Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @adgercu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE "Paçalarımızdan huzur akacak." sözü beğendim. Bir an hayal ettimde, dediğini yaşasak güzel olur be 🙂

Benim de aksın artık lütfen nolur kapı kemirenlerle aynı ülkede yaşamak istemiyorum artık 😞

• @marpessa "Kapı kemirenler" derken ?

• @Furkan-Aydın, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar, arkadaşlar bu dil kursu muhabbetini bilen aydınlatabilir mi? Youtubede kimi görsem diyor greencard çıkmazsa hemen googleden sağlam dil kursu bulup direkt gidebilirsiniz diyor? Bunun bi açıklaması bilgisi olan var mı? Bu kadar basit mi? Tamam çalışma izniniz yok ama bi yolu bulunuyor buraya gelince diyorlar

Herkese merhabalar sevgili @Furkan-Aydın dil kursu ile benim kayınçom gitmeye çalıştı hem de sağlam bir kursla başvuru parası 100$ yatırdı. Her şey tamam evrakları gönderdiler.
    Konsolosluk randevusu geldi çattı gitti görüşme için 160$ vize parası yatırdı. RED yedi sebep yok bütün şartları sağlıyor gideceği yerleri ezberlemiş kalacağı yer hazır. Gelir durumunda sorun yok sponsorlar belliydi.

Biraz üzerinden zaman geçtikten sonra tekrar denedi aynı ücretler ödendi. Sonuç RED yatırdığı paralarda çöp oldu. 420$ herkesin söylediği ile hareket etmek mantıklı değil ki illegal yollarla çalışmak kolay değil bizdeki Suriyeli sığınmacılar gibi çalışırsınız hiçbir hakkınız olmaz şuan bulunduğunuz hayattan daha kötüsünü yaşama potansiyeli yüksek bir durum..

Gelelim üniversitelere evet başvura bilirsin master, doktora gibi ama üniversiteler 20.000 – 45.000$ dolar arası bir ücret istiyorlardı sanırım tam rakam üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebilir. Bilen arkadaşlar aydınlatır. Yanlış varsa düzeltiniz.

Bildiğim kadarıyla sadece büyük kampüslü Üniversitelerde İhtiyaç varsa eğer 20 saat çalışma izini verilir, oda sadece üniversite içindeki işler için geçerlidir. Bunların dışında çalışmalarınız gene kaçak statüsünde olur.

Bu şekilde çıkan giden arkadaşlardan birisi bir lokantada bulaşıkçı olarak kaçak çalıştırmış 4 gün para istediğinde parasını vermemişler git nereye istersen şikayet et demişler. Yasal olmadığınız için söz hakkınız olmaz.. Bu gibi durumlara maruz kalma ihtimaliniz yüksek.

Maalesef çoğu arkadaş videolar çekiyor ama yaşadığı sıkıntıları anlatmak yerine toz pembe bir hayat çiziyor. Türkiye'de çoğu insan sabah 8:00 akşam 18:30 aralığı çalışıyor. Amerika'da kaçak olarak saat ücreti daha düşük fiyatlara kaçak çalışılacağı için günlük 12-16 saat çalışmak zorunda kalıyorlar ama hiçbir şekilde bahsedilmiyor.

Ben bir şekilde gideceğim diyorsanız da ilk 1-2 yıl Suriyeliler gibi olacağınızı unutmayın. En azından bizde onlara yardım var sizde oda olmayacak kıssadan hisse anlatıldığı kadar kolay işler degil...

Paranız var ise o zaman başka 🙂 başka statülerde iş kuraraktan gidilebilir. Bu konu başka bir konu artık forumda bulabilirsiniz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

nijeryadan lagos şehrinden şimdi pasaportu ibrahim teslim aldı

• @Rüzgar insan utanıyor gerçekten böyle bir şey olabilir mi şok içinde okumuştum ilk gördüğümde.. Hatta üzülerek şöyle bir itirafta bulunayım maalesef yurt dışı seyahatlerimde Türküm demeye çekiniyorum

• çevremiz böyle insanlarla dolu ve bunlar çoğunlukta olduğu için bu durumda değil miyiz? adamlar okumaya ve bilime düşman başka söze gerek yok. GORİL KOKO'yu burada saygıyla anmak lazım....

• @marpessa Olayı biliyorumda, kemirmemişlerdir be.

• @marpessa, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüzgar insan utanıyor gerçekten böyle bir şey olabilir mi şok içinde okumuştum ilk gördüğümde.. Hatta üzülerek şöyle bir itirafta bulunayım maalesef yurt dışı seyahatlerimde Türküm demeye çekiniyorum

Ben utanma evresini geçtim artık yaş 45 olunca saldım artık. Neler gördü bu gözler neler.. Yoksa konuşacak çok şey var ama yeri değil 😊 gülüp geçiyorum. Maalesef bu haberin doğruluk payı o kadar var ki bu aralarında en masumu bence en azından kapı kemirmişler atfedesiniz eşleriyle hocalara gidip şeytan çıkartanlar görünce erkek bayan fark etmiyor. Bu gibi durumlar çok masum kalıyor. İnsanımız biraz farklı bir gözle şu dünyayı görebilmeyi başarsaydı zaten biz ABD değil onlar bize gelebilmek için mücadele ederdi ... ☹

• @adgercu twitter da yanlış hatırlamıyorsam 3 gündür falan konuşuluyor galiba televizyonda da konuşulmuş ben beklerim ama yine de insan şok oluyor tabi

• @Rüzgar kesinlikle katılıyorum görüşlerinize maalesef üzerine konuşmaya da çekiniyoruz haklısınız

• @adgercu Kemirmişler, kemirmişler hem de kutsal görüp şifa bulmak için. Bak başka bir haber doğru mu bilmem...

• @ayvalik10 Çok tatlı bir çift, yeni keşfettim kanallarını. İzmirliyim ama başvuru yaptığımı unutmam mümkün değil. İzmirli kontenjanından şansımı kullanmak istiyorum 😄
    Takvim yaptım kendime şafak sayıyorum çarpı atıp, hatıra olarak götüreceğim yanımda 🙂

• @denizergün ben de izmirli kontenjanından şansımı kullanmak istiyorum lütfen olsun 🙂

• benim yaşadığım yer de İzmir'e çok yakın,umarım ben de izmirli kontenjanından yararlanabilirim 🙂

• gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum artık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

geleceğin en ciddi yazılımlarından biri olacak denilen python ücretsiz eğitimleri başlıyor.

• @marpessa Yaşınızı bilmiyorum, (hadsizlik olarak algılamayın) benden büyük olabilirsiniz; rica ediyorum bu tür insanları izlemeyin artık bitmeyecekler. 🙂 Zaten yaşadıklarımız ile günlük dozumuzu alıyoruz, bu tipler ile daha fazla yıpranıyoruz.
    Önceleri ikna etmek için çok çalışırdım sonra baktım olmuyor kendimi ikna ederek bıraktım. Artık bu türlerden arındırıyorum, sizlerde öyle yapın; izleyin, gülün geçin 🙂

• @Rüştü-Gürbüz haklısın, az önce GORİL KOKO'yu boşuna saygı ile anmadım.

Benzer Başlıklar

• 7674
  • 29934
  • 22394
  • 906
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |