Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, mülakat yeri olarak varşova görünüyor.. Bunu Ankara olarak değiştirirsem bir sıkıntı olur mu... Sıralamayı değiştirir mi?

• İyi günler herkese ds 260 formunu doldurmak üzere çalışmalar yapıyorum bir soruda takıldım, bitirdiğiniz en yüksek kurumu sormuş ben lise yaptım bilgilerimi doldurdum ama üniveristede okuyorum onun içinde bilgilerimi girdim diploma kısmına none yet yazdım ama bitirme tarihi istiyor bitirmediğim için bugünün tarihini verdim kabul etmiyor nasıl bir yol izlemem gerekli aldığım sertifakalarada 2 yazdım şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba, ds260 formunda annemin kızlık soyadini yanlis yazdım.Formu açtırmaya gerek var mı.Vize mülakatında mı düzelttirilmeli?

• ⭐⭐⭐

@cumhur-kutlu Sıralamadan kasıt Case Number ise o değişmez. Green Card başvurusu sırasında Varşova mı seçtiniz ? Orada mı yaşıyorsunuz ?

• ⭐⭐⭐

@benhayo En üst öğrenim olarak/ilk olarak üniversiteyi bilgilerinizi girin. Sonra Add Another ile de liseyi eklersiniz .

• @savass açtırmanıza gerek yok mülakat zamanı düzeltebilirsiniz.

• @Programmer Rusya'da yaşıyorum ve otomatik olarak beni varşova ya yönlendiriyor. Görüşme yerini Ankara olarak yeniden belirlesem bir sıkıntı olur mu? Yada varşova kalması daha mı iyi olur?

• Bir kaç sayfa önce sorulmuş ama netleştirmek adına tekrar sormak istiyorum.Benim yeşil pasaportum 25 yaşına girdiğim için bu ay iptal oluyor.Başvururken geçerliydi.DS260 formunda pasaport bilgileri sorduğunu bir yerde okumuştum.Pasaportumu yeniletmek için 1 haftadır doldurmadım ama şimdi birisi pasaport sorulmadığını yazmış.Bu kesin mi?Formu açınca geri kapatmam sorun olur diye açmadım bile.Mülakattan önce geçerli pasaport çıkartmam yeterli mi?
    Not: 1 Haziran 2022 geçerlilik tarihi.

• @Programmer sıradan kastım... Mülakat tarihinde herhangi bir etkisi var mı yok mu onu anlamak istedim.

• ⭐⭐⭐

@cumhur-kutlu 2022 kazananları olarak , bu sene Ankara mülakat vermede baya sıkıntılı oluyor. İmkanı olanlar erken mülakat alabilmek için dosyalarını yurtdışına taşıdı. Bu yıl Varşova baya hızlı çalıştı. Bol bol mülakat verdiler ve biz Türkiye'dekiler hala bekliyoruz. Benim fikrim orda kalmanız daha iyi. Tabi karar yine de sizin.

• ⭐⭐⭐

@ulaseu2023 Pasaportun sorulmadığı kısım Green Card başvuru esnasındadır. DS-260 formunda ise soruluyor. Siz DS-260 formunu doldurun şimdilik yeni pasaportunuz gelinceye kadar eski pasaport numaranızı girin. Ama sakın SUBMIT etmeyin. Sadece SAVE diyerek geçin. Yeni pasaport elinize geçtiğinde form hala açık olduğu için yeni pasaport numaranızı girebilirsiniz. Bu arada pasaport gelmeden e-devlet üzerinden Pasaport Bilgilerinize bakarak orada pasaport numaranızı görebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@ulaseu2023 Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

Sürecinizi İmzanıza Taşıma için tıklayın

• Merhabalar,
    Green card bana çıktı. Bu nedenle eşime de form doldurulması gerekiyor. form çok benzer ama aynı değil, küçük değişiklikler var. Mesela onun çalışma bilgisi kısmında "Does this job require at least 2 years of training or experience?" kısmı yok, bende var. onda olmadığı için işe başlama tarihi vs giremiyorum.

Bir de bende Additional kısmında "Can you speak and/or read languages other than your native language?" sorusu çıkmıyor. eşimde çıkıyor. Acil yardım edebilir misiniz?

Ayrıca son 5 yılda ziyaret ettiğim ülkeyi seçip kaydediyorum ama Review de yine boş çıkıyor.
    Desteklerinizi bekliyorum.

• Arkadaşlar Merhaba,
    Green card çıkan benim, eşim için de form doldurulması gerekiyor.
    Youtube videosunda olan bazı sorular bende yok, ama eşimin formunda var...
    Eşimde, Work/Education/Training bölümünü doldudururken ,iş bilgisi sonrası "Does this job require at least 2 years of training or experience?" sorusu yok, bu nedenle işe başlama tarihini giremiyoruz ama bende var.

Onun formunda "Does this job require at least 2 years of training or experience?" var bende yok.

gibi gibi böyle küçük farklar var. nasıl ilerlemek lazım bilgi alabilir miyim?

• @cemalkt Anne kızlık soyadını sorduğu yer neresi ki? benim formumda olmadığı için sormak istedim.

• @cemalkt
    Merhaba hocam. Ben green kart kazananıyım fakat çekiliş formunda evli kısmını işaretlememişim. Ve bunun da direkt elenme sebebi olduğu söyleniyor. DS260 formunu tam ve eksiksiz doldurdum. Mülakata girmek mi yoksa hiç bu riski almamak mı gerekiyor? Çoğu kişi girersen elenirsin diyor. Ben de vazgeçmek üzereyim bilgisi ve fikri olan lütfen yazsın.

• @OzdeNeslihan "Can you speak and/or read languages other than your native language?" bunu yazacaktım. pardon. onun formunda bu soru var ama bende yok.

• Merhaba, ds-260 formu doldururken aklıma takılın birşey var. Green card başvuru sırasında kullandığım pasaportun süresi bitti. Yeni pasaporta başvurdum. 15 gübü bulur dediler pasaportun ulaşması. Acaba beklemeden Anathor documents tıklayıp ds-260'ı göndermelimiyim zaman kaybetmemek adına?

• @OzdeNeslihan anne soyisim sorduğu yere kızlık soyismini yazmanız gerekiyor.

• @cemalkt Ben direkt evli olduğu soyadı yazdım herhangi bir sorun teşkil eder mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |