Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @FlyingChuck, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@mathematiche Aynen söylediğiniz gibi, hiçbir şekilde bir ücret talep edecek değiller. Pasaport şartını kaldırma kararları zaten tavırlarını gösteriyor. Sanıyorum onlar istatistik kasıyorlar. Pasaport şartı kesin olarak kalkarsa DV2024 için Türkiye'den 1 milyon kişi başvuru yapacak, belki de 2 milyon? Bu kadar saçma bir sistemi ciddiye almak oldukça gereksiz.

İşte acı ama gerçek sonuç..

• Valla benim gördüğüm yüzde 99 çok isteyene değil umursamayanlara çıkıyor.onun için rahat olun başvurun ve bekleyin.

• ⭐⭐

@tekirdag, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yerimizi alalım

Vaay forumda 1 tane hemşeri gördüm sonunda 😃

Hoşgeldin kaybedenler kulübüne.

• @enemy hiç totem yapmadım. Dediğiniz hoşuma gitti böyle totem yapalım bakalım

• ⭐⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yeni totemim imzam da hadi hayırlısı

😁

• @celica hahahaha çaktırma kader ortağım 😃 bu sene olur belkiii 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar numaram var diye son abi 😃

Yürrü beee 👑

• @willhelm ben pasaport şartı kaldırılmaması gerektiğine dair kısa bi kaç gerekçeyle mail attım sizlerde dilerseniz bu minvalde yazın https://register.state.gov/contactus/ContactUsForm bu arada daha dönmediler.

• Ekime kadar arasıra buralarda olacam.sonra rutin hayatıma devam edecem.ABD ile ilgili herşeyi unutacam. Allah’a dua edip bekleyecem.hayırlısı neyse o olsun deyip önümüze bakacaz.çok istediğin şey olmayınca üzüntüsüde büyük oluyor hem kendine hem çevrene zarar veriyorsun.

• ⭐⭐⭐

@doğan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bana green card çıktı ama ABD göstermem gereken bi adres lazım bana bu konuda yardımcı olur musunuz

Buraya sorarsan daha çabuk yardım / bilgi alabilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@doğan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bana green card çıktı ama ABD göstermem gereken bi adres lazım bana bu konuda yardımcı olur musunuz

Buraya sorarsan daha çabuk yardım / bilgi alabilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

İmzamiz bayagi benziyormuş 😄

• Bişey sorcaktim ABD'ye turist vizesiyle gidip dil okuluna kaydolup öğrenci vizesine donusturebiliyomuyuz ?

• ⭐⭐

@Netrunner1086, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Aslında dostlar, ben bir açıdan da bu sene değil de seneye kazanmış olmanın faydalı olabileceğini düşünüyorum. Yıllardır başvurup da çıkmamış arkadaşlar için durum farklı tabi, benim ilk başvurum ve hayalim de ona göre oluştu. İngilizce öğretmeni olarak Abd'de neredeyse bu alanla ilgili hiçbir iş yapabileceğimi düşünmüyorum. Abd'de farklı bir alanda çalışmaya hazırlık için online udemy gibi sitelerde kursları tamamlayıp, üçüncü dili de seneye kadar öğrenmeyi planladım. Pandemide boş vakitte İspanyolca çalıştım, şu an orta seviye İspanyolcam var (orada faydası olur mu bilemedim🙂). Kendi kendimi de böyle avututtum 🙂 Sizlerin yorumlarınızı okudukça da bana moral oldu açıkçası

2011'de ben de WAT yapmıştım, siz de yapmışsınız 2012'de.

Amerika'da en çok konuşulan 2. dil İspanyolca zaten bunu biliyorsunuz 🙂 Hiç faydası olmaz olur mu İspanyolca'nın. Hatta otobüslerde, metroda veya herhangi resmi bir kurumda bile uyarı levhaları 2 dilde yazılıydı hep. Üstte İngilizce, altında İspanyolca.

Bence doğru yoldasınız.

• ⭐⭐

Kazanan herkes bu foruma yeni üye olmuş grubun sefirlerinden kimseye çıkmamış çok üzülüyorum bu duruma umarım buradan yardım alıp vizesine kavuşan arkadaşlar forumda ki aldiği yardimi yüz üstü bırakıp gitmez.

• @deniz16, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@willhelm ben pasaport şartı kaldırılmaması gerektiğine dair kısa bi kaç gerekçeyle mail attım sizlerde dilerseniz bu minvalde yazın https://register.state.gov/contactus/ContactUsForm bu arada daha dönmediler.

Hocam 3-5 Türk’ün mailini önemseyeceklerini hiç sanmıyorum. Adamlar işi istatistik şovuna döndürdüler zaten. Fakat iyi bir metin hazırlanıp şansımızı deneyebiliriz neden olmasın 🤷🏻♂

• @willhelm onlar totem falan yapmamış gerçekten unutmuşlar. Olmaz ama ya olursa diye başvurup sonra salmışlar.çıkıncada hiçbişeyden haberleri yok neyin ne olduğunu şimdi araştırıyorlar. Bizde burada gitmiş gibi 1 yıl hayal kuruyoruz.ABD sokaklarını ezberleyen var ya.araba aldık ev aldık vergi ödedik neler neler.

• @Yasin-Söylemez la gardaş bide little less vur 😂

• Müdavimler yine burada. Umarım müebbete mahkum değilizdir.. Uzun süre uğrayacağımı sanmıyorum. Ben böyle şansın mı diyeyim, sisteminmi diyeyim bilmiyorum. Ölene kadar başvurup, çıkarsa gitmemeyi düşünüyorum artık.

• @enemy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@willhelm onlar totem falan yapmamış gerçekten unutmuşlar. Olmaz ama ya olursa diye başvurup sonra salmışlar.çıkıncada hiçbişeyden haberleri yok neyin ne olduğunu şimdi araştırıyorlar. Bizde burada gitmiş gibi 1 yıl hayal kuruyoruz.ABD sokaklarını ezberleyen var ya.araba aldık ev aldık vergi ödedik neler neler.

Bu unutma olayını aklım almıyor nasıl başvurudan sonra unutabiliyorlar? 🙂 Ben çok denedim bu sene ama beceremedim, sadece eskisi gibi heyecanım kalmamıştı o kadar. Bakmamaya çalışıyordum ABD ile ilgili olan her şeye fakat hiç aklımdan çıkmıyordu 🙂 Bu arada ABD’de 2-3 şehir var yollarını, sokaklarını ezberledim resmen, koy şehre kaybolmam gerçektende şaka gibi ne çok vakit ayırmışız, buna bir çözüm bulmak gerek 🙂

• @FreeMen başka bir uğraş hobi bulman lazım ilgini oraya verirsen ABD çok aklına gelmez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |