Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1kez öğrenci almıştım 5yillik F1 10 yıl önce 2-3 yıl önce 3 kez 1er hafta arayla vize başvurusu yapmıştım öğrenci yine bu sefer TOEFL için 3 red yemiştim. Sonra arkasından turist başvurusu yapmıştım eşimle bu sefer vize vermislerdi. Neye göre veriyorlar tamamen şans. Aile bağı vs hikaye. Eşim tr de idi gelmeyecekti ben tek gidecektim ailem eşim tr de idi 3 kez red verdiler. Eşim benle gelince bu kez vize verdiler. Esinide al bırakma kurtar git dediler bıraktığım için vermediler :))

• @muhendisbey hakkınızda hayırlısı olsun, numara paylaşır mısınız rica etsem? Yeni başvuruyu şansa bırakmak istemiyorum danışmanla ilerlemeye çalışacağım.

• @charon kardeşim deneyimimi yazmıştım belkide bana mantıklı gelen ona gelmedi. Sen demiştin galiba sadece floridada gezicem desen belkide sorun olmazdı diye. Belkide öyle oldu, birde daha önce çıkmamış olmam. Yunanistan veya fransaya başvuru yapacağım 3-5 gün gidip bi deneyim kazanırız belkide multi schengen verir verdiği süre kadar daha fazla ülkeye girer çıkarım bu sayede ekisiğimizi kapatırız. Başka bir sebepten red yemiş olacağımı sanmıyorum yıllardır firesiz çalışıyorum TR şartlarında iyi maşım var @mühendisbeyyy arkadaş numara paylaşırsa bende danışmanla ilerlemeye karar verdim

• @mexido şans falan değil.
    şöyle düşünün;
    bu adam evli barklı, eğer ki hakikaten abdye turistik geziye gidecekse eşini neden almıyor?
    eş = aile bağı.

• @baracus dediğim gibi size hocam, planınızı mantıklı bulmadıkları için red verdiler.
    sordukları sorular bunu gösteriyor. İkinci soru da işin tuzu biberi olmuş daha önce hiç yurtdışına çıktınız mı.

• ⭐⭐

@baracus hemen başvuru yapmak çaresizlik göstergesi ve yapacak daha iyi bir işi yok diye algılanıyor red alma nedenleriniz olan plan ve yurtdışı gezi olayını çözmeniz gerekiyor neden yakın ülkeler varken 10.000 km ötede bir ülkeye gider ki diye düşünebilir memurlar veyada shengen ülkesine gitmiş kalsa orada kalırdı diye düşünebilir bunları düzeltip beklemeniz gerekiyor yoksa istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz ama bunun bir piyango olmadığını unutmamak gerekir bu arada düşündüm de bir neden daha buldum red almanıza neden olan planiniz ile profiliniz hiç uyumlu değil ABD'nin farklı yerlerinde arada çok mesafe var pek çok ülkenin sığacağı bir mesafedir, gitmek istiyorsunuz ancak daha önce hiç yurtdışı geziniz yok gitmek istediğiniz yerler ile yurtdışı deneyiminiz olmamasını kombine ettiğiniz zaman daha da tuhaflaşıyor olay ancak yurtdışına gidip gelmiş olsaydınız ilk planınız makul gelebilirdi memura

• Sabah randevum vardi. Onay aldım. Danışmanla başvuru yapmadım. Evliyim. Yalnız başvuru yaptım. Daha önce yurt dışına çıktım. Siyahi beyefendi ile görüştüm. Diğerlerine düşenin vay haline. Gördüklerimin hemen hepsi red aldı.

• @Kef14 peki görüşme nasıl geçti, ayrıntı yazabilirmisiniz

• @almene Klasik sorular sordular. Neden gitmek istiyorsunuz. Nereye gideceksiniz. Ne kadar kalacaksınız? Kiminle gideceksiniz? Daha önce yurt dışına çıktınız mı? Ne iş yapıyorsunuz? Hiç bir evrağıma bakılmadi.

• Merhaba ptt ile vize yenilemesi için yarın evraklarımızı göndereceğim. Acaba ortalama kaç gün içerisinde pasaportunuz geri gönderiliyor?

• Insanlar Hala evraklara bakilmamasina sasiriyor.
    Abd elciligi evraga dayali karar vermez. HICBIR vize gorusmesine evrak goturmedim(5 Kere aldim bu vizeyi).
    Ozellikle evrak isteniyorsa yaziyor zaten. Vize memuru Geri doneceginize ikna olmadiysa, istediginiz evragi gosterin,farketmez

• Selamlar tekrardan, B1/B2 vizesine şirketim aracılığıyla detaylı bir konferans planıyla başvurmuştum. şirketin anlaşmalı olduğu bir tur ajansı var. Onlara belgelerimi ilettim, işlemleri hallettiler ve Şubat 2023'te randevum var. Benim sorum ise, Şubat 2023'e kadar aynı işte kalmayı düşünmüyorum. Ayrıldığım durumda tekrardan başka bir planla mı başvurmam gerekecek vizeye? Yoksa planlarım değişti böyle şöyle gibi gidebilir miyim? 😞 Umarım baştan süreci yaşamam gerekmez..

• ⭐⭐

@Kef14 tebrik ederim iyi tatiller dilerim, red alan kişilerin neden red aldığını anlayabildiniz mi ve kaç kişi red aldı

• ⭐⭐⭐

@baracus avrupada farklı yerlere giriş çıkış yapmak damga bastırmaz. Sadece girişte ve çıkışta ki ülkelerden damga basılmış olur. Ama farklı ülke schengeni almak tabi daha avantaj sağlayabilir. Bende bu yüzden 2. Schengen başvurusnda bulundum

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@mexido şans falan değil.
    şöyle düşünün;
    bu adam evli barklı, eğer ki hakikaten abdye turistik geziye gidecekse eşini neden almıyor?
    eş = aile bağı.

2 tane arkadaşım eşiyle başvuru yaptı. Üstelik danışmanla, ama ikisi de alamadi. Ben danışmana sorduğumda. Yalnız düşünüyorum dediğim de. Danışman alamazsın dedi. Hic bir insan eşini bırakıp gezmeye gitmez dedi. Ne yani ben arkadaşlarımla gezmeye gidemeyecek miyim? Sonuç olarak, danışman olmadan yalnız başıma başvuru yaptım ve aldım.

• @Kef14 daha öncede forumda yazmıştım hocam teorimin sonuna kadar arkasındayım siz oraya gitmeden vizeyi alıp almayacağınız belli bir algoritmaya göre hesaplıyor , en son vize memuru bakıp onay veriyor , ya da hal ve hareketlerinizi beğenmediği ve inandırıcı görmediği için red veriyor. Gerçekten iş sebebi ile gidip gelecek yakın tanıdıklarım alamazken , öylesine gidip gezmeye gidecek insanlar çok rahat aldı. Yani biz burada ne dersek diyelim bence biz gitmeden oraya her şey belli oluyor.

• @ob16222 vize işlerinden ufaktan anlayan bir tanıdığıma "randevum var nasıl giyineyim" dedim. Nasıl giyinirsen giyin, sonucu asla değiştiremeyeceksin, Sonucun belli, bunu söylemek için seni çağırıyorlar dedi.

Sizin düşünceleriniz Olabilir, çünkü herkesi tek tek inceleyecek imkanları yok. Arka planda çalışan bir yazılım mı vardir, yapay zeka mı vardır bilemedim ki. Nerden neye bakıyorlar çözemedim.

• @Kef14 hocam bugün kullandığımız bir çok ürün Amerikan menşeli en basiti cebinizde ki telefonun yazılımı belki saçma gelecek ama istedikleri bilgiye ulaşma imkanları var büyük ihtimalle ortak veri paylaşımı da var devlet ile o yüzden bir şekilde bildiklerini düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem belki de gerçekten o an vize memuru anlık karar veriyor. Ben vizeyi aldığım vakit 2018 de kesin bana vermezler diye düşünüyordum almam 10 saniye sürdü. Hatta dışarda randevu günü Orada ki insanlar ile konuşuyorduk hepsi aynı şekilde o gün kü mevcut profilimden dolayı alamazsın diyorlardı. O konuştuğum insanlar içinde tek vizeyi alan benim aynı gişe memuru hepsine red vermişti ben hariç 🙂 kime vize vereceklerini çok iyi biliyorlar bir şekilde.

• Bu ileti silindi!

• Amerika'ya girişte otel rezervasyonu yada dönüş bileti soruyorlarmı?

Benzer Başlıklar

• 47
  • 7
  • 6
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |