Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Ve 485 paket ücreti $1225 sanırım. Biz 130 online göndermiştik. Fiyatlandırma sabit mi yoksa 130 ücreti düşünüyor mu? 😳

I-130'un fiyati ayri; I-485'in fiyati ayri. Ilk iletiyi tekrar gozden gecirmenizi tavsiye ederim. I-130 formunu gocmenlik sponsorlugu icin, I-485'i de ABD icindeyken GC almak icin dolduruyorsunuz. Fakat I-485 ile gondereceginiz I-765 ve I-131 icin ayri ucret gondermenize gerek yok.

Teşekkürler Ali.

• Arkadaslar merhaba. O kadar dikkat etmeme ragmen maalesef I-765 formunu yollarken isim ve soyismimi ters yazmisim ve eve gelen employment authorization kartinda yanlislik var. bunu duzeltmek istiyorum yalniz hata benden kaynakliysa sanirim tekrar I-765 doldurup ucretini filan yatirmam lazim. Boyle yapmadan sadece duzeltme istegi ve karti yollasam sikinti cikar mi? Basindan benzer bir olay gecen oldu mu

• selam herkese,

simdi KCC belge istemeyi kaldirdi. ben ds260 dolduruyorum, ama soyle bi ikilemdeyim: AOS de yapabilirim, Ankara da. normalde AOS daha mantikli ama KCC belge istemeyi kaldirdigi icin Ankara toplu mulakat verebilir. benim siram arkalarda oldugu icin hangisi hizli olur bilemedim. ds260 doldururken hangisini seceyim? diyelim AOS sectim, ama baktim ankara takir takir mulakat veriyor, ona gecebilir miyim? veya ankara sectim ve mulakat vermiyor, sonra AOSye gecmem mumkun mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931 aos süreci ya da cp süreci tamamen farklı kurumlar tarafından yürütülüyor.
    bu yüzden mülakatınız ankara olacakmış gibi DS260 formunuzu doldurun. eğer aos yapacaksanız zaten DS260 ile işiniz kalmayacak.

DS260 doldurmuş olsanız dahi aos yapmanız mümkün ayrıca.

aos süreci için bu başlığın ile iletisini dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@el-nino-9, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaslar merhaba. O kadar dikkat etmeme ragmen maalesef I-765 formunu yollarken isim ve soyismimi ters yazmisim ve eve gelen employment authorization kartinda yanlislik var. bunu duzeltmek istiyorum yalniz hata benden kaynakliysa sanirim tekrar I-765 doldurup ucretini filan yatirmam lazim. Boyle yapmadan sadece duzeltme istegi ve karti yollasam sikinti cikar mi? Basindan benzer bir olay gecen oldu mu

Gecmis olsun, yenisi icin de uzun bir sure beklemeniz gerekebilir maalesef. Isterseniz sorunuzu surada da sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Karti, durumu aciklayan bir mektupla USCIS'e gondermeniz lazim. Size USCIS'in en son gonderdigi I-797 NOA belgesindeki adrese gonderebilirsiniz (sol alt taraftaki adres). Eger hata USCIS'ten kaynaklansaydi o durumda para gondermenize gerek olmayacakti; ama eger I-765 formunda ters yazdiysaniz cok buyuk ihtimal yeniden ucret gondermediginiz surece islem yapmazlar diye tahmin ediyorum. Eger uzun sure beklemek sorun olmayacaksa sansinizi deneyebilirsiniz sanirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyin0931, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

selam herkese,

simdi KCC belge istemeyi kaldirdi. ben ds260 dolduruyorum, ama soyle bi ikilemdeyim: AOS de yapabilirim, Ankara da. normalde AOS daha mantikli ama KCC belge istemeyi kaldirdigi icin Ankara toplu mulakat verebilir. benim siram arkalarda oldugu icin hangisi hizli olur bilemedim. ds260 doldururken hangisini seceyim? diyelim AOS sectim, ama baktim ankara takir takir mulakat veriyor, ona gecebilir miyim? veya ankara sectim ve mulakat vermiyor, sonra AOSye gecmem mumkun mu?

Su an ABD'de misiniz?

@huseyin0931, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

selam herkese,

Su an ABD'de misiniz?

evet

• Selam arkadaslar aos surecim soyle gerekli olan evraklari gonderdim 30 haziranda teslim alindi 15 temmuzda parmak izi randuvusuna gittim cok basit 10 dakika icerisinde bitti isimiz daha sonra bekleme surecimiz basladi daha sonra e devletten aldigim dogum belgesinin gecerli olmadigi gerekli konsolosluktan yada devlet kurumundan alinmis olmasi gerektigini iceren bi mektup aldik sonra konsoluktan aldigim belgeyi gonderdim iki ay kadar bekledikten sonra uscis sayfasindan sorguladigimda 29 aralik 2021 de interview tarihini mektupla bildireceklerini gordum ve 6 ocak ta mektup ulasti 1 subatta interview var basvuruda gonderdigimiz evraklari yanimizda goturecegiz insallah iyi ve guzel gecer biz basvuruyu kendimiz yaptik avukat yaklasik 2000 dolar ucret istemisti cok basit bi surec bence korkulacak yada telaslanacak bisey yok herkeze bol sanslar 😊

• Bi sorum olacak ead cartim gelmedi interviewden sonrami geliyor ?

• @hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Bi sorum olacak ead cartim gelmedi interviewden sonrami geliyor ?

Tebrikler!
    EAD mulakattan once geliyor genelde sizin mülakata da cok kalmamis aslinda.

• Selam arkadaşlar. Advance parole ve work permit biometric verdikten ne kadar sonra geliyor tahminen? Tecrübelerinize talibim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selam arkadaslar aos surecim soyle gerekli olan evraklari gonderdim 30 haziranda teslim alindi 15 temmuzda parmak izi randuvusuna gittim cok basit 10 dakika icerisinde bitti isimiz daha sonra bekleme surecimiz basladi daha sonra e devletten aldigim dogum belgesinin gecerli olmadigi gerekli konsolosluktan yada devlet kurumundan alinmis olmasi gerektigini iceren bi mektup aldik sonra konsoluktan aldigim belgeyi gonderdim iki ay kadar bekledikten sonra uscis sayfasindan sorguladigimda 29 aralik 2021 de interview tarihini mektupla bildireceklerini gordum ve 6 ocak ta mektup ulasti 1 subatta interview var basvuruda gonderdigimiz evraklari yanimizda goturecegiz insallah iyi ve guzel gecer biz basvuruyu kendimiz yaptik avukat yaklasik 2000 dolar ucret istemisti cok basit bi surec bence korkulacak yada telaslanacak bisey yok herkeze bol sanslar 😊

simdiden tebrikler 🙂
    mulakatta bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan33, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Bi sorum olacak ead cartim gelmedi interviewden sonrami geliyor ?

Biraz gecikmis ama su sartlarda normal kanimca, yakin zamanda gelecektir diye tahmin ediyorum.

Suradan dosyanizin islendigi servis merkezindeki yogunlugu kontrol edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selam arkadaşlar. Advance parole ve work permit biometric verdikten ne kadar sonra geliyor tahminen? Tecrübelerinize talibim

6 aylik bir sureyi gozden cikarabilirsiniz sanirim. Dilerseniz suradan ilgili servis merkezindeki yogunlugu da kontrol edebilirsiniz:

@tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selam arkadaşlar. Advance parole ve work permit biometric verdikten ne kadar sonra geliyor tahminen? Tecrübelerinize talibim

6 aylik bir sureyi gozden cikarabilirsiniz sanirim. Dilerseniz suradan ilgili servis merkezindeki yogunlugu da kontrol edebilirsiniz:

Merhaba hocam bir sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. ben şuan tüm belgeleri gönderdim ve parmak izi verdim Portland, ME eyaletinde bundan sonra işlemlerim buradan mı devam edicek? yoksa belgeleri gönderdiğim Chicago dan mı?

• bir de benim sağlık belgeleri daha yeni elime ulaştı ve tüm belgeleri doktor kendisi doldurmuş acaba benim bir ekleme yapmam lazım mı? mülakat sırasında yanımda götürmeyi düşünüyorum sizce kargo ile önceden yollasam mı yoksa mülakatı mı beklesem?

• Her yerde sordum burda da sorayım. Priorty date neden değişir ? İ130 gönderdikten sonra gelen 797 üzerindeki priorty date kasım 5. 485 dosyaları gönderdikten sonra gelen en sonki 797 üzerinde Aralık 22 olarak değişmiş. Su an bu tarih current mi bilmiyorum , visa bulletin Sorun var sanırım açılmıyor.

Ve ayrica visa Bulletin üzerinde hangi tarih göstergesini izlemem gerekiyor, final action mi , date for filling mi? 🥲

• Bu ileti silindi!

• Kimse bilmiyor mu yanı 😐

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• Arkadaşlar formları doldururken aklıma şu sorular takıldı..

1. Have you applied for permanent residency ( greencard) before? İf Yes, give date and place of filling and result

Bir kere DV lottery e başvurmuştum ve çıkmamıştı bunu burda belirtmeme gerek var mı?

• @orcunorcun1881 AOS gibi direkt dosya file etmek anlamında, çekiliş çıkmadıysa o sayılmaz gerek yok yazmaya.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |