Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

İlginç bilgilerde bugün: 🙂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@beceke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ozkan-aksan @Ping-PONG webmaster da takıldınız mı? 🙂

Webmaster derken?
    Kendi adıma cevap vereyim?

Bu arada 90 ların sonları veya 2000 lerin başlarında internet kafeye takılan herkes IRC uzmanı zannediyor kendini. Somut isim veya bilgi paylaşımı yapmayanları fake olarak görüp geçiyorum ben. IT sektöründe olduğum için çok fazla denk geliyorum.

Webmaster dan kastın eğer IRC Server lar için web desteği vermek ise; Zamanında Kalite Shell firmasında firmasında freelance Shell&Web master olarak görev yapmıştım. Server aktivasyonu başına 30TL, site başına 150TL alırdım. (2004-2005 yıllarında)

Ama uzman değilim. Ben sadece haşlığını çıkarmanın peşinde olan nir ergendim. HTTRACK ile örnek site çalar müşterinin isteği doğrultusunda Adobe Dream… de editler yayınlardım. Sohbet odaları için daha önceden çaldığım/editlediğim JAva sayfalarını ekler paramı alır kenara çekilirdim. 😂

Shell tarafım sağlamdı ama 15 yılı geçti. Pek bilgim kaldı diyemem. Komut bilgisi kullanılmadıkça unutuluyor.

En son 18 yaşında DİASA markette bir kasanın yazılımında değişiklik yapıp ayağa kaldırıp BSY sinde sağlam bir para almıştım. 15 yıl geçmiş üstünden 🙃

Market kasalarında Unreal kullanılırdı eskiden şimdi nedir nasıldır bilmem. 10 yıldır market alışverişim bile 10 u geçmez. (Annem alır KK ımı halleder)

Pardon anlatamadım kendimi.

Webmaster.com u kastetmiştim, o senelerde irc anlamında meşhurdu.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ozkan-aksan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG onlar server sahibi biz optuk 😁

Ben 2-3 sene kadar Mynet ve KlavyeGen de Network Admin lik yapmış biri olarak şunu belirtmek isterim.
    Onlar service admin felan değil. O sıralamada da siz anca + olursunuz.

@
    Ircop
    Services admin
    Network admin
    Root admin (onlar🙃)

Sizin bu basit port ve script changing oyunlarınız ancak services admin e kadar iş görür.

Network admin

Unreal
    Unreal1.3
    User/Pass

İf… diye başladın mı ömürlük ban yersiniz. 😂

Ne diyon arkadaş 😂😂

• ⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu aralar o kadar çok ruhsal çöküşteyim ki acilen dv2023 kazananlardan olmalıyım 😂🗽

Hadi inşallah 💪🏻💪🏻

• ⭐⭐⭐

Aylarca yazmayıp sonra ilk yazan olduğu için yüzsüzce hiç arayıp sormuyosun diyen insan a bürüneyim hemen 😂

Millet ne yapıyosunuz ya

• ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG sen nuke yedinmi hiç ahhahahahaihihiihih

Php nuke. O kadar da eski değil. 2010 yılında sitelerin sonuna /admin/admin.php ekleyip güvenliksiz sitelerin yönetim paneline erişiyordun. O zamanlar zone-h vardı. Sitelere index atanlar ismini yazardı buraya. Joomla falan vardı.

3 çeşit Nuke saldırısı vardı. En yaygın olanını sen açıklamışsın eline sağlık. IRC server larda kanala flood saldırısı yapan bir modeli vardı. Cause bot tan sonra tarihe gömüldü.

Bir de kendimi hacker zanneden bebelerin kullandığı VPN açan exe versiyonu vardı. Ekranı karartır, CD-ROM u açatır kapatır vs… seni korkuturlardı.

Uzayzan.jpeg yerine Uzaysan.exe yazan bir resim gönderirdin. Oltamala saldırısı yani anlayacağın. Artık en basit kullanıcının bile düşme ihtimali yok bu bebe oyunlarına çünkü Microsoft un security essentials ını geçemez. Rar yapıp gönderirlerdi. Sanki Rar dan çıkarırken görmeyeceksin resim dosyasının uzantısının exe olduğunu 😂 2016 dan beri zaten Microsoft kendisi savunuyor oltalamayı. Hiç birşey yapmaya gerek yok.

Çok kaliteli ellerden gelen bazı saldırılar Yanlış yapılandırılmış kullanıcı hataları veya açık network sharing yada kapalı firewall durumunda başarılı olabilir.

Backdoor yakalayacak adamın firewall, işletim sistemi ve Network konusunda bilgili sıradan uzmanlardan bile çıkamayacağını bu işin gerçek bir genius olmayı gerektirdiğini bilmeyen sıradan insanların kahramanlarıydılar bir dönem 😂

Denial of service saldırılarının 99% ı kalitesiz ellerle yapılmış kısa zamanlı engelleme saldırılarıydı. Sorsan hepsi Kevin MITNICK kesilirler başına 🙃

Arkadaşlar biz 90'larda "hello world" yazan tayfayız. Şimdi benim gibi ustayı yazdırmayın burada 😂😂😂

• ⭐⭐⭐

@batuhannulusoyy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Çok az kaldı artık. Heyecan tavan yaptı bende o yüzden biraz zaman geçirmek lazım. Şöyle bir şey yapsak; kendisine çıkmasına kesin gözüyle bakan arkadaşlar ve tabii daha gerçekçi olan arkadaşlar da dahil olarak GC çekilişinde seçilirseniz CN sayınız sizce ne olur?

Ben başlayayım. Kendimi o konuda şanslı hissediyorum 3784 civarı bir CN gelir tahminimce 🙂

1. (Acaba bunu düşünen kaçıncı kişiyim 🙂 bu iletinde buraya gelene kadar bile 3 kişi 1 demiş 😂😂
      Evet 1 diye hayal kurdum. Şimdi burada son numaralari x ile kapatıyoruz ya. dedim ben nasıl yazacağım? 2023EU0000X. Güvenlik endişesi nedeniyle ilk 66 numarasına rez yaptım 😁

• @tolgasatir hoş geldin 😂🗽🇺🇸

• @hadi-BE en büyük derdin nasıl kapatacağın olsun hahah 😃

• Yasaklı

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG onlar server sahibi biz optuk 😁

Ben 2-3 sene kadar Mynet ve KlavyeGen de Network Admin lik yapmış biri olarak şunu belirtmek isterim.
    Onlar service admin felan değil. O sıralamada da siz anca + olursunuz.

@
    Ircop
    Services admin
    Network admin
    Root admin (onlar🙃)

Sizin bu basit port ve script changing oyunlarınız ancak services admin e kadar iş görür.

Network admin

Unreal
    Unreal1.3
    User/Pass

İf… diye başladın mı ömürlük ban yersiniz. 😂

Ne diyon arkadaş 😂😂

Maruz gor bro 😂

• Yasaklı

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG sen nuke yedinmi hiç ahhahahahaihihiihih

Php nuke. O kadar da eski değil. 2010 yılında sitelerin sonuna /admin/admin.php ekleyip güvenliksiz sitelerin yönetim paneline erişiyordun. O zamanlar zone-h vardı. Sitelere index atanlar ismini yazardı buraya. Joomla falan vardı.

3 çeşit Nuke saldırısı vardı. En yaygın olanını sen açıklamışsın eline sağlık. IRC server larda kanala flood saldırısı yapan bir modeli vardı. Cause bot tan sonra tarihe gömüldü.

Bir de kendimi hacker zanneden bebelerin kullandığı VPN açan exe versiyonu vardı. Ekranı karartır, CD-ROM u açatır kapatır vs… seni korkuturlardı.

Uzayzan.jpeg yerine Uzaysan.exe yazan bir resim gönderirdin. Oltamala saldırısı yani anlayacağın. Artık en basit kullanıcının bile düşme ihtimali yok bu bebe oyunlarına çünkü Microsoft un security essentials ını geçemez. Rar yapıp gönderirlerdi. Sanki Rar dan çıkarırken görmeyeceksin resim dosyasının uzantısının exe olduğunu 😂 2016 dan beri zaten Microsoft kendisi savunuyor oltalamayı. Hiç birşey yapmaya gerek yok.

Çok kaliteli ellerden gelen bazı saldırılar Yanlış yapılandırılmış kullanıcı hataları veya açık network sharing yada kapalı firewall durumunda başarılı olabilir.

Backdoor yakalayacak adamın firewall, işletim sistemi ve Network konusunda bilgili sıradan uzmanlardan bile çıkamayacağını bu işin gerçek bir genius olmayı gerektirdiğini bilmeyen sıradan insanların kahramanlarıydılar bir dönem 😂

Denial of service saldırılarının 99% ı kalitesiz ellerle yapılmış kısa zamanlı engelleme saldırılarıydı. Sorsan hepsi Kevin MITNICK kesilirler başına 🙃

Arkadaşlar biz 90'larda "hello world" yazan tayfayız. Şimdi benim gibi ustayı yazdırmayın burada 😂😂😂

🙃 ben yazilimci degilim aga ben elektronik programlama bilirim sadece marka bazli birazda basic mikrodenetleyici uzerinde calismisligim var. Kopyala yapistir C bilirim biraz 😂

Linux sistem yoneticiligi ve IRC gecmisimden dolayi shell scripting bilirdim biraz.

Crestron, Fortinet, Cisco, Lutron vs…

CLI ve GUI uzerinde calisirim. @uzaysan aklimi çeldi yazilim ogrenmeye basliyorum ama suan 😂

• Yasaklı

@hadi-BE Siber Guvenlik uzerine Dunya’ nin en buyuk markasi Fortigate tir. 1-2 sene Fortigate tecrubesi olanlar kendisine Siber Guvenlik Uzmani der sektorde. Ben 4 sene deneyimim ve Professional sertifikasina sahip olmama ragmen (expire oldu) kendime hic bir zaman Siber Guvenlik Uzmani deme haddini bulamadim kendimde.

Boyle bir karakterim oldugu icin futursuzca her b.kolog olanlara dayanamiyorum. Sektorde 20+ tecrubesi olan samimi abilerim hep kendini satmayi ogrenemedigin, mutavazi oldugun surece senden bir halt olmaz derler.

Nedense kendime yakistiramiyorum. Yetersiz oldugumu hak etmedigimi dusunuyorum. Futursuzca hak ettigini dusunenleride yargiliyor bilinc altim.

Bu benimle ilgili bir problemde olabilir. Ama mutluyum boyle 😂

• Yasaklı

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Aylarca yazmayıp sonra ilk yazan olduğu için yüzsüzce hiç arayıp sormuyosun diyen insan a bürüneyim hemen 😂

Millet ne yapıyosunuz ya

Ya birak. 8 aydir yemek ismarlican.
    Gidiyorum ben haftaya.
    Oturur kendi basina yer facetime acarsin 10 gun sonra utanmadan.
    Yuzsuz herif 😂

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir yav tolga bey nerelerdesin kaç defa etikettt attık, tamam bizde ilk baş çıkmayınca üzüldük ayağımızı kestik ama duramıyoruz 2 aydır bır bırbır sen yoksunn nerelerdesinn??

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@tolgasatir yav tolga bey nerelerdesin kaç defa etikettt attık, tamam bizde ilk baş çıkmayınca üzüldük ayağımızı kestik ama duramıyoruz 2 aydır bır bırbır sen yoksunn nerelerdesinn??

Parayi buldu bizi unuttu.
    Kafasina sac ektiriyor 😂

• Yasaklı

@hascerob Okuyup okuyup kacma. Bir selam yaz insan evladi 😂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yazdıklarını anlayabilmek için döne döne okuyorum ping pong beyyy.. hepinizee Esencılısstann selamlar 🤪

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Japonya ya gitme durumu nasıl olacak elektronik veya biyomedikal uzmanı olmak lazım. Öyle bir imkanım olsa bir saniye durmam Dünyanın hem din Hem insanlık açısından iyi ülkesi. Arap pisligi görmemiş safkan Ural altay halkı, Bir japon türkçeyi cok rahat ögrenebiliyor, Amerikalı alman gibi türkleri kahverengi suratlı mülteci olarak görmüyorlar Turnalara tapıyorlar daha ne olsun . Bitane 1jzma70 mk3 supra veya Rx7 fc3s , honda Nsx, Legacy Turbo gibi retro jdm makina alacan miki matsubara gibi elegan bir manita yapıcan tokyo daglarında Yan yan sürücen arabayı. Kaputun altına japon savaş bayragı sitikırı koyacan merkezine Ay yildiz yapıstırıcan XD. Tam benlik30 yaş üstü bekar erkekler için özel eglence kulupleri bile var (Cinsellik pavyon üzerine degil kültür sanat toplumsal gönüllülük üzerine).Muhteşem japonca 80-90 ler müzikleri var dinleyecen saşhimileri yerken. Hiroshimayi nagazakinin bugunku görüp devrimci ruhla yaşican. Hokkaidoda Kayak yapıp okinawada Miamibeach gibi takılcan

tam benim dilimden konuştun hocam. deniz ürünleri hariç dediğin ve demediğin şeyler tam benlik 🙂

• Yasaklı

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Yazdıklarını anlayabilmek için döne döne okuyorum ping pong beyyy.. hepinizee Esencılısstann selamlar 🤪

Welcome efenim! Anlamaniza gerek yok. Sacmaliyoruz biseyler 😂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG ahahahsgafag amazondan kırdı parayı diyorsunn 😂 @tolgasatir hele bi anlatt noldu amazon işleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |