Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

Yaa bu arada ne menem şey, Tek bir kişi için formu oluşturmak için 100 kere falan time session hatası verip formdan atıyor. Özellikle elle yazı yazdığın uzun ayrıntı girdiğin sayfalarda bunu kaydetmeden atıyor ve aynı yazıyı 4-5 kez yazmak zorunda kalmışlığım oldu. Hata yapmaya çok açık bir ortam ve 3 kişinin DS 160 ını 3 günde doldurdum. Henüz gözden geçirme işi bitmedi bile. Sadece eşimin dosyasını kaydettik ve conf page oluşturduk. Onda da sanıyorum ki 2 ayrı hatamız var. Kendi formumu doldururken fark ettim. Muhtemelen yarın eşimin formunu bir daha doldurucam. Yarın da cuma, vaktim olmayabilir. Hafta sonu tamamlayıp pazartesi randevu almayı planlıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Tokyo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@MuRtY ben danışmanla çalıştım, randevuyu yaklaşık 1 senedir belki 1,5 senedir bekliyorduk belki ondan olabilir, ama hatırladığım kadarıyla biz randevuyu ds-160 doldurmadan aldık bu sebebten de olabilir,net bildiğim konu yenisini doldurup yeni confirmasyon sayfasıyla gidiyorsunuz ve hiç bir sorun olmuyor

DS 160 doldurmadan randevu almış olabileceğinizi tahmin etmiyorum. Danışman doldurmuştur o bilgileri.

• Yasaklı

@ibrahimasar, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG bu arada benim ds-160 ım çok eski olduğu için güncellemeye izin vermedi ve yeni bir ds-160 formu açıp doldurup görüşmeye öyle gittim,konfirmasyon sayfasında yeni ds numarası yazıyor son kapıdaki görevli sordu sadece ds numaranız değişmiş bilginiz dahilinde mi diye , evet dedim güncellemeye izin vermedi çok eskiydi yenisini doldurum dedim ve eski ds yanımda dedim gerek yok bilginiz dahilindeyse dedi yani çok kafana takma ☺

Yani yeni bir DS160 doldurqyim mi. Bu 35 gunluk olqcak randevu gunu.

DS 160 formunu günelleyemezsin. Formu kaydedip imzaladığın andan itibaren, girdiğin bilgiler ile bir confirmation page oluşturuyor. O noktadan sonra artık ds 160 da girdiğin bilgileri değiştiremiyorsun.
    30 gün geçerli olması konusu, bu ds 160 formu ile 30 gün sonuna kadar ais kaydını açıp bu form ile ilişkilendirerek vize başvurusu yapmalısın demek.
    Senin DS 160 formundaki bilgiler güncel ise, seyahat planında, tarihlerde vs bir değişiklik yok ise herhangi bir güncelleme yapmana gerek yok.
    Eğer seyahat tarihin değiştiyse ve ya ciddi bir değişiklik olduysa, evlendiysen mesea bu arada, bu bilgileri yenilenmiş hale getirmek için yeni bir ds 160 formu oluşturup bunun çıktısıyla görüşmeye gidersin.

Tesekkurler Abi,
    Bu Ds formu ile gidiyorum. Saol🙃

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG bu arada benim ds-160 ım çok eski olduğu için güncellemeye izin vermedi ve yeni bir ds-160 formu açıp doldurup görüşmeye öyle gittim,konfirmasyon sayfasında yeni ds numarası yazıyor son kapıdaki görevli sordu sadece ds numaranız değişmiş bilginiz dahilinde mi diye , evet dedim güncellemeye izin vermedi çok eskiydi yenisini doldurum dedim ve eski ds yanımda dedim gerek yok bilginiz dahilindeyse dedi yani çok kafana takma ☺

Yani yeni bir DS160 doldurqyim mi. Bu 35 gunluk olqcak randevu gunu.

DS 160 formunu günelleyemezsin. Formu kaydedip imzaladığın andan itibaren, girdiğin bilgiler ile bir confirmation page oluşturuyor. O noktadan sonra artık ds 160 da girdiğin bilgileri değiştiremiyorsun.
    30 gün geçerli olması konusu, bu ds 160 formu ile 30 gün sonuna kadar ais kaydını açıp bu form ile ilişkilendirerek vize başvurusu yapmalısın demek.
    Senin DS 160 formundaki bilgiler güncel ise, seyahat planında, tarihlerde vs bir değişiklik yok ise herhangi bir güncelleme yapmana gerek yok.
    Eğer seyahat tarihin değiştiyse ve ya ciddi bir değişiklik olduysa, evlendiysen mesea bu arada, bu bilgileri yenilenmiş hale getirmek için yeni bir ds 160 formu oluşturup bunun çıktısıyla görüşmeye gidersin.

Tesekkurler Abi,
    Bu Ds formu ile gidiyorum. Saol🙃

Ben de yarına bırakmadım, hanımın formunu da yeniden doldurdum. İlk formun kodu ile çağırıp, yeni bir form oluştur deyince pek çok kısım ilk formdaki gibi doldurulmuş olarak geldi. Ben sadece seçme yerleri, seyahat planı gibi şeyleri tekrar elden girdim. Bir de değiştirmek istediğim yerleri değiştirdim o kadar. Sadece bir kez attı formdan beni. Onda da ciddi bir yeniden veri girişi sorunum olmadı. Yalnız uğraştıkça uzmanlaştım bu formda...

DS 160 formu danışmanlık hizmeti verilir 🙂 Danışmanların yarı fyatına 🙂 🙂
    Şaka tabii ki.

• Arkadaşlar biliyorum hiçbir evrağa bakılmıyor ama yinede sormak istedim;
    Nisanda randevum var banka hesabımızdaki para eşimin hesabında döviz ve altın olarak duruyor,ben tek olarak başvuruda bulundum bunu kendi hesabıma almama gerek var mı sizce,sorduklarında eşimin hesap dökümünü göstermem yeterli olmaz mı?

• Merhabalar dün İstanbul konsolosluğundan turist vizemi aldım. Çok kalabalıktı. Dışarıda randevu saatine göre sıra oluyor. İkişer ikişer güvenlikten geçiyorsunuz daha sonra binanın üst katına çıkıp bekliyorsunuz. İçerisi banka gibi bir sürü gişe vardı ilk başta bir beyefendi ds 160 formu pasaportum ve fotoğrafımı aldı sonra pasaport kayda gittim orda giriş yapıldı parmak izi vermem söylendi hemen yan gişede parmak izi verdim sonra yine yan gişe de görüşmem oldu zaten herkes aynı sırayı takip ediyor konuşmaları duyabiliyorsunuz görüşme de yine pasaportumu verdim. İngilizce mi Türkçemi olsun dedi Türkçe olmasını istedim görevli amerikalıydı. İlk sorusu yurtdışına hiç çıktınız mı dedi hayır dedim. Amerika da nereye gitmeyi planlıyorsunuz dedi şuan bir seyahat planım yok dedim. Ds 160 da yazdığım adresi sordu ben de onu zorunlu olduğu için yazdım dedim. Ne iş yapıyorsun dedi diş hekimiyim dedim evin var mı dedi var evraklarım yanında gösterebilirim dedim gerek yok dedi biraz soğuk gibiydi. Sonra pasaportu sağındaki kutuya koyup bana bir kağıt verdi tamam bitti dedi. Kağıdı aldım Red sandım baktım onaylandı yazıyor. Hiç bir belge göstermedim pasaport ve ds 160 dışında. Bence önemli olan duruş ve size güven duyması kadın olamamın da artısı olduğunu düşünüyorum. Ne uçak biletim ne de bir rezervasyonum vardı almayı beklemiyordum açıkçası ama vizemi alabildim darısı sizin başınıza. Çalışanları çok iyiydi stresli bir insan olmama rağmen gergin bir ortam yoktu

• ⭐⭐⭐⭐

@davidluiz4, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar biliyorum hiçbir evrağa bakılmıyor ama yinede sormak istedim;
    Nisanda randevum var banka hesabımızdaki para eşimin hesabında döviz ve altın olarak duruyor,ben tek olarak başvuruda bulundum bunu kendi hesabıma almama gerek var mı sizce,sorduklarında eşimin hesap dökümünü göstermem yeterli olmaz mı?

Bu, turist vizesi olduğundan, beraber gitseniz sorun olmaz ama tek gidince harcayacağınız ve hatta biaz daha fazlası kendinize ait hesapta olsa iyi olur. Ve ya eşiniz sizin masraflarınızı karşılayacağına dair yazı vermeli. Sponsorunuz olduğu için onun gelir durumunu gösteren belgeler vesaie.. uzar evrak işi. Döviz kısmından çekip kendi hesabınıza yatırsanız daha kolay olur.

• @ibrahimasar teşekkürler hocam saolun

• @Buket Merhabalar danışmanla mı başvuru yaptınız yoksa kendiniz mi?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells , Arkadaşlar merhabalar, kısmetse ay sonuna randevum var fakat seyahat planım yaklaşık 8 ay sonrasına.
    Bu bir sorun teşkil eder mi, kısacası seyahat planımı değiştirmeli miyim? Şimdiden teşekkürler.

• Yasaklı

Hazir kita bekliyoruz bakalim. 😂939C490F-CC4A-4413-8204-3AEFC0616E3D.jpeg

Ucak vesaire rezervasyonu yapmadim. Sitede vizenizr onay almadan yapmayin yaziyor.
    Sorarsa sitede oyle yazdigi icin konsolosluk ne diyorsa herseyi ona gore yaptim. Onayi aldiktan sonra hemen planlamaya baslayacagim dicem.

• @thunder_74 🤔 peki endişelenmeli miyiz?

• Yasaklı

@ejay, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@thunder_74 🤔 peki endişelenmeli miyiz?

Endiselenmelik degil iyi bir haber.

• Güzel haber

• Ozman dans ☺🕺🕺

• Elçilik sayfasındaki Ankara lcin rutin niv hizmetleri durdurulmuştur ifadesi de kaldırılmış görünüyor

• ⭐⭐

@Buket duyduğunuz yada konuştuğunuz diğer vize görüşmelerinden bahsedebilir misiniz rica etsem?

• merhaba forumda aradım bulamadım. ds 160 formunu doldurdum ve vize ücretini ödeme aşamasındayım. biz ailecek 4 kişiyiz (karı koca ve 2 çocuk) ve herbirimize ayrı ayri vize ücreti ödememiz gerekiyormu ve herbirimiz için ayrı randevu almamız gerekiyormu,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |