Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ebaris86, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@gucarslan merhaba, ''3. Dosya(case) numarasinin aktif olmasini beklemek.'' bu kısmı kontrol edebileceğimiz bir link varmı ?

Eğer DV2022 kazananı iseniz lütfen sürecinizi aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi imzanıza taşıyın.
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

Ayrıca süreci takip etmek için bekleme odası yerine aşağıdaki konu başlıklarından takip etmeniz bütün güncel gelişmelere ve önemli bilgilere ulaşma açısından daha iyi olacaktır.

dv2022-green-card-lotosu-aşamaları
    dv2022-mülakat-deneyimleri

• Herkese merhaba. Arkadaşlar Maine eyaletine gitmeyi düşünen var mı?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   U uzaysan 

• Bu ileti silindi!

• @berke1998 Şuan hangi sırada biliyor muyuz ?

• O büyük geldiğinde buradan sevinenlerle sevineceğiz. Şans herkesin yanında olsun 🙏🏻

• @HyperGG tam olarak sıra nerede bir bilgim yok ama sıram 7binlerde mart 2 vize görüşme tarihim olarak belirlendi.

• ⭐⭐

@ramazannatass inşallah herkese çıkar

• @emirgenco inşallah 🙏🏻

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@MySea

Abi sıkıntı orucunu viski ve domuz eti ile açacağını belirterek insanların inancı ile alay etmesinde. Gatorade in ne olduğunu da bir spor sever olarak iyi biliyorum. Ötekileştirerek taçlandırmış alayını da.

Ben şahsen din ile alakasız bir şekilde domuz etinden nefret ediyorum. İğrenç kokuyor.

Ama bu nedenle yargılayamam. Bir başkası çok lezzetli ve güzel kokulu olduğunu söyleyebilir. Benim tepkimi alan tek konu insanların inancıyla alay edilmesi. Tamamen insancıl bakış açısı, aynı şeyin tam tersini bir yobaz yapmış olsa ona da aynı yaklaşımı sergilerdim.

Ben kendi adıma oruç tutmuyorum. Hiç çekinmeden oturur restaurant ta yemeğimi de yerim. Ama elime bir şişe su veya yiyecek alıp, müslüman bir toplumun içinde sokakta yürüyerek tüketmem. Kimin ne dediğide asla umrumda değil. Tamamen saygımdan.

Bir sokakta elimde dondurma, çikolata yürürken eğer bana bakan birileri dikkatimi çekerse, çocuk büyük farketmeksizin eğer zamanım varsa ve maddi durumum elveriyorsa alır getirir ikram ederim. Genel olarakta elimde bişeylerle sokakta yürümemeye özen gösteririm.

İnsan ne yaparsa yapsın nezaket çerçevesinde yapmalı ve diğerlerinin duygularına, maneviyatlarına saygı göstermelidir. Kimliğim belli olmadığı için böyle rahat rahat dillendirebiliyorum. Yoksa; bakın ben böyle bir insanım der gibi şu yaptığım bile nezaket dışı bir hareket.

Eğer bu arkadaş benim göremediğim bir ironi yapıyorsa kusuruma bakmadın ama eğer gördüğüm şey olayın kendisi ise; yaşadığı coğrafyayı değiştirmeden önce bence zihniyetini değiştirsin. Çünkü; bu zihniyetle hiç bir yerde tutunamaz.

🙃

buna ve daha sonrasında bahsettiğiniz şeylere kısaca mahalle baskısı deniyor. suç olmayan değerlerle dalga geçilebilir veya insanların kapısının önündeki kamuya açık alanda dolaşabilirsiniz. size ayıp gelen başkasına komik gelebilir veya tam tersi. buna saygı duymak asıl kazanılması gereken zihniyet diye düşünüyorum.

• Yasaklı

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@MySea

Abi sıkıntı orucunu viski ve domuz eti ile açacağını belirterek insanların inancı ile alay etmesinde. Gatorade in ne olduğunu da bir spor sever olarak iyi biliyorum. Ötekileştirerek taçlandırmış alayını da.

Ben şahsen din ile alakasız bir şekilde domuz etinden nefret ediyorum. İğrenç kokuyor.

Ama bu nedenle yargılayamam. Bir başkası çok lezzetli ve güzel kokulu olduğunu söyleyebilir. Benim tepkimi alan tek konu insanların inancıyla alay edilmesi. Tamamen insancıl bakış açısı, aynı şeyin tam tersini bir yobaz yapmış olsa ona da aynı yaklaşımı sergilerdim.

Ben kendi adıma oruç tutmuyorum. Hiç çekinmeden oturur restaurant ta yemeğimi de yerim. Ama elime bir şişe su veya yiyecek alıp, müslüman bir toplumun içinde sokakta yürüyerek tüketmem. Kimin ne dediğide asla umrumda değil. Tamamen saygımdan.

Bir sokakta elimde dondurma, çikolata yürürken eğer bana bakan birileri dikkatimi çekerse, çocuk büyük farketmeksizin eğer zamanım varsa ve maddi durumum elveriyorsa alır getirir ikram ederim. Genel olarakta elimde bişeylerle sokakta yürümemeye özen gösteririm.

İnsan ne yaparsa yapsın nezaket çerçevesinde yapmalı ve diğerlerinin duygularına, maneviyatlarına saygı göstermelidir. Kimliğim belli olmadığı için böyle rahat rahat dillendirebiliyorum. Yoksa; bakın ben böyle bir insanım der gibi şu yaptığım bile nezaket dışı bir hareket.

Eğer bu arkadaş benim göremediğim bir ironi yapıyorsa kusuruma bakmadın ama eğer gördüğüm şey olayın kendisi ise; yaşadığı coğrafyayı değiştirmeden önce bence zihniyetini değiştirsin. Çünkü; bu zihniyetle hiç bir yerde tutunamaz.

🙃

buna ve daha sonrasında bahsettiğiniz şeylere kısaca mahalle baskısı deniyor. suç olmayan değerlerle dalga geçilebilir veya insanların kapısının önündeki kamuya açık alanda dolaşabilirsiniz. size ayıp gelen başkasına komik gelebilir veya tam tersi. buna saygı duymak asıl kazanılması gereken zihniyet diye düşünüyorum.

🙃 69

• Bir şey sormak istiyorum benim case Number ım 25XXX ben dv formunu 3 gün önce doldurup yolladım bu ilk 27k nın içerisinde değerlendirilecek miyim? Ek bir şey yapmam gerekir mi

• ⭐⭐⭐

@M-Talha-Keserci Tabi ki değerlendirilirsiniz ama net birşey söylemek zor. Beklemekten başka çare yok. Herşey çok belirsiz şu aralar.

• @aayhann Murat Atif ile girmis oldugum nefis bir tartisma...Hepinize tavsiye ederim 🙂 nefis bir program...

Bu programdan sonra kendisi beni kanaldan ENGELLEDi...

55:13 den itibaren "koy kahvesinde" konusan benim 🙂

• yerimizi aldik, bekliyoruz

• @Kaan-Karaman 6 Subatta gerceklesti 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Korkunuzdan içmiyorsunuz suyu. Saygınızdan degil. Kendisini kandırmasın kimse. NecipDinine çok saygili da olan varsa abd yerine Afganistan loterysine katilması uygundur

• Arkadaslar son durum nedir?Hangi arkadaslarimiza cikti?forumdan cikan varmi?

• @haymatlos_ nasıl yani bnde anlamadım bidahami çekiliş olcak ? Ne sorun olabilir ki bidaha tekrarladım ?

• Selam ABD de iş arama siteleri hangileri bilen yardım edebilir mi ?

• ⭐⭐⭐

@halit-gedik Birçok var Indeed, Linkedin, Craiglist .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |