Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu yoo hakaret falan yok.
    eğer ki gitmek isteyen bir kitle var ise, bunun yolları var. Turist vizesiyle statü değiştirmek(yani amacına aykırı kullanmak) güzel bir yol değil.
    Eğer ki cebinizde paranız, türkiyede iyi bir statünüz var ise h1b alabilirsiniz, değil mi?
    ya da e2 mesela?
    kaçak yolla giden herkese derim afgan mülteci,ya da kaçak gitmeye çalışan. Meksika neden türkleri almiyor mesela hiç düşündünüz mü?
    insanlar nikaraguaya giremiyor artık yahu türk pasaportuyla abdye kaçak gidecek mi acaba bunlar diye. Nikaragua diyorum bakın.
    Bu tür sorunlar 5 sene önce yoktu.
    Çuvaldızı kendimize batırmamız gerek artık.

• ⭐⭐⭐

@charon bahsettiğiniz afgan profili işte o meksikadan ne olursa olsun geçelim yeterki diyen kitle için olabilir, buna katılabilirim.
    E2 içinde avukatlar tarafından önerilen gelip işletmeleri yerinde görmek fizibilitesini amerikada yapmak, yine evvel turistle girmek meselesi yani. Hiç görmediğin bi işletmeye 100-150k$ vermek hangi statude olursan ol deli işi, turist vizesini ülke içinde değiştirmek amaca aykırı davranmaksa bunu yasaklasınlar olsun bitsin madem yasaklanmadığına göre bu bahsettiğiniz aykırılık durumu sadece kişisel çıkarım olmanın ötesine geçemez

• ⭐⭐

@charon Nikaragua'yı anlatır misiniz neden giremiyorlar?

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu statüyü 3 ay sonra değiştirebiliyorsunuz 3 aydan kısa başvurularda USCIS sizin vizeyi amacına uygun kullanmadığınızı otomatik olarak varsayıyor gittikten sonra firkiniz değişmiş olabilir o zaman statü değişikliği yapabilirsiniz ancak vizeyi alıp statü değişirim diye düşünürseniz o düşünce ile girerseniz yada vize alırsanız bu "gizlenmiş niyettir" ve yasaların ihlalidir

• @nfs741 https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx Bu siteden kontrol edebilirsiniz idari işlem durumunuzu.

• @LordBolton trden gelip abdye kacak girenlerin orani %216 mi ne artmis,ondan.
    Schengen veya abd vizesi olunca sikintisiz geciliyor.
    Unlu bir gezgin 3 saat beklemis pasaportta. Suriyeli muamelesi cekiyorlar artik bize. Saka gibi evet.

• @ahsenaydgdu e2 icin dedikleriniz dogru evet. Lakin bunun icin turist vizesi almak mantiksiz degil cunku isin icinde business var.
    H1b,hatta h2bde bir opsiyon isinin ehli olanlar icin.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charon bahsettiğiniz afgan profili işte o meksikadan ne olursa olsun geçelim yeterki diyen kitle için olabilir, buna katılabilirim.
    E2 içinde avukatlar tarafından önerilen gelip işletmeleri yerinde görmek fizibilitesini amerikada yapmak, yine evvel turistle girmek meselesi yani. Hiç görmediğin bi işletmeye 100-150k$ vermek hangi statude olursan ol deli işi, turist vizesini ülke içinde değiştirmek amaca aykırı davranmaksa bunu yasaklasınlar olsun bitsin madem yasaklanmadığına göre bu bahsettiğiniz aykırılık durumu sadece kişisel çıkarım olmanın ötesine geçemez

Bahsettigi tabiki de oydu. Gereksiz tepki verdigimizi dusunuyorum o arkadas icin.

Kimsenin kotu niyeti oldugunu dusunmuyorum acikcasi. Yanlis anlasilma olmus olabilir. Benim de dusuncem o yonde acikcasi.

• Merhabalar! Nisan ayinda k1 ile Amerikaya geldim process geregi mayis ayinda courthouseda evlendik Kasim ayinda dugun yapacagiz. Annem ve babaminda dugunde yanimda olmalarini istiyoruz. Biraz arastirdim sanirim gun pek acilmiyormus randevu icin nasil bir yol izleyebiliriz su an biraz gerildim
    B2 turist vizesine basvuru yapacaklar emekliler , yesil pasaportlari da var bu durumda vize alma olasiliklari nasil veya ne kadar banka hesabi tapu vs gostermeleri gerekiyor? Yanitlarsaniz cok sevinirim

• @SUV2019 durum yok ne demek butun odemeleri yaptım.......adresi verdim

• Bu ileti silindi!

• @charon hocam o gezgin abartmış çünkü kalabalık havalimanlarında herkes sıra bekliyor. Avrupalıda bekliyor bizde bekliyoruz. 3 saat beklemesi çok yoğun olmasından kaynaklanabilir. Son gidişim de 2 saat bekledim sırada jfk de. Arkamda Norveçli bir aile vardı onlarda benle bekliyordu. Onlara da Suriyeli muamelesi yaptılar o zaman

• ⭐⭐

...hava alanlarinda pasaport kulubeleri vardir veya masalari, ulke vatandaslari- icin ayri maslar vardir,diger gelenler icin ayri masalar,bazi saatlerde ust uste cok ucak iner ve pasaport girisinde cok kuyruk olur,bir seferinde bende hawaiide 2 saat kadar kuyrukta bekledim, 8 tane masa calisyordu....ortada dolasan gumruk memurlari vardir giselerdeki siralara gore yolculari yonlendirirler...pasaport kontrol memuru suphelenirse bir iki soru sorabilir veya sahisi baska arkadaslarina yonlendirebilir...iki sefer sanfranciscoya bir seferde los angeles sehirine gittim los angeles sehrindeki gumruk memuru pasaportumkda dogum yerim istanbul oldugunu gorunce turkiyedemi yoksa australyadami yasadigimi sordu..

• @ob16222 hayır hocam, adam nikaraguaya kara yoluyla geçti.
    avrupalıları gayet rahat geçirmişler. kendisi ve kız arkadaşı 3 saat beklemiş.

• @lbsryts pasaportun rengi abd için farketmez. normal olarak başvuruda bulunacaklar herkes gibi.
    kasıma kadar yetişeceğini hiç zannetmem. nisan sonu randevu aldığımda mayıs 2023e veriliyordu

• @charon one ceken oldugunu duymustum siz deniyor musunuz veya guncelliyorlar mi?

• Ankara Turist vizesi icin randevu veriyor mu yoksa sadece istanbul mu?

• @lbsryts sadece İstanbul

• Amerikaya uçuşta aktarmalıysa transit vizeye gerek varmı münih yada frankurt için?

Amerikada prizler nasıl priz dönüştürücüye gerek var mı hangisini önerirsiniz?

Amerikaya nakit en fazla ne kadar götürebiliriz?
    Amerikada türk banka kartlarını kullanabilir miyiz, ne kadar komisyon kesiliyor?

Amerikaya para transferi için ne öneriyorsunuz?

• @charon ben Amerika için konuşuyorum hocam. Meksika ile ilgili bir fikrim yok. O yüzden yorum yapamayacağım ama Amerika için Avrupa ülke vatandaşları ve biz aynı kuyrukta bekliyoruz. Hatta ben kendimce mutlu oluyorum Avrupa da bizi beklettikleri gibi kendileri de bekleyince off puf yapmaya başlıyorlar 🙂

Benzer Başlıklar

• 7
  • 13
  • 5
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |