Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @simurg9492, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek Ankara anlaşması bir nimet idi. Bunu gerçekten gizlemek için bizim millet elinden geleni yapmışlar. Amerika GC ne ise ankara anlaşması da o idi ve ingiltere cidden konum olarakta çok yakındı. Hiçbir dezavantajı da yoktu. Neyse o fırsat kaçtı
    Amerika için gittisi geldisi 4 kişilik bir aile için amerika turist gezisi nerden baksan 6.000 usd... Bence bu parayı heba etmeyin zaten burada çok fazla döküman var. E2 için emek ve para harcayın

Bence greencard tan daha kolay bir yoldu çekiliş yoktu en azından ama maalesef bitti. E2 için turist vizesi almak neredeyse zorunlu, sonuçta bir iş yeri açmak için öncesinde gidip görmek neler yapmak gerektiğini belirlemek gerekiyor, bir de ilk gittiğimizde çocuklar olmadan gidip masrafı daha da azaltmayı düşünüyoruz, sonrasında yer ve işe karar verince ailecek gideceğiz ama o durumda da zaten o çıkacak parayı gözden çıkarmış olacağız. Ama tabi şuan bunları konuşmak için erken önce turist vizemizi alalım da🙏🏻

• @SUAT-GUNAY Kesinlikle böyle olacak çok dramatik bir değişim yaşanmazsa. Kongreye hakim değildi ve bizi ilgilendirecek göçmenlikle alakalı bazı yasaları geçiremiyordu önceki başkanlık döneminde. Bu sefer kongreye de hakim olacağı için bütün istediklerini geçirecek ve eğer bunu yapabilirse hep dile getirdiği şekilde Green Card çekilişini kaldırıp olayı tamamen puanlı göçmenlik başvurusuna çevirecek.

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar, nasıl ruh halleriniz? Ben hala biraz hüzünlüyüm ne zaman geçer bu ruh hali hiç sevmedim 😢

Çok kırgınım, çalışasım gelmiyor sabah zorla uyandım, aklıma geldikçe bir senem çöp oldu bu ülkede diyorum 1 sene daha bekleyeceğim sonucu belli olmayan bir sey için... yani moraller 0

• ⭐⭐

Bu forum bağımlılık yaptı bende. Çekiliş bitmesine rağmen hala günlük giriyorum. Yeşilayı arasam beni bu bağımlılıktan kurtarabilirler mi sizce?

• @uzaysan Aynen bağımlılık yaptı. Bir daha çekilişe katılmama kararını almama rağmen buralarda takılıyorum insanların yazdıklarını okuyorum. Bence en keyifli odalar bekleme/sohbet odaları...

• ⭐⭐

@simurg9492, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek Evet kabul ediyorum Amerikada yaşamanın en kolay rahat yolu GC bence. Ama hiçbir şey emeksiz olmuyor. Başka bir ülkede oturum ve/veya work permit almak çok mesele değil ki... En basitinden sizi amerikaya ya da daha rahat bir ülke olan kanadaya götürecek kısa sürede sonuç alabileceğiniz çok çeşitli yollar var. Yani açık açık yazmak istemiyorum... GC çekilişi evet heyecanı ayrı bu sitede sohbeti ayrı bir heyecan. Ama kafaya konulursa reel bir alternatif değil bana kalırsa...

Evet haklısınız ben hep İngiltere’ye Ankara anlaşmasıyla gitmek istemiştim ama eşim sıcak bakmadı Avrupa’ya. Onun kafasında illaki Amerika’ya göç etmek var o yüzden Amerika’nın şartlarını zorlayacağız, turist vizesi alıp sonrasında E2 ye yönelmeyi düşünüyoruz. Umarım yapabiliriz, hepimize bol şans🙏🏻

İlla ki ABD olsun diyorsanız Kanada da olabilir belki. Vatandaşlık aldıktan sonra kanadalılar vizesiz abdde çalışabiliyor. Tek şart işverenin form doldurması.

• ⭐⭐

@uzaysan Aynen bağımlılık yaptı. Bir daha çekilişe katılmama kararını almama rağmen buralarda takılıyorum insanların yazdıklarını okuyorum. Bence en keyifli odalar bekleme/sohbet odaları...

Bir de Göçmen Vize ile ABDye ilk giriş başlığı..

• ⭐⭐

@kugutex 50 tam hayatin ortasi abi naptin elden ayaktan dusmek yakismiyor. her serde bi hayir vardir biz kafamizi mesgul etmemeye calisalim belki 2024 de sans yuzumuze guler. ist den selamlar saglicakla kalin

• 51252 numaramdı

• ⭐⭐

@dytmelek Ankara anlaşması bir nimet idi. Bunu gerçekten gizlemek için bizim millet elinden geleni yapmışlar. Amerika GC ne ise ankara anlaşması da o idi ve ingiltere cidden konum olarakta çok yakındı. Hiçbir dezavantajı da yoktu. Neyse o fırsat kaçtı
    Amerika için gittisi geldisi 4 kişilik bir aile için amerika turist gezisi nerden baksan 6.000 usd... Bence bu parayı heba etmeyin zaten burada çok fazla döküman var. E2 için emek ve para harcayın

Hollanda var irlanda var eğer common wealth olsun derseniz. Hatta irlanda en kolay dil okulu vizesi veren ülkelerden birisi. Çoğu dil okuluna giden ankara antlaşmasıyla orada kalıyor. Ama ingiltere şart ise orasını bilemem tabi ki.

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar, nasıl ruh halleriniz? Ben hala biraz hüzünlüyüm ne zaman geçer bu ruh hali hiç sevmedim 😢

Çok kırgınım, çalışasım gelmiyor sabah zorla uyandım, aklıma geldikçe bir senem çöp oldu bu ülkede diyorum 1 sene daha bekleyeceğim sonucu belli olmayan bir sey için... yani moraller 0

Hobi edinin bence. Yapmaktan zevk aldığınız bir şey olduğu zaman daha kolay oluyor. Kendimi hobilerime verdim ben. Size de tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@dytmelek Ben biraz iyimserim. sebebi de 2023'u kacirmis olmam. katilip ta kazanamasaydim beter olurdum. suanlik durumlar boyle hayata devam 🙂

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

2024 için tam olmasa da 2025 için bir başka tehlike daha var GCciler (Gececi iyi uydu), o da ABD Başkanlık seçimleri.

2024'te Trump'ın yine adaylığı konuşuluyor. Ülkedeki enflasyon, tedarik zincirindeki sıkıntılar vs vs Demokratların bir sonraki seçimi (Biden'in ikinci dönemi) kaybedeceği yönde görüşleri güçlendiriyor. 2021 sonunda 2 eyalette yapılan ara valilik seçimlerinde Cumhuriyetçilerin yüksek performansı da 2022'de Demokratların Kongre çoğunluğunu kaybedeceklerine yorumlanıyor. Bu da 2024 Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin alacağı yönünde sinyaller veriyor.
    Trump 2022 kongre çoğunluğuna göre adaylığını açıklayacak deniyor. Alırsa yapacakları malum. 2024 Kasım ayındaki seçim belki 2024 DV kazananlarını etkilemez ama 2025 için, Trump'ın kazanması GC isteyenler için hoş olmayacak gibi.

Trumpın yaptığı bizim için en iyi şey de pasaport şartıydı umarım başvurularda pasaport şartını yeniden uygular hatta başvuru şartları 100 dolar gibi miktarlarla başvuru yapılması şartını getirir

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hobi edinin bence. Yapmaktan zevk aldığınız bir şey olduğu zaman daha kolay oluyor. Kendimi hobilerime verdim ben. Size de tavsiye ederim.

Bu ülkede nasıl bir hobi edineceğim ki hem vakit hem nakit ..

• ⭐⭐

Bu forum bağımlılık yaptı bende. Çekiliş bitmesine rağmen hala günlük giriyorum. Yeşilayı arasam beni bu bağımlılıktan kurtarabilirler mi sizce?

@Erkand Dostum bunun neyini eksiledin açıklasana bi. Şu mesaj bir kimseyi hangi açıdan rahatsız edebildi merak ettim sadece.

Elim deymiş yeni fark ettim 🙄

• ⭐⭐

@Erkand Dostum bunun neyini eksiledin açıklasana bi. Şu mesaj bir kimseyi hangi açıdan rahatsız edebildi merak ettim sadece.

Kusura bakma çıkıştım mal gibi. Özür diliyorum.

• ⭐⭐

Kusura bakma çıkıştım mal gibi. Özür diliyorum.

Olur böyle şeyler gerginiz hepiniz şu iki gündür 😄👍

• ⭐⭐

Bu ülkede nasıl bir hobi edineceğim ki hem vakit hem nakit ..

Bilgisayar hobisi bendeki de. Yazılımcı olduğum için kendime kişisel projeler yapıyorum ileride şirket kurmak adına. Hiç kuramayacak olsam bile zevk veriyor anlık olarak. Bir şeyler üretmek hoşuma gidiyor.

• ⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün ara ara girip baktım hâlâ yazmayan merak ettiğim forum müdavimleri yazmış mı diye pek keyfim yoktu ana olmanın verdiği yetkiyle biraz kafa dağıttım bari dedim bugün benim günüm olsun
    Tüm tuşlara basalım artık diyemiyorum da e 2 benim için biraz hayal
    Turist vizesi bende düşünüyorum basvuralim diye orada da eşime yazılımla ilgili bir kurs vs ayarlar bı yolunu buluruz vs düşündüm
    Şöyle bir sorun var şimdi ben daha önce gri pasaport ile Yunanistan Bosna ve bir kaç Balkan ülkesinde bulundum evlenince eşimle balayına Tayland'da gittik bu turist vizesinde geçerli bir olumlama olur mu yoksa yine gidebilirsek Avrupa da bir yere gidelim mi

Doğum günün kutlu olsun Boğa kardeş. Yarın da benim 🥳

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |