Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar,

Ben geçen sene Turist vizesi için başvurmuştum ve 10 mart 2022 tarihi için bana randevu vermişti. fakat randevum 6 ocak'a çekildiği için bunu fark etmemiştim staj ve Finaller ile uğraşmaktan sistemi kontrol etmedim. Bugün fark ettim malesef kaçırdığımı. Sisteme girince fark ettiğimde randevuyu kaçırdığım için bir talep formu vardı onu doldurdum tekrar 10 mart'a çekilmesini talep ettim. ne cevap gelir? bu konuda beni aydınlatacak olan var mı? Tekrar randevu alabiliyorum ama mart 10 için yer yok ileri tarihleri gösteriyor yakın tarihlerde randevu kovalayabilmek için hangi saatlerde sisteme girmeliyim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba Arkadaslar esimin Annesi bugun turist vize mulakatina katildi ve onaylandi. Bu surecde istenilen evraklar:
    Pasaport
    DS-160 onay sayfasi
    1 adet fotograf

Sorulan Sorular:
    Amerikaya neden gidiyorsunuz?
    Kizimin ve damadimin yanina gezmeye
    Amerikada nereye gideceksiniz?
    New Jersey ye
    Sizinle baska kim gidecek?
    Esim gidecek onun randevusu 9 subat da
    Baska cocuklarin varmi?
    Evet 2 tane oglum daha var calisiyorlar.

“Tesekkurler pasaportunuz Bende onaylandi ciktisini vererek” mulakati sonlandirmis.

Bu arada esim green card ve Bende Amerikan vatandasiyim ve onlara ben sponsor oluyorum. Cok ligincdirki hic bir evraga bakmamis Ds160 ve pasaport haric.

Umarim herkesin mulakati guzel gecer, eger ds160 veya diger sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim.

• ⭐⭐

geçen sene mart ayında ticari için başvurduğum ve geçen hafta aldığım vize.

konsolosluktaki çalışanlar ellerinden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorlar. ds160 formunu geçen sene doldurmuştuk. hiç değişiklik yapmadık. firma ve sgk dökümlerini yeniledik ama hiç sormadılar.

benden bir önceki arkadaşa vize vermedi görevli arkadaş.
    ben ise -nereye gideceksiniz? ne kadar kalacaksınız? göreviniz nedir? bu üç soruya kısa cevaplar verip kolay bir şekilde geçtim. büyük ihtimalle %90 önceden sistemde belirli her şey.

süresi biten schengen,kanada,israil vizelerim vardı. benimle gelen arkadaşın irana girip çıkmışlığı vardı. ona da sormadılar bile. arkadaşla birlikteyim dedi ve direk onayladılar vizesini.

• ⭐⭐

aralık ayında randevu aramaya başlamıştım, ilk bulduğum uygun tarih mart 2023 olmuştu. 7 ocak 2022 cuma günü öğle vakti bir anda 21 ocak 2022 için uygun saat dilimleri açıldı ve hemen randevuyu aldım.

21 ocak'taki randevuya eşimle girdik. çok bir evrak hazırlamadık ama genel geçer şeyler elimizin altındaydı. sadece ds-160 formuna bakarak aşağıdaki gibi bir konuşma geçti görevliyle.

• neden amerika'ya gitmek istiyorsunuz? (bunu türkçe sordu, biz ingilizce devam edince görüşme de ingilizce devam etti.)
    • new york ve california'yı görmek istiyoruz.
    • kaç gün kalacaksınız?
      *10 gün.
    • meslekleriniz nedir?
    • bla bla bla, bla bla bla.
    • beraber hiç seyahat ettiniz mi?
      *evet.
    • sayar mısınız?
    • asya ve avrupa ülkelerini içeren 9 ülke saydık.
    • harika. vizeniz onaylandı. iyi yolculuklar.

fotoğrafımızı bile almadılar. hiçbir evrak sormadılar. hiçbir kanıt istemediler.
    güvenlik kuyruğunda 15 dk, pasaport kontrolünde ve parmak izinde 1 dk bekledik. vize görüşmesi 30 sn sürdü.

turist vizesi alacak arkadaşlara önce schengen vizesi almalarını, varsa da özgüvenli ve rahat olmalarını tavsiye ederim.

• ⭐⭐

az önce almış olduğumuz vize.
    götürdüğümüz evraklara hiç bakmadılar.

-neden amerika’ya gidiyorsunuz?
    -evli misiniz?
    -çocuk var mı?
    -kaç gün kalacaksınız?
    -ne zaman gideceksiniz?
    -daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    -meslekleriniz nedir?
    -have a nice trip!

araba otoparktaydı, teslim alırken görevli ‘vize alabildiniz mi? dün sadece bir kadın alabildi herkese red veriyorlar’ dedi.

• ⭐⭐

bu gün vizemi aldım. görüşme çok kısa sürdü. işimi, ne amaçla gittiğimi, kaç gün kalacağımı sordu. ds 160 formu pasaport ve resim aldılar.(resmin son altı ay içinde çekilmiş olması gerekli) onun harici evrak istemediler. bekle beni sevdiceğim. ben senin için dünyanın öbür ucuna bile giderim derken şaka yapmıyordum. ❤

• ⭐⭐

Ekşi sözlükten bulduğum yeni paylaşımları da buraya eklemek istedim tavsiyem 155 sayfa var ama okumak yararlı olur diye düşünüyorum

• bugün yine randevular öne çekildi bilgisi var. hangi aylar çekildi acaba

• Ekşi sözlüğü bende takip ediyorum. Ama hep alanları paylaşmışsınız, alamayanlarda var maalesef.

"debbie isimli vize konsolosunun bugün bizi dumura uğrattığı vizedir. tam 8 aydır randevu bekliyoruz. bir doktor, bir avukat beğendiremedik kendimizi; hanımefendi vermedi vizeyi. ulan gidip geleceğiz, yemeyeceğiz senin ülkeni be.

bedava biletim yandı, vize ücretim yandı, orada yaptığımız planlar yattı. sana yazıklar olsun debbie."

• ⭐⭐⭐⭐

@kef14 ben de bundan korktuğum için danışman ile başvuru yaptım. Ya ds160 da olmayan bişey söylediler ya ds160 ı yanlış doldurdular. Bu profil ile red almalarının başka açıklaması olamaz diye düşünüyorum.

• Merhabalar öncelikle teşekkür etmekle başlamak istiyorum yazıma bu güne kadar sessiz takip eden bir üyeyim ancak bugün artık yazma zamanı😀 deneyimlerini paylaşanlara ve yardımcı olanlara bende katılmak istedim.
    Sürecimiz eylül ayında başladı ilk randevumuz haziran 2023 tü sonra aralık 2022 ye ordan sonrada haziran 2022 ye kendimiz randevumuzu çekmiştik sonra konsolosluk bugüne çekti randevumuzu ve ONAYımızı aldık😅
    3 kişilik bir aileyiz yanımızda 6 yaşında kızımızda vardı görüşmemizi meşhur siyahi beyle yaptık ve hiç bir evrak istemedi eski pasaportu bile.
    Asıl başvuru eşimin adınaydı eşim 8 yıllık kamu personeli. Ne için amerikaya gidiyorsunuz dedi tatil dedik sonra direk bana yöneldi lisans mezunusunuz değilmi dedi evet dedim şuan çalısıyomusunuz dedi hayır dedim eskiden çalışıp çalışmadığımı sordu evet dedim daha önce yurtdışına çıktınızmı dedi evet dedik tek ülke idi eşimin eskiden daha çok giriş çıkışı vardı onları söyledi. Sonra eşime işini sordu ve nereye gidiceğimizi sordu miami dedik ve kızımız için orlando disneye dedik. Sonra kızımıza adıyla seslendi çok nazik ve neşeliydi kızımızda anaokulu seviyesi ingilizcesi ile goodmorning dedi konsolosu güldürdü😂 en son kaç gün kalıcaksınız dedi 10 dedik ve onaylandı dedi.
    Giderken kızımıza goodbye by by diyodu en son.
    Umarım deneyimimiz birilerine yardımcı olur hoşçakalın

• @denizci10 gökçe hanımın dediği gibi. Size sorular soruları konsolos ekranında doldurduğunuz ds160 formuna bakarak kontrol ediyor. Örneğin size soruyor. Nereye gideceksiniz New Jersey dediniz. Formda new York yazmışsınız gibi. Bu gibi uyuşmazlıklarda gökçe hanımın dediği gibi direk red olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@kef14 aynen öyle.

• ⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@kef14 ben de bundan korktuğum için danışman ile başvuru yaptım. Ya ds160 da olmayan bir şey söylediler ya ds160 ı yanlış doldurdular. Bu profil ile red almalarının başka açıklaması olamaz diye düşünüyorum.

Size katılıyorum zaten ds-160 formu vizenin neredeyse %70 - %80 e tekabül ediyor doğru ve eksiksiz doldurulması lazım kalan %20 ise size sorulan sorulardır nereye neden niçin buna net ve ucu açık olmayan cevaplar verilirse olumlu sonuç alına bilir. Bende 7 Şubatta başvuru yapacağım

• ⭐⭐⭐⭐

@karya48 hayırlı olsun

• Arkadaşlar yakın tarihte new york gelecek var mı? Annem gelecek ve İngilizcesi yok. Sadece pasaport polisinin sorularına yardımcı olabilecek birini arıyorum. Sizinle aynı uçağa bileti alacağım. Kendisi hemen panik yapıyor:) Bizde zaten telefonda olacağız yardim için

• Arkadaslar anneme turist vizesine basvuru yapiyorum. Ben amerikada yaşıyorum. Odemeyi onun mu yapması gerekiyor acaba ben kendi kartım ile yapsam soru olur mu?

• @slcn Ben esimin annesininkinin odemesini yaptim amerikadan doldurduktan sonra bir sorun olmadi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |