Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@charmysea sayın @Ghost cevaplamış bahsettiği yerler hep yakın yerler zaten

• @Ghost, içinde söyledi: Tampa ve Tampa Bay Area

@charmysea Tampa'dan biraz daha uygun kiraları olan, merkeze göre daha güvenli bir yer olan Brandon pekala tercih edilebilir. Fakat illa Tampa olsun fiyat önemli değil güvenli olsun yeter derseniz de araştırmalarıma göre Güney Tampa öne çıkıyor.

Aşağıdaki görselde koyu yeşilden (daha güvenli) - açık yeşile (daha az güvenli) yerleri görebilirsiniz. (Kaynak: niche.com)

Tampa Crime Map.png

Ayrıca Tampa dışında Clearwater ve St. Pete taraflarına da bakılabilir. Yazımın ilk kısmında bahsettiğim üzere Brandon'a da bakılabilir. Bol şans.

Biz Brandon'da daha once yasamistik. Tampa'ya normal trafikte 20 dakika kadar uzaklikta, oldukca guvenli bir yerdi o zamanlar. Yaklasik 18-19 yil oncesinden bahsediyorum, o nedenle su anda nasildir bilemem! En son 2019'da tatil icin gittigimizde Brandon'i ziyaret ettik ve goruntu olarak ayniydi, cok fazla degisiklik yoktu.

Clearwater ve St Pete bolgeleri de oldukca iyi yerler ama Tampa ve Brandon'a gore biraz kira vs daha pahalidir oralarda.

• Sayın @MySea, araştırmalarıma göre Tampa'dan hala daha uygun hala daha güvenli görünüyor. (Tabii ki bunlar yazılı kaynaklardan edinilen bilgiler. İçerisinde yaşayınca tablo daha farklı olur mu bilemiyorum)

Umarım bozulmamıştır ve 20 sene önceki haliyle aynıdır 🙂

Yazdıklarınıza aynen katılmakla birlikte eğer ABD'ye girebilirsek ve Florida'da karar verirsek, Brandon benim de listemde ilk 3'e oynuyor. Teşekkürler bilgilendirme için.

• Biz south Tampa, brandon bölgelerini düşünüyoruz ocakta yerleşeceğiz, genel olarak yaşayan insanlardan olumlu yorumlar aldım .tecrübelerimi paylaşırım.

• @basaknaz merhaba tekrar, daha önce de konuşmuştuk, hatırlarsanız nişanlımın teyzesinin yanında kalacağım bir süre demiştim. O plan değişti gibi gözüküyor; çok kısa bir süre onların evinde kalıp kendi evimi tutmam lazım. Bu yüzden sizin yeni taşınan bir göçmen olarak feedbackleriniz benim için çok çok önemli olacak. Eşim ancak F2A vizesini alınca yanıma taşınabilecek, dolayısıyla bir süre Tampa'da tek başıma olacağım.

Bu zamana kadarki planlarımda konaklama maliyetim olmadığı için Tampa alternatiflerim arasında ön plana çıkıyordu. Ama şimdi bu hemen oluşacak konaklama maliyeti beni biraz düşündürüyor: Tekrar Austin'e gitmek mi yoksa Tampa'yı mı tercih etmek? İş konusunda ne düşünüyorsunuz mesela?

• Lütfen @basaknaz hanım. Biz de eşimle çok merak ediyoruz oraları. Tecrübelerinizi, düşüncelerinizi okumak isteriz açıkçası. 😇 Belli mi olur Şubatta çıkacak dava kararından sonra belki peşinizden biz de geliriz 🙏🏻 🙂

• @basaknaz valla çok sevinirim biz kesin taşınacağız sadece tam yeri kestiremiyoruz çünkü ufakta bir restoran açacağım yani böyle ortamın çok uçuk kaçık olmasını istemiyorum güvenli olması yeterli.Beyaz Amerikalıların da yaşadığı sadece immigrant olan bir yerde istemiyorum yani balance önemli 🙏😊 teşekkürler şimdiden.Size de hayırlı olsun şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@charmysea aşağıdaki linkten şu anda devirde olan restaurantlar var diğer siteler tampanın bölgeleri hakkında bilgi eriyor

https://www.niche.com/places-to-live/search/best-places-to-live/m/tampa-metro-area/

https://www.areavibes.com/search-results/?st=FL&ct=Tampa&hd=&zip=&addr=&ll=27.9701+-82.4797

• @charmysea Ben diş hekimiyim ,önce dental hyigenist olarak lisans almayı düşünüyorum floridada birtakım sinavalri geçerek elde edebiliyorum bu sinavlara hazırlanırken de diş hekimi yardımcılığı yapmayı düşünüyorum,eşim işletme mühendisi onun is seçme alanı çok geniş olduğu için henüz karar verebilmiş değil iş imkanlarini araştırıyoruz açıkçası, bölge olarak da internetten araştırdigim kadarıyla fikrim var açıkçası south tampa ve brandon düşünüyoruz kiralar 1400 den aşağı düzgün yerler yok gibi duruyor ,truliadan ve zipcode yazarak safety alanları bulmaya çalışıyorum ama gidip görmeden gerçekten bizim için de çok havada kalıyor bilgiler ,Airbnbden 3 haftalığına bir yer kiraladık etrafı güvenli duruyordu ve yorumları ,değerlendirmeleri hem ev için hem de etrafı için kötü degildi.Facebook'ta tampada yaşayan Türkler grubuna yazdığımda da insanlar Tampa için genellikle güvenli bır yer olarak belirtiyor.

• @mulus merhaba tampaya ne zaman taşınmayı düşünüyorsunuz acaba ?

• @Ghost merhabalar ben de Ocak 11 de göreceğim ve tecrübelerimi ilk yapılan her şeyi paylaşmayı düşünüyorum ev süreci ,araba telefon hattı, özellikle Tampa florida nasıl bir yer hepsini aktarmaya çalışacağım, YouTube kanalı mi açsam ben de 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@basaknaz boş kanal açmayı 😃

• @basaknaz Şubat sonuna (büyük ihtimalle 28 Şubat) bilet alıyorum geliyorum 🙂 çok yakın yani

• @mulus çok sevindim iletişim halinde olalım tecrübelerimizi paylaşırız tampaya gelecekseniz, iş imkanları şehirin canlılığı nasıl bilmiyorum umarım sezonluk ölü bir yer değildir 🤷

• @basaknaz Neden olmasın 😊 severek takip ederiz 😇 Herşey yolunda giderse sizden bir 6 ay sonra da biz geliriz inşallah 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

Bana da çok kalmadı geliyom geliyom 😃

• @Ghost haha izlenir mi bilmiyorum biraz modası geçti sanırım herkes aynı şeyleri yapıyor ama oralarda çok yalnızlık çekersek belki açarım 👍

• @basaknaz siz yalnızlık çekiyoruz diyene kadar biz de gelir komşu oluruz merak etmeyin 😇

• @Ghost ay inşallah çok seviniriz 🙏

• Merhabalar, biz de Şubat ayının son haftasında başlamak üzere Clearwater bölgesinde 1 yıllık staja geleceğiz arkadaşlarımla. Benim açımdan herşey tamam fakat 3 arkadaşımın mülakatları devam ediyor. Birkaç sorum var malumunuz ilk kez geleceğiz.

*Ev olayına henüz hiç girmedik çok farklı bilgiler var. House/Apartment/Condo hangi bölgede hangisini önerirsiniz, çok pahalı olsun istemiyoruz buna istinaden önerilere açığız.

1. iş bulma açısından kolay deniliyor genelde, sizin görüşleriniz nelerdir. Hepimiz turizm mezunlarıyız farklı tecrübelerimiz var ama hangi alanda daha çok kazanırız önerilerinizi bu alanda da bekliyoruz.
        *Gelir gelmez 4-5k civarı araba almayı düşünüyoruz nerelere bakalım henüz bilmiyoruz.
        *Hangi uçuş rotasını izlememizi tavsiye edersiniz?
        *Türkiye'den özellikle getirmemiz gereken bir şey var mı ?
        Bu sorulara yanıt arıyoruz şimdilik teşekkür ederiz.
        Bonus: Türkiye'den bir şey isteyen olursa getirebiliriz.

Benzer Başlıklar

• 65
  • 1
  • 115
  • 667
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |