Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu vizesiz yurtdışı çıkışı konsolosluk için ne ifade eder kimse bilemez tabii ki ama etkiliyse schengen kadar değildir bence. Gökçe hanımın söylediği oydu bana. Bu arada Gökçe Hanıma whatsapptan mesajı bir kaç kez art arda atmanız lazım. Aynı gün dönmezse instagramdan yazın mutlaka dönecektir.

• Az önce Twitter da green card basvuru sayfasında yapılan ankette Ds260 formunu yolladınız mı diye sorulmuş.
    248 kişi oy vermiş % 42 si yani kazananlardan 100 kişi KAZANDIM AMA GÖNDERMEYECEĞİM diye oy kullanmış. Youtube da yorumların altında da görüyorum. Etrafımda da gördüğüm dolar kurundan dolayı gitmeyecek-gidemeyecek insanlar var. İki yıldır para biriktiriyorum bu sene green card çıkar diye tatile bile gitmedim. Şimdi pasaport şartı da kaldırıldı. Schengen vizesi için resim çektirmeye gittim adam dedi ki abi her gün üç beş kişi geliyordu çektirmeye dedi. Geçen seneye kadar greencard için hiç resim çekmemiştim dedi. Saldım artık kendimi..

• @abdsimsek belki bir ihtimal ama ds 260 formu göndermeyerek sürece devam etmeyen insan sayısı çok olursa (ülkemiz bazında gerekli maddi kaynağı yüksek dolar kurundan dolayı gösteremeyecek ve bundan dolayı sürece devam etmeyen insan çok olabilir, global bazında Ukrayna'da ki savaş dolayısıyla sürece devam edemeyen Ukraynalılar vs) 55 bin vizenin tamamını dağıtamayacakları için 2017 de ki gibi bir ek çekiliş ihtimali doğabilir mi acaba? Sonuç hüsran ama ümitler ve hayaller hala diri o.o

• @Nkah olma imkanı var. Bununla alakalı bir yorum okudum o yorumu bulup görseli paylaşacağım. Kasım ayında mail geldi ek çekiliş yapılmış ve kazandığımı söylemişti. Yalan ve ya doğru bilemiyorum. Ben de ne desem yalan olur. İşte her şeyden bir umut çıkarmaya çalıştığımız için her söylenenin ardından 'Acaba' diye başlayan bir cümleyi aklımızdan geçirir olduk.

• @abdsimsek forumdaki dv 2017 mülakat deneyimleri konusuna bakarsanız bir çok kişinin o dönemde ek çekilişte talihli olup ABD ye gittiğini görebilirsiniz herşey mümkün ama hala ümit bağlamaya devam etmem çok sıkıntı ya, nolurdu çıksaydıda bunları düşünmek zorunda kalmasaydım 🤣

• ⭐⭐⭐

@abdsimsek tek kişiyseniz turistle giriş yapmayı deneyin bende internette gördüm schengen vize bile sıkıntıya girebilir türk vatandaşlığı alıp sonra başvuru yapıldığı için deniyordu

• Merhaba arkadaşlar nasılsınız bugün

• ⭐⭐ Yasaklı

Yuzde42 para yuzunden gidemeyenler listesi nerede. Evlilik teklifi edelim hepsine tektek biri tutar

• Bu ileti silindi!

• @ahsenaydgdu mesajı anlayamadım,türk vatandaşlığı alıp derken.. başkasına yazacaktınız galiba:)

• ⭐⭐ Yasaklı

Grenn kard simulatorune gore 2096 yilinda çikiyor 95 yasında

• 2024 için ilk başvurumu yapacağım. Totem için yazıyorum. Umarım çıkaar

• Ne güzel çekilişi unutmuştum, bugün çalıştığım yerden birinin 2. Denemesinde kazandığını öğrendim, onun için sevindim ama kendi adıma üzüldüm. Düşüncelere daldım gittim öyle, Amerikaya giden uçaklardan birinde olabilirdim, bir bilinmeyene yolculuk yapabilirdim. İnşallah seneye...

• @go_to_usa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Avustralya ya da Kanadaya nasıl gidebiliriz Amerika bir türlü olmuyor bari Bu ülkelere gitmek için uğraşalım

Avustralya dil okuluyla gelene haftalık 20 saat çalışma izni veriyor, onun dışında work and holiday diye bir program var, dışışleri bakanlığı vasıtasıyla 100 kişi programa katılabiliyor, üniversite ganosunun yüksek olması gerekiyor ve dil puanı gerekli (düşük puanlar yeterli oluyor, ielts 4.5 gibi). Onun dışında bazı bölümlere ayrı vize fırsatı var.

Kanada'sa üniversite aracılığıyla ve yine yönetimin belirlediği belli alanlar için vize alabilmek daha basit.

• İlk denmemizde olmadı, inşallah bu sene olur .. Okadar boş başvuran varki bizim gibi herseyi ile hazır olanlar beklemeye devam ediyor.. Keşke kazanıp ds260 doldurmayanlari silip kazanmayanlar icin çekilişi tekrarsalar çok güzel olur ama kısa sürede açıklama gelirse ne güzel olur...

• @Calibraturbo ahahahahha sesli güldüm 😂

• 2012 yılında da ek çekiliş yapılmış kasım ayında olur mu dersiniz, zaten pandemi dolayısıyla bayağı eksiklikler oldu bir kaç yıldır gidemeyen çok kişi oldu

• ⭐⭐

Amerikada saatlik ortalama maaş 32$ olmuş 🙄

• ⭐⭐⭐

@abdsimsek schengene fotoğraf çektirdim demişsiniz ya ondan diyorum almak lazım onu da usa turistide sonra daha ince eleyip sık dokursalar diye demek istedim 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |