Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak. Vize alirken yaptığım otel rezervasyonunu iptal edip 1 haftalığına kız arkadaşımda kalacağımı belirtsem be onun adresini söylesem bu bir sorun olur mu havalimaninda ve pasaport memurlarinca? Yani bu tarz durumlarda havalimaninda yetkililer ters bir tepki verebiliyor mu? Taa Amerikadan geri dönmeyelim. Tecrubelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Tskkurler. Ayrıca sizin de engin bilginizi rica ederim @crazycells

• Merhabalar, @crazycells
    Mayis 2018 de yaptigim vize gorusmesi sonucu 214(b) maddesi geregi red aldim.
    Basvurdugumda tanidik kismina hic geregi yokken orada bulunan bir arkadasimin bilgilerini vermistim. Turkiyede calisiyordum ve is yerinden, firmamizda calisiyor, su tarih araliginda izinlidir gibi bir belge almistim. Ancak banka hesabimda o zamanin kuruyla bin dolar kadar bi meblag vardi. Hic arastirma yapmamistim ve 2012 de almis oldugum J1 vizesine guvenmistim. Mulakat esnasi da muhtemelen sacma gerekceler sunmus olabilirim. Hatirlamak istemedigim anilar arasinda oldugundan hafizadan silmisim 🙂

Suan arabistandayim calisiyorum fakat bussiness vizesi ile buraya geldim ve vizemde “not permitted to work” yaziyor. Ulke iliskileri kotu oldugundan suan bir yili askin suredir calistigim firma tarafindan extended visit visa kagidiyla buradaki “hayatima” bir sekilde devam ediyorum. Türkiye’ye izne gelemiyorum cunku bu ulkeden ciktigim an buraya donus yapamiyorum. Firmam burada calistigima dair bir belge veremiyor.

Bu bilgiler isiginda sormak istedigim sorular sunlar:
    1- daha onceden doldurmus oldugum ds-160 formuna guvenlik sorusunu unuttugum icin ulasamiyorum. Tanidik var mi sorusuna hayir yok cevabi versem eskisi soru olarak sorulur mu? Sorulursa, artik gorusmuyorum desem negatif bi durum olur mu?

2- Turkiye’deki hesabimin internet bankaciligi hesap ozeti ciktisi mal varligi icin yeterli olur mu?

3-explain kismina. Degisen seyler olarak. Birikim yaptim, yurtdisi seyahatleri yaptim suanda da burada calisiyorum gibi bir cevap yeterli olur mu?

4-burada calistigimin ispati olarak is sozlesmemin foto ciktisi yeterli olur mu?

5-Hayatimda Turkiyeye baglilik adina bir ilerleme pek yok acikcasi. İllaki evlenmek, arsa almak yada bi dukkan mi acmam gerekiyor?

Saygilarimi sunuyorum,

• @yesil Sorunuzu tam anlamadım ama özellikle vize reddi yedikten sonra, iş için olsa bile şu an Arabistan'da olmanız, tekrar başvuracağınız tüm Amerikan vizelerini olumsuz etkiler... Amerika'nın huyu böyle.

• İyi günler arkadaşlar randevu ekranında seçtiğiniz lokasyonda uygun randevu yoktur hatasının sisteme çok sık girip kontrol etmekle bir ilgisi var mı? Yani bu hata kişiye özel mi oluşuyor yoksa o anda tarih ayarlamasi yapıldığı için aynı anda herkese mi uyarı veriyor

• @kingablu Bende de ara ara oluyor ama sık yenileme ile ilgisi var mı bilmiyorum

• @Ege-Yildirim
    Turist vizesi reddi aldiktan sonra Arabistan da olmak mi sorun Amerikanin huyunda? bunu anlayamadim. Farkli ulkelerden vize basvurusunda bulunabilinir diye biliyorum.

• Şubat yada mart ayında Turist vizesi onaylanan olmadımı hiç arkadaşlar, deneyimi olan yokmu?

• @OrlandoGücü Ne zaman vize randevunuz?

• Nisan ayı sonunda

• @yesil evet turist vizesi reddi zaten dezavantaj... e bir de simdi iş için de olsa Amerika'nın kara listesindeki Arabistan'da ikamet edip-çalışıyorsunuz diye anladım. Arabistan'a turistik olarak gitmiş olsanız bile sevimsiz onların gözünde.

• @Ege-Yildirim
    Buradan almak Turkiye’ye nazaran daha avantajli olabilir diye duydum. Türkiyeye dönmeyi beklemekte yıllarımı alabilir. Malum uzatma vize ile buradayim. Ve buradan döndüğümde muhtemelen issiz olacagim. Visit Visa ile burdayim. Purpose olarak “Bussiness” yaziyor. Onun altinda da “Not permitted to work” yaziyor. Karisik biraz 🙂

• Bu ileti silindi!

• geçen hafta vize tarihi aldım 2023 ekime vermişti şimdi kasım 2022 ye çektim tarihler boş bakın isterseniz

• Herkese merhaba, hali hazırda uluslararası bir şirkette Türkiye'de çalışmaktayım, ailecek turist vizesi aldık. Birikmiş Yıllık iznimde uzunca süre mevcut bu süreçte Amerika'ya gitmek gezmek istiyoruz. Ufak çocuk olduğu için bu süreçte önden tek gitmemin daha kolay ve sağlıklı olacağını düşünmekteyiz, fakat gelelim asıl meseleye, çevremdeki insanlara bu geziden bahsettikce bol miktarda aynı şeyi duymaya başladım, eşini çocuğunu sonradan getirirsen, havaalanındaki memur ( eşin önden geldi herşeyi ayarladı, şimdide sizi getiriyor göç etme ihtilaminiz var düşüncesiyle ) Amerika'ya girişe izin vermiyormuş, bu konuda fikrinizi yorumlarinizi ve önerilerinizi rica ederim.

• Merhaba,

Bir konuda bilginizi rica ederim, çok yakın bir dostum dün turist vizesine yanımda başvuru yaptı. Başvuru yapan kişi 97 ve 2009'da 2 defa turist vizesi alıp , 2009 sonrası 4 defa Amerikaya giriş çıkış yapmış biri. Dün vizesi dolduğundan tekrardan başvuruda bulundu.

Ilk etapta Kasım 2023'e randevu aldı bugün ise Kasım 2022'de boşluk olunca bu tarihe randevusunu kaydırdı.

Merak ettiğim konu ise , daha önceden başka bir kaynak daha öncededen vize almış , konsoloslukta parmak izi olan kişilerin posta yoluyla sadece pasaport göndererek vize yeniyebileceği iletti. Bu durumda dün müracaat eden arkadaşımında mülakatsız posta yoluyla başvuru hakkı olması gerekir diye dusunuyorum.

Ek olarak, dün mesela belge gönderme lokasyonu olarak PTT Levent şubesini sistem bize mecburi olarak seçtirdi ama başvuru yapan kişi Istanbul Anadolu yakasında ikamet etmekte ve de normal şartlarda belge teslim alınacak lokasyonu İst Anadolu yakasında evine yakın bir PTT şubesi olarakta seçebilme hakkı olmalı.

Açıkcası kafam karıştı o sebeple buradaki ilgili arkadaşlara da sormak istedim, fiziki mülakat olacaksa ki sistemde mülakat tarihi vs verildi, PTT Levent Şubesi neden belge gönderim lokasyonu olarak gözükmekte ?

• ⭐⭐

@AE123 PTT için 60 TL bir ek hizmet bedeli var bunu sistemden belge gönderim yeri seçme sekmesinden. Ödeyip ilgili adresinizi güncelliyor olabilmeniz gerekmekte bi check edin isterseniz

• Merhaba. Kasım 2022 için randevular açık, geriye çekmek isteyenler hemen güncelleyebilirler mülakat tarihlerini.

• @AE123 eski vizenin bitiş tarihinden itibaren 24 ay geçmediyse mülakata girmeye gerek olmuyor. Daha fazla zaman geçtiyse mülakata girmesi gerekiyor.

• Yasaklı

@kingablu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@AE123 eski vizenin bitiş tarihinden itibaren 24 ay geçmediyse mülakata girmeye gerek olmuyor. Daha fazla zaman geçtiyse mülakata girmesi gerekiyor.

Ben 48 ay diye hatırlıyorum. 😩

• Kasim aralik icin musait tarihler var su an

Benzer Başlıklar

• 3
  • 47
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

74

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |