Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @samsa Eğer özel sebeplerden dolayı 1 Martı beklemiyorsanız tavsiyem bir an önce başvurmanız yönünde olur , sizin de belirttiğiniz gibi orada ki memurların istediği şeyler çok basit aslında ilişkinizi kanıtlayan evraklar. Ne kadar az ne kadar çok olacağına kararı siz vereceksiniz. Örnek teşkil etme açısından ben kendi dosyamdan örnek vereyim size. 2 adet uçak biletim , otel rezervasyonu, almış olduğum hediye , toplamda 22 sayfa resim ve yazışmalarımız. 11 sayfa resim her sayfa da 3 adet olacak şekilde. Diğerleri de kısa kısa mesajlarımızdan ekran görüntüleri. Bunun dışında başka bir şey eklemedim. 5 aydır sabırla bekliyorum. Sanırım 2-3 ay daha bekleyeceğim en iyi ihtimalle. Bu süreçte en çok ihtiyacınız olacak iki şey var birincisi sabır ikincisi Çelik gibi sinirlere sahip olmak. Bekleme işi canınızı sıkabilir tez canlı biriyseniz.

• @emirgenco çok naziksiniz, teşekkürler.

• @ob16222 evet bazı koşullar söz konusu, bu yüzden en geç 1 Mart.
    Bekleme konusunda biraz "stoacı" bir yaklaşım tarzım olduğu için çok da sorun olacağını düşünmüyorum. Kişi elinden geleni yapmış ve artık plana şekil veren kişi kendisi olmaktan çıkmıştır ve bu noktada stres yapmanın kişiye zarar vermesi dışında hiçbir anlamı olmayacaktır.

Zaten noa 1 geldikten sonra noa2'nin gelmesi için belirli bir zaman dilimi var. Ve bu süreyi geçemez. Şuan bu süreyi bilmiyorum ama editleyecem bu yazıyı.
    Noa nedir bilmeyen arkadaşlar için :
    Notice of action'dır açılımı ve "süreç durum bildirimi" anlamına gelir. Not : Benim kişisel çevirim bu şekildedir.

I-129F petition, dilekçe, ucsis tarafından kabul alındığı anda size bir numara, case number, verirler. Bu noa1 sürecidir.
    Araya oldukça uzunca bir bekleme süresi girer ve bir gün sabah kalkarsınız ve bakarsınız ki dilekçeniz onay almıştır. Işte bu mesajın geldiği sürece de Notice of action, Noa2 diyoruz.
    Sonra dosya NVC'ye gider. National Visa center = Ulusal vize merkezi.

• 9,5 ay bekleme süresi uzarsa ( Nisan 2021 den beri bekliyoruz!)

Merhaba herkese iyi forumlar. Biz 2 Nisan 2021 de dosyayı gönderdik 21 Nisan 2021 de alındı. 8 ay bekleme süresinden sonra mail atıp dosyayı sorduk fakat dosya alındı üzgünüz bir süre belirtemiyoruz dediler. 2 Ocakta Nisan ı saymazsam 9 aydır hatta 9.5 ay a yakındır bekliyoruz. 9.5 ay ı da geçerse tekrar mail atabilir miyiz? Bizim gibi Nisan 2021 de başvurmuş başka bekleyen ya da haber alan arkadaşlar var mı merak ediyorum.

• Merhaba herkese, bu süreçte noa2 den sonra olan dosyanın “in transit” ve “ready” olduğu aşamayı, noa2 yi öğrendiğimiz gibi egov.uscis.gov sitesinde dosya durumundan mı öğreniyoruz?

• Merhaba, bahsedilen iki yıl şartı minimum süre mi yoksa farklı bir süre mi? Yanı; 6 ay önce tanıştığım kız arkadaşımla bu sürece başlayabilmemiz için bir buçuk sene daha geçmesini mi beklememiz gerekiyor yoksa 6 ay olsa da vize başvurmadan önce sadece yüz yüze görüşmüş olmamız yeterli mi?

• @ysfhd 2 yıl içinde görüşmüş bir araya gelmeniz lazım beklemenize gerek yok başvuru yapabilirsiniz mümkün olduğunca fazla kanıt koyun dosyaya

• @dd12 teşekkür ederim. Bazı sitelerde iki yıl ulaşılması gereken bir süreymiş gibi anlatılmış. Aklım karışmıştı.

• ⭐⭐

@ysfhd şuan başvurabilirsiniz. 2 yıl içinde görüşmüş olmak gerekiyor ki siz 6 ay önce görüşmüşsünüz bu yeterli tez zamanda başvurun süreç uzun sürüyor çünkü

• ⭐⭐

@tuucekara bunu nvc’den vaka numarası alınca ank ile başlayan Bunu aldıktan sonra visa check sayfasından takip edeceksiniz nvcde ın transit ve ready olarak değişecek

Bu linkten takip edeceksiniz

• @emirgenco çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@tuucekara rica ederim

• Güzel insanlar iyi ki varlar.

• Herkese merhaba;
    I -129F belgesinde "Beneficiary's Employer" kısmını dolduran arkadaşlar "Full Name of Employer" kısmına çalıştığınız iş yerinde kimin ismini eklediniz ya da kimin ismi eklenmeli ?
    Ve "Beneficiary's Employers" kısmını destekleyen bir belge eklediniz mi ? Ekledi iseniz bunlar neler oldu ?

Saygılarımla

• @samsa birinin degil..Sirketin ismini yaziyorsunuz. ABC Corporation gibi

• @melil off! ne diyorsun ya? biz ekimde başvurduk, hedef 2023 o zaman:(

• @findiklahmacun Sanırım tam 1 yıl sonra giriş. Önceki örnekler öyle görünüyor.

• @yonca_2020 çok teşekkürler.

• Arkadaşlar formda işyeri deneyimlerimizi yazdığımız yerdeki iş yerinden ayrılıp yeni bir işe başlasam bu da o zamanki bu formda olmadığı için sorun olur mu ? Formda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek var mı ?Bu önemli bir ayrıntı mı ?

• Arkadaşlar bu I-129f formunda street number and name kısmına sadece ; no:32, 7.sokak yazıyorum doğru mudur ?Adresin tamamını yazamıyoruz o yüzden sadece önce bina numarasını sonra ise sokak numarası yazdım doğru mudur ? Yoksa önce sokağın ismini 7.sokak, no:32 diye mi yazmalıyım farkeder mi bu önemli midir ? Birde apt, ste. , flr. yazan yere apt. işaretleyip sağdaki boş kutucuğu da kat:2 yazdım herhangi bir yanlışlık var mıdır ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |