Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 teşekkürler 👍🏽

• @december Onlisans mezunuyum zamanda lisans son sınıf okuyorum aynı zamanda Uzman Cavuşum. Bu yorumu 3.ye yazıyorum yanıt olarak atmıyor bir türlü

• Merhaba bir soru sormak istiyorum yardımcı olabilecek olursa sevinirim benim ve eşimin pasaportu var ama 2 yaşında oğlumun pasaportu yok ds260 formunu doldururken onunda pasaportu olması şart mı onunkini vize görüşmesine giderken götürsek yeterli mi yoksa onada pasaport çıkartıp ds260 formunu öyle mi doldurmalıyız ds260 ı hemen göndermek açısından onu bekleme durumu olmasa daha iyi olur

• Selamlar. sizlere bir sorum olacak ben daha önce taksirle adam öldürme suçundan yargılandım ve suçlu bulundum çalıştığım kurumun ihmalleri nedeniyle gerçekleşmiş bir olaydı. Mahkeme beni suçlu buldu ve ceza uyguladı 18 ay civarı hapis cezasına hükmetti ancak ceza daha önce herhangi bir suç işlemediğim için açıklanmadı ( hükmün açıklanmasının geri bırakılması) ve arşiv kayıtlı adli sicil kaydında herhangi bir kayıt çıkmıyor HAGB kararları tr de farklı bir sisteme işleniyormuş ve 5 yıl içerisinde herhangi bir suç eylemine karışmaz isek ceza düşüyor. Sizlere sorum şu benden istenen hiç bir evrakta bu konulara işaret eden bir kayıt yok iken benim bu konular hakkında bilgi vermem doğru olur mu yani aslında kendimi ihbar etmek gibi bir duruma düşmek istemiyorum. Benden sunmam istenen hiçbir belgede çıkmadığı için bu konulara hiç değinmemem doğru olur mu ? iyi günler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@medevrim arşiv kayıtlı olarak alsan da çıkmıyorsa oldu bitti tamam neden evrakta olmayan bir şey için açıklama yapasın ki onlar sadece evraktaki bilgilere göre işlemler yaparlar. Hayat hikayeni sormazlar bu kadar kafana takma. Sende illa da anlatıcam ben ret yemek istiyorum diye can atıyorsan o başka 🙂

• @ayvalik10 Olur mu canım ret istenir mi 😃 Teşekkür ederim gün yaklaştıkça insan kıpır kıpır olmaya başlıyor alakalı alakasız bir sürü soru oluşuyor bunun gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@medevrim oluşsun sen her zaman yaz buraya cevaplarız biz aileyiz herkesin kafasında ki soruları çözelim ki kimse de soru işareti kalmasın

• Selamlar arkadaşlar nasıl heyecan durumları 🙂

• 2002 den beri başvuruyorum,2007 de kazandım gidemedim,sebebini önceki mesajımda yazmıştım..Yaş oldu 47 ama hayallerinden vazgeçemiyorsun 🙂

20 senedir başvuran başka biri var mı burda? merak ettim şimdi :))

• Arkadaşlar şöyle bir soru var aklımda
    mesela houston da vergi yok veya çok düşük var ama geliri de düşük
    şikago da ise mesela giderler yüksek ama gelirler yüksek bunda sizin düşüünceniz ne olur ?
    neden şikago veya neden houston fikirleriniz nedir

• Belki ben en az sizin kadar basvurmusumdur... Nedense benim umudum o kadar azaldi ki anlatamam. Basvurdugum sene sayisini ben bile hatirlamiyorum. Sanirim yine cikmayacak ve gecen ekim ayindan bu yana, amerikada harcamak icin senelerdir biriktirdigim butun birikimleri harcadim... Simdi ciksa tekrar para toparlama gucu de cok yok gibi. Umarim dileyen herkese cikar arkadaslar... Ciksa bile yas 40i gecti eski enerjim de kaldigini dusunmuyorum. Cok zaman eskittim... Bu saatten sonra ciksa yapabilir miyim cok buyuk bir soru isareti... Sizlere basarilar diliyorum... Sanirim bundan sonra sadece lottery sonucunu yazarim...

• @yenihayaletadam iklim benim için tercihte öncelik sebebi olurdu. soğuktan nefret ederim.

• ⭐⭐

@Ozzy-han belki kısmet bu senedir.

• Selamlar, arkadaşlar bu dil kursu muhabbetini bilen aydınlatabilir mi? Youtubede kimi görsem diyor greencard çıkmazsa hemen googleden sağlam dil kursu bulup direkt gidebilirsiniz diyor? Bunun bi açıklaması bilgisi olan var mı? Bu kadar basit mi? Tamam çalışma izniniz yok ama bi yolu bulunuyor buraya gelince diyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın dil kursu ile gidince çalışma iznin olmuyor çalışacak isen ozaman kaçak çalışıyorsun fakat dil kurusu ile gidenler daha sonra üniversite gidip master yada doktora gibi üniversite kayıt yaptırınca haftalık 20 saat çalışma izni alabiliyorsun sadece üniversite içinde olmak şartı ile. Kısacası vizeni eğitim vizesine çeviriyorsun hatta forum ailesinden @Seyahat-Ruhu kendileri turist gittiler şimdi eğitim vizesine çeviriyorlar. Onlar buraya gelirse de detaylı bir şekilde anlatırlar. Fakat youtube videolarında anlattılar oradan seyredebilirsin.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Furkan-Aydın dil kursu ile gidince çalışma iznin olmuyor çalışacak isen ozaman kaçak çalışıyorsun fakat dil kurusu ile gidenler daha sonra üniversite gidip master yada doktora gibi üniversite kayıt yaptırınca haftalık 20 saat çalışma izni alabiliyorsun sadece üniversite içinde olmak şartı ile. Kısacası vizeni eğitim vizesine çeviriyorsun hatta forum ailesinden @Seyahat-Ruhu kendileri turist gittiler şimdi eğitim vizesine çeviriyorlar. Onlar buraya gelirse de detaylı bir şekilde anlatırlar. Fakat youtube videolarında anlattılar oradan seyredebilirsin.

Teşekkür ederim. Bir de dha uyguna geliyor sanırsam. 4-5k dolar yeterli oluyor

• saatler akıyor gidiyor, hedefe son 15 gün 🙂

• @simurg9492 Öyle deme, yeter ki çıksın GC. Sonrasında enerji de gelir, para da bulunur. Soru işaretleri de çözümlere bırakır yerini. Yapılır neden yapılmasın. İnşallah hayırlı sonuçlar gelir diyelim biz.

• ⭐⭐⭐

@simurg9492, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Belki ben en az sizin kadar basvurmusumdur... Nedense benim umudum o kadar azaldi ki anlatamam. Basvurdugum sene sayisini ben bile hatirlamiyorum. Sanirim yine cikmayacak ve gecen ekim ayindan bu yana, amerikada harcamak icin senelerdir biriktirdigim butun birikimleri harcadim... Simdi ciksa tekrar para toparlama gucu de cok yok gibi. Umarim dileyen herkese cikar arkadaslar... Ciksa bile yas 40i gecti eski enerjim de kaldigini dusunmuyorum. Cok zaman eskittim... Bu saatten sonra ciksa yapabilir miyim cok buyuk bir soru isareti... Sizlere basarilar diliyorum... Sanirim bundan sonra sadece lottery sonucunu yazarim...

Hayat 40'dan sonra başlar. Özellikle Amerikada geçerli sanırım. Sen daha duuur. Paçalarımızdan huzur akacak.

• @hadi-BE "Paçalarımızdan huzur akacak." sözü beğendim. Bir an hayal ettimde, dediğini yaşasak güzel olur be 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |