Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @uzaysan 😂 Aklımda direkt idris usta geldi

• @aysberg34 Murat Atıf Sayar ilk başvurusunda kazandı. Yaştan ziyade ilk ya da ikinci denemenin sanki farklı bir şansı varmış gibi görünüyor. Yani benim gibi 5 ya da daha fazla başvuru yapanlara daha az rast geliyor gibi.

• @willhelm Valla ben açıkçası gayet sert ve açık şekilde sövüyorum artık bu tiplere. Bu insanlar "hayal katili" bu insanlar "günahkar".
    Ben geçen seneki çekilişlerden sonra sanırım gene forumda rast gelmiştim. Bir arkadaş çekilişe katılanlar arasından birinin "68 yaşındaki anneme öylesine başvuru yapmıştık, çıktı ama annemin gidecek durumu kesinlikle yok. Ne yapmalıyım" gibi bir şey yazdığını belirtmişti.
    Bence bunun gibi gitmeyeceği halde sırf eğlence olsun diye başvuran gayri ciddi amaçsız insanların geride durmasını sağlayacak ve hak çalmasını engelleyecek bir şeyler yapılmalı. Pasaport şartı bu konudaki en mantıklı ve güzel şartlardan biriydi. Neticede çıktığında gitmek için pasaporta ihtiyacın olacak, e madem ki o kadar niyetlisin çıkar pasaportu gerçekten niyetliysen gel.
    Bu konuları forumda geçen sene de konuşmuştuk gerçi ama ben sembolik bir başvuru ücretinin bile çok şeyi değiştireceğini savunmuştum 1$ 5$ gibi.

• @istanbuladami ilk önce şunu belirteyim evet ABD devleti bu yazdıklarımızı okumuyor ve hiç umurlarinda değil bunu biliyoruz. Gel gelelim asıl yazmak istediğime ben olsam pasaport şartını devam ettirin ayrıca GC sürecinde mülakattan önce ödenen kişi başı 330 doları başvuru esnasinda talep ederim, nasıl olsa bu ödenecek bir tutar. Çıkmazsa iki seçenek sunarım ya iade veya yeni başvuruda kullanılması. Hiçbir ekstrasi yok, normal prosedür içerisinde kişilerin karşılaşacağı ve sağlaması gereken şartlar. Ha şunu diyenler çıkıyor böyle şart koşmak çekilişin amacına aykırı, bende şunu sorayım neden başvuru için en az lise mezunu veya belirli alanlarda iş tecrübesi istiyorlar madem herkes başvuru yapsın, bunu böyle yapmalarıda cekilisin amacına aykırı, sonuçta bu şart sebebiyle herkes başvuru yapamıyor.

• @Ping-PONG seninle konuştuğumuz şu Kanada süreçleri ile ilgili toefl, ielt gibi bir sınav kovalayıp oraya doğru kasmayı düşünmeye başladım

• @birisi pasaportu olmayıp başvuru yapıp kazanan var lise mezunu olmayıp meslek şartını taşımayıp kazanan var.Türk milleti bi şekilde yapıyor başvuruyu.

• @birisi, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@istanbuladami ilk önce şunu belirteyim evet ABD devleti bu yazdıklarımızı okumuyor ve hiç umurlarinda değil bunu biliyoruz. Gel gelelim asıl yazmak istediğime ben olsam pasaport şartını devam ettirin ayrıca GC sürecinde mülakattan önce ödenen kişi başı 330 doları başvuru esnasinda talep ederim, nasıl olsa bu ödenecek bir tutar. Çıkmazsa iki seçenek sunarım ya iade veya yeni başvuruda kullanılması. Hiçbir ekstrasi yok, normal prosedür içerisinde kişilerin karşılaşacağı ve sağlaması gereken şartlar. Ha şunu diyenler çıkıyor böyle şart koşmak çekilişin amacına aykırı, bende şunu sorayım neden başvuru için en az lise mezunu veya belirli alanlarda iş tecrübesi istiyorlar madem herkes başvuru yapsın, bunu böyle yapmalarıda cekilisin amacına aykırı, sonuçta bu şart sebebiyle herkes başvuru yapamıyor.

en mantıklı işlem bu zaten çıkarsa 330 doları verecektir, çıkmazsa da geri alabilirsin yada bir sonraki başvuruya devredersin açıkça söylüyorum başvuru 50 bine düşer belki de daha az.

• ⭐⭐

@justozkan Boyle mantikli bir politikayi uygulamazlar bana kalirsa. Insallah Kanada tarzi bir sisteme gecerler...

• @birisi Bu da bir çözüm. Yüzlerce çözüm sunulabilir. Dediğim şekilde çok çok cüzi bir ücret bile inanın başvuruları yarı yarıya düşürecektir.
    KCC buradaki yazışmayı tabi ki de okumuyor ama 2 afrikalının kendilerine attığı bir mail sebebi ile pasaport şartının kaldırılmasını gündeme getiriyorlarsa, bu amaçsız başvurular sebebi ile insanların hakkının yendiğine dair kendilerine atılacak detaylı bir yazı için de ciddi ciddi bir çözüm oluşturabilirler bence.

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@justozkan Boyle mantikli bir politikayi uygulamazlar bana kalirsa. Insallah Kanada tarzi bir sisteme gecerler...

bence de yapmazlar, keşke kanada tarzı olsa keşke..

• @justozkan çok daha aza düşer

• @enemy evet işte para sartida onun için, parayı ödeyeceksin, diğer bölümlerde yalan beyan verebilirsin ama kisi başı 330 doları ödemeye geldin mi işte o birçok başvuruyu engeller, ha ayrıca yalan beyanda bulunanların ücretlerinide ödenmeyecek dedinmi sorun büyük oranda çözülür. Çünkü vize görüşmesinde Red alanlarında geri ödemesi yapılmıyor.

• Bu ileti silindi!

• @justozkan olabilir, mail adresi varsa bana gönderin ben yarın ilk iş mail atayim

• Hep beraber organize bir şekilde gönderebiliriz

• Buradada insanlar özendiriliyor lise mezunu değilsin meslekte olmuyor geçen senelerde bikaç kişi vize almış nasıl aldığı belli değil onlar örnek gösterilip insanlar başvuruya teşvik ediliyor.adam minareyi çalan kılıfını hazırlar deyip bişeyler yapıp vize almış bunu gören başvuruyor.bi yolu varsa bu şartın anlamı ne.

• @justozkan Yukarıda yazılmış burayı okuyan yok ama en mantıklı çözüm bu.

Bende yazdım; 500 TL yurt parasını (belki daha ucuz) dert eden öğrenciler seneye green card'a başvuracağım diyor. En azından bu ücret ile bir nebze (hatta çok büyük miktarda) azalmış olur bu gereksiz başvurular.

• Bu ileti silindi!

• @enemy çözümü sahte diploma, adamlar 300-500 TL ye sahte diploma alıyordur. Sonuçta bunun kontrol merci yok. Bana burada yöntemlerini yazdırmayın şimdi

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |