DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhatokcu_, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells 5 yıl çok fazla ya vatandaşlığı beklemek için, peki ben orada evlenirsem vatandaşlığı aldıktan sonra boşanırsam da yine de anne baba ve kardeşlerim de gelebilir mi ? evli olduğum süre içinde gelemiyorlarmış sanırım boşanırsam ozaman gelebilirler mi bu durumda ?

maalesef sadece bu amacla evlenmenizi tavsiye etmem, zaten yasal bir durum da degil.

Resmi statunuzu hatirlatir misiniz? Imzaniza bilgilerinizi girerseniz sorulariniza dogru cevap vermek kolaylasir. 👍

• Başlık yine klasik greencard’ı olmadan ve Amerika’ya ayak bile basmadan, “orduya girsem şu olur mu, bu olur mu” olayına dönmüş. Greencard çekilişine katılanların heyacanını anlıyorum ama daha kart çıkmadan, çıksa bile sırası gelip mülakatları geçip Amerika’ya ayak basmadan hayaller kurmanızı önermem.

• ABD askeri olarak vatandas olacak arkadaslar ileriki surecte ABD de savas ciktiginda eger cagirdiklarinda gitmezseniz varandaslik hakkibiz elinizden gider ona gore, abd askeri olacaksaniz tam anlamiyla olun hastalik ta ve saglikta yeni ulkeniz amerikayi zor durumdayken desteklemeyecrkseniz bosuna abd askeri olmayin. ABD bayragi icin gerekirse olmeyi goze alanlar asker olsun 🇺🇸

• Yasaklı

Bence çok yanlış yaklaşımlar.
    Adı üstünde paralı askerlik ve hiç savaş görmeyeceğiz meslekler barındırıyor.
    Öyle meslekler varki elinize silah alıp cepheye katılmanız için wwiii ün patlaması lazım.
    O durumda da olaylar nasıl gelişir kimse tam olarak kestiremez.

Amerika’ da tır şöförlüğünü araştırmaktan hiç bir farkı yok bunun bazıları için.

Kaldıki asker olmanıza gerek yok. Sivil olarak 5 sene yaşadığınızda da aynı yemini ediyorsunuz.

Bir de şöyle bir durum var. Burada iki tane arkadaş var. Onlara sorarsanız eğer size askeriyenin içindekilere neden askeriyeye katıldın sorularına gelen cevapların 90% ı ya college için ya araba almak için ya da bunun gibi sebeplerdendir.

Çok fazla uzatmaya gerek yok ama naçizane tavsiyemdir. Bence bu bakış açısıyla yardımcı olmak istemiyorsanız en azından üzücü yorumlarınızı kendinize saklayın.

Bu yorumun altında size daha ingilizce konuşamıyorsun askere giricem diyorsun demedi kimse hatırlarsanız. 🙃

• Askerlik olayina profesyonel bir kariyer olarak yaklasmak daha dogru olabilir.

• Yasaklı

@MySea, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Askerlik olayina profesyonel bir kariyer olarak yaklasmak daha dogru olabilir.

Tam olarak bundan bahsediyorum abi 🙃

• Ne oluyor arkadaşlar ? neden bu celallenmeniz ? soru sormak önceden neler yapabileceğimizi düşünmek bunları öğrenmek kafamızda yer edinmesi sizin için neden bu kadar yorucu, rahatsız edici geliyor ? bizim ülkemizin insanı neden yapma, etme, hayır, gık çıkarma, merak etme, sorma, sus sus diyor ? sosyal medyada geziniyorum hep küçüklüğünden baskılanmış özgüvensiz çocuklar dolu kültürümüz bu bizim işte biz buyuz, bir başkasının yapmak isteyebilecekleri veya sadece düşünebilecekleri hayalleri bile ne kadar güzel olsa kıskanıyoruz, sindiremiyoruz. aklıma geliyor soruyorum ve sormaya devam edicem, içimizi bunaltmak yerine bizi soğutmak yerine bilginiz varsa sunun sadece, yoksa bir köşede kalıp sabırlı sabırlı bir şekilde beklemeyi öğrenin bizim hiç bir zaman yapamadığımız bu sabırı en azından öğrenmeye çalışalım.
    ülke savaşa çağıracakmış gitmeyeni dışlayacak mış, yahu hangi ülke kendi vatandaşı askeri ben savaşa gitmem derse onu baş üstünde tutar ? bizim ülkede de savaş var deseler gidilir x ülkede olsa da gidilir. tamam varsın göndersinler ölelim o halde biz ölelim de siz rahat olun sizin gibiler de türemeye devam etsin

• Arkadaslar https://giresungazete.net/amerikan-ordusunda-bir-giresunlu/ ABD askeri olmak isteyenler okusun. Bu giresunda dogmus olan abimiz Turk askerlerimizin basına cuval geçirildigi surece tanık olmuş, hatta Turk askerleriyle ABD arasında tercumanlık yapmıs kendisi ne kadar acı bir durum bana göre, kendiside cok uzuldugunu soyluyor ama benim demek istedigin bu, ABD sizi askeri yaparken kendi emelleri ugruna bunu yapıyor lutfen bu bilinçte olun oyle basvurun, profesyonel bir meslek olarak baksanızda gunun birinde doğdugunuz sizi yetistiren ulkenin çıkarlarına ters emirler aldıgınızda bunu uygulamak zorundasınız. Bunları göze alan atkadaslar basvursun. İyi yada kötü demiyorum ama herkese göre bir şey degil, prof file olsan fark eden bir şey yok. Bu eski fenerli futbolcunun fenere gol atınca sevinmemesi gibi bir sey degil arkadaslar. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak ancak ugrunda ölen varsa vatandır 🇹🇷

• Yasaklı

@nicely, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Arkadaslar https://giresungazete.net/amerikan-ordusunda-bir-giresunlu/ ABD askeri olmak isteyenler okusun. Bu giresunda dogmus olan abimiz Turk askerlerimizin basına cuval geçirildigi surece tanık olmuş, hatta Turk askerleriyle ABD arasında tercumanlık yapmıs kendisi ne kadar acı bir durum bana göre, kendiside cok uzuldugunu soyluyor ama benim demek istedigin bu, ABD sizi askeri yaparken kendi emelleri ugruna bunu yapıyor lutfen bu bilinçte olun oyle basvurun, profesyonel bir meslek olarak baksanızda gunun birinde doğdugunuz sizi yetistiren ulkenin çıkarlarına ters emirler aldıgınızda bunu uygulamak zorundasınız. Bunları göze alan atkadaslar basvursun. İyi yada kötü demiyorum ama herkese göre bir şey degil, prof file olsan fark eden bir şey yok. Bu eski fenerli futbolcunun fenere gol atınca sevinmemesi gibi bir sey degil arkadaslar. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kazndır, toprak ancak ugrunda ölen varsa vatandır 🇹🇷

Bu anlattığınızdan yola çıkarak sizin vatandaşlık almadan (yemin var çünkü ucunda) ekonominizi geliştirip Türkiye’ ye döneceğiniz çıkarımını yapabilir miyiz?

• @Ping-PONG Evet kesinlikle ben vatandaslık benim için zerre önemli degil, çoçuğum henuz yok eger cocuk doğarsa o vatandas olabilir ama benim kişisel amacım global ölçekte bir işler başarmak. Getir, Peak Games gibi sirketleri özenerek takip ediyorum. Ulkeye dondugumdede durumum cok iyi olursa MIT gibi bir üniverste teknoloji odaklı kurup dunyanın en iyi proflarını turkiyeye getirtmek için calısıcam, ben bir tohum ekicem, gelecek nesiller yeşertecek 🇹🇷

• Yasaklı

@nicely, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG Evet kesinlikle ben vatandaslık benim için zerre önemli degil, çoçuğum henuz yok eger cocuk doğarsa o vatandas olabilir ama benim kişisel amacım global ölçekte bir işler başarmak. Getir, Peak Games gibi sirketleri özenerek takip ediyorum. Ulkeye dondugumdede durumum cok iyi olursa MIT gibi bir üniverste teknoloji odaklı kurup dunyanın en iyi proflarını turkiyeye getirtmek için calısıcam, ben bir tohum ekicem, gelecek nesiller yeşertecek 🇹🇷

Başarılar dilerim. Umarım başarılı olursunuz. Umarım vatandaşlık alma gafleti yanlışlıkla size nasip olmaz ve fikriniz değişmez ve Kızıl Elma yolunda emin adımlarla ilerlersiniz.

Diğer yorumlarda da vatandaşlığı almayı hayal eden arkadaşları keşke bu yola sokabilecek paylaşımlarda bulunsanız. Ben sizi destekliyorum. 🙃

• Bu ileti silindi!

• Orduya katılma şansım olursa Army'ye mi yoksa Coast Guard'a mı katılmamı tavsiye edersiniz? Direkt Army'ye başvururdum ama beni deniz kenarı olmayan, ülkenin iç taraflarına, çöllere gönderirler diye korkuyorum. O yüzden Coast Guard daha cazip geliyor hep kıyıda olduğu için. Siz ne düşünürsünüz bu konuda? Coast Guard, Army'den daha mı zordur?

• @Erbatur yazdığınızı çok saçma buldum 😞 sanki yazılmak için yazılmış gibi. Her şeyi oraya gitmeden önce gidecekmiş gibi planlamamız lazım ki green card çıktıktan sonra onu mu seçsem buna mı başvursam diye düşünmeyelim. Şimdiden gidecekmiş gibi plan yapmamız gerekiyor ilerde sıkışmamak için. Gitmeye 1 ay kala mı bu soruları sormamızı bekliyordunuz? Saygılar.

• Yasaklı

@özgür0, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Orduya katılma şansım olursa Army'ye mi yoksa Coast Guard'a mı katılmamı tavsiye edersiniz? Direkt Army'ye başvururdum ama beni deniz kenarı olmayan, ülkenin iç taraflarına, çöllere gönderirler diye korkuyorum. O yüzden Coast Guard daha cazip geliyor hep kıyıda olduğu için. Siz ne düşünürsünüz bu konuda? Coast Guard, Army'den daha mı zordur?

Yas kac?

• @özgür0 çok doğru söylediniz ben de o yüzden soruyorum zaten, bu arada ben de deniz kenarı severim 🙂 boğucu geliyormuş gibi hissediyorum öbür türlü

• @Ping-PONG Gencim daha. Askere bile gitmedim

• Yasaklı

@Ping-PONG Gencim daha. Askere bile gitmedim

Coast Guard in yas siniri cok dusuk o yuzden sordum.
    Sadece bir konuya dikkatini cekeyim karar vermene etki etmek adina. 10 yildir denizde calisan bir adam olarak.

Denizcilik oyle ben denizi seviyorum diyeni birak gercekten deniz asigi birini bile denizden sogutur. Dikkatli karar vermeni tavsiye ederim. Hem denizci hem asker offf double 😂
    Ama Coast Guard, Navy ye gore tabi biraz daha farkli bir yapi. Butun ayrintilarini incelemeni oneririm.

@denizci10 var mi bir yorumun bu konuda. 🙃

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Sadece bir konuya dikkatini cekeyim karar vermene etki etmek adina. 10 yildir denizde calisan bir adam olarak.

Denizcilik oyle ben denizi seviyorum diyeni birak gercekten deniz asigi birini bile denizden sogutur. Dikkatli karar vermeni tavsiye ederim. Hem denizci hem asker offf double 😂
    Ama Coast Guard, Navy ye gore tabi biraz daha farkli bir yapi. Butun ayrintilarini incelemeni oneririm.

Coast Guard candır gerisi heyecandır. Yurtdışında çalışmak istersen navy savaşmak istersen seal abd den dışarı çıkmak istemiyorum diyorsan voast guard.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Coast Guard candır gerisi heyecandır. Yurtdışında çalışmak istersen navy savaşmak istersen seal abd den dışarı çıkmak istemiyorum diyorsan voast guard.

He evet ABD den disari adim atmama olayi guzel olabilir. Ben denizi sevmekle denizde calismak arasindaki farki vurgulamak istemistim. Sanildigi kadar kolay bir is olmadigini soylemek istemistim.

Calisma sartlari herkesin ayak uydurabilecegi standartlarda midir? Bilemedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |