Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar arkadaşlar

• 2020 6 haziranda Green card hakkı kazandım 3 ekimde ds 260 formunu doldurdum
    29507 numaram pandemiden dolayı beklemedeyim mülakatlar başladı mı
    Ne yapmalıyım

• Haziran 2021 de DS-260 formunu gönderdim...Ancak Halen hiç bir dönüş Olmadı... Bu süreç normal mi Sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mocha tam olarak ne dönüşü bekliyorsunuz?

• @gucarslan Merhaba. 23.06.2021 de DS-260 ı gönderdiğimde "immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation" başlıklı barkodlu onay maili geldi.
    Fakat aradan 6 ay süre geçti..O günden beri onlardan 2. aşama olarak bildiğim "Evrak Talebi" mailini bekliyorum. Ama Halen gelen hiç bir mail olmadı... Bu süreç akışı normal midir? Teşekkürler....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mocha sanırım süreci yakından takip etmiyorsunuz.
    KCC'ye evrak gönderme ve onay bekleme süreci kalktı. artık sadece bültende cut-off içinde olmayı ve mülakat maili bekleyeceksiniz.

süreci aşağıdaki başlıktan takip etmenizi tavsiye ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/7854

• @gucarslan Teşekkürler....

• merhabalar, DS 260 formunu gönderdikten sonra mülakat tarihi beklerken, 1 ay önce bebeğimiz dünyaya geldi. bebeğimiz için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? mülakatta mı belirtmem gerekir yoksa DS 260 formunu açtırıp ekletmek mi gerekir?

• ⭐⭐⭐

@kapıpencere, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

merhabalar, DS 260 formunu gönderdikten sonra mülakat tarihi beklerken, 1 ay önce bebeğimiz dünyaya geldi. bebeğimiz için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? mülakatta mı belirtmem gerekir yoksa DS 260 formunu açtırıp ekletmek mi gerekir?

Öncelikle imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenleyin.
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

Case Nnumaranız önemli çünkü tavsiyeler ona göre değişkenlik gösterecektir.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

merhabalar, DS 260 formunu gönderdikten sonra mülakat tarihi beklerken, 1 ay önce bebeğimiz dünyaya geldi. bebeğimiz için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? mülakatta mı belirtmem gerekir yoksa DS 260 formunu açtırıp ekletmek mi gerekir?

Öncelikle imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenleyin.
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

Case Nnumaranız önemli çünkü tavsiyeler ona göre değişkenlik gösterecektir.

düzenlendi, tavsiyeleri bekliyorum:)

• ⭐⭐⭐

Numaranız büyük olduğundan numaranızın cut-off içinde kalması veya current olması için daha 4-5 ay zaman var. Yani en iyimser tahminle bile 4-5 aydan önce mülakat almanız zor. Bu yüzden, yeterince vaktiniz olduğundan ailenizin yeni üyesi için (sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim) DS260 açtırmanız ve aynı zamanda kendi DS260'larınızı da güncellemeniz için fazlasıyla vaktiniz var. Zaten KCC bu taleplere 1-2 gün içinde cevap veriyor:

1- Çocuğa pasaport çıkartırsanız iyi olur. Yakın zamanda çıkartmak zor görünüyorsa sonra da çıkartabilirsiniz. Ama fazla geciktirmeden bu pasaport işini halledin.

2- KCC'ye email göndererek kendiniz ve eşinizin DS260'ının açılmasını talep edin. Başka çocuğunuz/çocuklarınız varsa onlarınkini açtırmanıza gerek yok.

3- DS260'larınız açılınca siz ve eşinizin formunda çocuk sayısı ve çocuk bilgilerini ayrı ayrı güncelleyin.

4- Yeni çocuk için ADD APPLICANT yaparak onun için ayrı bir DS260 yaratın. Çocuğun bilgilerine göre bunu da doldurun. Pasaport bölümünde eğer çocuğun pasaportu henüz çıkarılşmamışsa Other Travel Document seçerek şimdilik boş bırakabilirsiniz. Mülakattan önce konsoslosluğa çocuğun pasaport bilgisini emaille bildirmenizde fayda vardır.
    75501d5f-3c2b-4a31-b9c8-36e173bf52b8-image.png

DS260'larınızı açtırmak için KCC'ye nasıl email göndereceğinize dair bütün detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/3?_=1643387156703

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Değerli arkadaşlar,

DV2022 talihlilerinin yardımınıza ihtiyaçları var. Seslerini konsolosluğa duyurmak için hazırladıkları video'yu sosyal medyada paylaştık ve konsolosluğun dikkatini çekmek istiyoruz. Konsolosluğun, inisiyatif alıp, DV mulakat sayılarını biraz arttırması bile onlarca kişinin ilaveten göçmen vize alabilmesine vesile olacak.

Yardım etmek isteyenler Yesilkart Forum (facebook/twitter/instagram) ve SaveDiversityVisa (twitter: @sDiversityVisa) hesaplarından yapılan video paylaşımın altına ABD Konsolosluğunu etiketleyebilir ve/veya ilgili iletiyi kendi hesaplarında paylaşabilirler.

Konsolosluğun etiketlenecek isimleri:
    facebook için: @usdos.turkey
    twitter için: @USEmbassyTurkey
    instagram için: @abdbuyukelciligi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İlgili paylaşımların linkleri:

Facebook: https://www.facebook.com/YesilkartForum/posts/1288575128275354

Twitter:

Twitter:

İnstagram: https://www.instagram.com/p/CZNLf3to7nA/

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Numaranız büyük olduğundan numaranızın cut-off içinde kalması veya current olması için daha 4-5 ay zaman var. Yani en iyimser tahminle bile 4-5 aydan önce mülakat almanız zor. Bu yüzden, yeterince vaktiniz olduğundan ailenizin yeni üyesi için (sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim) DS260 açtırmanız ve aynı zamanda kendi DS260'larınızı da güncellemeniz için fazlasıyla vaktiniz var. Zaten KCC bu taleplere 1-2 gün içinde cevap veriyor:

1- Çocuğa pasaport çıkartırsanız iyi olur. Yakın zamanda çıkartmak zor görünüyorsa sonra da çıkartabilirsiniz. Ama fazla geciktirmeden bu pasaport işini halledin.

2- KCC'ye email göndererek kendiniz ve eşinizin DS260'ının açılmasını talep edin. Başka çocuğunuz/çocuklarınız varsa onlarınkini açtırmanıza gerek yok.

3- DS260'larınız açılınca siz ve eşinizin formunda çocuk sayısı ve çocuk bilgilerini ayrı ayrı güncelleyin.

4- Yeni çocuk için ADD APPLICANT yaparak onun için ayrı bir DS260 yaratın. Çocuğun bilgilerine göre bunu da doldurun. Pasaport bölümünde eğer çocuğun pasaportu henüz çıkarılşmamışsa Other Travel Document seçerek şimdilik boş bırakabilirsiniz. Mülakattan önce konsoslosluğa çocuğun pasaport bilgisini emaille bildirmenizde fayda vardır.
    75501d5f-3c2b-4a31-b9c8-36e173bf52b8-image.png

DS260'larınızı açtırmak için KCC'ye nasıl email göndereceğinize dair bütün detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/3?_=1643387156703

çok teşekkür ederim 🙂

• @burakbas01_ siz excel listemizde varmısınız? kullanıcı adınızdan bulamadım sizi eğer yoksanız kendinizi listeye eklemek için adminlerimizden yardım alın lütfen.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Ankara'daki konsolosluğun ayda 3-4 vize bastığını okumuştum. DV 2022 için şu an Current Number 10.500'de olması lazım. Eylül 2023'de vize basımı sona eriyor.

Konsolosluk neden ayda çok az vize basıyor? TR'den kazanıp ilk 55 bin içerisinde olanlar vizelerini alamayacak mı bu durumda? Biraz karamsar olmaya başladım ama size danışayım istedim.

• sn. @sekendiz
    Lütfen öncelikle sorularınıza daha kolay bir şekilde cevap alabilmek için sürecinizi imzanıza taşıyın.

@sekendiz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

DV 2022 için şu an Current Number 10.500'de olması lazım.

Mart bülteni 13.500 olarak açıklanmıştı, Nisan bülteni ise henüz açıklanmadı. (bkz. Visa Bulletin For February 2022 )

@sekendiz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Konsolosluk neden ayda çok az vize basıyor? TR'den kazanıp ilk 55 bin içerisinde olanlar vizelerini alamayacak mı bu durumda? Biraz karamsar olmaya başladım ama size danışayım istedim.

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Ankara uzun bir aradan sonra sadece Mart ayı için yaklaşık 300 mülakat dağıtarak ve bu mülakatları önceki yıllarda olduğu gibi haftada 2 güne değil, tüm günlere yayarak bize adeta "Merak etmeyin, sizi unutmadık." mesajını verdi. Bu herkes için çok iyi bir motivasyon kaynağı oldu. Ben şahsen bu toplu mülakatlardan sonra DV-2022 sürecinin Ankara için tam anlamıyla başladığını düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz.

• @muhtaradana Bu davayı davacılar kazandı. Mahkeme pasaport kuralını getirirken usullere uygun hareket etmediği için pasaport kuralını iptal etti. Dos buna itiraz eder mi, karar uygulanır mı? Bunu zaman gösterecek. Karar metnini okumak isteyenler için aşağıdaki tweetdeki bağlantıya gidebiliriz.

Forumdaki konu ile ilgili başlık ⬇
    Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022) https://yesilkartforum.com/forum/post/256264

• @gucarslan merhaba, ''3. Dosya(case) numarasinin aktif olmasini beklemek.'' bu kısmı kontrol edebileceğimiz bir link varmı ?

• @ebaris86

Vize bülteni her ayın 15'i itibari ile yayınlanır. Aşağıda linkini paylaştım, oradan takip edebilirsiniz.

The Visa Bulletin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |