Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

• @ayvalik10 teşekkür ederim..

• Herkese merhabalar green card çekilişi kazanıldığında Amerikada bir adres göstermek için Amerikaya gitmeden sanal adres alınabilir mi veya çeşitli uygulamalar üzerinden otel,hostel,günlük ev kiralanılıp onun adresi verilebilir mi ya da illa birini bulup onun adresini mi vermek gerekir ?

• ⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dv2024 sohbet odası açıldığı zaman açan arkadaş parantez içinde (bu bir loto çıkmazsa çok üzülürsünüz çok fazla hayallere kapılmayın duyarı yapmayınız) yazsa sayfa 1000 lere gelmiş bunu 200 sayfası böyle muhabbet bunu bilerek LOTO ya katıldık kimsenin dizinde ağlamıyoruz kasmayın en fazla üzüldüm yazarız

Evet çok haklısınız. belki kendimizi hayal kurarak motive ediyoruz kimse bunu bilmiyor çok düşük ihtimal yok size mi çıkacak, o kazanan kişiler nasıl kazanıyorsa bizde kazanacağız belki.

• @ahsenaydgdu yazdıklarını okudum, işte gitmeyi çok istememizin ve bu kadar çok umutlanmamızın sebebi. Ben 5 sene bir avrupa ülkesinde yaşadım, şunu çok içtenlikle söyleyebilirimki bizimle onlar arasında her açıdan çağlar/yüzyıllar var (bana göre, şimdi itirazlar gelir). bizim lüks gördüğümüz veya alırken düşündüğümüz, ertelediğimiz şeylerin aslında herkesin ulaşabileceği şeyler olduğunu gördükçe içim yandı. ya 1 litre sıkma portakal suyu 1,5 birimdi ve kahvaltıda sıkma portakal suyu içerdim, şimdi reyonun önüne bile gidemiyorum.

bizim burada kucak dolusu para verip aldığımız bir çok telefon orada satılmıyordu bile (internetten araştırmanız lazımdı, teknoloji firmalarının mağazalarında bulunmazdı).

lise öğrencileri kışın kayak için Alp dağların, yazın tatil için deniz kenarına giderdi.

Adamlar hangi ülkeye gideceklerine karar vereremezken, şimdi ben 80 km ilerimde deniz var ve aracımın yakıtını hesaplıyorum.

biz burada yaşamıyoruz sadece ölümü bekliyoruz, bu yaşam değil veya yaşam denen kavram nefes alıp vermek ve ekmekle karın doyurmak değil, yaşam bu olmamalı.

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar boynum tutuldu ve koluma vurmaya başladı. Vücudun belden üstü sağ tarafı felç gibi bir şey oldu. İlk defa başıma geliyor böyle bir olay. Kas gevşetici iğne yaptırsam geçer mi?

Geçmiş olsun, boyun düzleşmeniz olabilir.
    Boyun düzleşmesinde ağrı, aynı taraftaki kola vurur ve kolunuz uyuşur, güçsüzleşir.

Şu an için geçici ağrı kesici vs. şeyler alabilirsiniz ama tavsiyem bir Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümüne çıkıp MR çektirmenizdir.

Şimdi acile geldim bakalım ne çıkacak.

Haberdar et bizi de. Geçmiş olsun.

• ⭐⭐

@birisi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ahsenaydgdu yazdıklarını okudum, işte gitmeyi çok istememizin ve bu kadar çok umutlanmamızın sebebi. Ben 5 sene bir avrupa ülkesinde yaşadım, şunu çok içtenlikle söyleyebilirimki bizimle onlar arasında her açıdan çağlar/yüzyıllar var (bana göre, şimdi itirazlar gelir). bizim lüks gördüğümüz veya alırken düşündüğümüz, ertelediğimiz şeylerin aslında herkesin ulaşabileceği şeyler olduğunu gördükçe için yandı. ya 1 litre sıkma portakal suyu 1,5 birimdi ve kahvaltıda sıkma portakal uyu içerdim.

bizim burada kucak dolusu para verip aldığımız bir çok telefon orada satılmıyordu bile (internetten araştırmanız lazımdı, teknoloji firmalarının mağazalarında bulunmazdı).

lise öğrencileri kışın kayak için Alp dağların, yazın tatil için deniz kenarına giderdi.

Adamlar hangi ülkeye gideceklerine karar vereremezken, şimdi ben 80 km ilerimde deniz var ve aracımın yakıtını hesaplıyorum.

biz burada yaşamıyoruz sadece ölümü bekliyoruz, bu yaşam değil veya yaşam denen kavram nefes alıp vermek ve ekmekle karın doyurmak değil, yaşam bu olmamalı.

İş sadece alım gücünü de geçti artık. Pahalı olan mallar kaliteli olsa gam yemem ama kalitelisi yurtdışına gidiyor kalitesizleri halka iteliyorlar. Annemin kuzenleri Antalyada tarımla uğraşıyor. Belki bilen vardır Antalya sera dolu ve çoğu sebze meyve Antalyadan gelir. Neyse bazen misafirliğe gittiğimizde salatalık domates patlıcan vs verirler bize. Hayatımda yediğim en iyi sebze meyve halen o. Salatalığın kokusu var. Diğer sebzeler de aynı şekilde. Bu ürünler yurtiçine gitmiyor mesela. İhracata gidiyor hep. Helga ve Hans bunu 1.5 euroya yiyor. Türkler de onların beğenmediği ürünleri 50 kuruş ucuz alabilir miyim diye pazara akşam gidiyor.

Ülkede kaliteli ürünler de var ama sen türko olarak onlara layık değilsin.

• @ahsenaydgdu burada toplumkendine anlatılan masalları gerçek zannedip bu masal anlatıcıların peşinden koşarken aynı zamanda masalların peşinden koşmayan ve gerçeği isteyen bizim gibilerin hayatınıda yok ediyorlar.
    Biz bu masal gerçek değil dediğimizde ise uğramadığımız baskı kalmıyor.
    Tekrar söyleyeyim BİZE ANLATILANLAR BİRER MASAL VE BİZİ BU MASALI YAŞAMAYA ZORLUYORLAR.

Millet gerçeklerden kopmış PLATON'un mağara benzetmesini yaşıyor..

• @ahsenaydgdu
    Mağara alegorisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Mağara alegorisi, Yunan filozof Platon'un Devlet adlı eserinin yedinci kitabında Sokrates'in ağzından ortaya atılan Antik Çağ felsefesinin en önemli alegorilerinden biridir.

Mağara alegorisinin grafiksel gösterimi
    Alegoriye göre bazı insanlar karanlık bir mağaraya zincirlenmişlerdir ve bu insanlar başlarını sağa ve sola çeviremezler sadece karşılarındakini görebilmektelerdir. Doğuştan beri bu mağarada bulunan insanlar mağaranın girişinden yansıyan nesnelerin gölgelerini görür ve bunları gerçeklikleri olarak algılarlar. Nihayet bir gün bu insanlardan bir tanesi zincirlerinden kurtulur ve mağarayı terk eder. Mağarayı terk eden bu insan mağaranın dışında yeni bir gerçeklik ile tanışır ve duvarda gölgelerini gördüğü nesnelerin gerçek olmadığının farkına varır. Bunu mağaradaki arkadaşları ile paylaşmak üzere mağaraya geri döner. Mağaradaki arkadaşları ise mağaranın dışında farklı bir gerçeklik olduğuna inanmazlar. Ve bu insanlara mağaranın dışındaki gerçekliği aktarabilmek de imkânsızdır.

• ⭐⭐⭐

@RTW, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben şu an askerdeyim, başvurduğumda askerlik meselesi gündemde yoktu ama askere başlamış bulundum. Kazanırsam umarım bu süreçte bir sorun çıkmaz. Herkese bol şans

Kazandığında uygun bir ara bulup ds260 doldurursun. Sonrası zaten beklemek. En erken Ekim'de başlayacak mülakatlar. Sıkıntı olmaz yani.
    Hayırlı teskereler.

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar boynum tutuldu ve koluma vurmaya başladı. Vücudun belden üstü sağ tarafı felç gibi bir şey oldu. İlk defa başıma geliyor böyle bir olay. Kas gevşetici iğne yaptırsam geçer mi?

Geçmiş olsun, boyun düzleşmeniz olabilir.
    Boyun düzleşmesinde ağrı, aynı taraftaki kola vurur ve kolunuz uyuşur, güçsüzleşir.

Şu an için geçici ağrı kesici vs. şeyler alabilirsiniz ama tavsiyem bir Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümüne çıkıp MR çektirmenizdir.

Şimdi acile geldim bakalım ne çıkacak.

Haberdar et bizi de. Geçmiş olsun.

Geldim ya. Bişey demedi doktor. Kas gevşetici iğne vurdular. Reçeteye da kas gevşetici hap ve krem yazmış. Sabahkine göre iyiyim.

• Dostlarım şans bizimle olsun 🎲

• @uzaysan Size katılmıyorum her ülkenin vatandaşı hak ettiği şekilde yaşar. Biz helge ile hans ahlakı ve kültürü yok. Onlar gibi bilim ve bilimden gelene saygı duymuyoruz. Bağnaz ve gericiyiz. Bu yazdığım durumlar toplumun ezici çoğunluğunun durumudur. Aksine iddia eden kanıt sunsun lütfen.

• @uzaysan güzel kardeşim ben ilk aklıma gelenleri yazdım yoksa hayatın her alanıyla ilgili yazabileceğim çok şey var.

• ⭐⭐⭐

@birisi kapıdağ yarımadası erdek bana yarım saat mesafede diğer tarafım akçay altınoluk yaz geldi denizi bizde düşünüyoruz herşey ateş pahası olmuş vaziyette, yaşadığım yerde sinema bile yok eskiden kitapçılara gider karıştırır karıştırır saatlerimi harcar bi kaç kitap alır çıkardım yok artık kitap bile alınacak gibi değil lükse girdi bunlar hep, büyüklere sorunca sabret sabret sabret yaşadığın yeri güzelleştir akılları veriyorlarda 4 duvar arasında neyi nasıl yapıcam bunu bilmiyorum o yüzden her gün burdayım işte etrafımda yok ki bnm gibi düşünen kimse 🥺

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayça66 ds260 için evrak istenmiyor. Sizlere adım adım yazıyım.

bugün açıklandı kazandınız sizlere paylaştığım daha önceden hazır bulunacak ds260 formunu sistemden dolduracaksınız. Evrak yok sadece bilgileri yazacaksınız. Daha sonra sizin kazandığınızı gösteren mektubun sol ortasında case numara en sağda ki son rakama göre sizin mülakata gidecek tarihi gösteren bültenler açıklanıyor. İlk bülten 15 - 17 eylül 2022 açıklanacak. Son bülten 15- 17 ağustos 2023 tarihinde açıklanacak. Senin numaran hangi bültende açıklanan numaran düşük ise o zaman senin mülakat maili alman hakkın oluyor. Bu mülakat maili belli olunca senden mail ile şimdi evrakları istiyorlardı. Sende evrakları gönderiyordun.
    FAAAKKAAAATTT 2020 - 2021 mülakat tarihleri veremediler. DV 2022 ise pandemiden dolayı tam olark çalışmayıp üsstüne de tembelliklerini koyarsan evrakların altında ezildiler nefes alamadılar. İlk defa ne yaptılar senden evrak talep için mail atmadılar. Bu uygulama ilk defa bu sene denediler ve de eğer işlerini hızlandırdıysa ozaman devam edecekler. Bu kararı eylül ayında verecekler. Ondan dolayı bize evrak için mail gelecek mi yoksa biz mi mülakata götüreceğiz kesin değil kim ne derse desin yalan söylemiş olur sadece fikir yürütür. Sende kesin diye algılama.

Bu arada paylaştığım linki görmediysen aşağıya koyuyorum

https://drive.google.com/file/d/1GSiI4BkD_TMKDD9mKXor_pkIdqFt-yrG/view?usp=sharing

Eğer cepten giriyorsan winrar sıkıştırma programı sorun yaratıyor bazen bu şekilde olursa haber ver ki sana tek tek linklerini koyayım

Telefondayım link alabilirmiyim ?

• ⭐⭐

@birisi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan güzel kardeşim ben ilk aklıma gelenleri yazdım yoksa hayatın her alanıyla ilgili yazabileceğim çok şey var.

Yok yanlış anlaşılma olmasın size yazmadım bunu genel olarak sitem ettim sadece.

• ⭐⭐⭐

@birisi bizler özel insanlarız gibime geliyor yapmaya düşündüğümüz şey kalkıştığımız işler cesaret istiyor konfor alanı denen şeyi bırakmak her baba yiğidin harcı değil işte..

• ⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd kimleri görüyorum ben ya 😃

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@birisi kapıdağ yarımadası erdek bana yarım saat mesafede diğer tarafım akçay altınoluk yaz geldi denizi bizde düşünüyoruz herşey ateş pahası olmuş vaziyette, yaşadığım yerde sinema bile yok eskiden kitapçılara gider karıştırır karıştırır saatlerimi harcar bi kaç kitap alır çıkardım yok artık kitap bile alınacak gibi değil lükse girdi bunlar hep, büyüklere sorunca sabret sabret sabret yaşadığın yeri güzelleştir akılları veriyorlarda 4 duvar arasında neyi nasıl yapıcam bunu bilmiyorum o yüzden her gün burdayım işte etrafımda yok ki bnm gibi düşünen kimse 🥺

Ah o büyükler yokmu her şey onların başının altından çıkmadımı zaten. Memleketin içine ettiler şimdide bol bol akıl veriyorlar ağız dolusu küfredesim geliyor bazen yüzlerine de kendime yakıştıramıyorum🤬

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |