Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Tarkovsky kazanma durumunuzu zaten etkilemez suçsuz bulunmasanız bile.Çekiliş yapılırken kazananlar belirlenirken etkilemez bu tarz işlemler bu tarz detaylı incelemeler kazandıktan sonraki belge ve mülakat aşamalarında incelenir.Ancak kazanırsanız gerekli adli sicil kaydınızı vs alırken etkileyebilir ama sizin bahsettiğiniz aklandığınız bir durum olduğu için buda sizi etkilemez mülakatta.Sadece dava geçiren kişilerden dava görüşmesinin ingilizce halinde kayıtları isteniyor yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır o aşamaya gelirseniz

• @Emre-Kurtulmuş Öncelikle değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Siber suç ile ilgili klasik bir hesaptan hesaba para aklanma durumuydu. Ben de çok şükür alakam olmadığını deliller ile ispat ettim ve beraat aldım. Yani siber suç kategorisi olduğu için engelliyor mu diye merat ettim.

• @cemalkt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@travelleth başınız sağolsun inşallah çıkar size.

eyv teşekkürler..

• @arbalet vallahi ömrümde edinebileceğim tüm silah bilgisini edindim teşekkür ederim benim silah konusunda çekincem küçük yaştaki çocukların eline düşmesi ve sonrasında kendini bilgisayar oyununda sanıp ortalığı birbirine katması bu gün gazetede denk geldim batılı çocukların çok büyük bir kısmı sosyal medya sayesinde aşırı sağ- faşist egilimdelermis ve müslüman ile africa kökenli göçmenlere karşı bu fikirlerle dolduruluyorlarmis bu da bireysel terörizmi tetikliyor diyor. ama sizinde dediğiniz gibi risk her yerde. bu gün gc çıksa aklıma bile gelmez bu konuştuklarımız 😂

• @cemalkt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@EminK annen veya babana çıkarsa lise mezunu üstü veya 5 yıl deneyim gerektiren bir işte çalışmış olması gerekiyor eğer herhangi birine çıkarsa 21 yaş altı çocukları direkt yararlanabiliyor.

İnsanları yanlış yönlendirmeyin. "Anne ve babam ilkokul mezunu" diyor. "Lise mezunu değil" diyor.. Otomatikman başvuru yapamıyor. "Kazanırsa" diye bir şey yok.

@EminK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba merak ettiğim sorularım var;
    -annem ilkokul babamda ortaokul mezunu annem ve babam için green carda başvurabilirmiyim?
    -diyelim ki babama çıktı otomatikmen bende kazanmış oluyorum. babam aldıktan kaç ay sonra bende green card alabiliyorum?

Hayır kardeşim, GC başvurularında minimum lise mezunu şartı var. Sen liseyi bitirince başvurabilirsin.

• @arbalet anladım teşekkür ederim çok sağolun

• @stardium neresi yanlış yönlendirmek benim dediğimin aynısını söylemişsiniz başvuru yapabilirsiniz ama lise mezunu veya 5 yıl deneyim şartı isteniyor diye yazdım sadece yorum yazmak için yazmayın lütfen.

• Geçen avukatın videosunu attım lise mezuniyeti şartı var diyor son sınıf öğrencisi başvuramaz diyor ama forumda mülakat tarihinde mezun oluyorsan başvurabilirsin diyenler var. Lise mezunu olmayıp istenen puana sahip meslekte 2 yıl tecrüben varsa başvurabilirsin deniyor ama yine forumda sanki 5 yıl içinde 2 yıl tecrübesi olan herkes başvurabilir gibi konuşuluyor.doğrusu ne belli değil. Sanki başvuru şartlarının hiçbir önemi yok çıkarsa bi şekilde halledilir gibi düşünce var

• @enemy buna en doğru cevabı @gucarslan @crazycells verebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enemy hangi avukat "son sınıf öğrencisi başvuramaz" diyorsa diplomasını 2 haftalık online kurs ile almıştır muhtemelen 🙂
    başvuru sırasında sizden diploma istenmiyor, mülakat sırasında isteniyor. haliyle o gün diplomanızı beyan etmeniz yeterli.

bu iletide bütün detayları en ince noktasına kadar anlatıldı. siz bu iletiye göre çizin yolunuzu, avukatların bir iki tık fazla almak için yaptığı videolara göre değil.

• ⭐⭐

@stardium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@EminK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba merak ettiğim sorularım var;
    -annem ilkokul babamda ortaokul mezunu annem ve babam için green carda başvurabilirmiyim?
    -diyelim ki babama çıktı otomatikmen bende kazanmış oluyorum. babam aldıktan kaç ay sonra bende green card alabiliyorum?

Hayır kardeşim, GC başvurularında minimum lise mezunu şartı var. Sen liseyi bitirince başvurabilirsin.

Yanlış bilgi. Bazı meslekler var ve bu mesleklerde belli bir seviyenin üstünde tecrübeniz varsa lise mezunu olmasanız da vize alabilirsiniz.

• Herkese Merhaba,

İlk defa bu sene başvuruda bulunacağım . Bir çoğunuz gibi bende eşim ve çocuğum ile birlikte ABD de yeni bir hayatın hayalini kuruyoruz.

Tek bir sorum olacaktı normalde pasaport şartını biliyorum fakat bu sene kalkmış sanırım doğruluk payı var mıdır ? Ona göre pasaport alacağım.

• ⭐⭐

@yasin-daş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,

İlk defa bu sene başvuruda bulunacağım . Bir çoğunuz gibi bende eşim ve çocuğum ile birlikte ABD de yeni bir hayatın hayalini kuruyoruz.

Tek bir sorum olacaktı normalde pasaport şartını biliyorum fakat bu sene kalkmış sanırım doğruluk payı var mıdır ? Ona göre pasaport alacağım.

Hayırlı olsun kazandın şimdiden.

• @uzaysan Teşekkür ediyorum 🙂 Umarım gurbetin üstesinden gelebilecek herkese nasip olur.

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,

Teşekkür ederim de nasıl emin oldunuz :))

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,

Forumda bir şaka bu. Genelde çekilişin pek umursamayan kişilere çıktığı inancı var. Siz de gerekli değilse pasaport almayacağım deyince( ki pasaport eninde sonunda alınacak bir şey) şaka yapayım dedim.

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,

Forumda bir şaka bu. Genelde çekilişin pek umursamayan kişilere çıktığı inancı var. Siz de gerekli değilse pasaport almayacağım deyince( ki pasaport eninde sonunda alınacak bir şey) şaka yapayım dedim.

Gerekçe olarak şunu söyleyebilirim başvuran sayısı ile çıkan kişi sayısını orantiladiginiz zaman tamamen şans olduğu aşikar. Çıkmama ihtimali çok daha yüksek moral olarak deforme olmaktansa ABD yi olmazsa olmazım yapmaktandan kaçınırım .

Pasaport içinde evet eninde sonunda alınacak fakat malumunuz pasaport almak Max 1 ay gibi kısa bir süre. Başvuru için gerek yok ise almak için acele etmeme gerek yok diye düşünüyorum. 5- 10 yıl çekilişten eli boş dönenler de olmuş. Umarım herkes ABD yi kurtarıcısı olarak görmez ve başarabilecek olan herkese çıkar diyelim ☺☺

Bu arada cevaplarınız için minnettarım. 🙏

• @yasin-daş öncelikle kararınızın size hayırlı olmasını dilerim, Allah gönlünüze göre versin. O pasaport muhabbeti şöyle oldu iki tane afrikalı biri pasaport alacak bütçesi olmadığından diğeride pasaport bilgilerim çalınırsa diye ahmakça düşünceden dava açtı ve kazandılar. Pasaport alacak paran yok madem banka hesabında 10K doları nasıl göstercen ya da pasaportuna sahip çıkamayan biri ile neden uğraşıyoruz dememiş hakim... Fakat üst mahkemenin bunu bozma ihtimali kuvvetle muhtemel. Ben şahsen bir cuma günü Ankara'da ehliyet ve kimlik değişimi ayrıca pasaport işlemimi yaptırmıştım ptt'de. Cumartesi günü kimliğim geldi, çok ikginç bir şekilde pazar günü kapım çaldı ve pasaportum teslim edildi pazartesi günü ise ehliyetim gelmişti. Size on yıllık pasaport almanızı öneririm şimdiden. Zira ilerleyen tarihlerde enflasyon sebebiyle fiyatlar inanılmaz fırlayacak. 2020 eylül ayında ben 1190 liraya hepsini halletmiştim şimdi on yıllık pasaport harcına ve defter fiyatına internetten bir baksanıza... Zaten çıkarsa almak zorundasınız. Bence şimdiden pasaportlarınızı alın on yıllık koyun kenara. Bol şans diliyorum, hoşçakalın.

• @byn_dogan bunlardan endişelenmeyin. Durduk yere evhamlanıyorsunuz. Ayrıca amerkada çocukların silaha alışması için silahla oynadıkları bir oyun vardır ismi "plink". 0.22 LR kalibre (yani düünyada üretilen en küçük kalibre mermi) silahları teneke kutulara sıkarlar bu hedefler bazen ebeveynler tarafından havaya fırlatılır ve çocuk hedefi vurunca tenekeden çıkan plink benzeri ses oyunun ismini vermiştir. Bazı kaynaklar daha yüksek olduğunu söylüyor ama en az 650 milyon ruhsatlı silah var. Nüfusları 340 milyon. Kaba bir hesapla kadın, çoluk çocuk, bebek, ihtiyar, engelli vs demeden adam başı iki silah... Emin olun gidince bir süre sonra sizde benim neden silahım yok lan diyeceksiniz :)) ben bizzat gözümle gördüm, oradaki siviller bizim polislerimizden daha temkinli daha emniyetli daha bilinçli silah taşıyıp kullanıyorlar. Kimse kimseye bahsetmiyor silahlı olduğundan. Günlerce yan yana takıldığım silah kullanan biri olarak silahsız olduğuna yemin edebileceğin adamların üstünden araçlarından minnak bir silah deposu çıktı 😃 bilinçli oldukları için amaçları sadece savunma olduğu için size asla zararı olmaz. Silah dükkanları bizim süpermarketlerden daha kalabalık onu görünce bile anlarsınız ama hepsi yasal olunca ferahlıyorsunuz :)) bazı mahalleler bazı bölgeler bazı eyaletler çeteleşmenin yoğun olduğu yerler oralardan uzak durun yeter 🙂 hele bi gidin bunlar en son düşüneceğiniz şeyler olacak, hatta oranın yerlilerine sorduğunuzda arkadaşlarınıza sorduğunuzda kendilerininde ağır sağlam silahlı olduğunu söyleyip size bu endişeniz için gülecekler 🙂 bol şans diliyorum

• @arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yasin-daş öncelikle kararınızın size hayırlı olmasını dilerim, Allah gönlünüze göre versin. O pasaport muhabbeti şöyle oldu iki tane afrikalı biri pasaport alacak bütçesi olmadığından diğeride pasaport bilgilerim çalınırsa diye ahmakça düşünceden dava açtı ve kazandılar. Pasaport alacak paran yok madem banka hesabında 10K doları nasıl göstercen ya da pasaportuna sahip çıkamayan biri ile neden uğraşıyoruz dememiş hakim... Fakat üst mahkemenin bunu bozma ihtimali kuvvetle muhtemel. Ben şahsen bir cuma günü Ankara'da ehliyet ve kimlik değişimi ayrıca pasaport işlemimi yaptırmıştım ptt'de. Cumartesi günü kimliğim geldi, çok ikginç bir şekilde pazar günü kapım çaldı ve pasaportum teslim edildi pazartesi günü ise ehliyetim gelmişti. Size on yıllık pasaport almanızı öneririm şimdiden. Zira ilerleyen tarihlerde enflasyon sebebiyle fiyatlar inanılmaz fırlayacak. 2020 eylül ayında ben 1190 liraya hepsini halletmiştim şimdi on yıllık pasaport harcına ve defter fiyatına internetten bir baksanıza... Zaten çıkarsa almak zorundasınız. Bence şimdiden pasaportlarınızı alın on yıllık koyun kenara. Bol şans diliyorum, hoşçakalın.

İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum 🙏 Pasaport başvurumu gerçekleştireyim bende.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |