum yoksa bahsetmeyin.
    sağlık muayenesinde de bunun sorulacağını zannetmiyorum. sorulduğu takdirde bir kere olduğunu ve cezasını ödediğinizi belirtebilirsiniz. bunun sizin sağlık raporunuz için bir sıkıntısı olmayacak.

• @yigitberberoglu merhaba mart 11 de mülakata girdim bende de hakaret sosyal medyadan hakaretten hüküm giydim ve hükmün açıklaması geri bırakıldı maddesinden yararlandım arşivde görünmedi sicil kaydımı verdim mülakatta bir sorun yaşamadım sizi bilgilendirmek istedim

• @Barsamagic, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@yigitberberoglu merhaba mart 11 de mülakata girdim bende de hakaret sosyal medyadan hakaretten hüküm giydim ve hükmün açıklaması geri bırakıldı maddesinden yararlandım arşivde görünmedi sicil kaydımı verdim mülakatta bir sorun yaşamadım sizi bilgilendirmek istedim

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Merhaba sorumu cevaplandırırsanız çok mutlu olurum. Eşim 2023 talihlisi 2018 yılında basit yaralama ve hakaretten asliye cezadan mahkemesinden 3.360 TL adli para cezası bunun da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi şu an 4 yıl geçti sicil kaydında ve arşivli sicil kaydında bu dava ile ilgili herhangi bir kayıt yok. Dava ile ilgili tek veriye uyaptan ulaşıyoruz arşivli sicilinde bununla ilgili bir şey yok temiz görünüyor. Mülakata çağırılacağımız evraklara bu dava dosyasını eklemeli miyiz Kentucky isteyeceği evraklara bunu belirtelim mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbull ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    ilgili konu arşiv kayıtlı sicil kaydınızda yoksa bunu kcc'ye ya da mülakatta belirtmenize gerek yok.

• @gucarslan ilginiz için çok teşekkür ederim

• merhabalar benim hakkımda şikayet ile cinsel taciz suçundan dava açıldı. 10 yıl ilişki yaşadığım hanımefendi kendisini rahatsız ettiğimi iddia ederek. beni tanımadığını sadece komşu olduğumuzu ve kendisinin peşinde olduğumu iddia etmiş. ben karakola eski sevgili olduğumuzu ve onu rahatsız etmediğimi sadece evinin oradan araç ile geçtiğimi bildirdim ifademde. mahkeme açıldı suç cinsel taciz olarak görünüyordu. ben mahkemeye savunma dilekçem ile birlikte kendisi ile çekilmiş fotoğraflarımı ve samimi mesaj ekran görüntülerini sundum. daha sonra mahkeme suçu cinsel tacizden kişilerin huzur ve sükununu bozmaya çevirdi. mahkeme sonucunda 3 ay hapis cezası verildi ve ceza ertlendi. sabıka kaydımda görünmüyor ancak arşiv kayıtlı sorgulamada görünüyor. bu benim için green cardı kazandığım takdirde reddedilme sebebi olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem-ceylan-Ankara siz çekilişi kazandınız mı yoksa kazanmadınız mı?
    çünkü imzanızda DV2023 bilgileri var, kazanan değilseniz lütfen düzeltin.

gelelim sorunuza; bu durum bir araştırma sürecine tabi tutulur ve sizden ilgili mahkeme kayıtlarının beyanı talep edilir. ilgili inceleme sonrası karar tamamen konsolosluk görevlisinin takdiridir. bunun sonucunu da kimse bilemez.. her şey onların takdiridir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |