Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ea83 pandemiyle felan alakası yok artık, turist vizesiyle giden bir daha dönmüyor, o yüzden turist vizesini zorlaştırdılar

• @LordBolton o zaman yazsınlar oraya "greencarda başvuranlar turist vizesi alamaz" diye. Gitti bizim 320 dolar, çökecekler kesin. GC başvurunuz var, niyetiniz göçmen olarak gelmek, rejected derse der valla görünüş öyle..

• Bir kaç yıl önce Greencard başvurularına pasaport numarası zorunluluğu geldiğinde anlamalıydınız, bunun bir yerde data olarak kullanılacağını ve vize başvurusunda sorun yaratabileceğini, bir kaç dostuma bu telkinde bulunduydum, “Göçmen olma konusunda ciddi değilsen ve ilerde turist ile gelmek istiyorsan GreenCard’a pasaport numaran ile başvurma!” diye.

• ⭐⭐

@materialist work and travel de sorulan kişi dışarda başka başka biriyle konuştum diyor ben 3 yıldır başvuruyorum bana sorulmadı bile diyordu memurdan memura fark ediyor anladığım kadarıyla yeni bir memur gelmiş ve bunu sorun ediyor olabilir

• ⭐⭐

@Erbatur onu pasaport numarası öncesinde de görebiliyorlardı

• @LordBolton göremez örnek, Ali Yılmaz isminde Türkiye’de milyon tane insan var, bu vizeye başvuran ile GreenCard’a başvuranı eşleştirmek zor. Özel bir durum olmadıkça adres vb. bilgiler ile eşleştirme dışında göremezlerdi.

• ⭐⭐

@Erbatur sadece isimden eslestigini düşünürsek elbette zor gelebilir. Ancak Ali Yılmaz'ın doğum tarihi Ali Yılmaz'ın eğitim durumu Ali yılmazın kaç çocuğu var bekar mi evli mi fotoğraf eşleşmesi önceden de görebiliyorlardi ancak dünya genelinde vize memurlari green card çekilişine bakmıyordu ama bazı memurlar bakıyordu şimdi o memurlardan birisi İstanbul başkonsolosuğunda. Ki pasaport kuralı geleleli yıllar oldu ama ancak şuan ki ayda aylarda work and travel vizesinde sorun yaratıyor bir yada bir kaç memur için dediğim gibi taktir yetkisi içinde olduğu için memur bunu yapabiliyor

• @crazycells daha önce sorduğum konuyla alakalı bilgisi olan yok sanırım. zamanım da daralıyor. Sizin bu konuyla alakalı muhakkak bilginiz vardır. yardımcı olursanız sevinirim.
    Merhabalar! 21/nisan 2022 tarihinde vize görüşmem var. ben emniyet den emekliyim ancak özel bir kuruluşta da çalışmaktayım, düzenli olarak oradan da gelirim var. DS160 formunda düzeltme yapacağım. iş durumunu nasıl doldurmalıyım her iki gelirimi nasıl belirtebilirim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar selamlar,

Turist vizesi mülakatımda yeşil pasaportumun süresinin 6 aydan az kalması sebebiyle 221g'den red alıp 6 ay geçerliliği olan bir pasaport göndermemi böylece başvurumun tekrar değerlendirileceği söylendi. Yeni bir pasaport çıkartıp konsolosluğa kargoladım, bugün de konsolosluk adıma kargo yolladığını ve sms ile PTT'den takip numarası geldiğini gördüm. Görüşmede verdikleri yeşil kağıtta vizenizin onaylanması durumunda PTT'den sms ya da email alacaksınız şubeden teslim almanız için diyor. Red olması halinde de red mektubu ile birlikte evraklarınız geri iletilecektir diyor. Burada kafam karıştı, vizem onaylandığı için mi PTT'den mesaj aldım, onaylanmasa da takip numarası alacak mıydım bilen var mı? DS-160 status check kısmından bakıyorum hala "No Status" ibaresi var. Kargoyu açmadan red ya da kabul olduğunu anlamamın bir yolu var mıdır?

• @herebromos Red verselerdi zaten başta red verirlerdi, 6 aydan daha az süresi kalmış pasaporta vize bile bassalardı, Türkiye'den çıkışınıza 6 aydan daha az süreli pasaportla çıkmanıza izin verilmezdi. Eğer red olsaydı no status değil, refused yazardı. Yüzde 99, 10 senelik vizeyi basmışlardır.

• @uslanmaz retirement salary plus regular job salary working in a private institution gibi birşey yazarsanız bence olur. Sonuçta yeşil pasaportunuz var ve emeklisiniz, yüksek oranda 10 senelik vize alırsınız.

• @uslanmaz Sadece emekliliğinizi ve şu anda çalıştığınız işin tanımını yapıp, aldığınız maaşı yazmadan da ilerleyebilirsiniz.

• @SUV2019 Çok teşekkür ederim cevabınız için

• Neden iptal edilen randevular için yenisini açmıyorlar,bilen ya da fikri olan var mı acaba

• @ea83 Demekki o kadar randevu birikmiş ki onları eritene kadar açmazlar bence. Bence eğer şu anda randevu almaya çalışanlar 1-2 ay sonrasına randevu almaya başlarlarsa, tahminim sonbahara doğru bence artık normale dönmeye başlar randevular...

• Sizin ne zaman

• @Abdurrahim-Arınç Ben idari işleme kaldım, onun sonucunu bekliyorum.

• @SUV2019 güzel dilekleriniz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.

• @Abdurrahim-Arınç ekim

• Arkadaşlar selamlar tekrardan, bugün itibariyle zorlu geçen bir süreç sonunda 10 yıllık turist vizemi almış bulunuyorum. Buradaki herkese çok ama çok teşekkür ederim destekleri için ✨

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |