Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Çok teşekkürler. Bu arada kısaca süreç ile ilgili bilgi vermek istiyorum. 04 Mart da B1/B2 vizesi için konsoloslukta vize görüşmesi yaptım. Konsolosluk görevlisi vizeyi onayladı. Fakat daha sonra idari işleme kaldığımı öğrendim ceac.state siteisnden. 14 Mart da soru listesi geldi. 15 Mart da gönderdim. 01 Nisan da ceac da statü refused den administrative processing e döndü ve bugün de vizenin onaylandığına dair mail geldi.

• Bu ileti silindi!

• @serkanurs tebrikler

• Arkadaşlar öncelikle herkese sabır diliyorum bu süreçte. Yaklaşık 2.5 sene süren AP sürecimin ardından idari işlemimin tamamlandığı mailini aldım. Refused olarak gözüküyor ancak konsolosluktan İdari işleminiz tamamlanmıştır, vizeniz artık basılabilir Bitiş Tarihi: 28Haziran şeklinde mail aldım. 384b996b-1fa3-4d73-8cc3-efb52eeb7bb0-image.png J1 trainee olarak başvurmuştum, tabi artık ayarlamış olduğum işin süresi çoktan geçti o yüzden yeni bir iş ayarlamam gerekiyor. Bu süreçte pasaportumun süresi de bitti, pasaportumu yeniledim ve konsolosluğa problem teşkil edip etmeyeceğine dair mail attım. Yeni pasaportunuzla DS2019 formunuzu göndermeniz gereklidir şeklinde geri dönüş aldım. Sizce ais.usvisa-info sitesinde yer alan pasaport numarasını yenisiyle değiştirmeli miyim? ve ilk mailde konsolosluk bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi bağlantısına tıklayınız kısmı mevcut ancak online olarak herhangi belge göndermem gerekmiyor, Pasaportumla birlikte DS2019 belgesini direkt olarak konsolosluğa göndermeyi planlıyorum. Ayrıca bir sorum daha var 28 hazirandan en az 3 hafta önce pasaportu yollamam gerekiyor ancak J1 işlemleri uzun sürebiliyor. Orada yazan tarihten sonra yollarsam sizce kabul edilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetylmz1 merhaba, ilk olarak gözünüz aydın.
    ilgili evraklarınız yine AIS üzerinden göndereceksiniz biliyorsunuz.

Sizce ais.usvisa-info sitesinde yer alan pasaport numarasını yenisiyle değiştirmeli miyim?

değiştirme imkanı veriyorsa sistem değiştirin elbette.

ilk mailde konsolosluk bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi bağlantısına tıklayınız kısmı mevcut ancak online olarak herhangi belge göndermem gerekmiyor,

bu genel bir ifade, işlemini oradan yapmalısınız.

28 hazirandan en az 3 hafta önce pasaportu yollamam gerekiyor ancak J1 işlemleri uzun sürebiliyor. Orada yazan tarihten sonra yollarsam sizce kabul edilir mi?

konsolosluk size nasıl bildirdiyse o tarih içinde yapmaya gayret gösterin. 2,5 yıldır bekliyorsunuz zaten. daha fazla beklemeyin.

• Merhaba arkadaslar,

Size kafama cok takilan birseyi sormak istiyorum. 2016 da doktora mulakati icin almanyaya gri pasaport ile gittim yalniz sadece bir hafta kullandiktan sonra karakola teslim edip kendi pasaportumu geri aldim. Pasaportumla ilgili elimde herhangi bir bilgi olmadigi icin ds5535 e gri pasaportla ilgili birsey yazmadim. Sizce konsolosluga bu bilgiyi mail yolu ile belirtmelimiyim? Cevaplarsaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ramazan-Yıldız DS5535 formunda sorulan sorular zaten bu durumlar için(di).
    yani sizden beklenen bu tür seyahat ve pasaportları belgede belirtmenizdir.

hangi vize türünden başvurunuz var bilmiyorum ancak; belirtip belirtmemek sizin inisiyatifinizde olmak koşuluyla tavsiyem etmeniz yönündedir.

• Tesekkurler belirtmeme sebebim bu pasaportu Sadece 5 gunluk kullanmamdi ve numarasini bilmiyorum bile. Ancak az once konsolosluga mail attim ve durumu bildirdim. Umarim surecimi negatif etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ramazan-Yıldız doğru olanı yaptınız.
    kısa sürede sonuca kavuşması dileğiyle.

• @ahmetylmz1 Benim sürecim 6 ayı geçti. Sizin süreciniz bayağı uzamış. 2.5 sene içinde ilk güncellemeniz kaçıncı ayda oldu?

• @SUV2019 pandemiden dolayi idari islem 6 ayi gectiginde red istemistim vermemislerdi basvuruyu kapattik demislerdi, tek guncelleme fotograftaki 2.5 sene sonra

• Selamlar, AP sürecimiz tamamlandı ve bugün pasaportlarımız elimize ulaştı. Madde madde bu süreci aşağıdaki gibi özetleyebilirim:

• Ana talihli benim. Eşimle birlikte 2 Mart 2022 tarihinde güzel bir mülakat geçirdik. Mülakat sonunda "tebrikler, vizeniz birkaç gün içerisinde gönderilecek" denildi ve pasaportları verip ayrıldı.
    • CEAC üzerinden düzenli olarak durumumuzu sorguladık. 02/03/2022 tarihindeki durum Ready idi. 07/03/2022 tarihinde Status Refused olarak kaldı. Telegram grup yöneticilerimiz durumun AP olabileceğini belirttiler, zira öyle de oldu.
    • DS 5535 formu süreç boyunca bizden istenmedi. Yine de ben 08/03/2022 ve 11/03/2022 tarihinlerinde mail gönderdim, cevaplar (aynı mail) 14/03/2022 ve 16/03/2022 tarihlerinde geldi. Özetle "beklemeniz lazım, ne kadar süreceğini kestirmek mümkün değil, biz ekstra bir şey gerekirse mail atarız" dediler.
    • Biz talep yapmadık, ancak konsoloslukta kalan pasaportları 17/03/2022 tarihinde tarafımıza postalandı. Yanında beyaz AP kağıdı vardı, AP kısmı işaretli idi. Gerekli evraklar kısmında işaretli evrak yoktu.
    • CEAC updateleri bizde Mart ayı için 7-8-11-14-18-30-31 lerinde geldi. Status her zaman benim Refused, eşimin Ready idi.
    • 31/03/2022 tarihinde sürecin bittiğine, pasaportları göndermemiz gerektiğine dair mail geldi.
    • 31/03/2022 tarihindeki bu güncellemeye kadar, tr.usembassy üzerindeki IV Status check kısmında gruptakilerden farklı olarak bende "Interview scheduled" kısmı kaldı. 31/03/2022 sonrası "Processing Completed" yazısını görebildik.
    • 01/04/2022 tarihinde pasaportu gönderdik.
    • 04/04/2022 tarihinde pasaport konsolosluğa ulaştı. Ancak içeride IV birimine ulaşması sanırım birkaç gün daha sürdü.
    • Bundan sonraki nisan ayı CEAC updateleri 6-7-8-11-12 sinde oldu. 11'inde benim statusum Refused'tan eşimin statusu Ready'den Administrative Processing'e döndü. 12 Nisan tarihinde ikimizin statusu de Issued oldu. Yine aynı gün konsolosluk durumu bildiren "Congratulations" konulu maili gönderdi.
    • 13/04/2022 tarihinde yani bugün pasaportlar tarafımıza ulaştı. Pasaport + açılmaması gereken zarf + o zarfa zımbalı tek sayfa Immigrant Data Summary sayfası tarafımıza gönderildi.
    • İlk iş olarak vizenin fotoğrafını seçip hem mailde, hem cloudda sakladım.
    • Last but not least, telegram gruplarındaki arkadaşlar, @gucarslan ve diğer adminlere buradan süreçteki destekler için tekrar teşekkür ediyorum. Forumda gördüğüm kadarıyla çok daha uzun sürelerdir bekleyen, hala beklemeye devam eden birçok arkadaşımız bulunuyor. Bu süreçteki herkesin sürecinin en hızlı ve olumlu bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@oesa tekrardan geçmiş olsun.
    biraz geç oldu ama yine de sonu güzel bitti.
    sonrası için daha kolay atlatacağınız süreçleriniz olsun, bol şans.

• Selamlar. 14 Nisan 2022 tarihinde mülakatımız vardı. Sarı kağıt verildi 15 nisanda DS 5535 formu mail olarak gönderildi. Bizde formu tamamlayıp [email protected] adresine mail attık, fakat sonra formda küçük bir hatamız olduğunu farkettik. Tekrar formu düzeltip aynı adresemi göndermeliyiz yoksa başka bir adresten mi bu durumu bildirmeliyiz?

• Selam arkadaslar.

bakiyorum herkes bir sekilde update ler oluyor sonuc degismesede bizim validenin dosyasinda hic bir update yok basvuruya girdigi tarih duruyor.
    normal midir >? /

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğba-Abacı DS5535 formunu size yolldıkları maile durumu bildirebirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore başvurusu B1-B2 vizesiyse normaldir.
    bu başvurularda çok sık güncelleme olmaz genelde.

• Merhabalar herkese durumunda değişiklik olan var mı? Bizde yok ne yazık ki. En son güncelleme 21 mart halen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterfall mülakatta sponsor talep edilen iki arkadaşımız, geçen hafta AP süreçlerini tamamlayıp vizelerini aldılar.

gelişme oldukça haber vereceğim buradan.

• Son 2 haftadır herhangi bir update-onay gelen oldu mu ? İşlemler çok yavaşladı sanki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |