Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@sidarkuhak, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

merhabalar uzun süredir takip etmiyorum da bu 80 bin kişi olayı hala yasa olarak bekliyor mu yoksa tamamen iptal oldu mu?

Onaylanmadı onu biliyorum ama red mi edildi yoksa daha taslak olarak mı duruyor emin değilim.

• ⭐⭐

@uzaysan Peki mesela ben gitsem Amerika'ya kartımı alsam ilk ayın sonunda. Sonra dönsem Türkiye'ye. Son 2 yıl Amerika'da tümüyle yaşasam. Olur mu bu şekilde. Yani illa 5 yıl yaşamak zorunda mıyım? .

• @Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan Peki mesela ben gitsem Amerika'ya kartımı alsam ilk ayın sonunda. Sonra dönsem Türkiye'ye. Son 2 yıl Amerika'da tümüyle yaşasam. Olur mu bu şekilde. Yani illa 5 yıl yaşamak zorunda mıyım? .

5 yıl boyunca Amerika'dan 6 ay uzak kalmamanız lazım. 5 yılın sonunda da vatandaşlık alabiliyorsunuz. Çok hızlı vatandaşlık almak isterseniz gc somut bir şekilde elinize ulaştığında orada askerlik olayına dahil olup 6 ayda da vatandaşlık alabilirsiniz diye biliyorum.

• ⭐⭐

@Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

5 yıl vatandaşlık için gerekli. Green Card aldıktan sonra 5 yıl orada kalıp vatandaşlık alabilirsiniz. Vatandaş olduktan sonra da size kimse niye burada değilsin demez. Evet 5 yıl kesintisiz yaşamak zorundasınız. Yıl içinde belli bir gün yurtdışına çıkma hakkınız var ama sayısını hatırlamıyorum. Size tavsiyem eğer türkiyeye dönecekseniz 5 yıl yaşayıp vatandaşlık aldıktan sonra dönmeniz.

• @Atlantis00, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese hayırlı sabahlar. Merak ediyorum başvuran herkesin hayali ya da planları ömür boyu Amerika'ya mı yerleşmek yoksa 5 yılın sonunda kartı alıp Türkiye'ye geri dönmek mi? Mesela 5 yılın sonunda kartı alıp Türkiye'ye dönüp, Amerika'ya sezonluk olarak gidip çalışıp tekrar Türkiye'ye dönmek de mantıklı değil mi? Bu tarz yapanlar var mı acaba forumda?

Yaşlanınca bile dönmeyi düşünmem.. Orada bir hayat kurup kalıcı olacağım inşallah. Hiç buraya ait planım yok. Her sene tatile gelmeyi bile düşünmüyorum. Bir annem bir de abim var onlar gelsin ziyarete öyle bi bıkkınlık var üzerimde...

• Yasaklı

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese hayırlı sabahlar. Merak ediyorum başvuran herkesin hayali ya da planları ömür boyu Amerika'ya mı yerleşmek yoksa 5 yılın sonunda kartı alıp Türkiye'ye geri dönmek mi? Mesela 5 yılın sonunda kartı alıp Türkiye'ye dönüp, Amerika'ya sezonluk olarak gidip çalışıp tekrar Türkiye'ye dönmek de mantıklı değil mi? Bu tarz yapanlar var mı acaba forumda?

Yaşlanınca bile dönmeyi düşünmem.. Orada bir hayat kurup kalıcı olacağım inşallah. Hiç buraya ait planım yok. Her sene tatile gelmeyi bile düşünmüyorum. Bir annem bir de abim var onlar gelsin ziyarete öyle bi bıkkınlık var üzerimde...

Aynı moddayım. Özlediklerimi yanıma tatile getiririm ne zaman ne kadar isterlerse. İşim gücüm yok tatile Türkiye’ ye gelicem. Dünya’ yı gezmeyi planlıyorum.

• ⭐⭐⭐

@fsone34, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhabalar. Açıklanmaya henüz bir ay var ama kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum.
    Ben henüz covid aşısı olmadım. Eğer kartı kazanırsam, covid aşısı zorunluluğu var mı? Yoksa girmeden önce 72 saat PCR testi yeterli oluyor mu?
    Bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.
    Umarım çok isteyen herkese çıkar. : ))

DR kontrolü için aşı şartı var. En az 2 doz aşını olman gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sidarkuhak yasa olarak bekliyor bu yasayı bırak daha 55k olan kişiler için mülakat vermiyorlar ondan yakın zamanda yasa olacağını zannetmiyorum

• @gokhanbagatur yani sağlık taramasını acıbademde ücretsiz yapacakmışım, bana 3 yıl boyunca her gerektiğinde randevu alacaklarını söylediler.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bugün günlerden İstanbulmuş. Vay be, şaka maka kaldı 1 ay

• Yasaklı

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

istersen no gizle

Gözümden kaçmış saol. 🙃

2 yıldır düzenli sohbet ettiğimiz İngiliz bir arkadaşımın verdiği tepki. Acayip onure oldum. 😂

37283F00-1F24-48EF-B588-C8B9C6C9728B.jpeg

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

istersen no gizle

Gözümden kaçmış saol. 🙃

Komple sildin sandım, mesajı değiştirdim 😂

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

istersen no gizle

Gözümden kaçmış saol. 🙃

Komple sildin sandım, mesajı değiştirdim 😂

Adamlar kendi içlerinde de zaten Kuzeyli/Güneyli vesaire diye birbirlerinin ingilizcesi ile alay ederken bir İngilizden böyle bir cümle duymak acayip onure edici. Ben bu gazla bu yaz akıcıya çekerim dili. 😂

• Arkadaşlar merhaba , bu platformu yeni keşfettim , naçizane sizlere bilgisi olanlara sorum olacak.
    1.Greencard çekiliş başvurusu sırasında resmi olarak evliydim ve boşanma davası açmış bulunuyordum. Ve mart ayı itibari ile boşandım. (Başvuru da eski eşimin bilgilerini de girmiş oldum. )
    Çekiliş çıkarsa bi umut bekar olarak başvuru yapacağım. Fakat hayatımda başka birisi var ve uzun zamandır devam eden birlikteliğimiz var çekiliş çıktığında birlikte bu hakkı elde etmemiz için nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim.

• @hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bende öyle. Hatta televizyona çıkıp amariga bitmiş yeğenim sakın gelmeyin demeyi düşünüyorum 🤠😅🤠

• @Rüştü-Gürbüz aslında sadece bilgi almak için internet sitelerinde form doldurdum fakat sonra aradıklarında ücret görüşme sonunda alınıyor vermezseniz bu yıl katılamazsınız falan diyince ben de 300 liradan bir şey olmaz dedim ve verdim. sonradan işte diğer hizmetler için para talep edildi vermezsen başvuru iptal olur bu yıl giremezsin diyince yine vermek zorunda kaldım. yazınızı görünce şimdi aradım fakat hatfasonu çalışmıyorlar sanırım, cevap vermediler. eposta yolladım bakalım umarım ücret iadesini alabilirim zaten kendi sitelerinde de bu konuyla ilgili açıklamaları var isteyen okuyabilir: https://www.atlantikdanismanlik.com/iptal-iade-cayma-hakki-hakkinda-bilgilendirme/#:~:text=ATLANTİK DANIŞMANLIK%2C cayma bildiriminin kendisine,Alıcı'ya iade etmekle yükümlüdür.

• @OrlandoGücü hatta a** ye oy vermeyi bile dusunuyorum

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Aynı moddayım. Özlediklerimi yanıma tatile getiririm ne zaman ne kadar isterlerse. İşim gücüm yok tatile Türkiye’ ye gelicem. Dünya’ yı gezmeyi planlıyorum.

Düşünsene kur farkı hesaplamadan tatil... Düşünmesi bile harika! Allah mecbur etmesin beni endişelendiren tek şey sağlık sistemi ama ona da adapte oluruz zamanla hiç gelmek istemiyorum. Eşim gelir gider ama onun ailesi kalabalık özler bizim evin hassası kendisi 🙂 benim burada köklerim yok...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |