Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben de ilk kez bu yıl başvurdum. Çıksın istiyorum

• @gokhanbagatur ya bu arada, Unganlar'ın neden tekel olduğunu düşünen ve her Türk gibi, kırdıkları parayı hesap eden bir ben değilim di mi 🙂

her yıl en az 2500 kişi, en az 1000 USD'den, 2,5m yapar kaba hesapla 🙂 🙂

• mayıstaki 3 bayramın bir tanesi için bugün bir engeli daha geçtik.
    2 hafta sonra ilk bayramı garantiler,
    4 hafta sonra Ramazan Bayramı'nı kutlar
    5 hafta sonra da GC kutlarım ben agalar, tutmasın kimse beni 🙂

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese hayırlı sabahlar. Merak ediyorum başvuran herkesin hayali ya da planları ömür boyu Amerika'ya mı yerleşmek yoksa 5 yılın sonunda kartı alıp Türkiye'ye geri dönmek mi? Mesela 5 yılın sonunda kartı alıp Türkiye'ye dönüp, Amerika'ya sezonluk olarak gidip çalışıp tekrar Türkiye'ye dönmek de mantıklı değil mi? Bu tarz yapanlar var mı acaba forumda?

Zaman ne gösterir bilinmez ama şuanki düşüncemiz asla geri dönmemek. Yazları çocuklar kuzenlerinden kopmasın biz de anne babamızı görelim diye yılda bir geliriz diyoruz. Bir gidelim de gerisi nasıl olsa olur 🙏🏻 Hem dolar kazanıp Tr de tatil yapma gibi hayallerimiz var daha 😅

• Gidip asla geri dönmeme dileği ile..

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gokhanbagatur ya bu arada, Unganlar'ın neden tekel olduğunu düşünen ve her Türk gibi, kırdıkları parayı hesap eden bir ben değilim di mi 🙂

Adam başı 1000 dolar mı? maksimum 350 dolar felan

• @Erkand @SUAT-GUNAY sanirim orada ortlama 3 kisilik bir aileyi ornek vermistir diye dusunuyorum.
    Ama su bi gercek
    Unganlar
    Gc bedeli
    Mulakatda odenen rakam
    Ucak bileti derken totalde tek kisi 1000/1300$ bandinda..
    oda bu sene belki seneye revize olur fiyatlar .

• @SUAT-GUNAY onu bende ara ara dusundum ve sonra ustunde cok durmamaya karar verdim 🙂

• ⭐⭐

@gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand @SUAT-GUNAY sanirim orada ortlama 3 kisilik bir aileyi ornek vermistir diye dusunuyorum.
    Ama su bi gercek
    Unganlar
    Gc bedeli
    Mulakatda odenen rakam
    Ucak bileti derken totalde tek kisi 1000/1300$ bandinda..
    oda bu sene belki seneye revize olur fiyatlar .

Kişi sayısını belirtmeyince bende doğal olarak tek kişi olarak algılıyorum.

ve dediğiniz gibi Amerikaya gitmeden ortalama 1500 dolar bir gider olacaktır.

• @Erkand ben inanin soyle dusunuyorum madiiyat olarak hazir olmayida gectim, basvuranlarin bircogunun bence %45-50 oraninda olan kismi inanin daha olayin iceriginden haberdar degil.
    Bunu kucumsemek adina solemiyorum asla!Fakat anlam veremiyorum bu ciksada gitsek olayi degil nasil anlatilir bilemiyorum ama keske herkez neye ve nicin basvurdugu bilincinde olabilse.

• gurbet gerçekten zor, hatta en zor duygulardan biri. geride bıraktıkların olmasa da, özleyecek birilerin olmasa da, gün geliyor ufacık bir şeyi arar oluyorsun memleketinin ya da geçmiş yaşantının. sırf dilini konuşmayı, dinlemeyi bile özlüyor insan bırak yemeğini, toprağını vs vs
    o yüzden hiç gelmemek bana göre değil. şartlara bağlı olarak her yıl gelmeyi isterim ama zor. 1,5-2 yılda bir gelebilirsek iyi yine.

• @gokhanbagatur aynen öyle... 3 kişilik aile hesabı, benim durum o da. gerçi bu sefer de 2500 kişi yapmaz ama olsun. yurt dışından gelenler, normal vize vs vs, yıllık 2500'ün üzerindedir herhalde.

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gokhanbagatur ya bu arada, Unganlar'ın neden tekel olduğunu düşünen ve her Türk gibi, kırdıkları parayı hesap eden bir ben değilim di mi 🙂

Bence hep düşünüyorum unvanlar tr de vergi veriyor mu, abd de mi vergilendiriliyor. Şirket nereye ait. Yoksa ikisine de mi vergi veriyor yoksa hiç mi

• Türkiye'yi özlemek pek mümkün değil benim için. İstanbul'da köle gibi çalışıyorum. 2 sene oldu anamı babamı göremedim, memleketime gidemedim. Tam fırsat çıktı şimdi de uçak biletleri gidiş dönüş toplam 4.000 TL ye geliyor. Maaşımın yarısı ediyor. Amerika'da göçmen göçmen yaşayıp sıla hasreti türküleri çığırsam anam babam gelirdi en azından yanıma. Neyini özleyeceğim? Gebze'nin kirli havasını, mandıra gibi ortamını, yolsuz ve egoist yöneticilerini mi? Hahahaha.
    Tatile nereye gelecem? Türkiye'de hangi sahil güzel? Bak karşı kıyılar Yunanistan, mükemmel güzellikte. Ayrıca ben dolar getirip buradaki yandaşları mı kalkindirayim? Hem neden Amerikan pasaportu istiyorum? Dünyayı gezmek için. Bi gitsem TR hava sahasının üstünden bile gecmeyecem.

• ⭐⭐

@gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand ben inanin soyle dusunuyorum madiiyat olarak hazir olmayida gectim, basvuranlarin bircogunun bence %45-50 oraninda olan kismi inanin daha olayin iceriginden haberdar degil.
    Bunu kucumsemek adina solemiyorum asla!Fakat anlam veremiyorum bu ciksada gitsek olayi degil nasil anlatilir bilemiyorum ama keske herkez neye ve nicin basvurdugu bilincinde olabilse.

Haklısınız, özellikle dv2024'te bu tarz kişiler çok olacak "Vallahi selected" olayı ve bu pasaport kaldırılma olayı etkili olacatır, çok kişi başvuracak çok..

• Günaydınlar mutlu haftalar 🙂

• ⭐⭐⭐

Günaydınlar forum ailem yeni bir hafta da çabucak geçsin inşallah. Beklediğimiz günlere kavuşmaya az kaldı 🌸

• @ahsenaydgdu Randevu tarihi ne zaman acaba benim tarih 2023 e verdi

• ⭐⭐

Günaydınlar, hayırlı işler, mutlu sabahlar 😊🙌

• Günaydınlar herkese mutlu haftalar olsun cebiniz para dolsun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |