Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• allahım bu mübarek kadir gecesi hürmetine bize en kısa zamanda bu kartın çıkmasını ve hayırlısıyla abdye gidip orada yeni bir hayata başlamayı hayırlısıyla nasip et. amin...

• Bu ileti silindi!

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@oznyldrm Anlamadığınız nokta bu bir çeşitlilik göçmenlik piyangosu vizesi başka tür puan bazlı göçmenlik başvurusu değil. Pasaport olabilecek en makul durum şu anda bunun dışınddaki her şey bu tür bir göçmenlik piyangosu için fırsat eşitliğine aykırı. Eğer başka kriterlere uyuyorum buna ihtiyacım yok diye düşünüyorsanız sadece olaya Amerika olarak bakmayarak; Avustralya ya da Kanada gibi ülkelerin puanlı göçmenlik başvurularına başvurabilirsiniz. Böylece gerçekten gitmek isteyen kişilerle yarışmış olursunuz. Amerika'da da var bildiğim kadarıyla farklı göçmenlik vize türleri yine puana bakan.

@oznyldrm @this-time89 Eşitlik bazı şartlar veya ön koşullar altında olmaz. Eğer bir konuda veya bir yerde eşitlik var ise herkese her koşulda vardır. Lise mezunu olmayan ile lise mezunu başvururken eşit değilse burada eşitlik yoktur. Zaten eşitlik her zaman iyi bir şey de değil. Eşitlik çoğu zaman adaletsizlik getirir(kanun önündeki eşitlik hariç). Önemli olan adaletli olmaktır.

Konuya gelecek olursak ben başvuru ücretini dahi mantıklı buluyorum. Tamamen şahsi düşünceme göre yıllık $5 ayıramayacak kadar ciddiye almayan kişi başvurmasın. Böyle sudan ucuz bir miktar ile ciddiyetsiz başvuruların tamamını eleyip gerçekten bu işi ciddiye alanlar arasından çekiliş yapmak benim görüşüme göre daha adaletli olan. O yüzden @oznyldrm 'a katılıyorum. Zaten diversity dediğimiz şey de farklı insanların, kültürlerin oluşturduğu bir şey, $5 bir başvuru ücreti koyuldu diye komple bir ülkedeki insanların hepsinin başvurudan vazgeçeceğini düşünmediğim için çeşitlilik özelinde de çekilişe bir zarar geldiğini düşünmüyorum.

Dediğim gibi bunlar şahsi görüş, kimi beğenir kimi beğenmez.

Ufak bir edit: yok istersen isminde şu olmayanın başvurusu alınmasın şeklinde dalga geçilmesini de anlayamadım. Kötü bir şey söylememiş arkadaş kendi fikrini söylemiş, kimine mantıklı gelir kimine gelmez ama size mantıklı gelmeyen şey illa ki yanlıştır diye bir şey yok.

Ben bu konu her açıldığında neden böyle tepkiler gelir anlamıyorum. Tabii ki herkes istediği gibi yanıt verir, saygı sınırları aşılmadığı sürece ancak gerçekten en mantıklısı bu. Çevremizde ya da forumda fikri, hazırlığı, en ufak planı ya da bilgisi olmayan kimlere çıktığını/başvurduğu gördük. Küçümsediğimden değil, haddim değil ancak ülkeni/kıtanı değiştireceksin bu piyangonun sonucunda. Bu öyle haybeye yapılacak bir başvuru olmamalı, seçenek olarak görülmekten ziyade bu değişim için gerçekten çabalayan insanlara çıkmalı. Ben $5 doların az bile olduğunu düşünüyorum, en basitinden turist vizesinin çıkacağı da kesin değil ancak ücretini ödüyoruz. Neden DV için aynı fikir seslendirildiğinde farklı bir tepki veriliyor? Turist vizesinin %100 çıkacağı kesin mi? %1-2'den fazla ihtimali var diye mi ödemekte sorun görülmüyor? Turist vizesi gibi birkaç aylık bir değişim/tatil için ödeniyorsa bu ücret, tabii ki hayatını temelden değiştirecek bir şey için de ödenmeli.

• ⭐⭐

Greencarda gonul vermis bi aile uyeniz olarak bu konudaki fikrim; bana ne... Zamaninda milli piyangoya "zengin olursam olurum, olmazsada olmam oylesine basvurayim" diyenlere kim neden "sen zengin olmayi cok istemiyorsun, piyango bileti satin alma" demis ki... yanlis anlamayin lutfen... VALLAHİ SELECTED narasi atilacak gunler yakin 😃

• ⭐⭐⭐

@TughanTug daha önce pasaportta yoktu nasıl çat diye getirdiler şartı, isteyen bastı parayı pasaportu aldı başvurdu. Para şartıda konsa gene bulcaz buluşturcaz başvurcaz bencede ne olursa olsun öylesine başvuranların önüne geçilmek için ek şeyler gelebilir.
    @oznyldrm 👍🏼

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim kusura bakmayın gerçekten bilmiyordum. Peki beni aydınlatır mısın şu dediğin mail olayı kalktı konusunda ds260 formunu gönderdim mail almazsam nasıl istenenleri tekrar iletebilirim

• @celica, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Greencarda gonul vermis bi aile uyeniz olarak bu konudaki fikrim; bana ne... Zamaninda milli piyangoya "zengin olursam olurum, olmazsada olmam oylesine basvurayim" diyenlere kim neden "sen zengin olmayi cok istemiyorsun, piyango bileti satin alma" demis ki... yanlis anlamayin lutfen... VALLAHİ SELECTED narasi atilacak gunler yakin 😃

Est. neden yanlış anlayayım. Umarım forumdaki herkesle beraber o naraları atar, kimseyi arkada bırakmadan hep beraber gideriz. Çıkabilecek kadar çok kişiye çıkmasını, gönülden isteyen herkesin burada bir gün bile kaybetmesini istemiyorum.

Düşüncenize gelirsek, milli piyangoyu kazanmakla GC kazanmak arasında tonla fark var. Örneklendirdiğinizi biliyorum ancak birinde tamamen maddi kazanç var diğerinde hayatı, düzeni, bugüne kadar bu ülkede inşa edilen her şeyi yıkıp yeni bir dünyaya adım atıp orada 0'dan ya da 0'a yakın başlamak var. Yarın milli piyangodan para kazanırsam, çok çabalamam gerektiğini ya da araştırmam ve bilgi sahibi olmam gerektiğini düşünmüyorum. GC için ise çok farklı. En büyük kanıtı da tonla bilgi, soru, çözüm barındıran bu forumdur. Yıllardır burası GC için Vikipedia gibi kullanılıyor ve hala yeni bilgiler öğreniyoruz. Basit bir süreç değil, herkesin altından kalkabileceğini de sanmıyorum. Amerika'da tutunabileceğini de. Az çok maruz kalsak da, kimileri anadili gibi konuşsa da farklı bir dil, kültür, hukuk, para birimi, hava şartları ve saat dilimi. İrili ufaklı tonlarca şey var ve gerçekten iyi analiz edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Araştırmış, hazırlığını yapmış, her şeyi tamam olan biriyle; gelişigüzel başvurup ''olursa düşünürüz ya'' diyip bu süreç için emek, zaman ve maddiyatını sarf etmiş, şekillendirmiş insanların kaderine, yeni bir yaşam şansına olumsuz etkileri olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, umarım yeni şartlar getirilir. Kafasına koyan hazırlığını yapar, hazırlığını yapan $5-$10 dolarlık başvuru ücretini ya da pasaport şartını öyle ya da böyle aşar zaten.

• Umarim bende dahil forumdaki herkesin bu sene son başvurusu olur 🙂

• ⭐⭐

@Eluinwe Aslinda haklisiniz kritik bir loto. Aslinda tek amacim pozitif kalmk. GC cikmadi diye uzulecegiz bir de bu dusuncesiz insanlarin bize barikat oldugunu dusunup daha da uzulecegiz(dusuk ihtimal). Kampanya hareketleri vs yoksa basvuru ucreti olursa olur olmasa da olur kafasindayim istisna harickontrolumuzde olmayan seyler icin moral bozmak sadece bize zarar

• @Eluinwe Mal ve mülk ile hiç işim yok hocam, temel sorunlardan sizde bahsetmişsiniz emeğimin karşılığını alamıyorum bu iş verenlerden kaynaklı durumlar ve aşırı stresli yoğun çalışıyoruz. Geleceğe dair yatırım yapamıyorum ancak günü kurtarıyor, inanın ki lükste yaşamıyorum temel giderlere yetişemiyorum bu durumda huzursuzluk son 3 yıldır hat safhada artık sağlığımda kalıcı hastalıklar çıkmasından korkmaya başladım.. Umarım herkes için hayırlısı olur.

• @justozkan Hiç düşünmemiştim dil kursunu. Cidden ilk gittiğimiz zaman çok mantıklı 3 aylık bir eğitim alıp bu sayede konaklama da aradan çıkmış olur

• ⭐⭐

Başvurunun parasız olması iyi bir şey bence. Paralı olsaydı ben başvuramazdım mesela. Başvurduğum zaman yeni mezun işsiz biriydim. Ama bu demek değil ki ben daha az hakediyorum yada gitmek istemiyorum. Turist vizesiyle karşılaştırma yapılması da yanlış. Turist vizesi bir çekiliş değil. Ama DV bir çekiliş.

• ⭐⭐

Arkadaşlar biz burada ne kadar tartışırsak tartışalım ABD'nin çok umrunda olduğumuzu sanmıyorum 🙂

Yeni kurallar açıklanana kadar (açıklanırsa tabi) mevcut kurallar bunlar ve bunlara göre başvuru yapmaya devam edeceğiz. O nedenle hararetlendirmeyelim ortamı hiç boşuna 🙂

• Herkese Günaydin...Cok net bir sorum var....Su anda bekarim ama 4 yıllık bir iliskim var...ayri ayri basvurduk...Cıkarsa ;
    1-Ds-260 i bekar halimizle doldurup sonra evlenip sonra formu tekrar düzeltmek icin KCC ye mail mi atmali?
    2-Once evlilik isini halledip DS-260 formunu evli mi doldurmali?
    1 mi 2 mi sizce? Cidden bilgisi olan yazarsa cok sevinirim.

• @vartorian Mesleğiniz neydi acaba ?

• @Rüştü-Gürbüz Çok teşekkür ederim, çekincelerimiz var doğal olarak ama güzel olacağını düşünüyorum 🙂

• @abrakadabra Türkiyenin Avrupa ve Amerika ile kıyas edilecek pek bir yanı da kalmadı malesef 🙂

• merhaba herkese iyi günler diliyorum. Canı gönülden isteyen herkese çıkmasını dilerim. Pasaport zorunluluğu ilk defa bu yıl mı uygulanacak yoksa geçen yılda uygulandı mı acaba

• @Junon Ben 4 Yıllık işletme ve 2 yıllık Lojistik mezunuyum, özel bir firmada Malzeme Tedarik uzmanı olarak çalışıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın herkese şimdiden geçmiş olsun başımızda tayyip devam edecek. Neden mi

Benzer Başlıklar

• 906
  • 12319
  • 22189
  • 9899
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |