DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rupica Nasipte varsaaaa 😃

• ⭐⭐⭐

@TughanTug 2016 da mezun olmuştum. 2017 de Yine ne akla hizmetse ödeme yaptım aracıya 2k$ 3.80 mi neydi, hemen alese girdim yüksek yapcam sözde ilk sene watla gitcem. Ama yine evdeki hesap çarşıya uymadı 2018 de evlendim ve yükseğe başladım 😂 şaka gibi yani kaç defa wat fırsatını kendi ellerimle geri teptim, heralde şuan ki kararlılık yoktu ozamanlar 🥺

• ⭐⭐⭐

Orlandoculaar toplaşınn helee, şu yorumlara bi bakın maalesef hiç iç açıcı değil 🥺

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu Ben birçok eyaletin Potansiyel göçmen durumuna , Her hangi bir meslekte Master yada doktora yapmadığım için Hizmet sektörünün genişliğine , Yılda misafir ettiği turist sayısına , Emlak piyasasına ve yapmak istediğim hedeflediğim kariyer planına uygun iş imkanlarının olup olmadığını ayrıntı ile elimden geldiği kadar araştırıyor ve Evli 2 küçük kız babası olarak bana en uygun yerin Orlando olduğuna karar verdim. Belki bir kaç ay bazı sebeplerden dolayı Edgewater'da olabilirim ama ilk fırsatta Orlando'da olacağım. Bu arada eyalet seçimi kişinin bütçesine göre değişir Orlando ucuz bir yer demiyorum yanlış anlaşılmasın.

• @ahsenaydgdu İkinci şans da kaçmış yüksek yaparken gitmek mantıklı aslında güzel olurmuş. Başladığın gibi ilk seneden itibaren gidiliyor mu bilmiyorum not ortalaması henüz belli olmadığı için ama benim de aklıma geldi ama sonra Türkiye'de yüksek yapmak istemediğime karar verdim 😃 Şu an her yol mübah modundayım, bir an önce gitmek istiyorum hayırlısıyla 🙏

Bu arada 2017'de hangi eyalet olacaktı belli miydi?

• İlk sene heyecanı bendede var kesin çıkar gibi geliyor böyle şeylerde kesin garanti dediğim şeyler hüsranla sonuçlanır şimdiden B ve C planlarımı yapıyorum o yüzden çıkarsa büyük bir şans olacak çıkmazsa seneye kesin Cunda ya yerleşmeyi düşünüyorum bu sezon Cunda’da çalışıp analiz edeceğim inşallah bu forumda emek verenler başta olmak üzere herkese çıkar vakit azaldıkça Şafak sıkıştırıyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@TughanTug hazırlık okuduk ilk yıl 2011 de ozaman bile gitti ki hazırlıkta bilirsin not, ortalama falan yok yani, pratik yaapcaağğm ben diye akın akın gitti çoğu istanbullu arkadaşım, duygusal ergen ben köyümün yağmurlarında yıkanmak için eve döndüm😂

Florida housekeepera gitti 2 kız arkadaşım 2012 de birisi hala orda palm beachte, ozaman 3müz gitmiştik görüşmeye acentaya onlar devamke ben finito memlekete dönüş 😂

2017 de ödeme yaptıktan sonra yüksek kayıt falan plan 2018 yazı içindi olmayınca 2018 aralıkta bana iade döndüler biraz kesintiyle 3.80 ödemem 5.50 olarak karlı bi şekilde

• ⭐⭐⭐

@hdemircanusa uygulamalar için 1 yıllık florida ehliyet orası biraz düşündürdü, her uygulama hesabı için kiralama mı yapcaz ne kazancazda hesap sahiplerine ne vericez + hesaplar artık anlık selfie istiyomuş o iş biraz sıkıntıya girdi. ( greencarddan ümidi kestim turistle gidip statü değiştirip kalma planı için bu söylediğim)
    Artık uygulamaların sitelerinden şartlarına bakcaz eyalet eyalet en free hangiyse oraya..

Siz bu bahsettiğiniz kriterleri nereden bakıp karşılaştırıyorsunuz acaba söyleyebilirseniz bende göz atmam isterim

• ⭐⭐⭐

@TughanTug e suan sizin turist vize yokmu şuan? Eğer yoksa başvurdunuz mu? Yoksa 7 mayıstan sonra mı bütün tuşlara basıcaksınz

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu Hocam zaten Amerika'ya gider gitmez Doordash uber v.s gibi işleri Kazanç kapısı görmek çok mantıklı değil , bahsettiğiniz gibi 1 yıllık US ehliyet istiyor ve illegal driver change muhabbetinden selfie olayını çıkardılar. İlk etapta bir firmada iş arayıp bulmak daha yararınıza olacak çünkü , yarın birgün ev kiralamak istediğinizde ben uberden , doordash'ten gelir sağlıyorum dediğinizde size çalışıyor gözüyle bakmıyorlar , yıllık ödediğiniz vergi vs belgelendirme problem oluyor , onun için bir firmada işe başlamak ilk etapta sürecin daha iyi ve sağlıklı ilermesine yardımcı olur. Kriterler meselesine gelince tamamen kişisel kriterlerim benim , öyle özellikle baktığım bir site yok istatistik paylaşan bir çok websitesi mevcut , ben daha çok orada yaşayan kişilerle ve tanıdıklarımla iletişime geçiyorum sürekli soruyorum kendimce karşılaştırıyorum.

• ⭐⭐

images (1) (5).jpeg
    Texas/Austin

Günaydin

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Orlandoculaar toplaşınn helee, şu yorumlara bi bakın maalesef hiç iç açıcı değil 🥺

@SUAT-GUNAY abi satışlar başladı, orlandodan vazgeçenlerin vizesini iptal et. 😂😂
    Şaka bi yana biz daha önce konuştuk bu konuyu @ahsenaydgdu kardeşim. Orlando da delivery işlerle aile geçinemiyor. İlk 1 yıl karı-koca ya walmart ya amazon yada mağazalarda eleman olup hafta sonları delivery yapıp ayakta kalacağız, bu arada bir fırsat olursa işyeri açarım, olmazsa hayat bize ne sunarsa onunla devam ederiz, korkma bence. Sizde karı-koca otelde çalışırsınız bence

• Texas austin-houston da aynı mıdır delivery konusunda?

• ⭐⭐

Merhaba forum ailem,
    Bugün günlerden Oregon.
    chandleroleary_statescards_oregon_1-300x232.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık 30 eyaleti arasında yer alan Oregon, yaklaşık olarak 4,1 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin eyaletlerinden biri olma özelliğine de sahip olan Oregon, vatandaşlarına yıllık olarak 61 bin Dolarlık refah sunmasıyla da dikkat çekmektedir. Başka bir ifadeyle Oregon’da kişi başına düşen milli gelir 61 bin Dolar civarındadır. Bu rakam Amerika Birleşik Devletleri’nin ortalamasından daha yüksektir. Bu da eyaleti Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin 20 eyaleti arasında 17. sıraya koymaktadır. Kuzey kesimi oldukça dağlık bir coğrafyaya sahip olan Oregon, en yüksek zirvesiyle Amerika Birleşik Devletleri’nin ortalamasından çok daha yükseklerde seyretmektedir. Bu anlamda Mount Hood Dağı’nın 3,429m’lik yüksekliği eyalete ayrı bir hava katmaktadır. Oregon’un en yüksek noktası 3,429m ile Mount Hood olsa da şehir ayrıca deniz seviyesinde olan sahilleri ile de dikkatleri çekmektedir.
    oregon-kaart.jpg

Amerika'nın belki de en underrated eyaleti olan ve california'nın dibinde olmasına rağmen california'nın yaptığı karizmanın 10'da birine bile sahip değildir.

xvCsyf5ahFTIai9x-636362314438231782.jpg

Oregon eyalet hüviyetine bürünmeden önce Oregon Bölgesi olarak anılmakta idi. Ancak sonrasında 14 Şubat 1859 yılında Oregon, Amerika Birleşik Devletleri’nin 33. eyaleti olarak haritadaki yerini almayı başarmıştır. Pasifik Okyanusuna da kıyısı olan Oregon’la Türkiye arasındaki saat farkı kış aylarına 11 iken yaz aylarında 10 saattir. Bu anlamda Oregon, Türkiye’ye oldukça uzak bir mesafede yer almaktadır. Oregon, Amerika Birleşik Devletleri açısından çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle Portland şehri adeta eyaleti tek başına sırtlamaktadır. ”Oregon, My Oregon” adından eyalet şarkısı da bulunan bu lokasyonun lakabı ise ”Beaver State”dir. Ayrıca eyaletin bir de ”She flies with her own wing” şeklinde mottosu da bulunmaktadır. Oregon’a ulaşmak isterseniz, birçok turist gibi siz de Portland şehrini başlangıç olarak kullanabilirsiniz. Bu anlamda Portland Uluslar arası Havalimanı’na birçok dünyaca ünlü havayolu şirketi tarifeli seferler düzenlemektedir.

ThorsWell-Oregon-James-Obi-Obayashi.jpg

Oregon'da göze çarpan bir tane büyük şehir var, o da Portland. eyalette Portland dışındaki hemen hemen tüm şehirler ya koydur ya ufak-orta boyda kasabadır. yani simpsons gibi herkesin birbirini tanıdığı, ufak kasaba hayatı yaşamak isteyenler için Pregon'un bir çok kasabası birebirdir. Oregon iklim ve bitki örtüsü olarak Türkiye'deki karadenizi çağrıştırır, hem dağlarıyla, hem ormanlarıyla hem de uçsuz bucaksız plajlarıyla dikkat çeker. böylesine doğa güzelliği olan bir eyalette outdoor aktiviteler de bitmek tükenmek bilmeyecektir. zaten columbia sportswear, adidas usa ve nike gibi şirketlerin genel merkezi de Oregon'dadır.

• @OrlandoGücü İnsan zaten virüs, ajan smith in morpheus a dediği gibi

• Biraz tebessüm ettiren bir video.

https://fb.watch/cmik9ac-pr/

• ⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra 2017 senesinde New York'ta yaptım ben, siz? 😃

Yaşlanmışım 😃
    2011 yılında Virginia eyaletinde, Virginia Beach şehrindeydim.

Yok yok genciz daha ne yaşlanması 😃 Ben de daha erken yapabilirdim 2014'te yapsam üniversitede ikinci senem oluyordu. Aslında daha önce haberim olsa her sene yapardım da işte kısmet olmadı o dönem.

Güzel miydi Virginia memnun kalmış mıydın güzel anlatıyorlar hep 😃

Vallahi ben oldum 32 ve durmadan gidiyor yaş 😃
    Virginia gayet güzel bir eyalet, özellikle çalıştığım şehir Virginia Beach ise bildiğin küçük Miami 🙂

Doğası falan baya iyi eyaletin, ne de olsa okyanus kıyısında zaten. İş olanakları ise daha çok turizm üzerine Virginia VBeach'te ki zaten tam turist mekanı. Ben baya beğenmiştim açıkçası.

Ancak, GC çıkarsa oraya gider miyim bilmiyorum. Çünkü Florida, Texas gibi tax free eyaletler varken Virginia'yı seçer miyim bilmiyorum 🙂

32 dediğin nedir ya insan en verimli dönemini 25-55 arası yaşar zaten 25 öncesinde bizim ülkede yaşadığından bir şey anlamak mümkün değil 😃

Güzel geliyor kulağa ama ben de öyle eyaletleri daha çok tatil yapmak ve gezmek için tercih ederim. Yaşamak için çok farklı etkenler giriyor işin içine. En önemlisi de iş imkanları için daha büyük şehirler daha uygun 🙂

Aynen, zaten ben de iş imkanlarından dolayı farklı tax free eyaletler düşünüyorum.

Bu arada dün gece 1,5 saatlik bir aramadan sonra evde SSN kartımı buldum. Ne olur ne olmaz diye 11 sene sonra bugün üzerine laminasyon yaptım da karta benzedi. Yoksa bir kağıt parçasıydı sadece 😃

• @Tiger-0, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Texas austin-houston da aynı mıdır delivery konusunda?

Oralarda daha iyi diye biliyorum.

• ⭐⭐

@Ping-PONG bu aralar çok sessizsin. Totem mi var yoksa? 🙂

• @hdemircanusa Selamlar, ben de araştırıyorum sürekli ama bazen istediğim datalara ulaşamayabiliyorum. Bu bahsettiğiniz verileri toplayabildiğiniz kaynakları paylaşma şansınız var mıdır? Ben mesela arada glasdoor'a bakıyorum sektörlerin maaş ortalamaları, eleman açıklık durumu, eyaletlerin asgari saatlik ücretleri falan yazabiliyor. Gerçi ne kadar gerçek ve doğru o tartışılır ama gene de bir fikir verebiliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

199

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.1k

| | | |