DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Ozkan-aksan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Eyvah kelaynak a denk geldik galiba🙋🏿♂

Saçma örneğinizi şekillendirdim sadece. Aynı mod dayım şuan sizinle 🙃

Haklısınız bu arada Mynet tepeden inme direkt Net admin olarak geçtim bende. Size üstünlük sağlamaya çalışmadım örneğinizi çürüttüm sadece. DalNet te nick im QUSTAH tı ve yönetim kadrosunu dün gibi hatırlarım. Nick iniz neydi acaba?

• Bu green card için bazı kriterler olsa (dil, eğitim, meslek... gibi) aa evet bize çıkma ihtimali yüksek diyebilirdim ama şu durumda hiç sanmıyorum o yüzden farklı seçenekleri değerlendirmeye çalışıyorum.

Evet masraflı olacak farkındayım ama uzun vadede buna değecektir. Yaşadığımız ülkenin uzun yıllar boyunca kendine gelebileceğine olan inancım çok düşük 😞

• Yasaklı

@Ping-PONG biz 25 sene mirc yazardık nerelerde olduğumuzu anlarsın yalnız değiliz.😎

• Yasaklı

@Ping-PONG biz 25 sene mirc yazardık nerelerde olduğumuzu anlarsın yalnız değiliz.😎

Teşekkürler, iyi günler dilerim.

• @Ozkan-aksan @Ping-PONG webmaster da takıldınız mı? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

tembel olmayan bir insan 1 günde ne kadar kazanır

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Arkadaşlar cars.com dan i phone parasına cebinize uygun arabalara da bakabilirsiniz bi yandan iyi vakit geçittiriyor.

• Yasaklı

@beceke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ozkan-aksan @Ping-PONG webmaster da takıldınız mı? 🙂

Webmaster derken?
    Kendi adıma cevap vereyim?

Bu arada 90 ların sonları veya 2000 lerin başlarında internet kafeye takılan herkes IRC uzmanı zannediyor kendini. Somut isim veya bilgi paylaşımı yapmayanları fake olarak görüp geçiyorum ben. IT sektöründe olduğum için çok fazla denk geliyorum.

Webmaster dan kastın eğer IRC Server lar için web desteği vermek ise; Zamanında Kalite Shell firmasında firmasında freelance Shell&Web master olarak görev yapmıştım. Server aktivasyonu başına 30TL, site başına 150TL alırdım. (2004-2005 yıllarında)

Ama uzman değilim. Ben sadece haşlığını çıkarmanın peşinde olan nir ergendim. HTTRACK ile örnek site çalar müşterinin isteği doğrultusunda Adobe Dream… de editler yayınlardım. Sohbet odaları için daha önceden çaldığım/editlediğim JAva sayfalarını ekler paramı alır kenara çekilirdim. 😂

Shell tarafım sağlamdı ama 15 yılı geçti. Pek bilgim kaldı diyemem. Komut bilgisi kullanılmadıkça unutuluyor.

En son 18 yaşında DİASA markette bir kasanın yazılımında değişiklik yapıp ayağa kaldırıp BSY sinde sağlam bir para almıştım. 15 yıl geçmiş üstünden 🙃

Market kasalarında Unreal kullanılırdı eskiden şimdi nedir nasıldır bilmem. 10 yıldır market alışverişim bile 10 u geçmez. (Annem alır KK ımı halleder)

• Yasaklı

@Ping-PONG sen nuke yedinmi hiç ahhahahahaihihiihih

• 12:23:30:45
    Sayaç çok hızlı, sanki ikişer üçer saat hızlı geçiyor zaman

• Ne ara 12 ye geldik, maşallah. Bayram dönüşü bu iş tamam. Eyalet seçiminde desteğinizi almam gerekecek. Texas’tan başka yer aklımda şu an. Kazanınca daha detaylı konuşuruz.

• ⭐⭐

Php nuke. O kadar da eski değil. 2010 yılında sitelerin sonuna /admin/admin.php ekleyip güvenliksiz sitelerin yönetim paneline erişiyordun. O zamanlar zone-h vardı. Sitelere index atanlar ismini yazardı buraya. Joomla falan vardı.

• ⭐⭐

craigslist uygulamasını indirebilen var mı ülkenizde desteklenmiyor diyor bunu bir yolu var mıdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zelene güvenli bir site değil ki app uygulaması yok

• Yasaklı

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Php nuke. O kadar da eski değil. 2010 yılında sitelerin sonuna /admin/admin.php ekleyip güvenliksiz sitelerin yönetim paneline erişiyordun. O zamanlar zone-h vardı. Sitelere index atanlar ismini yazardı buraya. Joomla falan vardı.

3 çeşit Nuke saldırısı vardı. En yaygın olanını sen açıklamışsın eline sağlık. IRC server larda kanala flood saldırısı yapan bir modeli vardı. Cause bot tan sonra tarihe gömüldü.

Bir de kendimi hacker zanneden bebelerin kullandığı VPN açan exe versiyonu vardı. Ekranı karartır, CD-ROM u açatır kapatır vs… seni korkuturlardı.

Uzayzan.jpeg yerine Uzaysan.exe yazan bir resim gönderirdin. Oltamala saldırısı yani anlayacağın. Artık en basit kullanıcının bile düşme ihtimali yok bu bebe oyunlarına çünkü Microsoft un security essentials ını geçemez. Rar yapıp gönderirlerdi. Sanki Rar dan çıkarırken görmeyeceksin resim dosyasının uzantısının exe olduğunu 😂 2016 dan beri zaten Microsoft kendisi savunuyor oltalamayı. Hiç birşey yapmaya gerek yok.

Çok kaliteli ellerden gelen bazı saldırılar Yanlış yapılandırılmış kullanıcı hataları veya açık network sharing yada kapalı firewall durumunda başarılı olabilir.

Backdoor yakalayacak adamın firewall, işletim sistemi ve Network konusunda bilgili sıradan uzmanlardan bile çıkamayacağını bu işin gerçek bir genius olmayı gerektirdiğini bilmeyen sıradan insanların kahramanlarıydılar bir dönem 😂

Denial of service saldırılarının 99% ı kalitesiz ellerle yapılmış kısa zamanlı engelleme saldırılarıydı. Sorsan hepsi Kevin MITNICK kesilirler başına 🙃

• Yasaklı

😀😃😄😆😅😂🤣😁

• Yasaklı

@uzaysan
    Bir de internet kafelere dadanan 007 spy software cüler vardı. İlk Deep freeze kurulumunu gerçekleştiren kafelerden birinin altyapısını oluşturmuştum. Bad words lere eklediğim kelimeler sayesinde haberim olur her hafta yeni dadanan birlerini tokatlardık patronla beraber.
    Akınsoft un client takibini açar önce izlerdik bir süre gülmekten ölürdük çabalamalarını görünce. Ardından tokat senfonisi gelirdi. 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.7k

| | | |