Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @adgercu Ne kadar da haklı bir ajan

• anti-depresan kullanmak sağlık raporu almaya engel midir

• @umut-arda-adıgüzel neden böyle bir şey olsun ki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami aşağıdaki linkten sunum dosyasını indirdikten sonra iş hayatı kısmında yazan linkleri incelersen aklında ki tüm soruların cevaplarını bulacağın linkler mevcuttur.

• @ahsenaydgdu En azından kenarda dolar tutmuş gibi biraz kar ettirmiş teselli bu olsun 😂 Orada kalan arkadaş baya yerleşmiştir memnundur o zaman oradaki hayatından 😃

• Bu ileti silindi!

• ........

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra 2017 senesinde New York'ta yaptım ben, siz? 😃

Yaşlanmışım 😃
    2011 yılında Virginia eyaletinde, Virginia Beach şehrindeydim.

Yok yok genciz daha ne yaşlanması 😃 Ben de daha erken yapabilirdim 2014'te yapsam üniversitede ikinci senem oluyordu. Aslında daha önce haberim olsa her sene yapardım da işte kısmet olmadı o dönem.

Güzel miydi Virginia memnun kalmış mıydın güzel anlatıyorlar hep 😃

Vallahi ben oldum 32 ve durmadan gidiyor yaş 😃
    Virginia gayet güzel bir eyalet, özellikle çalıştığım şehir Virginia Beach ise bildiğin küçük Miami 🙂

Doğası falan baya iyi eyaletin, ne de olsa okyanus kıyısında zaten. İş olanakları ise daha çok turizm üzerine Virginia VBeach'te ki zaten tam turist mekanı. Ben baya beğenmiştim açıkçası.

Ancak, GC çıkarsa oraya gider miyim bilmiyorum. Çünkü Florida, Texas gibi tax free eyaletler varken Virginia'yı seçer miyim bilmiyorum 🙂

32 dediğin nedir ya insan en verimli dönemini 25-55 arası yaşar zaten 25 öncesinde bizim ülkede yaşadığından bir şey anlamak mümkün değil 😃

Güzel geliyor kulağa ama ben de öyle eyaletleri daha çok tatil yapmak ve gezmek için tercih ederim. Yaşamak için çok farklı etkenler giriyor işin içine. En önemlisi de iş imkanları için daha büyük şehirler daha uygun 🙂

Aynen, zaten ben de iş imkanlarından dolayı farklı tax free eyaletler düşünüyorum.

Bu arada dün gece 1,5 saatlik bir aramadan sonra evde SSN kartımı buldum. Ne olur ne olmaz diye 11 sene sonra bugün üzerine laminasyon yaptım da karta benzedi. Yoksa bir kağıt parçasıydı sadece 😃

Ben de ne zaman bulmak istesem 1-2 saatimi alır aynı şekilde. Onu yapmak lazım gerçekten, pvc falan kaplatalım hatta. 😃
    Benimki hala aldığım gibi duruyor zarfın içinde bütün bir sayfada koparılmayı bekler halde veriyorlar ya işte hala öyle muhafaza ediyorum 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

eğer yetişirse yarına bomba gibi bir mülakat hikayesi geliyor. Mülakata girdiği ülke şenliklerinden resimler başrollerde @ibrahim1 oynuyor.

WhatsApp Image 2022-03-24 at 16.47.27.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-24 at 16.47.17.jpeg

• @ayvalik10 bu çok güzel bi çalışma. 👏

• ⭐⭐⭐

@TughanTug keyifleri iyi kendisi opt sürecinde iş verenle greencard sponsorluğu için çekilişe katılmış ama bu sene olmadı dedi o da onları kovalıyor. Yani olmayacak bir şey değil..

• ⭐⭐⭐

@TughanTug 🥺 tahmin ettiğim şeyse üzücü ama hayat devam ediyor, her işte vardır bi hayır..

• Arkadaşlar samimi bir sorum olacak. Son ekonomik durumlardan sonra kart çıksa dahi olayın finansal gereklilikler kısmı ile alakalı sıkıntı yaşama ihtimali olan arkadaşlar var mı aramızda?

• @this-time89 benim fikrim zaten finansal durumu düşünüp en başından başvuru yapıp ya da yapmayacağına karar vermeli insan..Maddi olarak karşılayamayacaksan başvuruda yapmayacaksın

• @Ades88 Önceden ben de böyle düşünüyordum artık böyle düşünmüyorum. Çünkü böyle biri varsa bu şansı kullanma ve kazanırsa belki de gereklilikleri karşılama şansı hala bir şekilde var. Hak yemek mantığıyla değil de bu olayın tamamen bir piyango olduğu gerçeğiyle bakarsak bu tür insanlara sinirlenmenin bir anlam ifade etmediğini daha iyi anlamış oluruz bence.

• @this-time89 gerçekçi değil bence

• @this-time89 çıktığı zaman o süreçteki kur baya yükselecek gibi görünüyor şuanda parası yetenlerin dolarda durması gerekir.

• @this-time89, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar samimi bir sorum olacak. Son ekonomik durumlardan sonra kart çıksa dahi olayın finansal gereklilikler kısmı ile alakalı sıkıntı yaşama ihtimali olan arkadaşlar var mı aramızda?

Yeşil kart çıkarsa eminim tek sıkıntısı finansal olan insanların %99 u bu sıkıntıyı aşacaktır. Kendi adıma, son zamanlarda mevcutta olan birikimden de azalmaya başladı ama 150k kredi çeker o şekilde parayı tamamlar giderim.

• Yasaklı

@Ping-PONG bu aralar çok sessizsin. Totem mi var yoksa? 🙂

Denize açılıyorum. Hazırlıklar vesaire… İşler yoğun.
    Yazı güney avrupa sularında seyahat ederek geçiricem.
    Çıkacağını düşünmüyorum bana, o yüzden hiç heyecanım yok.
    Ehliyet, sertifika, referans vesaire hazırlıkları yapıyorum bu sene. Yılbaşına doğru Kanada için başvuru yapıcam eğer sonuç alamazsam Karayiplerde bir tekne bulup gidicem.
    GC den ümidim te beklentim de yok anlayacağın.
    Sohbet için giriyorum foruma 🙃

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@istanbuladami aşağıdaki linkten sunum dosyasını indirdikten sonra iş hayatı kısmında yazan linkleri incelersen aklında ki tüm soruların cevaplarını bulacağın linkler mevcuttur.

Bu sunumu kim hazırladı? Gayet detaylı bir anlatım olmuş, eline sağlık emeği geçenlerin. Elbette forumda tüm detaylar var fakat böyle derli toplu olunca daha güzel.

Benzer Başlıklar

• 12098
  • 682
  • 22189
  • 7674
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |