Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @karya48 çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@slcn PTT vizenin ulaşacağı yer için seçiliyor b1 b2. Vizeleri sanırım sadece İstanbul’da veriliyor Ankara sadece nişanlılık vizesi vs göçmen vizelerine bakıyor mesela İstanbul’da göçmenlik vizesine randevu vermıyorlar

• @psika-danışmanlık Bu durumlarda size vize verilmeyecekse hiçkimseye verilmez...

• Yasaklı

@ege-yildirim, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@psika-danışmanlık Bu durumlarda size vize verilmeyecekse hiçkimseye verilmez...

Bence fazla iyimser bir cevap olmuş. Bahsedilen kriterleri çok daha fazlasıysa karşıladığım halde ben red aldım. Çok farklı trikler olduğunu düşünüyorum ben.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Bu ileti silindi!

• Efendim herkese merhabalar şubat ayının 15'inde İstanbul'da vize randevum var. Ds 160 formuyla alakalı aklıma takılan ufak bir soru var.

Şahsım ülkemizde polis memuru olarak görev yapmaktayım. Buna istinaden ds160 formunda bulunan silahlı eğitim , nükleer silah , bomba eğitimleri alıp almadığınızla alakalı ufak bi evet hayır sekmesi var ve ben buna hayır olarak işaretledim. Sizden ricam bu sekmeye evet mi hayır mı demem gerekiyor evet dersem açıklamaya ne yazmam gerekir. Evet dersem bu beni etkilermi tam bir çıkmazdayım tecrübesi olan varsa yardımına sığınıyorum.

• @frukogazoz

Tecrubeli arkadaslar kesin bir sekilde cevap vereceklerdir, ama durust olmak gerekirse, evet secenegini isaretleyip, aciklama bolumune ise polis memuru oldugunuzdan dolayi, silah ve bomba egitimi aldiginizi belirtmelisiniz diye dusunuyorum. Nukleer vb silah egitimi almadiginizi varsayiyorum 🙂

• @mysea çok teşekkür ederim efenim cevabınız için. Bana yakın gelen cevapta evet demek ama bir yanımda bu sebepten ötürü vize onayını alamazsam diye de korkmuyor değil aslında 😊

Dipnot olarakta bomba eğitimi almadım sadece çeşitli kısa ve uzun namlulu silahların eğitimini aldım 😊

• 1 hafta 10 günlük gezi için hesapta 2 bin dolar tutmak yeterli midir ?

• @crazycells öncelikle K1 vizeyle başlayan yolculuğumda bu platformdan çok faydalandığımı belirtmek ister, özellikle @crazycells e ve sorularımı yanıtlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Şu an Abddeyim hamileyim ve mayısta doğumum var. Burada arkadaş akraba kimsem yok. Annemi doğum için yanımda istiyorum. Babam ve anneme B2 vizesi almak istiyoruz. İkisine de ayrı ayrı Ds-160 formu doldurdum, randevu alma aşamasındayım 2023e veriyor. Ama mayısta gelmeleri gerek. Parayı ödeyip mevcut randevuyu alırsam, erken tarih için nasıl talepte bulunuluyor? Doğum acil vize talebine giriyor mu? Bana yardımcı olursanız çok çok sevinirim!

• arkadaş bu nasıl iş ya? 05 şubat 2022 de turist vizeye başvuruyoruz, 20 eylül 2023 e mülakat veriyor. pandemi konusunu aştı bu sanki. bitti korona morona yok. açın artık şu görüşmeleri. ben bunu geriye çeksem ne kadar çekebilecem ki? konsolosluk geri çekse nereye kadar çekecek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@materialist ilk aldığın tarihe takılma ne kadar erkene çeker dersen 1 ay sonraya pat diye çekiyor hatta bazı kişiler kontrol etmediği için randevusunu kaçırdı

• Arkadaşlar merhaba; B1/B2 vizelerinde görüşme tarihlerinde revize devam ediyor 3 mart 2023 olan görüşme tarihimin 06 Haziran 2022 olarak değiştirildiğine dair bilgilendirme mailini bu sabah almış bulunmaktayım.

• @ayvalik10 hadi bakalım diyorum. beklemekten başka ümidimiz kalmadı.

• @materialist Dün gece tarafıma ulaşan bilgilendirme de 03 Mart 2023 olan vize randevumun 06 Haziran 2022 olarak değiştirildiğini bildiriyordu. Takip ettiğim kadarı ile bekleme sürecinde olan herkes benzer durumla karşılaşıyor bu sebeple bilgilendirmeleri kontrol etmekte fayda var.

• @materialist selam ! ben de ağustos 2023 e randevu almıştım, bir müddet uğraştan sonra mart 2023 ekendim çektim. daha erken için sistemi sürekli kontrol ediyordum. dün akşam 22.00 sıralarında aldığım e posta ile randevumuzun 22. nisan 2022 ye konsolosluk tarafından çekildiğini öğrendim. eminim sizin tarihi de erkene çekebilirler.

• Son zamanlarda turist vizelerine olumlu cevap yüzde kaç ? Bunu bir yerden görebiliyor muyuz ? Ülkenin son durumlarından sonra konsolosluğunda vizeyi daha zor vereceği sizce mantıklı mı ?

• Herkese merhabalar, geçtiğimiz aylarda ailecek Amerika ziyaretimiz için bir başvuru yaptık, bu başvuruda DS-160 belgesini doldururken tahmini gidiş tarihimiz için Şubat 2022 tarihini vermiştik, fakat vize başvuru tarihimiz daha ileri bir tarihe verildi. Görüşme sırasında bu bir sıkıntı yaratır mı? DS-160 belgesinde gideceğim tarihleri düzenleme şansım var mıdır, var ise nasıl yapabilirim. Şimdiden bilgilendirmeler için teşekkür ediyorum

• Formu doldururken ABD yakını ve geziye sponsor olacak kişi kısımlarını yazarken, orada ABD’de yaşayan kişinin statüsünü sorduğu bir kısım var. Citizen, Lawful permanent resident vb. Amerika’da AOS yapmış ve Green Card’ınun gelmesini bekleyen biri hangi seçeneği seçmeli. Benzer tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum.

• Bu sabah teyzem vize görüşmesine girdi. Ve ALDI.
    3-4 soru sormuşlar.
    Emekli misin?
    Nerede kalıcaksın?
    Diğer çocuğun Türkiyede mi?
    Daha önce yurtdışına çıktın mı?
    Emekliydi. Daha önce yurt dışına çıkmamıştı. Çok şükür verdiler vizeyi.

Benzer Başlıklar

• 23
  • 6
  • 5
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |