Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ipek1907 Rica ederim. USCIS web sitesinde “ask Emma” diye bir seçenek var, bir nevi sanal asistan. Buna tıklayıp “live agent” ile görüşmek istediğinizi yazmanız lazım. Bir müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra dosya numaranız ile hangi service center’a bağlı olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Ben o şekilde öğrenmiştim. Kolaylıklar dilerim.

• @ahsenas Merhabalar. E-Devlet üzerinden direkt İngilizce indirebildiğiniz yanlış hatırlamıyorsam sadece 1 belge var, onu İngilizce haliyle yükleyebilirsiniz. Diğer belgeler için yeminli tercüme yeterli olacaktır, noter onayına gerek yoktur. Belgeleri Türkçesi üstte, ingilizcesi altta olacak şekilde pdf dosyaları halinde yüklemeniz yeterli. Ben tercümeleri Pro translate diye bir uygulama üzerinden yaptırdım, hem fiyat olarak uygun hem de istediğim şekilde pdf olarak yolladılar, tavsiye ederim.

• @kmlcbi61 çok teşekkür ediyorum🙏🏻

• Arkadaşlar herkese iyi bayramlar güzel hayırlı haberler getirsin bu hafta hepimize

• @cokbekledik86 iyi bayramlar….inşallah güzel haberler alırız

• Arkadaşlar selam ben yine bi yerde takıldım nüfus kayıt örneği e devletten alınmış barkodlumu olmalıydı yoksa nüfustan alındığı gibi kaşeli imzalı onaylanırmı nvc aşamasında hatırlayan cevap verebilirmi günüm yaklaştı strese girdim

• @cokbekledik86 ikiside olur

• @kmlcbi61 dediginiz sekilde ogrenmeye calistik defalarca ama bizi siteye yonlendiriyor surekli. Nasil basarsiniz asistana baglanmayi hangi site uzerinden yaptiniz ?

• Arkadaşlar merhaba, bugun itibari ile I-130 formunu belgeleri ile birlikte online gönderdik. Ardından case was received diye bir confirmation maili aldık. Bu aşamada yapmamız gereken herhangi birşey var mı? Özetleyecek olursak süreç nasıl ilerleyecek?... bu sürecin 1 seneden daha kısa sürede tamamlanma olasılığı nedir?... Deneyimi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun oluruz, teşekkürler....

• @Berkan-Duru hayırlı olsun yapmanız gereken hiç birşey yok artık birkaç gün sonra adresinize bi kağıt gelicek orda dosyanızın nerde olduğu yazar süreci aşağı yukarı tahmin edebiliriz ozaman ama en az 7-8 ay bi sessizlik sonrası nvc süreci derken 1-1,5 seneyi gözden çıkarın bol şans

• @cokbekledik86 teşekkürler.. adres dediğiniz mail adresi mi yoksa ev adresimi? Ev adresi ise petitionerin mi yoksa beneficiary in mi 😁

• @Berkan-Duru bizim başvurudan 1 hafta sonra Amerika’da eşimin ev adresine mektup gönderdiler email olarak geliyomu bilmiyorum ama muhtemelen öncesinde email olarak gelir diye düşünüyorum o mektubun sol alt köşesinde mektubun nereden geldiğine bakarsınız sürecinizi böylelikle bizim gibi Burda beklemeye başlarsınız 🙂

• @cokbekledik86 tamam.. bilgilendirme için teşekkürler

• @kmlcbi61 tesekkurler bu sekilde deneyecegim bakalim

• Mülakaat bekleyen arkadaşlardan bi haber yokmu

• Nvc onay tarihlerinde nerde olduklarını bilen varsa paylaşırsa sevinirim

• @cokbekledik86 Henüz bir haber yok. Hala bekliyoruz.

• @cokbekledik86 bugün 19 Şubat dan iki kişi paylaşım yaptı demek ki 19 -20 şubata geldi NVC

• @bologna teşekkür ederim benim artık pazartesi sonuçlanır inşallah

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |