Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Rüyamda @semavi ile komşu olmuşuz diyorum biz zaten arabayı sizin oradan alacaktık 😄 mahallenin çocukluk mahallem olması dışında sorun yok 🙂 beyin hala idrak edemiyo halbuki sokaklarını ezberledim git deme rüyanda yok..

Ben de dün gece rüyamda @semavi ile komşu olduğumuzu gördüm akşam çaya gitmişiz😄uyandığımda iyice kafayı yedin diye azarlıyordum kendimi yalnız değilmişim ahahahahh😂

Birşey diyeceğim şuan @semavi uykudadır orada gece ya uyanıp aa bende gördüm o sizmiydiniz diyormuş 😄 daha önce aynı rüyayı gördüklerim olmuştu

Bak şimdi hatırladım rüyanın geri kalanını @semavi Kadir abinin evinde bir aile daha vardı. Eşin baya uzun boylu biraz göbeklimi, tam çıkaramıyorum ama sanırım iki yada üç küçük çocukları vardı adamcağız çocukların peşinde koşturup duruyordu😄yoksa sizmiydiniz o aile yaaa durup durup bir şey hatırlıyorum 😂

@semavi 'nin bir sonraki video konusu belli oldu. Rüya yorumlamak 😂

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günaydınlar, şafak 33 canım memleketim Mersin 🙂 Neredeyse 1 ay kaldı, heyecan dorukta 🙏🏻

Çabucak benim memleketim Adana gelsede hepimiz kurtulsak 😊

Adana kıyıdan köşeden benim de memleket sayılır, hem komşu hem de eşim eskiden Adana’ya şimdi Osmaniye’ye bağlı olan Kadirlili 😬 Çabucak geçsin günler, gelsin Şafak 1 🙏🏻

😄 Hepimiz Çukurova çocuğuyuz, Florida tam bizlik bu arada...

Evet eşim de gidersek Floridayı istiyor, zorlanmayız oranın nemli sıcağından ne de olsa 😂

😄 Biz ne yangınlar gördük Adana da

😂😂 Üniversitede Kayseri’de geçen 4 seneden sonra gözünü seveyim sıcak iklimin 😅

Adaptasyon meselesi galiba, ben de Manisa/Turgutlu 'da geçen yılların ardından gözünü seveyim Kayseri ikliminin dedim 🙂

• aaa fotom gitmiş 😃

• ⭐⭐

@bidünya hahhah çok uzun değil az göbekli tek çocuk ama 3 çocuğa bedel 😄

• @Rüştü-Gürbüz hic problem degil ustadim ne demek 🙂 sizin denk geldiginiz gerginligin temellerinden biride forumda cidden inanilmaz bir bilgi mevcut ama gercekten bunlara erismeden direk sorusuna cvp almak isteyen alamadiginda da agresiflesen arkadaslar var.Soyle dusunuyolar cvp verilmiyor tersleniyorum,halbuki inanin bir soru benzeri basliklarda 10 kere sorulmus,belki 100 kere tekrara dusmus ve yinede bir forumdas tarafindan cevap bulmus.
    Atladiginiz husus burda her soruya iyi niyetle cevap veren bircok arkadas var ve onlarinda mevcut bunyesinde sahip oldugu bir sabrı…😊
    Gelmek istedigim nokta lutfen forumdan faydalanin,aksi durumlar forumu tekrara dusurup gereksiz kirlilikten baska biseye sebebiyet vermiyor😉

• herkese selamlar son 1 ay kaldı heyecan arttı ufak bir sorum var 3 aydır dominikteyim 3 ay daha kalacagım çıkarsa buradan evrak bişey almam gerekiyormu ds 260 da buradan bahsetmelimiyim

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE ehehehe kesinlikle 😂😂😂

• ⭐⭐⭐

@Zelene o zaman kesin sizdiniz o aile eminim çocuk fenaydı😂

• @tlgkyz merhaba, aşağıdaki konuda açıklanmış.
    @crazycells, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

aslinda sure 1 yil sayin @ikizbabasi , polis belgesini su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla kaldiysaniz almaniz gerekiyor, bir de 1 yildan fazla kaldiginiz tum ulkelerden. Ama yukarida da bahsettigim gibi bazi ulkelerden alinmasina gerek yok ya da alinamiyor. ABD de bu ulkelerden biri.

• @bidünya Allah hepinizin gonlune gore versin... Insanlarin ruyalarina girmek pek dusundugum bir sey degildi 🙂 Ah bu yutup yok mu 🙂

• ⭐⭐

@tlgkyz 1 yılı geçmeyeceği için kalışınız, hayır.

• ⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya Allah hepinizin gonlune gore versin... Insanlarin ruyalarina girmek pek dusundugum bir sey degildi 🙂 Ah bu yutup yok mu 🙂

Amin Kadir abi çok sağol...
    gc çıkarsa soluğu sizde alcaz ya provasını yaptık😂 inşallah gerçekte de kısmet olur çayınızı içmek. Ayşegül hanımada çok selamlar sevgiler o kadar ağırladı bizi😄

• Hayırlısıyla olsun. Beklemedeyiz 😊

• Tum foruma merhaba .
    Az kaldı bayrama inşallah herkese çıkar da 2. bayramımız olur...

• ⭐⭐⭐

facebook orlando gruplarına girildi postlar atıldı şimdi greencard düşünsün ☺

• ⭐⭐

Merhaba forum ailem,

Bugün günlerden South Dakota.

il_570xN.1863307923_3vok.jpeg

Amerika Birleşik Devletleri’nin orta batısında yer alan bir eyalet olan Güney Dakota, yaklaşık olarak 866 binlik bir nüfusa sahiptir. Birçok tarihî döneme sahne olmuş ve çok sayıda etnik grubu bünyesinde barındırmıştır. Günümüzde ise hala çok farklı etnik grupların bir arada yaşadığı bölgedir. Çoğu Amerikan eyaletinde olduğu gibi Güney Dakota’nın kültürü de çoğunlukla Avrupa’dan göç etmiş toplulukların getirdiği kültürel alışkanlıklarla harmanlanarak oluşmuştur. Eyalet adını tarihsel olarak bölgede uzun yıllar boyunca yaşamış olan Lakota ve Sioux yerlilerinden almıştır. Eyalet en geniş yüzölçümüne sahip 17. eyalet olmasına rağmen nüfus bakımından en az nüfuslularda 5. sıraya yerleşmiştir. Kuzey Dakota’nın tam olarak altında yer alan Güney Dakota, dikdörtgen formlu bir eyalettir.
    Güney Dakota, Missouri Nehri tarafından Doğu ve Batı olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Doğu bölgesi nüfusun çoğunluğunu ağılamakta olup, batısı ise genel olarak tarımsal faaliyetler için kullanılmaktadır. Eyalet ılımlı bir karasal iklime sahiptir. Dört mevsimi de gösteren bir iklime sahip olan bölge, doğuda daha ılımlı batıda ise daha kurak bir özellik sergilemektedir.
    Rushmore Dağı, eyaletin en önemli turistik noktasıdır. Rushmore Dağı Milli Anıtı, dağa oyulmuş portrelerle ünlenen bir bölgedir. Heykeltıraş Gutzon Borglum, tam olarak 14 yıl boyunca üzerinde çalışarak oğlunun yardımıyla bu dağa 4 Amerikan Başkanı’nın yüzünü oymuştur. Bu başkanlar George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt ve Abraham Lincoln’dür.
    Bunun dışında başka milli parklara da sahip olan eyalet hem doğası hem de tarihi açısından oldukça ilgi çekmektedir. Burada düzenlenen festivaller de ziyaretçi akınına uğramaktadır. Özellikle tarihi yansıtan festivaller, müzik festivalleri ve yerel sanat, yeme- içme yani kültürü sergileyen, yerel halkın ürününü tanıtıp turistlerle kaynaşmasını sağlayan festivaller oldukça
    popülerdir.
    Black Hills’te kurulan Wind Cave Milli Parkı, geniş mağara ağı ve sazlık sürüsü ile dikkat çekmektedir. Jewelery Cave Ulusal Anıtı, Lewis & Clark Ulusal Tarihi Geçidi yine önemli millî parklardandır.
    Güney Dakota’nın kültürü eyaletteki Amerikan yerlilerinin ve Batı ve Avrupa kökenlerinin kültürünü yansıtmaktadır. Kültürlerin harmanlanmasından ortaya çıkan yöresel özellikler önemli tarihi geçmişe sahiptir.
    Balık tutma ve avlanma Güney Dakota’nın en önemli açık hava etkinliklerindendir. Bu etkinlikler ekonomiye oldukça büyük katkıda bulunmaktadır. Avlanan popüler türler arasında; sülün, beyaz kuyruklu geyik, hindiler ve kazlar bulunmaktadır.
    south-dakota-red-highlighted-in-map-of-the-united-states-of-america-2C375YB.jpg
    Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey merkez bölgesine doğru yer alan bir eyalettir. ABD Nüfus Barosu tarafından da orta batının bir parçası olarak görülmektedir. Güney Dakota’nın kuzeyi Kuzey Dakota, doğusunda Iowa ve Minnesota eyaleti batıyı ise Wyoming ve Montana sınırlamaktadır. Güneyinde Nebraska yer almaktadır. Missouri Nehri eyaletteki en büyük ve en uzun nehirdir.
    images (5).jpeg
    Arikarahalkı burada 1700’lü yıllara kadar egemen topluluktu. Sonrasında ise Sioux’un ana kabilesi Lakota, Doğu Dakota ve Batı Dakota’ydı. Bu kabileler, bizon sürülerini takip eden göçebe halklardı. Yiyecek, giyecek ve barınak konusunda oldukça yarar sağlayan bir bölge olmuştur. Avrupalılardan bölgeye ilk olarak 1743’lü yıllarda Fransızlar gelmişlerdir. Kürk tüccarları, yerli Amerikan kabilelerle kürk ticareti yapmak için bölgeye yerleşmişlerdir. Güney Dakota, Fransa’dan 15 milyon dolar karşılığında satın alınmıştır ve 1803 yılında ABD’nin bir parçası haline gelmiştir. 1800’lü yılların sonlarına doğru araziyi çiftlikler kurarak değerlendirmek isteyen bazı çiftçiler bölgeye yerleşmeye başlamışlardır. Daha fazla göçmen gelmesi üzerine bu yeni gelenlerle Sioux Kızılderili kabileleri arasında çatışmalar çıkmaya başladı.
    Bunun üzerine çeşitli anlaşmalar imzalansa da yeni yerleşimcilerin anlaşmalara uymamasından ötürü sorunlar hep devam etti. Özellikle 1874’te Black Hills’te altın keşfedilmesi üzerine ABD ve Sioux Savaşları’nın sonuncusu olan Yaralı Diz Katliamı yaşandı. Kadın ve çocukların da zarar gördüğü bu savaştan sonra başka savaş yaşanmadı. 1889’da ikiye bölünen bölge iki eyalet olarak ABD’ye kabul edildi. 1800’lerden önce milyonlarca bizonun yaşadığı bölgede kontrolsüz avlanma sebebiyle 1000’den daha azı hayatta kalmıştır. Bu yüzden çok tazminat ödenmiştir.

• Son aya giriyoruz, her geçen gün heyecan ve umut artacak. Çok şanslı bir azınlık bu süreç sonunda sevinecek. Umarım planı, programı ve gitme imkanı olan birilerine çıkar.

• @gamefry geç olsun güç olmasın diyeceğim de , bu kadar da geç olmasın yani. 🙂 İstatistiklere bakarsak ilk başvuruda kazanmak daha yüksek olasılık gibi gözüküyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Herkese gunaydin,
    Bugunde bu ulke sinirlari disina cikmak icin yeni bir sebeple birlikte karsinizdayiz …
    İstanbulda toplu tasimaya %40 ZAM.
    Tam abonman ;602
    Tek basim (otobus);7,67

Bu nedir ya nasil bir doneme denk geldik boyle…

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |