Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10
    20.000$ verirsin şu an o görseldeki pasaport a diye düşünüyorum.
    Yanlış mı düşünüyorum? 😂

Kabul oranlarını da yükselteceklerse sorun yok.

Teklifini görüyor ve 50 bin$ a yükseltiyorum... 😂😉

• Sevgili arkadaşlar geçen hafta kabul aldığım b1-b2 vize randevumda herhangi bir belgeye bakılmadı sadece neden ABD'ye gidiyorsun? Mesleğin ne? Daha önce başka ülkelere gittin mi? soruları soruldu. Hepsine kısaca cevap verdim. Sanırım belgelerden ziyade görüşme daha belirleyici oluyor. Herkese bol şans, hakkınızda hayırlısı olsun.

• @cihat-sakarya Daha önce başka ülkere gittiniz mi? sorusuna "evet" mi dediniz, yoksa gittiğiniz ülkeri mi saydınız? Yada sorunun devamında hangi ülkeler diye soruldu mu?

• @Kef14 Gittiğim ülkeleri saydım, Avrupa'da ve Güney Amerika'da birkaç ülke...

• Selam arkadaşlar,
    Bugün onay aldığım vize görüşmesiyle alakalı yaşadıklarımı paylaşayım. Herkes için çıkarım yapabilme fırsatı olur böylece.
    1 saat öncesinden görüşmeye gittim. 50 dakika öncesinden konsolosluğa girmeme izin verildi. Önce güvenlik kontrolünden geçiyorsunuz dışarda. Sonrasında binaya girer girmez başka bir güvenlik adımı var.(Kemer,saat,palto çıkarılan adım). Orayı da geçtikten sonra sizi asansöre doğru yönlendiriyorlar. Asansörle Vize katına çıkıyorsunuz. Sizi danışmada bir arkadaş karşılıyor ve pasaport, confirmation page ve biyometrik fotonuzu talep ediyor. Sonrasında pasaport ve CN page'i geri veriyor ve parmak izi vereceğiniz bankonun önünde beklemenizi söylüyor. Oraya doğru gittim ve görevlinin gelmesini bekledim 1-2 dakika. Görevli kadın geldi ve parmak izimi aldı. Sonrasında diğer arkadaşların anlattığı gibi olacak ve sıra numarası alıp 3 bankodan birine geçeceğim zannettim. Öyle olmadı. Direk parmak izi verilen bankonun yanındaki bankoya yönlendirildim görüşme için. Düz saçlı güzel bir kadın ile hemen mülakata başladım.(güleryüzlü değildi ama katı da değildi. Genelde bilgisayarına baktı) İngilizce olarak pasaportumu rica etti ve uzattım. Sonrasında görüşmeye ingilizce devam ettik. Diyalog şu şekildeydi;
    -Amerikaya neden gidiyorsun?
    --Turistik. Seyahat etmeyi seviyorum.
    -Amerikada nereye gideceksin?
    --Şu şehre gideceğim ancak bu şehri de ziyaret edeceğim.
    -Amerikada ne kadar kalacaksın?
    --12 gün kalacağım.
    -Daha önce yurtdışında bulundun mu?
    --Evet 6 ülke gezdim.
    -Daha önce Amerikaya gitmişsin. Ne olarak gittin?
    --Öğrenci vizesiyle gitmiştim.
    -Nerde çalışıyorsun?
    --Şu şirkette çalışıyorum.
    -Tebrikler vizeniz onaylandı. Pasaportunuz belirttiğiniz adrese gelecek.
    Soru cevap tahmini 3-4 dakika sürmüştür .Elime vizeniz onaylandı kağıdını verdi ve bütün sıkıntılar ve sitres bitti çok şükür. Başımdan geçen tecrübem bu şekilde. Umarım sizin için de faydalı olur.

• @MuRtY tebrik ederim. Kaç yıllık vize verildiği belli mi peki hocam.

• @alrzblgn, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@MuRtY tebrik ederim. Kaç yıllık vize verildiği belli mi peki hocam.

Herhangi bir beyanda bulunmadılar. Heralde 10 yıllık verirler diye düşünüyorum. Standart süre o diye biliyorum.

• @MuRtY teşekkürler

• @MuRtY Tebrik ederim. Şimdiden hayırlı yolculuklar.

• ⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selam arkadaşlar,
    Bugün onay aldığım vize görüşmesiyle alakalı yaşadıklarımı paylaşayım. Herkes için çıkarım yapabilme fırsatı olur böylece.
    1 saat öncesinden görüşmeye gittim. 50 dakika öncesinden konsolosluğa girmeme izin verildi. Önce güvenlik kontrolünden geçiyorsunuz dışarda. Sonrasında binaya girer girmez başka bir güvenlik adımı var.(Kemer,saat,palto çıkarılan adım). Orayı da geçtikten sonra sizi asansöre doğru yönlendiriyorlar. Asansörle Vize katına çıkıyorsunuz. Sizi danışmada bir arkadaş karşılıyor ve pasaport, confirmation page ve biyometrik fotonuzu talep ediyor. Sonrasında pasaport ve CN page'i geri veriyor ve parmak izi vereceğiniz bankonun önünde beklemenizi söylüyor. Oraya doğru gittim ve görevlinin gelmesini bekledim 1-2 dakika. Görevli kadın geldi ve parmak izimi aldı. Sonrasında diğer arkadaşların anlattığı gibi olacak ve sıra numarası alıp 3 bankodan birine geçeceğim zannettim. Öyle olmadı. Direk parmak izi verilen bankonun yanındaki bankoya yönlendirildim görüşme için. Düz saçlı güzel bir kadın ile hemen mülakata başladım.(güleryüzlü değildi ama katı da değildi. Genelde bilgisayarına baktı) İngilizce olarak pasaportumu rica etti ve uzattım. Sonrasında görüşmeye ingilizce devam ettik. Diyalog şu şekildeydi;
    -Amerikaya neden gidiyorsun?
    --Turistik. Seyahat etmeyi seviyorum.
    -Amerikada nereye gideceksin?
    --Şu şehre gideceğim ancak bu şehri de ziyaret edeceğim.
    -Amerikada ne kadar kalacaksın?
    --12 gün kalacağım.
    -Daha önce yurtdışında bulundun mu?
    --Evet 6 ülke gezdim.
    -Daha önce Amerikaya gitmişsin. Ne olarak gittin?
    --Öğrenci vizesiyle gitmiştim.
    -Nerde çalışıyorsun?
    --Şu şirkette çalışıyorum.
    -Tebrikler vizeniz onaylandı. Pasaportunuz belirttiğiniz adrese gelecek.
    Soru cevap tahmini 3-4 dakika sürmüştür .Elime vizeniz onaylandı kağıdını verdi ve bütün sıkıntılar ve sitres bitti çok şükür. Başımdan geçen tecrübem bu şekilde. Umarım sizin için de faydalı olur.

Hayırlı olsun darısı başımıza

• @MuRtY merhaba usa de öğrenci vizesiyle ne kadar süre bulundunuz? Ve ne zaman gitmiştiniz?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@MuRtY tebrik ederim, iyi yolculuklar dilerim bir kaç soru sormak istiyorum, hangi ülkelere gittiniz, gözlemlediğiniz kadarıyla onay mi çoktu red mi, takip edebildiğiniz dinleyebilirdiginiz bir görüşme olduysa onuda paylaşır mısınız ve hiç banka hesabını sordular mi başka birinden

• Arkadaşlar merhaba b1 b2 vizesine başvurmak istiyorum ama daha önce ben hiç yurt dışına çıkmadım. bu durumda olupda son günlerde vize alabilen arkadaşlar var mı?

• Arkadaşlar selam, 27-28 saat sonra vize statüm "issued" oldu. Görüşmeye girmeden önce "No status" ve görüşmeden çıktıktan hemen sonra ise "Administrative Processing" şeklindeydi.
    Ayrıca kafalardaki soru işaretlerini gidermek adına belirtmek istiyorum çünkü ben de görüşmeden önce acaba mı? diye çok sordum kendi kendime. Green Card lottery'e bu sene 6. kez başvurmuştum. Randevumu 2 kere öne çekmiştim. Ve son olarak DS160 formumu "retrieve an application" yaparak güncellemiştim(Yeni bir form numarasıyla)
    Dolayısıyla tüm bu saydıklarımın vize üzerinde hiçbir etkisi olmadığını, söylenenlerin efsane olduğunu da görmüş olduk. Bilginize 🙂

• Herkese selam, DS-160 formunu doldururken istenilen giriş ve çıkış tarih konusunu ben yanlış anlayıp çıkmayı düşündüğüm tahmini tarih aralığı olarak 2 ay gibi bir tarih seçtim. Seyahat planım 3 hafta gibi bir süre olacak fakat DS-160 formunda 2 ay gibi bir süre gözükmektedir. DS-160 formumu güncellemem vs. yapmam gerekiyor mu? Ya da Mülakata gittiğimde bu durum sorun olur mu?

• Ocak ayı gibi Üniversitemden Stajım bittiği için mezun olacağım ve ilişiğim kesilecek Ön Lisans RTV Mezunu olacağım. Notlarım iyi. Seslendirme merakım ve film, dizi delisi olduğum için Amerika'nın işte gerekli yerlerini ziyaret edeceğim ilham almam gerekiyor vs vs gibisinden bir şeyler söylesem sizce olumlu olur mu? Diğer sorumda Yeşil pasaport sahibiyim hiç bir yere vize başvurusunda bulunmadım diğer ülkelere ne kadar giriş çıkış yaptıysan o kadar dosyana olumlu derseniz yunanistan-bulgaristan giriş çıkış yaparım.

• şu anda turist vizesi için yakın tarih veriyorlar mı ? 2022'nin Eylül ayı falan diyorlardı

• @red1121 Bu konu artık en kritik noktalardan biri oldu diye düşünüyorum US konsolosluğunun gözünde... Net Avrupa veya Asya ülkelerine 5-7 yıllık geçmişte minimum 2-3 kez giriş çıkış yapmak önemli.... Ben 2014'te Rusya, 2017'de WAT ile Amerika seyahati yaptım ama şimdi B1 için gitsem red yerim diye korkuyorum... Konuşup anlamadan, dinlemeden sadece bu parametreler üzerinden red verirler diye.

• Merhaba, Amerika turist vizesi için kardeşe sponsor olunabiliyor mu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |