Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Rüyamda gc kazandım ve numaram 10500 bu ara mülakat deneyimlerini fazla kaçırdım herhalde 😂

• @Hyller üniversite yıllarında ABD konsolosluğunda bir pozisyon için başvuru yapmıştım. yazılı sınavlar, sözlü mülakatlar sonrası 3 kişi kalmış, Türk İK Müdürü ile, pozisyonun müdürü Amerikalı ile son mülakata girmiştim. Bu arada benim dışımdaki adaylardan biri de TR'de yerleşik ABD vatandaşı idi.
    Mülakat bir hayli güzel geçmişti. Amerikalı müdürün son sorusu, "Doğum yerin Giresun, şayet herhangi bir konu için, mesela vize için, Giresunlu biri gelirse ona iltimas geçer misin? Hele ki Yağlıdereli olursa?" o zamanlar Yağlıdere'nin kendisini çok iyi bilmeme rağmen ününü bilmiyordum. Ama adama cevabım efsaneydi, hatta Türk İK müdürü, "verebileceğin en iyi cevabı verdin" demişti ama sanırım elenmeme sebep oldu.
    Sorusuna karşılık verdiğim cevap "pozisyon için adaylardan biri ABD vatandaşı, siz ona öncelik veririm diye düşünüyorsanız o zaman benim de Yağlıdereliye iltimas gececeğimi düşünebilirsiniz"

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY işe ABD vatandaşı mı alındı?

• ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Rüyamda gc kazandım ve numaram 10500 bu ara mülakat deneyimlerini fazla kaçırdım herhalde 😂

😂😂 ben de geçtiğimiz haftasonu rüyamda bize çıktığını görmüştüm. Çok seviniyordum ama sonra Cn 80bin olduğunu görünce yıkılıyordum sıra gelmez diye😅 Bu ara mülakat deneyimlerini çok sıkı takip ediyorum, fena kaptırdım. Eşim de greencard ihtimali çok düşük diye E2 vizesi araştırmalarına yöneldi, bakalım neler bekliyor bizi

• Çok az zaman kaldı bir yandan sabırsızlanıp bir yandanda hayal kırıklığı olmasın diye kendimi frenlemeye çalışıyorum. E2 yi bizde çok araştırdık ancak hem dolar kurunun durumu hemde orda statü değişince pasaportta bir e2 vizesi olmadığı için ülkeye giriş çıkış yapma durumu olmadığından bize oklar hep greencard ı gösteriyor 😂
    2022 mülakatlarını okudukça insan çok heyecanlanıyor nisan mülakatı verilmeye başladımı acaba diye her gün orayada bakıyorum

• ⭐⭐⭐

@karya48 Sanırım E2 vizesini Tr den alıp gidildiği taktirde ülkeden giriş çıkış yaparken sorun yaşamıyorsunuz. Ama Tr de almaya çalışmak daha masraflı oluyormuş. Dediğim gibi şuan araştırma aşamasındayız keşke greencard çıksa da başka yol aramaya gerek kalmasa. Yine de olmaması ihtimalini düşünerek başka yollar da aramaya başlayalım dedik çünkü her geçen gün maalesef umudumuz azalıyor

• Gecen seneki surecten beri forumdayim,bir seneyi gecmistir .. son zamanlarda gozlemledigim en baskin sey 23 formunun icinde bulunan heyecan ve guzel enerji…
    Acaba diorum agirlikli ilk basvuru yapanlarin getirdigi bir enerjimi yoksa bu sene burdakilerin yuzu gulucekmi.
    Bisey kalmadi,bekleyip gorelim😊

• ⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban evet ya tanıdık simalara çıkınca insan daha bi mutlu oluyor, artık vakit daralıyor çok sık girerim heralde @Final-Approach çıktı demişti dün geldi aklıma yok ortalıkta hanidir o napıyor bilen var mı

Aa doğru yaa 2020 nin eyaletçisi ama en son bana çıktı on binlerde dedi bir daha yazmamış

Geçen yıl eyaletçi yok muydu, beynim pekmeze döndü önceki yılların bekleme odalarına baktım kimse kalmamış bazılarında eski kullanıcı yazıyor bazıları iletileri silmiş greencard çıkmayınca Amerika'ya değil foruma küsmüşler.

Geçen yılın eyaletçisi de ben kazandım dedi bir kaç kişiye de hakaret etmiş çekti gitti onunkiler eski kullanıcıdir adını unuttum var bir sorun eyaletciler de sen yapma öyle birşey 😄

• Merhaba herkese; benim de bu sene ilk başvurum. Bir kaç aydır forumu takip ediyorum. İyi niyetle paylaşım yapan, bizleri bilgilendiren emek veren herkese teşekkür ederim. Çok faydalanıyorum gerçekten forumdan. 39 yaşındayım, 13 ve 9 yaşlarında iki kızım var. Öğretmenim. Kızlarımın eğitimi için gitmek istiyoruz, bakalım tabi ki nasipte varsa. Gerçekten hazır, istekli kim var ise çekilişi kazanmasını dilerim.

• ⭐⭐

@Elif-Demiroğlu-Ünal öncelikle foruma hoşgeldiniz. Umarım dilekleriniz gerçek olur ve kazanırsınız. Umarım ben ve burada olup gerçekten isteyen dört gözle 7 Mayıs olmasını bekleyen ve hakeden herkese çıkar.

• ⭐⭐

@gariban evet ya tanıdık simalara çıkınca insan daha bi mutlu oluyor, artık vakit daralıyor çok sık girerim heralde @Final-Approach çıktı demişti dün geldi aklıma yok ortalıkta hanidir o napıyor bilen var mı

Aa doğru yaa 2020 nin eyaletçisi ama en son bana çıktı on binlerde dedi bir daha yazmamış

Geçen yıl eyaletçi yok muydu, beynim pekmeze döndü önceki yılların bekleme odalarına baktım kimse kalmamış bazılarında eski kullanıcı yazıyor bazıları iletileri silmiş greencard çıkmayınca Amerika'ya değil foruma küsmüşler.

Geçen yılın eyaletçisi de ben kazandım dedi bir kaç kişiye de hakaret etmiş çekti gitti onunkiler eski kullanıcıdir adını unuttum var bir sorun eyaletciler de sen yapma öyle birşey 😄

Bana çıkınca peşimden hepinizi götürücem zaten hepimize çıkacak Amerika bir eyalet de biz kuracağız NEW TURKEY diyeceğiz 😂 😂 😂

• ⭐⭐

@Chandler baktım buldum eyaletçi arkadaşı

• @gariban hala aktif kullanıcı mı, yoksa forumu bırakmış mı?

• @clourpoint bu durum yeni degil yaklasik iki yildir belli zamanlarda ( devlette dolar olmayinca ) ozellikle ziraat, halk ve vakifbank ta olan birsey. onceleri eger dolar olarak isterseniz bir ay sonra alabilirsiniz ya da simdi merkez bankasi kurundan tl alabilirsiniz diyorlardi. sizin gittiginiz gun bir ay sonrasi icin bile umut yokmus ki sadece tl verebiliriz demisler. bu arada ben de sizin gibi dusunuyorum ve maalesef henuz bir care bulamadim. ulkemiz surekli sahlandigi icin tutunayip dusebiliriz her an kisitlama gelebilir hatirlarsaniz yunanistan da gunluk 60 euro siniri konmustu hesabinda milyonlar da olsa gunde sadece 60 euro alinabiliyordu

• ⭐⭐⭐

@gariban bnm dediğim ilk orjin eyaletçi @Final-Approach tı o yok piyasada @chander de mi eyaletçiydi ahahah kafam allak bullak oldu. Çıktı diyenler sonra nereye gitti??? Telegram grupta yoklar mı yoksa iyi niyetlerimizi suistimal edip bizleri kandırdılar mı 🥺

• @servetlebe, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben green card başvurusunu yaparken bir tane çocuğum vardı. Şimdi ise eşim iki buçuk aylık hamile ve ds260 formu,nu dolduracağım tarihte ikinci çocuğum halen anne karnında olacak.Tabi durum böyle olunca çocuğun doğumu ortalama Eylül veya Ekim ayına denk gelecek. DS 260 formunda aile bilgileri istiyorlar. Ben doğmayan çocuğumun bilgilerini veremem.Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim ? Rica etsem beni biraz aydınlatır mısınız ? Ayrıca Loto,da Adım Çıkarsa Amerika,ya Yalnız Ben Gideceğim. Bunun İçin Eşime Ve Çocuklarıma Pasaport Çıkarmam Gerekiyormu ?

oncelikle tebrik ederim, kazanirsaniz bebeginiz dogdugunda ds260 form a add appicant olarak ekleteceksiniz.
    ozel bir sebebiniz yoksa green card hakki kazandiginizda yalniz degil ailece giris yapmanizi oneririm. es ve cocuklarin green card hakkini kullanmamasi sizin icin zorluklara sebep olabilir. green card sahibinin es ve cocuklari icin sonradan basvurmasi hem yillar suren bir surec hem de sonuc kesin degildir. bir de isin duygusal yonu var. yalnizlik hem giden icin hem kalan icin cok agir bir yuk olabilir. siz orada zorlanirsaniz yaninizda destek bulamazsiniz, esiniz ve cocuklariniz burada sizin desteginizi alamazlar. bence bu gidis kararinizi bir daha gozden gecirin, zorunluluk yoksa ailenizden ayri kalmayin

• ⭐⭐

Bana çıkınca peşimden hepinizi götürücem zaten hepimize çıkacak Amerika bir eyalet de biz kuracağız NEW TURKEY diyeceğiz 😂 😂 😂

Turkey değil lütfen... TÜRKİYE (!) 😄

• ⭐⭐

@gariban bnm dediğim ilk orjin eyaletçi @Final-Approach tı o yok piyasada @chander de mi eyaletçiydi ahahah kafam allak bullak oldu. Çıktı diyenler sonra nereye gitti??? Telegram grupta yoklar mı yoksa iyi niyetlerimizi suistimal edip bizleri kandırdılar mı 🥺

Kazananlar kendi aralarında telegram grubu yaptıklarından buradan ayrılıyorlar. Ne de olsa kendi aralarında çözüm oluşturdukları için foruma ihtiyaç duymayıp umursamaz olabilirler. Kayıtları silip kazamanayanların sorularından kaçmak için belki de senin de dediğin gibi iyi niyetimizi suistimal ediyor olabilirler.
    Biz kendimizi bozmayalım gerisi önemli değil.

• ⭐⭐

@Chandler baktım buldum eyaletçi arkadaşı

Aynen o nick idi. Çok iyi hatırlıyorum ben de. Neden öyle yaptığına bir türlü anlam verememiştim.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

😂😂 ben de geçtiğimiz haftasonu rüyamda bize çıktığını görmüştüm. Çok seviniyordum ama sonra Cn 80bin olduğunu görünce yıkılıyordum sıra gelmez diye😅 Bu ara mülakat deneyimlerini çok sıkı takip ediyorum, fena kaptırdım. Eşim de greencard ihtimali çok düşük diye E2 vizesi araştırmalarına yöneldi, bakalım neler bekliyor bizi

Böyle rüya olmaz olsun😂 umarım Mayıs'tan sonra başka yollar aramaya gerek kalmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |