Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-0 merhaba, vizeniz hayırlı olsun öncelikle.
    hiçbir sorun yaşamazsınız, pasaportunuzu yenileyebilirsiniz.

tek yapmanız gereken, pasaport yenilerken eski pasaportunuzda vizeni olduğunu ve onu kullanmanız gerektiğini belirtmek ve elbette, eski + yeni pasaportunuzu seyahat sırasında yanınızda bulundurun.

şimdiden iyi yolculuklar.

• Oncelikle herkese merhaba!
    Agustos ayinda DV 2021 vizemi almistim ve Subat ayinin basina kadar son giris tarihim vardi.
    29 Aralik 2021 tarihinde Istanbuldan Frankfurt aktarmali olarak Seattle a inis yaptim. Frankfurt - Seattle arasi 11 saat surdu biraz yorucuydu. 12:30 da Seattle indik. Uzun bir Pasaport sirasina girdim. US Citizen bolumunde beklememe ragmen kuyruk cok uzundu. Sira bana gelince memur a pasaportumu uzattim, sari zarfi uzattim. Daha once hic US de bulundunuz mu dedi, hayir dedim. Burada arkadasiniz var mi dedi evet dedim. Sari zarfi iyice inceledi. Daha once kaydetmis oldugum adresi degistiricekmisin diye sordu, cunku o adreste baska eyalet yazmistim. Evet dedim ve bir PO box adresi verdim. Henuz USCIS ucretimi odemdim, kesin adresim belli olunca odeyecegim. Sonra benden US telefon numarasi istedi, yok dedim, oda bu bir problem dedi. Arkadasinin numarasini ver dedi. Onuda oyle hallettik. Genel olarak gumrukten de kolay gectim diyebilirim. Sonra bagajimi aldim 8 dolara bagajlarimi koymak icin el arabasi gibi birsey aldim. Uber cagirdim ama geldimi gelmedimi anlamdim. Buyuk ihtimalle gelmedi ama eminde degilim. 30 dk kadar bekledim halbuki. Sonra uber isini beceremeyince Taxi tabelasini takip ettim, bir taksi duragi buldum. 40 $ a gidecegim yere kadar goturdu. Inerken 5 dolar bahsis istedi. Airbnb den 1 aylik kiraladigim odama geldim. Ilk gun prepaid kart almaya calistim fakat kalmamis ti. Donerken market alisverisi yaptim ve bir BBQ da yemek yedim. Yemek te cok degisik bir aroma vardi, ucakta verdikleri yemekte de ayni aroma vardi, ve sonraki gun Somon yedim onda da ayni aroma vardi. Tadini hic begenmedim ve her yedigimde migdem bulaniyor. Aksam yemekleri benim icin eziyet oldu. Sabah kahvaltisi ise, marketten peynir ve domates aldim. Ekmek olarak bazlama aldim. En sevdigim sey sabah kahvaltisi oldu. Moralim yuksek basliyorum fakat aksam yemegine gelince geri donmek istiyorum. Daha 2. gunum cok yeniyim ama modum biraz dusuk, su anki dusuncem paran varsa Turkiye cennet. Burda aksam hava kararinca downtown da bile yuruyen tek insan olmuyor. Aksam 6 dan sonra hayat bitiyor gibi. Disarda yemek kulturude pek yok gibi geldi. Daha cok marketten hazir yiyecek yaygin heralde burada. Bavulumda caydanlik ve cezve takimi falan getirmistim. Hic gerek yokmus cunku burda aldigim sallama cay Turkiyede ictigim demleme caydan daha lezzetli. Birde toz kahve aldim, makinada yapiliyormus ama makinam olmadigi icin nescafe yapar gibi yapiyorum, 2-3 dk sonra telvesi dibe cokuyor zaten, o sekilde iciyorum. Kahvede cok lezzetli, burda Turk kahvesi aramazmisim megerse. Tecrubelerim arttikca buradan yazacagim

• ⭐⭐⭐

@ekop10 Yazdıklarınızdan biraz hayal kırıklığı ve ümitsizlik sezdim. Umarım yanlış anlamışımdır. Ama yine de umudunu kaybetmemeye çalış. Herkes gibi tabi ki hoşunuza gitmeyen durumlar veya her şeye rağmen insanımızın sıcak samimiyetini arayacaksınız. Hepimiz arayacağız bunu. En ufak bir olumsuz olay bile canınızı sıkacaktır. Ama bunlar sizi yıldırmasın. Sabredin ama azimle başarılı olmak için çalışmaya devam edin. Herşey güzel olacak inşallah.

• @ekop10 Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Sıfırdan yeni bir ülkeye taşınıp en baştan başlamak zor. İş ciddiye binene kadar kolay geliyor ama gerçekte zor. Bu benim kişisel fikrim tabii.

• @programmer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ekop10 Yazdıklarınızdan biraz hayal kırıklığı ve ümitsizlik sezdim. Umarım yanlış anlamışımdır. Ama yine de umudunu kaybetmemeye çalış. Herkes gibi tabi ki hoşunuza gitmeyen durumlar veya her şeye rağmen insanımızın sıcak samimiyetini arayacaksınız. Hepimiz arayacağız bunu. En ufak bir olumsuz olay bile canınızı sıkacaktır. Ama bunlar sizi yıldırmasın. Sabredin ama azimle başarılı olmak için çalışmaya devam edin. Herşey güzel olacak inşallah.

Insallah, guzel dilekleriniz icin tesekkur ederim. Daha henuz cok yeniyim tabii, zaman gectikce hersey yoluna oturacaktir

• Merhaba ıyı gunler bırısı toplam ılk gunden Amerıkaya ayak basana kadar harcanan parayı dolar bazlı net yazabılırmı acaba?

• @bitkicel Kendi masraflarımı yazayım 3 kişilik aile için. Siz buradan yaklaşık olarak kendinizinkini hesaplayabilirsiniz.
    Vize bedeli: 330x3=990$
    Sağlık muayenesi: 1050$ (3 kişi için toplam)
    Greencard bedeli: 220x3= 660$
    Uçak bileti : 2300$ (3 kişi Boston gidiş dönüş)

• @srhnkskn Amerikaya giriş yaptıktan sonraki ilk ay harcamalar yaklaşık ne ne kadar oldu onu da yazabilir misiniz rica etsem? Bizde 3 kişiyiz ve evi arabayı satmadan ilk etapta bir ek bütçe açarak gitmek istiyoruz çıkınca inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sifaci bu başlıkta bütün detayları bulabilirsiniz;

DV surecinde TR'den ABD'ye gitmeden once ve gittikten sonra yapilan masraflar
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/440/dv-surecinde-tr-den-abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilan-masraflar?_=1641878482063

• @sifaci Biz 1 hafta kalıp döndük. Daha yerleşmedik ama @gucarslan'ın verdiği başlıkta tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

• @srhnkskn @gucarslan teşekkür ederim hemen inceliyorum ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bitkicel Kendi masraflarımı yazayım 3 kişilik aile için. Siz buradan yaklaşık olarak kendinizinkini hesaplayabilirsiniz.
    Sağlık muayenesi: 1050$

deneyiminizi su basliga da aktarir misiniz? https://yesilkartforum.com/forum/topic/440/dv-surecinde-tr-den-abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilan-masraflar

• @crazycells Aktarıldı 👍

• @gucarslan rica etsem telegram grubuna benide alabilirmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Tasbasi özel mesajla bilgi verdim size.

• Merhabalar, Lithia- Tampa'da/ Florida 1+1 evde kalıyorum posta kodu 33547 o bölgeye bakabilirsiniz. ) En geç haziranın ilk haftası ile 10 Ağustos tarihine kadar Türkiye'de olacağım. evi kiraya vereceğim. 5 yaşında bir kızım var. onun yatagıda var. havuzlu güvenlikli bir sitedeyiz. bölge çok temiz ve güzel. ilgilenen olursa mesaj atabilir detay iletebilirim. @Muhtaradana referans olarak verebilirim 🙂

• @Programmer Çok sinir oluyorum bu tiplere... keşke görmez olaydım yazıyı !

• ⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bitkicel Kendi masraflarımı yazayım 3 kişilik aile için. Siz buradan yaklaşık olarak kendinizinkini hesaplayabilirsiniz.
    Sağlık muayenesi: 1050$

pardon hepsini 3x yapmışsınız da saglık muayenesi tek kişilik mi o fiyat yoksa oda mı 3kişinin fiyatı

• @Lossantosdy Evet onu belirtmemişim. O da 3 kişi için toplam bedel.

• @sifaci, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@srhnkskn Amerikaya giriş yaptıktan sonraki ilk ay harcamalar yaklaşık ne ne kadar oldu onu da yazabilir misiniz rica etsem? Bizde 3 kişiyiz ve evi arabayı satmadan ilk etapta bir ek bütçe açarak gitmek istiyoruz çıkınca inşallah

Çok geç gördüm yazınızı kusura bakmayın. Biz henüz yerleşmedik 2 seferdir 1 hafta kalıp dönüyoruz. Kısmetse bir dahaki yaza temelli gitmeyi planlıyoruz. O dönemde inşallah deneyimlerimi gene aktarırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |