Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba herkese, ds-160 formunu doldurduktan sonra confirmation sayfasında alt kısımda başvuru esnasında getirmeniz gereken belgeler diye onaylanmış I-129F yazıyor. Bu nişanlımızın ilk başta doldurduğu form diye biliyorum ama. Giderken ne götürmem gerek bilen yardımcı olabilir mi acaba?

• ⭐⭐

@tuucekara vize görüşmesi için soruyorsan
    129 f. Yazıyor ama istemiyorlar genelde noa1 noa2 belgesi ki adet resim Amerikan eşinin pasaport fotokopisi niyet mektupları her iki kişininde imzalı güncel I 134 formu. 1040 w2 taxi return ilişkiye dair kanıtlar hotel rezervasyonu uçak bileti yazışmalar bunların çıktıları senin pasaportun doktordan alınan sağlık raporu Senin nüfus kayıt örneğin nüfus müdürlüğünden adli sicil kaydı arşivli. Boşanma belgesi varsa orjinali her iki taraftan randevu onay maili çıktısı yurt dışında 1 yıldan fazla kaldıysan adli sicil kaydı oradanda Talimatlar sayfası çıktısı ds160 barkodlu çıktısı vize ücreti ödeme makbuzu PTT adres. Seçim yerinin çıktısı bunlar gerekli mülakat için ve son olarak heran gibi mahkeme kararı. Vs varsa yaş büyütme. Yada heran gibi. Adli sicil kaydı. Bunların mahkeme kayıtlarınıda dosyaya ekleyin
    Bu. Arada doktor için randevu aldınız mı bunuda almayı unutmayın randevudan 2 3 gün öncesine alabilirsiniz. Yada şuan bile alıp doktor muayenesini aradan çıkarabilirsiniz doktor için gerekenler. Pasaport covid 19 aşı kartınız doktor randevu çıktınız ve doktor muayenesine gitmeden önce son 24 saat içinde yapılmış pcr testi istiyorlar ödemeyi kredi kartı ile yada nakitte. Yapabilirsiniz

• ⭐⭐

@emirgenco ayrıca ı 129 f yi siz yine yanınızda götürün istemiyorlar ama fazla evraktan zarar gelmez

• @emirgenco evet 3 gün öncesine randevu aldım, çok teşekkür ederim dediğiniz gibi fazla belgeden zarar gelmez eksik olmasın da. Sıkıntısız hallolur inşallah tekrardan çok teşekkürler

• ⭐⭐

@tuucekara güzel hayırlı olsun inşallah

• @tuucekara, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@emirgenco evet 3 gün öncesine randevu aldım, çok teşekkür ederim dediğiniz gibi fazla belgeden zarar gelmez eksik olmasın da. Sıkıntısız hallolur inşallah tekrardan çok teşekkürler

Merhaba sizin süreç tarihler nasıl acaba? Hangi tarihte dosyayı vermiştiniz ilk?

• @melil Biz 8 Martta gönderdik ilk dosyamızı, 8 Ocakta da noa2 mizi aldık. 28 Şubatta dosyamız ready oldu. 31 Martta da mülakat randevum var. Durum bu şekilde

• @tuucekara merhabalar; petition'a eklediğiniz belgeleri yazma şansınız var mı ?

• Biz 6 Mart'ta petition'ı gönderdik.
    Olabildiğine net ve karışıklık yaratmadan gönderdiğimiz bir dosya oldu.
    Umarım herkes sevdiği insana kavuşur.
    10 ay oldu ama hala... tarzı cümlelerin size zararı olacaktır ama faydası olmayacaktır. En nihayetinde 15 ayda tüm süreç bitiyor. O halde kendinizi bir zamana hapsetmek neden ?
    Sevgilerle

Edit

• ⭐⭐

@samsa sen hangilerini ekledin dilekçeye

• ⭐⭐

@samsa bu arada Mart dosyaları bitti gibi bir şey sanada yakında haber gelir kardeşim

• Maalesef uscis yine süreçte zaman güncellemesi yaptı 9-12 Ayı 10-13 Aya çekti ve 16 şubat dosyalarına bakıyorlar şuan. Gerçekten cok sinir bozucu bir durum

• ben de bugün denk geldim.son 4ay içerisinde 4kez güncellendi sanırım. yaklaşık 1ay önce yabancı bir avukatı youtube üzerinden izledim ve 12-15ay arası diyordu. açıkcası benim için sürpriz değil reddit üzerinde de martta başvuru yapıp yanıt alamayan bir çok kişi var. sebebi bu tarihte yasaklar mı kalkmıştı? fazla başvuru mu oldu? yoksa şu anda dosyalara bakan kişi sayısı mı yetersiz? bilgisi olan yazabilirse sevinirim.

• ⭐⭐

@findiklahmacun tahminimce hepsi buna etken. Zaten hali hazırda bir virüs belası var e bundan dolayı zaten dosyalar birikti birde üzerine Afganlara öncelik verildi e şimdi birde Ukrayna devreye girdi dolayısıyla bu vizelerin süresine yazdı çalışan sayısıda yetersiz bana göre

• @findiklahmacun hocam çalışan sayısı az kendileri de söylüyor bunu birde k1 vizesini çok önemsemiyorlar nedense diğer vize türleri 3-5 ayda tamamlanıyor ancak k1 olunca konu iş değişiyor çok ağırdan alıyorlar. Uscisin başında ki kadın bununla ilgili bir Webinar yapmıştı orada sormuşlardı nasıl hızlandırmayı düşünüyorsunuz diye yeteri kadar hızlı bence demişti 🤷🏼♂🤷🏼♂️ Siz anlayın oradan durumun ciddiyetini beklemekten başka yapacak bişey yok maalesef. %30-40 kapasite ile çalışınca bu kadar oluyor

• burada yazılan ilk sayfalara gittiğimde insanlar neredeyse 5-8ay içerisinde işlemlerini tamamlayanlar olmuş. keza avukatımız da bize 5-6ay arası diye bilgi vermişti. açıkcası elimde hiç şans olmamasından iyi ve nişanlım geçen hafta tekrar ziyaretime geldi. yaz gibi tekrar görüşmeyi planlıyoruz. şu anda başvuru yapalı 5,5ay oldu ve 2022 Türkiyede bitecek diye anlıyorum. pozitif düşünüp ingilizce çalışıp spor yapmaktan başka çarem yok:)

• Merhaba, dallasa 129-F formunu gönderdikten kaç gün sonra geri dönüş oluyor acaba?

• ⭐⭐

@ipeksedaa 1 hafta içinde dosyanız alındı oluyor alındı tarihini esasa alarak süreç başlamış oluyor

• yani NOA1 bildirimini ne zaman alırız göndereli bir ay fakat hiç bir geri dönüş olmadı. Mail ya da sms ile geri dönüş olacağı yazıyor o yüzden sormak istedim

• ⭐⭐

@ipeksedaa evet. SMS ve mail olarak gönderiliyor kağıt genelde geç geliyor. Ama SMS şuana kadar gelmesi gerekirdi

Benzer Başlıklar

• 1
  • 116
  • 57
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |