Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle merhaba. Malum zor süreçlerden geçiyoruz. Maddi ve manevi zorluklar hat safhaya çıkabiliyor. Psikiyatri tarafından ilaç almaya başladım destek olması marifetiyle . Her antidepresan kullanımı Unganlar tarafından danışmana sevk ediliyor mu? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marti2771 bahsettiğiniz ilaçlar herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
    zaten sorulmadığı sürece bahsetmek zorunda da değilsiniz.

ilgili muayene, toplum sağlığını riske atabilecek hastalıklar için daha çok. bunun dışında endişe edecek bir durum yok..

• @gucarslan çok teşekkür ederim. Forumda bir kaç yerde özellikle 2019 yılı sağlık muayenesinde belirtmiş bir hanımefendi yönlendirdiler diye. Sanırım başka bir durumdan ötürü olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marti2771 mümkün.
    çünkü ileri düzey ruhsal bozukluk ve bunu belirten farklı durumlar illa ki değerlendirme sebebi olabilir.
    biliyoruz ki sağlık muayenesi, tamamen tıbbi bir durum ve ilgili doktorun uzmanlık alanı.
    yapacağımız yorumlar tamamen geçmiş deneyimlerden aldığımız bilgiler.

• @gucarslan ilginiz için çok teşekkürler tekrardan. Umarım tecrübeleri aktarma fırsatı elde ederim

• @crazycells CR1 için sağlık muayenesine girdiğimizde , ciğer filmi ,yatarak çekilen MR olandan mı yoksa ayakta çekilen filmden midir?
    Ayakta çekilen filmde eger hamileysek gebeliği sonlandırmak gerekliymiş, oldukça tehlikeli..
    bu yüzden muayenede hamileysek film çekilmemesi için muafiyet varmıdır?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cats, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells CR1 için sağlık muayenesine girdiğimizde , ciğer filmi ,yatarak çekilen MR olandan mı yoksa ayakta çekilen filmden midir?
    Ayakta çekilen filmde eger hamileysek gebeliği sonlandırmak gerekliymiş, oldukça tehlikeli..
    bu yüzden muayenede hamileysek film çekilmemesi için muafiyet varmıdır?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim

Ayakta akciğer röntgeni (x-ray) çekiliyor, MR değil. İsterseniz karın kısmına kurşun önlük sarılarak çekilebiliyor, ama muafiyet sağlanmıyor. Gebeliği sonlandırmak gerekmiyor, kurşun önlük ile bebek açısından riski düşük.

• @knnrn teşekkür ederim cevap için ,o halde kurşun önlük sağlık muayenesinde var kesin bilgi , giydiriyorlar yani..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cats, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@knnrn teşekkür ederim cevap için ,o halde kurşun önlük sağlık muayenesinde var kesin bilgi , giydiriyorlar yani..

evet, kursun onluk sagliyorlar.

Kursun hem cok yogun hem de cok elektrona (82) sahip bir element oldugundan, X-ray kaynagindan cikan tum isinlari emiyor; dolayisiyla kursun onluk X-ray'in bebege zarar gelmemesi icin yeterlidir 👍

• Merhabalar arkadaşlar. Belki aynı durumu yaşayanlar vardır diye soruyorum. Kolumda brakial pleksus denen hafif skolyozum(eğrilik) var. Halk arasında kısmen çolaklık diyebilirim. Bu durumla alakalı malumatı olanlar var mı ,sağlık muayenesinde sıkıntı yaparlar mı acaba? Çok şükür ciddi bir durum değil fakat sizce greencard almama engel olabilecek birşey midir ? Cevaplayabilirseniz gerçekten çok sevinirim....☺☺☺☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hamit-Kaya, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhabalar arkadaşlar. Belki aynı durumu yaşayanlar vardır diye soruyorum. Kolumda brakial pleksus denen hafif skolyozum(eğrilik) var. Halk arasında kısmen çolaklık diyebilirim. Bu durumla alakalı malumatı olanlar var mı ,sağlık muayenesinde sıkıntı yaparlar mı acaba? Çok şükür ciddi bir durum değil fakat sizce greencard almama engel olabilecek birşey midir ? Cevaplayabilirseniz gerçekten çok sevinirim....☺☺☺☺

Sıkıntı olmaz.

• @Zamazingo burada arkadaş sorun olmaz demiş geçmiş olsun

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• @knnrn Merhaba bana duygu durumlanım bozukluğu teşhisi konuldu 2019 sonu gibiydisanırım dönemsel bir durum muydu bilmiyorum ama çok şükür o zamandan sonra atak geçirmedim. Bu durumda sağlık raporu alırken sorun teşkil eder mi acaba?

• @alpeer_akk siz söylemedikten ve belirti göstermedikten sonra bu durumu tespit edemezler.

• tamamda muayene sırasında sistemden baktıkları zaman mutlaka görüncektir. Ayrıca kullanılan ilaçlarla muayene olunacak hasteneye gidilmesi gerekiyormuş diye duydum. Hadi götürmedim diyelim ilk senaryo gerçekleşipte e nabız gibi ya da hangi sistemi kullanıyorlarsa orada bu rahatsızlığıma dair ilaç raporları vs. görünecektir. Kurallara uymadığımdan ilaçları götürmediğimden sonra rapor vermeme durumlarıyla karşılaşma ihtimalim yüksekmiş gibi geliyor bana. Bu meslede kafamı kurcalıyor işte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpeer_akk ilgili kurumun, hiçbir devlet kurumunun sistemine (edevlet, enabız vb) erişimi bulunmuyor. bu yüzden kullandığınız ilaçları siz söylemedikten sonra bilmeleri mümkün değil. ilgili rahatsızlıklar tamamen beyana dayalı durumlardır.

• öylemi... valla çok sağolun içim rahatladı.. inşallah GC çıkarda hepimiz hayalini kurduğumuz yerde hayalimizi yaşarken buluruz kendimizi.. 🙂

• @alpeer_akk daha çıkmamış bir şey için kendini stres altına sokmana gerek yok. Üç sene boyunca çıkacak ümidiyle gecem gündüzüm olmuştu bu green card. Gel gelelim tam bu sene olmayacak dediğim sene de geldi:) o yüzden olumsuz taraflarını değil her daim olumlu tarafları ile motive etmelisin kendini.

• @marti2771 haklısınız. Ama insanız her türlü senaryoya kafa patlatiyoruz. Doğru mu değil ama insanız ☺

• Herkese merhaba umarım bu sefer konuyu doğru yere acmisimdir..

Benim sorum şu ilkokul zamanında sol kolumu kirdim ve 2 ameliyat geçirdim kolum dirsekten eğri görsel bozukluğu var ama.islevsel bı sorun yok

Benim gibi durumu böyle olup green kart kazananlar sağlık durumundan nasıl geçti yada gecebildilermi yani testlerden sonra fiziksel bı testte tabi tutuluyor mu ve mulkatta karti kazandılarmi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |