Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşımın oğlu Work and Travel için Amerika vizesine başvurmuştu ancak buradan Mart 2023'e randevu verdikleri için şirket çocukları toplayıp Kuveyt'e götürmüş. Ordaki Amerikan konsoloslukları boşmuş ve hemen vizeyi almışlar. Aynı şeyi biz de B1/B2 için yapabilir miyiz?

Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim, teşekkürler.

• Evet.
    Oturumu olmayanları kabul eden bütün ülkelerden alabilirsiniz.

• @Batuhan-X teşekkür ederim, aklımda bulunsun. Tam vize parasını ödedikten sonra öğrenmem güzel olmadı 😂

• ben karadağdan c1d almıştım 2017'de. o zamanlar abd elçilikleri kapalıydı bomba tehdidinden dolayı.
    gitmeden önce mail atin ve neden trden başvurmadınız sorusuna düzgün cevap verin, alırsınız. Her ülkedeki elçilik kabul etmez.

• Farklı herhangi bir ülkede trust olarak bulunur iken abd trust vizesi başvurusu yapabiliyormuyuz.yapabiliyorsak tr de olduğu gibi vize randevusunu 2023 e mi veriyor.yakın tarihlere atyormu?teşekkürler

• Arkadaşım Macaristan'da yaşıyor, orada oturma ve çalışma izni var, ordan başburu yapabilir mi? AIS'den baktım Macaristan'ı bulamadım, orada konsolosluk yok mu acaba?

alt metni

• ⭐⭐⭐

Budapestede var.

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği

Budapest, Szabadság tér 12, 1054 Macaristan
    +36 1 475 4400 https://g.co/kgs/A9uWfg
    @Kef14

• @Kef14 ikamet hangi ülkede ise oradan yapılır istisnalar dışında.
    macaristandaki elçilik ais sistemini kullanmıyor demek ki ondan dolayı listede yok. Bazı elçilikler başka sistemler kullanıyor.
    websitesine girerseniz gerekli bilgiler çıkar

• UK'den alabilir miyiz?

• Bilen var mı acaba? Ya da sıra fazla bekletmeyen bir ülke...

• @CİHAD-GÜNEŞ UK'de yaşıyorsanız neden olmasın

• ⭐⭐⭐

Hemen hemen bütün dünya da Amerika konsoloslukları aynı durumda maalesef. Türkiye’de ekstrem olarak biraz daha bekleme süresi yüksek sadece. Oturumunuz olmasa da baska ülkenin konsolosluklarından nomigrant vize alınıyor. En geçerli bilgiyi konsolosluğa mail atarak sorabilirsiniz. Sonrasında bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. U.S. Embassy, London

33 Nine Elms Ln, Nine Elms, London SW11 7US, Birleşik Krallık
    +44 20 7499 9000 https://g.co/kgs/rd68PE
    @CİHAD-GÜNEŞ

• hayır turist vizesi ile gidip başvurmayı düşünüyorum. azerbaycan için bakmıştım orada da türkiye gibiydi durum.

ingiltere için sıralar ne kadar kötü türkiye gibi mi merak ediyorum. @waterman telefon ile konuşacak ve anlayacak kadar ingilizcem yok maalesef. e-mail olarak da bu konuda cevap vereceklerini sanmıyorum açıkçası.

• ⭐⭐⭐

Size özel mesaj yoluyla bi metin gönderdim onu konsolosluğa mail olarak atarsanız geri dönüş sağlarlar diye düşünüyorum. @CİHAD-GÜNEŞ

• ⭐⭐⭐

Ayrıca Londra Amerikan konsolosluğu en erken olarak 110 gün sonrasına randevu verebiliyor. F1 ve diğer göçmen olmayan vizeler için süreler 4 gün sonrasına veriliyor. F1 için İngiltere’ye vizesi olup ordan mülakata girmek isteyenler varsa duyurulur. 😂 @CİHAD-GÜNEŞ

• ⭐⭐⭐

Araştırırken de denk geldim biraz ard arda oldu cevaplar kusura bakmayın. Sarajevo konsoloslugu 5 gün sonrasına veriyor randevu bakmakta fayda var @CİHAD-GÜNEŞ

• @CİHAD-GÜNEŞ yapmayın, boşuna red alırsınız.
    tek akıllı siz değilsiniz yani. Ya bizim elçilik sıkıntılı gidelim başka yerden alalım.
    En basitinden neden türkiyeden başvurmadınız sorusuna tatmin edici bir cevap vermeniz gerek(bana soruldu). Bu tatmin edici cevaplar arasında ya çok uzun süre bekleyecektim diye birşey yok mesela.

Hep söylenir başka ülkeden b1'e başvurmayın diye. Bir sebebi var bunun.

• ⭐⭐⭐

%100 red yiyebileceğinin garantisini kimse veremez ki. Gittiği ülkede yeni bir plan yaparak ABD’ye seyahat etmek istediğini bunun için başvuruyu burdan yaptığını belirtse bence şansı yüksek olur. Sonucunda f1de göçmen olmayan vize ancak çoğu kişi beklemek istemediğinden veya diğer sebeplerden baska ülkelerde mülakata girerek vizeyi alıyor. @charon

• @charon, içinde söyledi: Başka ülkeden B1/B2 alabilir miyiz?

@CİHAD-GÜNEŞ yapmayın, boşuna red alırsınız.
    tek akıllı siz değilsiniz yani. Ya bizim elçilik sıkıntılı gidelim başka yerden alalım.
    En basitinden neden türkiyeden başvurmadınız sorusuna tatmin edici bir cevap vermeniz gerek(bana soruldu). Bu tatmin edici cevaplar arasında ya çok uzun süre bekleyecektim diye birşey yok mesela.

Hep söylenir başka ülkeden b1'e başvurmayın diye. Bir sebebi var bunun.

Merhaba. Siz ne cevap vermiştiniz bu soruya mesela ve sonucu ne oldu?

• @CİHAD-GÜNEŞ c1dye başvurmuştum ben ve gemiye acil gitmem lazımdı. Kontratta da belirtilmişti ve kabul ettiler.
    b1 b2'de başka ülkeden başvurulmasını justify edecek bir durum olduğunu hiç zannetmiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |