Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@sonar
    Anılarım depreşti.
    Yaşım 15 İstanbul Denizcilik Lisesi 1. Sınıfta okuyan bir ergenim.
    Milli Güvenlik dersimize 1.90 boylarında aslan gibi bir Tankçı Albay giriyordu. Kapıda bekler sınıfa yaklaştığında bir dikkat çekerdim bütün okul inler hocalar sınıfların kapısını açar yavaş evladım derlerdi. Her ders Atatürk’ ün katıldığı savaşları saydırırdı bana ve hiç ikiletmeden (yine mi ya demeden) çatır çatır sesimi kalınlaştırır gür bir sesle sayardım.

Tam Kurtuluş Savaşı 1919 - 1923 derken çık bakalım tahtaya dedi. Çok mu seviyorsun Atatürk’ ü diye sordu. Elbette komutanım dedim. (Okulumuz deniz kenarında) Hadi ispat et o zaman, üstündeki takımla git atla denize gel bende inanayım dedi. Yapmam sandı heralde. 😂

Gittim atladım geldim sıçan gibi.
    Bana Atatürk rozeti hediye edip taksi paramı ödeyip eve göndermişti.
    Aklıma geldi paylaşmak istedim. 😂

• Arkadaşlar bu başlık ile alakasız olucak ama, 2022 talihlileri olarak sürecin fazlasıyla yavaş ilerlemesi mülakatların 1-2 tane verilebilmesi pek çok 2022 talihlisini 2021 yılından farksız hale getirebilir.
    2023 yılınında aynı şekilde olmaması umuduyla bize destek olabilirmisiniz sizden ricam Mülakat başlığıyla Twitter ve Instagramdan ABD Büyük Elçiliğine yazmanız teşekkürler,

• @ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Çok mu seviyorsun Atatürk’ ü diye sordu. Elbette komutanım dedim. (Okulumuz deniz kenarında) Hadi ispat et o zaman, üstündeki takımla git atla denize gel bende inanayım dedi. Yapmam sandı heralde. 😂

Beni seviyosan hadi bi takla at görelim ne kadar seviyosun diyen bakan geldi aklıma. Hiç Atatürk'ü sevdiğim için denize girmem gerektirği gelmemişti aklıma 🙂
    Neyse ki iyi yüzerim. 🙂

• Yasaklı

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Çok mu seviyorsun Atatürk’ ü diye sordu. Elbette komutanım dedim. (Okulumuz deniz kenarında) Hadi ispat et o zaman, üstündeki takımla git atla denize gel bende inanayım dedi. Yapmam sandı heralde. 😂

Beni seviyosan hadi bi takla at görelim ne kadar seviyosun diyen bakan geldi aklıma. Hiç Atatürk'ü sevdiğim için denize girmem gerektirği gelmemişti aklıma 🙂
    Neyse ki iyi yüzerim. 🙂

O yaşlarda her şey normal sen şu an yapma yüne de 😂

• Greencard süreci için yorum & etiket olarak desteklerinizi bekliyoruz.

Büyükelçilik Hızlı bağlantı :

https://twitter.com/USEmbassyTurkey

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@megatron bir iletiyi bir kere paylaştın gereksiz her başlıkta ama tamamda insanları salak yerine koyma bir kere okuduk anladık sürekli paylaşma artık

1- Gider gitmez işin hazır mı
    2- Amerikaya 20 -25k para ile mi gireceksin
    3- Yardım dağıtacağı zaman ben istemiyorum diyecek misin
    4- Gider gitmez amerika için bir kazanç olacak mısın.
    Bu 4 sorudan bir tanesine bile EVET dersen ozaman seni alırlar. Çünkü kendi vatandaşların yaşam standartlarını korumak için şu anda uğraşıyor. Okullar kapandı uzaktan eğitime geçti. İş kolları uzaktan çalışmaya geçiyor. Vaka sayıları milyona yaklaşıyor. Şu anda mülakat mı önemli yoksa bu saydıklarım mı biz burada forumda kimsenin gitmemesi için dua etmeyiz. Ancak bazı kuralları vardır. Kim ne yaparsa yapsın bu kurallar değişmez. Ne oldu yok mail gelmeden evrakları atın herkese söylendi mülakat için onay geldi mi herkese hayır sonra ne yaptılar evrak göndermeyin dediler. Yani anlayacağın seni beni istemiyorlar diye bir şey yok ama önce kendi içinde vatandaşlarını korumak zorundadır. Bir vatandaş amerika da hükümete kardeşim benim hastalanmamam için önlem almadın diye dava açıp milyonlarca dolar kazanabilir. Ondan artık paylaşmazsan seviniriz. Green kart kazandığın zaman kesin gideceksin diye bir şey yok bunu yanlış anlıyorsunuz ne sizi almaya zorundalar ne de başka bir şeye zorunluluk yok sadece bir adım attın o kadar. Mesela konsolosluk artık evrakları toplayacak acaba nereye kadar yetki verildi hiç bunu araştırdın mı senin banka hesaplarını görme yetkisi var mı daha önce yoktu şimdi? sonra sosyal medya da geçmişte neler yazdın paylaştın belki onlardan dolayı sana kafayı taktılar. Herşey olabilir hayatını zindan etme başkalarının da etme.

• Memlekette hiç bir yerde mentolli otrivin yok arkadaşlar nefes alamıyoruz ya. Yok mu ABD'den yakın zamanda gelecek birisi falan getirse bize 😕

yada oradan kargo ile falan gelebiliyor mu?

• ⭐⭐

Bugün günlerden Michigan

chandleroleary_michigan_1.jpg

Michigan, ABD'nin Ortabatı bölgesindeki eyâletlerinden birisidir. Michigan ismi yerli Amerikan dillerinden Ojibwe dilinde "büyük su" ya da "büyük göl" anlamına gelen mişigama sözcüğünden bölgenin ilk yerleşimcileri olan Fransızlar tarafından uyarlanmıştır. Michigan nüfus açısından ABD'nin 8. büyük eyaletidir.

• @hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Memlekette hiç bir yerde mentolli otrivin yok arkadaşlar nefes alamıyoruz ya. Yok mu ABD'den yakın zamanda gelecek birisi falan getirse bize 😕

yada oradan kargo ile falan gelebiliyor mu?

Haftalardır burada da aynı şekilde, biz de tek-tük bulabiliyoruz idare ede ede bir hal olduk öyle söyleyeyim. Eğer isterseniz özelden alternatifi birkaç ürün var onları söyleyebilirim. Bir tanesi normal burun spreyi mentollü değil, diğeri de doğal yağlardan yapılmış Vicks tarzı bir ürün- ikisi de çok işe yaradı bizde. 😃

• Abiler ablalar hayaller ne durumda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

herkes gider mersine biz gideriz tersine dünya organik tarıma geçmek için milyonlarca dolar harcar bizler kendi insanlarını zehirlemek için uğraşıyoruz yepyeni bir iş fırsatı seçeneği topla yurtdışından kullanılmayacak GDO ürünleri getirt Türkiyeye mis gibi kazanca bak.

@denizci10 boşver E1-E2 vizesini buradan kazanacağın para ile amerika gelip sana vizeyi elleri ile teslim eder. Bizi GDO ürünlerden kurtardığın için 🙂

• @doğaniçke Değişik bir şey yok bende, bir an evvel Mayıs ayı gelsin de artık kazanışım tescillensin diye malumun ilanını bekliyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 yok hocam ben almayayım alana da mani olmayayım...

• Yasaklı

@sonar
    Rus tankları, askerleri ülkeye giriş yaptı. İlk gelen açıklamar “provakatif dış güçler”

Demek istediğim tam olarak buydu.

İlk destek gönderen ülkeler listesine bir göz atmanı tavsiye ederim. 🙃

• Arkadaş selamlar, greencard çıkmadan ingilizcemi nası geliştirebilirim? Boş durmak istemiyorum. İngilizcem var ama basic seviye. Bazı kalıpları vs bilmiyorum. Mülakatta ve yaşarken sıkıntı çıkmaycak seviyeye gelmesini istiyorum. Sizlerede tavsiyemdir. Örneğin 2-3 yıl sonra greencard çıkmış olsa bile o sürede boş durmadan bi kazanım sahibi olmak gerek

• @hopasej İlk başvurum benim, nedense hep çıkacak gibi geliyor. 🙂 İsteyen herkese nasip olur inşallah. 🙂

• ⭐⭐⭐

@doğaniçke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hopasej İlk başvurum benim, nedense hep çıkacak gibi geliyor. 🙂 İsteyen herkese nasip olur inşallah. 🙂

E çıkacak zaten. Vay bee ilk başvuruda çıkmış diye kıskanacağım. Ama az kıskanacağım çünkü nihayet bana da çıkacak 😁 Di mi?

• ⭐⭐⭐

@furkan-aydın, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaş selamlar, greencard çıkmadan ingilizcemi nası geliştirebilirim? Boş durmak istemiyorum. İngilizcem var ama basic seviye. Bazı kalıpları vs bilmiyorum. Mülakatta ve yaşarken sıkıntı çıkmaycak seviyeye gelmesini istiyorum. Sizlerede tavsiyemdir. Örneğin 2-3 yıl sonra greencard çıkmış olsa bile o sürede boş durmadan bi kazanım sahibi olmak gerek

Alttaki konular yardımcı olabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4802/i̇ngilizce-geliştirmek-için-i̇zlenebilecek-yabancı-diziler/1

https://yesilkartforum.com/forum/topic/187/bilinmesi-gereken-temel-1000-ingilizce-kelime/1

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4727/i̇ngilizce-düşünemiyorum

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2316/hüseyin-demirtaş-ile-i̇ngilizce

ve daha niceleri

https://yesilkartforum.com/forum/category/96/i̇ngilizce

• @ping-pong Başkan 20bin kişiyi terörist ilan edip sorgusuz sualsiz vur emri vermiş

• AMERIKA🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |