Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SUAT-GUNAY ben kabulüm desinler abi 😅😅

• Arkadaşlar bugün Unganlar'ın önündeydim 😃 O tarafta işim vardı, bi uğrayım dedim. Bir koşuşturma bir telaşe, giren çıkan herkesin gözünde umut ışığı... 🙂 Bize de nasip olur umarım, kafayı dik tutun 🙂 Oraya çocukluğumdan beri giderim aslında fakat son iki yıldır orada olduğumda kendimi böyle mabede gelmiş gibi hissediyorum 💫 😃

• Bu arada forumun arşiv bölümünde eski gönderileri kontrol ederken eski kız arkadaşıma denk geldim. Keşke ayrılmasaydım, Green Card almış yerleşmiş ikibuçuk senedir oradaymış. Okudum tüm gönderilerini 🙂 Sinsi şeytan bana green cardda gözü olduğundanda hiç bahsetmemişti.

• yıllanan şarap gibiyim bu seneyide pas geçtik ...

• @arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bugün Unganlar'ın önündeydim 😃 O tarafta işim vardı, bi uğrayım dedim. Bir koşuşturma bir telaşe, giren çıkan herkesin gözünde umut ışığı... 🙂 Bize de nasip olur umarım, kafayı dik tutun 🙂 Oraya çocukluğumdan beri giderim aslında fakat son iki yıldır orada olduğumda kendimi böyle mabede gelmiş gibi hissediyorum 💫 😃

adamlar %2 lik dilime girmiş kişiler o durumda ben olsam galiba ayağım yere değmeden havada yürürüm 🙂

• @arbalet ahahhajajaj 😂😂😂 sinsi şeytan

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG kanada çok kasıyor uzun zamandır kanada vize aldıım yehauhuehrh diyen duymadım 🥺🥺

Benim benimle aynı şartlardaki iş arkadaşlarımdan gidenler 10 u geçti. Bekarı, ailesi, çocuklusu. En son yeni bir arkadaşımızın vizesi çıktı. 15 inde gidiyor. Kendisine öğrenci+half çalışma eşine çalışma izni.

• ⭐⭐⭐⭐

@arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu arada forumun arşiv bölümünde eski gönderileri kontrol ederken eski kız arkadaşıma denk geldim. Keşke ayrılmasaydım, Green Card almış yerleşmiş ikibuçuk senedir oradaymış. Okudum tüm gönderilerini 🙂 Sinsi şeytan bana green cardda gözü olduğundanda hiç bahsetmemişti.

Bu kötü olmuş işte. Evlenmiş mi? Eğer evlenmemişse şansını dene derim 🙂

• @justozkan Simdiden ozur diliyorum kusuruma bakmayin, oh iyi olmus!

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord Ama maalesef resmi yazıyla pasaport şartı kaldırıldı hocam

Öyle diyorlar, bazıları da belli değil klavuz yayınlanınca eulülde diyor. Hangisi doğru bilmem ki

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@justozkan Simdiden ozur diliyorum kusuruma bakmayin, oh iyi olmus!

içimden aynısını dedim hocam, confirmation numarasını unutmuş geri alırken bir önceki yılı seçmiş, bakıyor has not been sonra bu yılınkine bakayım derken geçen yılın confirmation numarsını alıyor 7 mayıstan önce kontrol ediyor meğerse çıkmış 😃

• @justozkan 😂 ya hocam boylelerine uzulesim geliyor insani olarak, uzulemiyorum! akliniz kac karis havada, hayatinizin donum noktasi olacak bir cekilis. te allahim

• @celica nedense hiç böyle vurdumduymaz sorumsuz olamadım, confirmation numaramı telefon, mail, cloud, çıktı her tarafa yazdım en son yazarken ezberledim 😃

• ⭐⭐⭐

@JesusLord Bir çok avukat bu konuyla alakalı açıklama yaptı aslında youtubeda izleyebilirsiniz. Pasaport şartının kaldırılmasıyla alakalı bir başvuru var fakat kabul edilen bir durum yok henüz ortada yani sadece bir başvuru bu kabul edilip edilmeyeceği sonuçlanınca olay netlik kazanacak. Şu durumda pasaport istenmeyecek olarak hareket etmek mantıklı değil çünkü hali hazırda işleyen bir sistemin değişilmesi talep ediliyor sadece. İşleyen sisteme göre kendinizi hazırlamanız en mantıklısı ama başvuru sürecine daha çok var nede olsa resmileşmesini bekleyin derim sonuçta pasaport çıkarmak zahmetli bir iş değil. Harç ücretleri zamlanacaktır tabii o ayrı bir durum 🙂

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord Bir çok avukat bu konuyla alakalı açıklama yaptı aslında youtubeda izleyebilirsiniz. Pasaport şartının kaldırılmasıyla alakalı bir başvuru var fakat kabul edilen bir durum yok henüz ortada yani sadece bir başvuru bu kabul edilip edilmeyeceği sonuçlanınca olay netlik kazanacak. Şu durumda pasaport istenmeyecek olarak hareket etmek mantıklı değil çünkü hali hazırda işleyen bir sistemin değişilmesi talep ediliyor sadece. İşleyen sisteme göre kendinizi hazırlamanız en mantıklısı ama başvuru sürecine daha çok var nede olsa resmileşmesini bekleyin derim sonuçta pasaport çıkarmak zahmetli bir iş değil. Harç ücretleri zamlanacaktır tabii o ayrı bir durum 🙂

Ben eğer pasaport şartı kalkarsa kazanmanın zor olduğunu düşünüyorum, kalkmasın. Hatta diğer arkadaşlar gibi ücret getirilsin diyeceğim kızan arkadaşlar çıkıyor 😃 umarım pasaport şartı devam eder. Size çıkmış sanırım hayırlı uğurlu olsun darısı başımıza

• @birisi bu da olur.
    eksi (-) 365'i bekleriz biz de 🙂

• Kazandım.

• ⭐⭐⭐

@JesusLord Öncelikle teşekkür ederim. Bende sizin gibi düşünüyorum pasaport şartı kesinlikle kalkmamalı ve hatta ücret durumuda çok iyi bir tercih boş yere başvurup kazananlar için bununla ilgili hatta bir öneri yazmıştım şöyle bir sistem olsa diye.Biraz ütopik bir sistem önerimdi ama çok işlevseldi bence 🙂

• @JesusLord pasaport olması taraftarıyım şunu anlamıyorum, ciddi başvuracak kişiler pasaport zaten çıkartır, çekilişe başvuran kişi ya çıkmazsa pasaport ücretini boşa verdim gibi düşünebilir de çıkarsa zaten sadece pasaportla ülkeden gidemiyeceksin ki hesabında para göster ıvır zıvır sağlık ücreti falan, afrikadakiler nasıl hallediyorlar bu işlemleri bilmiyorum.. Pasaport olduğu halde bile gitmeyecekler başvuruyor.

• @dytmelek çalışan anne olunca günler bazen o kadar hızlı geçiyor ki birşey anlamıyorsunuz sizin de bildiğiniz gibi 😊 Ama her aklıma gelişinde içim sızlıyor şimdi şöyle olcaktı böyle olcaktı diye düşünüyorum. En çok da oğlumu düşünüyorum. Bu sistemin içinde kaybolmadan çocukluğunu gençliğini yaşasın istiyorum.
    Turist vizem var ama 39 yaşında 3,5 yaşında bir çocukla çok gözü kara davranamıyor insan. Yine de diğer yollar için olabilir mi acaba diye bakıyorum.
    Şimdi böyle böyle derken başvuru zamanı gelecek yine sonra yeni umutlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |