Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sibrikoz sorun değil mülakat zamanı değiştirebilirsiniz.

• @cemalkt tesekkurler. Ancak forumum youtubesaki ornek form doldurma videosunda da bekar soyisim yazmadi ya da belirtmedi dolduran arkadas. O yuzden bende simdiki soyadini yazmistim. O halde duzeltmek gerek.

• Merhaba, Eşim için doldurduğum diğer form ile benim doldurduğumda küçük farklılıklar var. Bu normal mi?

Örneğin onun formunda "Can you speak and/or read languages other than your native language?" sorusu var ancak başvuru sahibi olarak bende yok.
    ya da benim formumda şuandaki iş bilgimi yazdıktan sonra "Q. Does this job require at least 2 years of training or experience?" bu soru var, ki sonrasında başlama tarihini girebiliyorum. Ancak eşimde yok ve yıllardır aynı işte, işe başlama tarihini bu nedenle yazamıyorum.
    Bu tarz farklar sıkıntı mı değil mi bilemiyorum.
    Ayrıca kendi doldurup hatasız olarak kaydettiğim yerlerde bir daha girdiğimde yine hatalar olabiliyor, bunun için ne yapmak lazım?

• ⭐⭐⭐

@OzdeNeslihan Evet formda karşılaştığınız sorular farklılık gösterebiliyor. Kadın erkek olarak, talihli ve talihliden faydalanan kişiler olarak farklılıklar oluşabiliyor önemli olan formda istenilen sorulara doğru cevap vermeniz neden sorulmadığı önemli değil

• @Emre-Kurtulmuş Bilgi için çok teşekkürler. dünden beri ciddi anlamda kafama takılmıştı.

• Arkadaslar selamlar.

Ds260 formu doldurduk. Simdi sadece beklemedeyiz dogru mudur?

• Arkadaşlar merhabalar, bende Green Card çekilişi kazandım. Şu anda yurt dışındayım, eşim bulunduğum ülkenin vatandaşı. Yani TC vatandaşı değil. Buradaki evliliğim ile ilgili resmî evraklarım tam, Ds-260 formunu doldurunca eşim ile ilgili herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Ya da buradaki Türk konsolosluğundan önce evlilik yapıp sonra mı DS-260 formunu doldurmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@osonmez Merhaba, DS-260 formunuzu doldurun ama SUBMIT etmeyin. Pasaport numarasına e-devletten ulaşabilirsiniz. Sizden altı mesaj önceye bakarsanız aynı soruya cevap verdiğimi de görebilirsiniz. Heyecanınızı anlıyoruz ama lütfen önceki mesajları okumayı ihmal etmeyin.

• ⭐⭐⭐

@sararkaya Merhaba, sorun olmaz. Eşinizin T.C. vatandaşı olması gerekmez. Evlilik cüzdanınızın aslını ve ingilizce tercümesini isteyebilirler. Ayrıca yaşadığınız ülkede bir yıldan fazla zaman geçmiş ise oradan bizde sabıka kaydı diye geçen Polis Belgesini almanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-A Evet. Artık yeni mali yılı (önümüzdeki Ekim 1) bekleyeceksiniz.

• ⭐⭐⭐

Merhaba, yeni kazanan arkadaşlar, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyınız.
    Sürecinizi İmzanıza Taşıma için tıklayın

• ⭐⭐⭐

@NergisSW Merhaba, pasaportunuzun süresinin dolmamış olabilir. Ama artık eşinizin soyadını aldığınız için kimlik bilgileriniz değişmiş oluyor. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için yeni pasaport çıkarmanız daha uygun olur.

Sürecinizi İmzanıza Taşıma için tıklayın

• @Programmer mülakat gününe kadar Türk evliliğinin de yapmış olurum. yani hem bulunduğum ülkedeki evrakları hem de Türk evlilik cüzdnını götüreceğim. Cevabınız için çok teşekkürler.

• Merhabalar benim case sıralamam 8 yüzlerde. Green kart çekilişinde yaptığım hataları DS260'ta telafi ettiysem yine de elenir miyim?

• ⭐⭐⭐

@SAMERbey Çekilişe katılırken nasıl bir hata yaptınız ki ona göre değişiklik gösterecektir durum daha sağlıklı geri dönüş alabilmeniz için detayını belirtmeniz iyi olacaktır

• @Emre-Kurtulmuş
    Evli kısmını işaretlememişim. Sanırım o sırada çocukların ve eşimin pasaportu ve fotoğrafları olmadığı için böyle bir eşeklik yaptık.

• ⭐⭐⭐

@SAMERbey sizi demoralize etmek istemem ama başvuru sırasında medeni durumunuz hakkında yalan beyan vermiş olduğunuzu söyleyip sorun çıkartacaklardır diye düşünüyorum, yinede daha sağlıklı ve doğru bilgiyi adminler verecektir

• @Emre-Kurtulmuş
    Teşekkür ederim. Zaten görünüş öyle yani büyük ihtimalle ret verilecektir. Bu yüzden mülakata girip girmemekte tereddüt yaşıyorum

• @SAMERbey valla çok büyük hata yapmışsınız.belkide Amerika’ya ilk giden Türk olabilirdiniz bu numaraya göre

• @SAMERbey bu durumu @gucarslan @smartcells @crazycells etiketlerek sorarsanız size daha net cevap vereceklerdir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |