Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon

Hocam irdelemelerinize kesinlikle katılıyorum. DS-160 ile birebir karşılaştırma var. Bilgi tutarlılığı çok önemli. Benim önerim şu olur vize alacak arkadaşlara. Daha önce çıkışınız yoksa önce Yunanistan'dan Schengen alın bence. Hem diğerlerine göre bir tık daha kolay hem yakın. Gerek otobüs gerek feribot ile ulaşım sağlanıyor.

Oğlu ABD'de yaşayan çift özelinde ek bilgi:
    Kadın çalışıyor fakat erkek olan emekli. Ne kadar kalacaksınız sorusuna ucu açık cevap ofsayt bence. Beğenirsek bir kaç ay kalacağız denmemeli. Burada ki en mantıklı yaklaşım şu olurdu "oğlum ABD'deki işinden izin alacak ben de buradan aldım izin alacağım, eşim zaten emekli oğlumu ziyaret için 20 günlüğüne yaşadığı yere gitmeyi planlıyoruz.

Ziyaret amacını sorarken verilecek yanıt "X yeri Y günlüğüne ziyaret edeceğim." olmalı. Burada turistik gezi olacağını, gidilecek yeri ve gün sayısını söylüyoruz. Bu yanıt ile aynı zamanda ekonomik olarak Y güne kadar karşılanacağını bildiriyoruz. Yani adam gitmeden planını yapmış, parasını hesaplamış. Ben 30 gün deseydim ardından şu sorular ile karşılaşabilirdim. "Nerede kalacaksın? Masraflarını kim karşılayacak?"

Herkese hayırlısı olması dileği ile...

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@break hocam ben çok uğraştım değiştirmek için. Postayla yolladığımda ayvalık seçmiştim, daha sonra randevuya çağırdıklarında levente değiştirmeye kastım ama olmadı.
    email falanda attım baya, ııh nuh dediler peygamber demediler. başka bir departman ilgileniyormuş, onlara mail attim,yine birşey çıkmadı.
    sistemsel birşey büyük ihtimal.

pttyi arayabilirsiniz, size forward etsinler. Levente giden pasaportlar forward edilemiyor, lakin diğer yerlere gidenler ediliyor benim bildiğim.

14 Haziran'da gittik görüşmeye. Bu sabah mail geldi PTT'ye verildi diye. Eşimin pasaportu vizeli şekilde ulaştı. Benim pasaport içinde yokmuş 🙂

Ya idari soruşturmaya takıldım ya da benim pasaport ayrı gelecek. Göreceğiz...

• @break idari soruşturmaya takılsaydı söylerlerdi.
    sırayla vize basıyorlar, sonraki paketle yollarlar.

• @break ben yunanistan değilde, şiddetle ingiltere/kuzey avrupa ülkeleri/fransa vs. öneririm.
    vize memuru sizin işinize/gelirinize göre zaten ne kadar gezip gezemeyeceğinizi aşağı yukarı kestiriyor. Kimse 3 ay new yorkta turistik seyahat yapmaz mesela.

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@break ben yunanistan değilde, şiddetle ingiltere/kuzey avrupa ülkeleri/fransa vs. öneririm.
    vize memuru sizin işinize/gelirinize göre zaten ne kadar gezip gezemeyeceğinizi aşağı yukarı kestiriyor. Kimse 3 ay new yorkta turistik seyahat yapmaz mesela.

Eğer maddi olarak imkan varsa kesinlikle İngiltere. Daha düşük bütçeler için Schengen, Nordik olabilir.

Teşekkürler, idari için bir şey demediler. Beklemedeyiz bakalım 🙂

• Turist vizesi

• ⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Neden sordunuz?

• @break pasaportları kendilerine göre sıraya dizip vizeleri basip kargoya veriyorlardır.
    eşinizin pasaportuna erken basılmıştır, o kadar çok başvuru varken ya evli bu kocasıyla birlikte yollayalım dememişlerdir, şahsen aklıma bile gelmez onların yerinde olsam.
    idari işlem demediği sürece idari işleme girmez.

almanya olur,fransa olur, ingiltere olur, isveç olur, çok rahatlatır bu vizeler. Her schengen vizesi aynı değil.

• ⭐⭐

@charon shengen vizesi aldığınız da bildiğim kadarıyla o ülkelere de gitme imkanınız oluyor zaten örneğin Yunanistan shengen vizesi alsanız 1 hafta onunla Almanya'ya yada İsviçre'ye gidebilirsiniz

• Merhaba dostlar sorum olacaktı sizlere 2023 nisan 27 sine randevum var us de 5 gün kalacağım florida daytona motorsiklet haftasına katılacağım daha önce Gürcistan na hafta sonu ziyaret yaptım tek başıma seyahatlerimi hep tek yaparım us de bu şekilde tek başıma seyahat yapacağım siz amerikaya tek başına 5 günlüğüne motorsiklet haftasını gerekçe göstere vize mülakatın katılan birisine vize verir misiniz hikâye çelişkili durmuyor değilmi:)Ve kendi işyerimin sahibiyim yanımda ne gibi belgeleri götüreyim

• ⭐⭐

@erdemcc bence tam planınızı ve profilinizi forumda ki avukat muslu yada remzi kulene yazarak iyi olup olmadığını öğrenmek daha iyi olur diye düşünüyorum bana güzel bir plan gibi görünüyor

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@yenihayaletadam Neden sordunuz?

az önce amerika daki arkadaşım ile konuştum giden çok insan kalmış merak ettim bura da da öyle düşünen var mı diye

• @erdemcc profilinize göre değişir. önceki yurtdışı çıkışınızın olmaması(gürcistan sayılmaz pek) eksi
    bekar olmanız da eksi
    lakin kendi işyerinizin olması artı. fifty fifty şans veririm şahsen.

• @yenihayaletadam afgan göçmen gibi hiçbir hakkınız olmadan yaşamak istiyorsanız buyrun gidin kaçak

• @erdemcc, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba dostlar sorum olacaktı sizlere 2023 nisan 27 sine randevum var us de 5 gün kalacağım florida daytona motorsiklet haftasına katılacağım daha önce Gürcistan na hafta sonu ziyaret yaptım tek başıma seyahatlerimi hep tek yaparım us de bu şekilde tek başıma seyahat yapacağım siz amerikaya tek başına 5 günlüğüne motorsiklet haftasını gerekçe göstere vize mülakatın katılan birisine vize verir misiniz hikâye çelişkili durmuyor değilmi:)Ve kendi işyerimin sahibiyim yanımda ne gibi belgeleri götüreyim

"X günlüğüne Daytona ve Miami'yi ziyaret edeceğim. Küçüklüğümden beri motor sporu ile ilgileniyorum. Daha önce Y şehrinde de motorsiklet fuarına/haftasına katıldım (gerçekten de doğruysa) Z tarihindeki Daytona motorsiklet haftasına gittikten sonra Miami'de tatil yapacağım." şeklinde açıklama iyi bana göre.

• @charon Teşekkür ederim yurt dışına daha fazla çıkmayı isterim ama işyerini bırakıp çıkamıyorum zaten konsolosluk değil tımarhaneden Yeni çıkmış bir birey gibi davranıyor avrupa ülkelerinin olayı belli parayı göster al vizeyi bunda ne yapacağını bilemiyorsun geçen ay vize alan arkadaşım oldu asgari ücretli newyorkta tatil yapıcam diye almış vizeyi gelmiş banada bekle beni uber diyor :))

• ⭐⭐

@erdemcc arkadaşınızın profilinden bahseder misiniz biraz o kaç defa yurtdışına çıktı yada ne kadardır çalışıyordu evli miydi vs

• @LordBolton 23 yaşında bekar 2 yıldır Mc donaldsa çalışıyor çok bir olayı yok hiç belli olmuyor konsolosluğun işi holding sahibine vermediklerini duydum vizeyi ama bu arkadaşa verdiler ilk defa çıkıyor bide yurtdışına

• ⭐⭐

@erdemcc üniversite mezunudur da sanırım, evet holding sahipleri yatırımcılar yoluyla orada çok rahat kalabilirler yada net bir plan ortaya koymamış olabilir vs onay oranı yüzde 85 Türkiye'de çoğunluğu alıyor turist vizesi en rahat verilen vize türüdür aslında

• ⭐⭐⭐⭐

@charon ne alakası var ya... Afgan göçmen ile tursit vizesinin... biz de gideceğiz turist vizesi ile ama orada statü değiştireceğiz... bilip bilmeden konuşmayın... ayrıca suçlayıcı ya da aşağılayıcı şekilde hiç konuşmayın... Ben de sizin söylediklerinize sizin üslubunuz ile cevap veririm buradan ama yakışmaz... lütfen bilginiz olmadan fikir yürütmeyin... burası birçok kişinin bilgi edindiği bir mecra...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |