Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu sene kazananların listesi hazırlanmadı mı? Göremedim acaba hangi platformda ben mi bulamadım. Şehir/yaş/meslek/kaçıncı başvuruda çıktı bilgileri olan liste

DV2015'ten bu yana forumda excel tablosu olusturuyoruz. Son 3 yila ait tablolar surada:

DV2020 tablosu: https://bit.ly/2V0zMOz
    DV2021 tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ
    DV2022 tablosu: https://bit.ly/3ep3byM

Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/3KzLHwc

Lutfen bu tabloyu bu foruma uye olsa da olmasa da; bu satiri okuyan butun DV2023 talihlileri doldursun. Bu cizelge, butun DV2023 talihlileri icin faydali bir dokuman olacak.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar abi varya bnmki türkçe pop senin anlattığın türk sanat müziği 🙂 ben hala senin 2. Defa turiste başvurman gerektiğini düşünüyorum muhakkak mod düştü tabi bende red almaktan korktuğum için başvuruyu sürekli erteledim ama korkunun ecele faydası yok gitcez görcez ne olacağını

2 kez red aldım turistten. 3. ye başvur demek istiyorsun. Valla amerikaya 160 dolar daha kaptırmam.. Yemezler. Varsın amerika olmasın. Ne yapalım. Aslında şartları kulağı tersten tutar gibi zorlarsak kanada gayet kolay. iyi para dökmek gerekiyor ama mümkün yani. Dil okulu + 5.5 - 6.0 ielts ile devlet koleji bir yola başlatıyor ama dil okulu 5000 cad, devlet kolejinin 2 yıllığı 32500 cad körolasıca.. Konaklama vize yeme içmeyle birlikte 100 bin Cad masraf var minimum...
    Hadi part time çalış, eşim de orta karar çalışsın. Yazın da full time çalış.. Ayda 2000 cad kazansak iki kişi part time full time ve boş time süreçleriyle birlikte, dolu dolu 50 bin cad kazanırız total. Eğitimin ve yaşantının toplam maliyeti 50 bine düşüyor. ondan sonra yasal maksimum 3 yıl çalışma izni veriyor. O zaman çalıştığınla geçimi sağlasan, arabanı alsan... eğer 5 yılın sonunda oturumu alamamış olursan çıkına bakarak geri dönmek de var... 5 sene kanadada yaşadım demek için değer mi.. Bir yol elbette bulunur. Kalınır belki. Bütün iş start vermekte. Dil seviyesi yetersiz olduğundan direk devlet kolejine başlayamıyorum. Devlet koleji olmayınca eşe çalışma ve çocuğa ücretsiz devlet okulu avantajı olmuyor. Devlet koleji olunca dil yeterliliği talepleri yüksek. Dil eğitimini online uygun alabilirsin ama onların online eğitim saati benim işimin yoğun olduğu yada benim çok yorulmuş olacağım saatlere denk geliyor. Bir de anlayabilir miyim, o kadar ilerletebilir miyim emin olamıyorum. Yüzyüze eğitim, kampüste konuşma ve pratik yaparak daha hızlı ilerlerim gibi geliyor.
    6 ay orada eğitim alırken aile burada kalabilir, ayrılık istemiyoruz. Oraya gelebilir. Turist vizesiyle.. çocuk eğitiminden geri kalıyor, hadi onu da bi dil okuluna montajlarız.. ilk 6 ay kira yemek vs hep cepten. En kötü 25000 cad masrafı var. Tamam bu para halledilir de, okulun ücreti de yatınca cepte para kalmıyor. Bu kadar risk, yılların birikimi, 6 ayda bitecek. Hata yapma şansı yok, hasta olamazsın, bacağını kıramazsın, vazgeçmek gibi bir lüksün yok.. Herşey dört dörtlük gitmeli.. Her tarafı boklu bi değnek. Yine de ciddi ciddi aştırıyoruz.

• gocmen kus olam amerikaya ucam hayati yasayam!! 😃

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan ben ek işe başlayacağım günde 16 saat çalışacağım para biriktip en kötü wat veya dil okulu ile gideceğim inşAllah bir şansa çıkacak şeyi beklemek ölmeyi beklemekle aynı şey

Evet benim de başka planlarım var. Mümkünse L1B vizesiyle gitmeyi planlıyorum ben de. Orada da şirket benim için green karta başvurur ve EB3 ile alırım green kartı.

Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum fakat bildiğim kadarıyla şirketin sizin için gc başvuru yapma süreci oldukça zor ve şirketler bunu istemiyor. Şevkinizi kırmak adına değil ama yolunuzu daha net görebilmeniz için söylüyorum. Sizin adınıza başvuru yaptığında bildiğim kadarıyla o poziyona yerleşmek isteyen Amerikan vatandaşı var mı yok mu bunu kontrol ediyorlar evvela. Sizin çalışacağınız pozisyon için iş ilanı veriliyor 30 gün süreyle. Daha sonra bu iş ilanına geç başvuru olması durumu göz önüne alınarak bi 30 gün daha bekleniyor. Bu süre zarfında ilana bir ABD vatandaşı ya da halihazırda bir green cardlı biri başvurursa eğer şirketinizde bu konuda size yardımcı olamıyor ve sizin için olan green card isteği iptal ediliyor. Benim için daha evvel green card başvurusunda bulundu orada bir firma. Benim iş alanımda benim yeteneklerime sahip biri bulunamadı. Onlarca başvuru olduğunu hatırlıyorum fakat gelenlerin her biri birkaç konuda noksan olduğundan firma kabul etmiyordu. Bende yaptığım işlerle rüştümü ispatlamıştım. Fakat maalesef Türkiye'de oluşan bir sorun sebebiyle önce İzmir'e ardından Ankara'ya gelmek zorunda kaldım. Geri dönşüm çok uzun sürdü ve haksız yere bana vize vermeyi reddetti konsolos. İstedikleri her şey fazlasıyla bende olmasına rağmen vizemi alamadım. Fakat orada siz daha evvel green card başvurusu yapmışsınız dedi bana. Bende izah ettim, onu ben yapmadım çalıştığım firma yapmıştı ve sonuçlanmadan gelmek zorunda kaldım diye. Muhtemelen neden amerikaya gitmek istediğimi anladı ve aklı sıra ülkesine vatandaş adayı olan birini engelleyerek iş başardı, zafer kazandı. Reddedildiğimi söylediğinde bu cümleleri aynen suratına söyledim, madalya da takarlar sana heyecanlı olmalısın diyerek kalktım ve çıktım salondan. Kader yani birşey diyemiyorum. Şimdi aynı firmaya ürün yapıp gönderiyorum. Herhangi bir şekilde gitme imkanım olsa aynı firma ya da aynı sektörde başka bir firmayla görüşüp green card alabilirim ama süreci maalesef böyle uzatıyorlar. Ayrıca evrak kürek işleri çok ağır ilerliyor. Sürekli postayla evrak alıp gönderiyorlar hızlı değiller. Bol şans diliyorum umarım başarılı olursun.

• Abilerim, ablalarim, kardeşlerim merhaba;

25 yaşında muhasebeci bir üniversite mezunu olarak ben de bu ihtimalin hayallerini kurmaya başladım. Umarim her şey gönlümüzce olur..

Tek isteğim verdiğim emeğin daha iyi bir karşılığını almak, burada kalacak olan aileme de destek olmak.

Umarim gercekten güzel hayalleri ve hedefleri olan kişilere cikar önümüzdeki piyango

• @bugrathewise benzer amaclara sahibiz. bol sans 🤘

• @simurg9492, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@serkanist Bu kadar umutsuz olmayin hocam. Duzelir bu isler yani ulke de duzelir ekonomi de...

Gitmek mesele degil gidince mutlu olmak mesele. Eger buna candan inaniyorsaniz yuzlerce alternatif varken GC ye bel baglamak ciddi hata olur. GC %2 ihtimalle calisan bir yol iken gercek bir alternatif asla olamaz... GC nedir? Hani basvurursunuz kenarda durur sonra CEEE diye cikar gidersiniz...

Siz yeterki karar verin elinizde vizeleriniz var zaten gider kalirsiniz? Size kim engel olur? Vizeleri olmayanlar napsin? Ya da ailesi cocugu olanlar napsin?

GC yi tayin evraki gibi beklemek anliyorum ki cok ciddi bir hata bana kalirsa...

Bakalım ileriki sürec ve yaşam bize ne gösterecek- aslında kafamda dolar düşük olsa elimdeki Tl bir işe yarar ama bu şartlarda çok çok zor artık - yanı demem o ki - başka yollarıda arıyorsun ama zor işte . İyice zorlaştı artık- Neler karşıma çıkacak bilmiyorum sadece sabır diliyorum bütün dostlara. Dolar düşük olsa en azından gider - bir şeyler yaparız oda hayal oldu artık. Bakalım !.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar abi varya bnmki türkçe pop senin anlattığın türk sanat müziği 🙂 ben hala senin 2. Defa turiste başvurman gerektiğini düşünüyorum muhakkak mod düştü tabi bende red almaktan korktuğum için başvuruyu sürekli erteledim ama korkunun ecele faydası yok gitcez görcez ne olacağını

2 kez red aldım turistten. 3. ye başvur demek istiyorsun. Valla amerikaya 160 dolar daha kaptırmam.. Yemezler. Varsın amerika olmasın. Ne yapalım. Aslında şartları kulağı tersten tutar gibi zorlarsak kanada gayet kolay. iyi para dökmek gerekiyor ama mümkün yani. Dil okulu + 5.5 - 6.0 ielts ile devlet koleji bir yola başlatıyor ama dil okulu 5000 cad, devlet kolejinin 2 yıllığı 32500 cad körolasıca.. Konaklama vize yeme içmeyle birlikte 100 bin Cad masraf var minimum...
    Hadi part time çalış, eşim de orta karar çalışsın. Yazın da full time çalış.. Ayda 2000 cad kazansak iki kişi part time full time ve boş time süreçleriyle birlikte, dolu dolu 50 bin cad kazanırız total. Eğitimin ve yaşantının toplam maliyeti 50 bine düşüyor. ondan sonra yasal maksimum 3 yıl çalışma izni veriyor. O zaman çalıştığınla geçimi sağlasan, arabanı alsan... eğer 5 yılın sonunda oturumu alamamış olursan çıkına bakarak geri dönmek de var... 5 sene kanadada yaşadım demek için değer mi.. Bir yol elbette bulunur. Kalınır belki. Bütün iş start vermekte. Dil seviyesi yetersiz olduğundan direk devlet kolejine başlayamıyorum. Devlet koleji olmayınca eşe çalışma ve çocuğa ücretsiz devlet okulu avantajı olmuyor. Devlet koleji olunca dil yeterliliği talepleri yüksek. Dil eğitimini online uygun alabilirsin ama onların online eğitim saati benim işimin yoğun olduğu yada benim çok yorulmuş olacağım saatlere denk geliyor. Bir de anlayabilir miyim, o kadar ilerletebilir miyim emin olamıyorum. Yüzyüze eğitim, kampüste konuşma ve pratik yaparak daha hızlı ilerlerim gibi geliyor.
    6 ay orada eğitim alırken aile burada kalabilir, ayrılık istemiyoruz. Oraya gelebilir. Turist vizesiyle.. çocuk eğitiminden geri kalıyor, hadi onu da bi dil okuluna montajlarız.. ilk 6 ay kira yemek vs hep cepten. En kötü 25000 cad masrafı var. Tamam bu para halledilir de, okulun ücreti de yatınca cepte para kalmıyor. Bu kadar risk, yılların birikimi, 6 ayda bitecek. Hata yapma şansı yok, hasta olamazsın, bacağını kıramazsın, vazgeçmek gibi bir lüksün yok.. Herşey dört dörtlük gitmeli.. Her tarafı boklu bi değnek. Yine de ciddi ciddi aştırıyoruz.

Bunu demek istedim- insanlar artık dolar tl yüzünden başka yollarıda deneyemıyor olay bu kısaca. Dostum senı anlıyorum çok iyi hemde.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

şöyle bir durum var eğer kendine bir ikinci seçenek verirsen vazgeçebilirsin tabi ki bu b planı olmayacağı da anlamına gelmiyor yüzden iyi düşünüp tek kurşun geri dönüşü olmayan bir yol aile olduğu için süreç extra bir zor Allah yardımcınız olsun inşAllah umarım güzel haberlerinizi okumak nasip olur

• @bugrathewise, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Abilerim, ablalarim, kardeşlerim merhaba;

25 yaşında muhasebeci bir üniversite mezunu olarak ben de bu ihtimalin hayallerini kurmaya başladım. Umarim her şey gönlümüzce olur..

Tek isteğim verdiğim emeğin daha iyi bir karşılığını almak, burada kalacak olan aileme de destek olmak.

Umarim gercekten güzel hayalleri ve hedefleri olan kişilere cikar önümüzdeki piyango

aynı meslek aynı kader....

• sanırım bu başlık , geçen yılki 1000 sayfa barajını geçecek 🙂

• şimdi bişi dicem, bakalım kaç kişi "ben de" diyecek. zira hepimizdeki psikoloji aynı 🙂

bu yıl gidip en doğru stüdyoda fotoğraf çektirmiştim kendime ve aileme. özene bezene hazırlanmıştım çekiliş başvurusuna. 3-5 yerden de kontrol etmiştim.
    ama şimdi stüdyoda çektirmicem. kendim cep telefonu ile çekip koyucam. öyle her detayı uysun diye uğraş vermicem. yok öyle ilk başvurumdaki özen, istek, heves 🙂 🙂

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

şimdi bişi dicem, bakalım kaç kişi "ben de" diyecek. zira hepimizdeki psikoloji aynı 🙂

bu yıl gidip en doğru stüdyoda fotoğraf çektirmiştim kendime ve aileme. özene bezene hazırlanmıştım çekiliş başvurusuna. 3-5 yerden de kontrol etmiştim.
    ama şimdi stüdyoda çektirmicem. kendim cep telefonu ile çekip koyucam. öyle her detayı uysun diye uğraş vermicem. yok öyle ilk başvurumdaki özen, istek, heves 🙂 🙂

Ben bizzat geçen senelerde gördüğümü söyleyeyim, biri mezuniyet fotoğrafımı koymuştum kazandım dedi Hatta arkasında yeşillik ağaç gözüküyordu bile dedi. Bu sene de birisi arka plan beyaz bile değildi uğraşmadım griydi kazandım dedi. Her sene giderek fotoğraf için verilen ücrette artıyor, bakalım ekim de kaç olacak

• @SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

şimdi bişi dicem, bakalım kaç kişi "ben de" diyecek. zira hepimizdeki psikoloji aynı 🙂

Yıllardır bu şekilde yaptırdım. Kesinlikle bu sene böyle yapacağım. Çıkarsa da bunu fotoğrafın özensizliğine bağlarım 🙂

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY aynılarını yaptık bu yıl riske atıp son on dk ya bırakacağım başkasına son iki dk yaptığım başvuruya çıktı
    Ne kadar dayanırız bilmiyorum ama çıkarsa muhabbeti yapmıyoruz evde videolar yine izliyorum trulia ev mesajları atıp duruyo bakıyorum bunlardan da sıyrılsam iyi olacak bu benim hobim terkedemem sanırım

• en utanç verici kısmı da, eylül sonunda, daha başvuru başlamamışken fotoğrafçıdan içeri girdik, daha selam vermeden adam bize "greencard için mi geldiniz abi" dedi. kalır mıyım bu utançla, "yok be hocam, ama yakın. tatilde eşi ve çocukları ABD'ye götüreyim diyorum, vize alıcaz" dedim 🙂 🙂

• @yenihayaletadam Vay be, kadere bak... Umarım her şey güzel olur sizin için de.

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@SUAT-GUNAY aynılarını yaptık bu yıl riske atıp son on dk ya bırakacağım başkasına son iki dk yaptığım başvuruya çıktı
    Ne kadar dayanırız bilmiyorum ama çıkarsa muhabbeti yapmıyoruz evde videolar yine izliyorum trulia ev mesajları atıp duruyo bakıyorum bunlardan da sıyrılsam iyi olacak bu benim hobim terkedemem sanırım

Bu son gün başvurusuna çıkanları çok duyuyorum. Sanırım ben de öyle yapacağım(Ama dikkat bir arkadaş son güne son saate bıraktım kapandı başvuru yapamadım dedi)

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bunu bir yerde daha okumuştum. Adamın biri son gün yapmış, çıkmış. Başvuru yapacak olan arkadaşa da öyle yapmasını söylemiş ve o da öyle yapmış. Ona da çıkmış. İşin kolayına kaçıp sonlardan mı başlıyor acaba, bilinmez.

• @SUAT-GUNAY Ben bu yıl kullandığım resimleri kullanıcam, zaten telefonla çekmiştim. Bir daha telefonla çekmeyle bile uğraşamam. Çocuklar değişirse onlarınkini çekebilirim. Bu arada, seneye çıkarsa gidebilirim belki ama daha sonra çıkarsa gitmeyi düşünmemeye başladım artık.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |