Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ada34 Üzücü bir durum sartlariniza gore...Nispeten Kanada vizesi daha kolay olmasına rağmen 3 red + 1 red şimdi... ve 1 sene sonra tekrar denemek istiyorsunuz. Yani illa ki gidecekseniz arşiviniz olumsuz olduğu için danışman Gökçe Hn ile çalışın bence. Durumunuzu inceleyip oluru neyse onu söylüyor.

• turistlik vize başvurusu için eylül ayında alacağım yeşil pasaportu bekliyorum. 13 yıllık memurum. vize almamda etkisi olur mu ? yoksa normal pasaportla da aynı sonucu mu alırım. Olumlu veya olumsuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR amerika konsolosluğu pasaport rengine değil senin geri dönüp dönmeyeceğine göre karar veriyor. Ondan dolayı bir etken olmuyor. Memur olup kaç kişi gidip sonra istifa edip amerika da kaldı örnekleri olduğu için pasaport yerine senin seyahatlerin yada para yada ingilizce konuşmana gibi kriterler kesin değil varsayım olarak yazıyorum geçmiş mülakatları okuyunca bu 3 kriteri kendimce çıkardım. Mülakat deneyimlerinde Türkçe mülakat yapıp ta turist vizesi alan denk gelmedim.

• @cokbekledik86 teşekkürler. İş ziyareti gibi bir amacım yok, tatil amacıyla gideceğim için B1 vizemi sorgularlar mı diye düşünüyorum. Yani işin gücün yoksa neden geldin seninki turistik vize değil derler mi. Çoğunluk b1/b2 vize veriliyor ancak benim vize sadece b1 yani sadece iş amaçlı bu durumda. Teşekkürler yorum için.

• Yeni DS-160 doldurunca bunu vize randevu sitesinden de nasıl güncelliyoruz?

• @ayvalik10 o zaman kötü ben dediğim gibi 13 yıllık memurum ve eşimde 4 yıllık sgk lı bir çalışan. eşimin teyzesi ve amcasını ziyaret edip gezmeye (telefon laptop alıp)gideceğiz. gerçekte kadrolu işimi bırakıpta kaçak bir şekilde orda çalışma niyetim yok. nasıl inandırabilirm bilmiyorum. ingilizcemiz yok maalesef. ben yeşil pasaport olursa daha fazla güven verir diye düşündüm.

• @betttrn Merhaba , bence bu konu sorun olmaz. Öncelikle birinci olarak sen konsolosluğu ikna etmişsin ve vizeni almışsın. İkinci olarak vizeni belkide 10 günlük bir iş seyehati için aldın ama sana 10 yıllık vize verdiler . Sen 10 günlük iş seyahatini yapıp geldiğinde almış olduğun vize 10 sene boşu boşuna mı bekliyecekti pasaportun da. Bence bu konuyu pek fazla dert etmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Acaba alırlar mı , acaba Amerika ya girebilirmiyim düşünerek gümrük memuruna yanaşmak size stres ve hata yaptırır diye düşünüyorum. Vizenizi aldınız , araya pandemi girdi ve gidemediniz ve şuan size tanınmış bu hak ile Amerika'ya gitmek istiyorsunuz .

• @ayvalik10 hemen 1 sayfa önce bir arkadaş türkçe konuşarak vize almış. ayrıca 2-3 sayfa önce de bir kadın arkadaş aynı şekilde almış. bunu okuyan insanlar tedirgin olmasın diye belirtmek istedim, bazı insanlar o atmosferde ingilizce konuşmak istemezse vize reddi olacağı anlamına gelmiyor ama benim de kanaatim ingilizce konuşmak bi tık artı puan izlenimi veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@swingest @ross8 yazdığı mülakatı okudum aynı şeyi ben 3 ileti yukarıda da @Erdem-AKDEMİR cevap olarak yazmıştım. Ayrıca @ross8 bazı ayrıntıları belirtmemiş.

"hangi eyalete gideceğimi, ne iş yaptığımı, ne kadar zamandır çalıştığımı ve hangi ülkelere gittiğimi sordu"

eğer bu sorunların cevaplarını kendisi isterse yazarsa ozaman ortaya çıkacak zaten nasıl aldığı.

• @ayvalik10 eşimin akrabaları abd vatandaşı davetiye gönderirlerse şansımız artar mı ?

• @ada34 katılıyorum size.

• @Erdem-AKDEMİR yüzde yüz etkisi var ben yeşil pasaportu olan bir memurun Red aldığını duymadım?
    Ayrıca önemli olmasaydı vize görüşmesinde bana sormazdı memur yeşil pasaportunuz var mı diye.
    Kesinlikle etkisi çok kesinlikle.

• @Erbatur mevcut randevuyu iptal edip güncelleyebilisiniz ama gerek yok.

• Yeşil pasaportu olup red alanlar gördüm çıkışta .Ben etkisinin olduğunu düşünmüyorum .AB de işe yarıyor ama ABD nin farklı bir handikapı var @Erdem-AKDEMİR

• @lfcali, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Erdem-AKDEMİR yüzde yüz etkisi var ben yeşil pasaportu olan bir memurun Red aldığını duymadım?
    Ayrıca önemli olmasaydı vize görüşmesinde bana sormazdı memur yeşil pasaportunuz var mı diye.
    Kesinlikle etkisi çok kesinlikle.

Ben 1 ay önce Kanada'dan ret aldım.Abd yi bilmiyorum

• @Erdem-AKDEMİR memur olman artı puandır her zaman, Trde düzenli bir işi ve geliri olan herkes aynı şekilde, çünkü tekrar dönme olasılığın yüksektir. Ayrıca yakının varsa kesinlikle belirt, ziyaret amacı da artıdır. Bir de konsoloslukta Türkçe konuşmayın falan demişler, bilerek mi insanları yanıltıyorlar bilmiyorum, ama yok öyle birşey, ben de memurum, amerikada ki abimi ziyaret için geçen sene 10yl vize aldım gittim geldim, annem de, kız kardeşim de aldı, ve hepimiz Türkçe konuştuk mülakatta, bu sene eylülde eşimde görüşmeye gidecek o da Tükçe konuşacak, rahat ol yani, bi de 10 senede yeişili hak etmen gerekmiyor mu

• @Zamir-Dağın 3.dereceye inen memur alıyor ama boş yer olması gerekiyor dedi personel daire başkanlığı. O yüzden eylülü beklemeden normal pasaport ile başvuru yapacağım. Formu doldurmak için ücretli danışmanlık almak gerekir mi yoksa forumdan filan yardımla kendimiz yapabilir miyiz?

Sordum 110 dolar kişi başı danışmanlık ücreti olduğunu söylediler.

Ayrıca bugün başvuru yapana en yakın ne zaman randevu veriliyor. Geçen sene başvuru yapana 2 sene sonraya gün veriliyordu.inşallah süre kısaşmıştır.

• @Utopya yok o zamanlar e2 yatirimcisi degildim. Ilk basta tatil icin turist vizesi almistim. Isimden dolayi pasaportumda cok farkli ulkelerin vizesi vardi. Giris cikislarimda problem olmadigi icin 30-40 saniye gorusme sonrasi almistim vizemi.

• merhaba, arkadaslar yakin zamanda istanbul dan b vizesi icin randevu alabilen oldu mu ?

• @Zamir-Dağın üçün biri yeşil için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |