Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Alttaki magazalarda avcilik ve balikcilik ile ilgili cok guzel urunler var. Oldukca da kaliteliler.

https://www.rei.com/stores/christiana.html

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Tekne satın almak (Florida)

@MySea

Abi, en güzel tekne arkadaşının teknesi teriminin varlığının sebepleri çok geçerli. Sen de bu konularda tecrübelisindir diye tahmin ediyorum.

Ben son 10 yıldır tersane deneyimim ve yat deneyimim olmasına rağmen tek başıma gözüm kesmiyor. Yanına yandaş bulmam lazım. 😃

@denizci10 @redsat2000 zamanları olsa da anlatsalar tekne sahibi olmanın dertlerini uzun uzun 😃

Eminim sen de çok güzel anlatırsın ama link verip geçmişsin. Yakma gençleri 😃

Vallahi şöyle demek gerekir. Öncelikle bakım tutum işlerinden bahsedeyim. Evde priz değiştirmek için elektrikçi çağırmazsın teknede de aynı. Makine, elektrik veya su işleriyle ilgili bakım-onarım işlerinden anlamalısınız. Yoksa çok maliyetli olur. Sonra kullanması da zor olur. Ben 13 yıldır denizlerdeyim denizin şakası yok. Size tavsiye illaki alacaksanız küçük ve yeni bir tekne ile başlamanız. Son olarak şunu da söyleyeyim herkes anasının karnında öğrenmiyor tekne kullanmayı. Düzgün eğitim alırsanız ve istekliyseniz bence rahatlıkla yaparsınız.

• Yasaklı

@denizci10

Süper açıklama, seni tekrar aramızda görmek güzel. 😃

• ⭐⭐⭐⭐

8 yıl kendi yelkenli teknemi kullandım. 7 sene askeri gemilerde subay 8 sene ticari gemilerde kaptan 13 sene yönetici ve 3 sene akademisyen olarak çalışmama rağmen deniz işi Sevda işidir. Çoçuk gibidir. Çocuk bakmak zordur tekne bakmakta aynıdır. Ama kendi teknen veya kendi çocuğun olunca bir çok yük ve maliyet sana batmaz. Taki eşin tekneye gitmemeye veya seni bu konuda soğutmaya başlayana kadar. Diyeceğim o ki tekneyi eş aldırır. Aynı şekilde onun zoru ile satılır. Ama eşlerin ikisi seviyorsa o tekne evliyalıktır. 14 gün seyir yapıp 14 hafta sonu tekne de iseniz tekne kiralamak yerine satın almak karlıdır. Birde temizlik bakım tutumu siz yapmalısınız. Bakım tutum firmasına verirseniz tekneden çabuk soğursunuz ve bir çok arıza kolay halledilecekken pahalıya patlar. Ben teknemde yıllık minimum 42 hafta sonu üzerindeydim. Eşimde aynı şekilde . Malum Amerika’da olmaya başlayınca teknemden uzak kaldım. Fazla problem çıkarmasın diye geçen sene satmak durumda kaldım. Şimdi yeni sahibiyle bizim kız emin ellerde .
    Türkiye’de yat sahibi olmak zor . Esas daha sonra ona layıkıyla bakmak zor. Birçok şeyden feragat etmek gerekiyor . Karar sizin .

• Yasaklı

@redsat2000

Harika yorumlamışsın abi, eline sağlık.

• ⭐⭐⭐⭐

Harika yaw. Adamların balıkları bile Amerikalı 🙂

• Merhabalar

TAMPA tarafında bir ofis açmayı düşünüyoruz. Turkiyede tekne kiralama ve satış ofisimiz var. Bana şirket yapıları ve de Tampa ile ilgili ne tavsiyede bulabilirsiniz? Henuz arastırmalarımın en başındayım.

Vizem şu an B1 dolayısıyla şirket işlerimiz netleşince bunun için de başvuru yapacagız. Orda Green Card ı olan bir arkadasımızla ortak düşünüyoruz.

Vereceğiniz her tavsiye fazlasıyla "appreciated" 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sofi_y forumda denizcilik dedin zaman iki kişi dışında herkes acemidir. @Ping-PONG ve miami de ceo altı müdürlük yapan @redsat2000 bu iki kişi ile hemen irtibata geçersen sana seve seve yardımcı olurlar

Benzer Başlıklar

• 115
  • 1
  • 1
  • 196
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |